Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, audionanik napisał:

Nie no, ten Musical to taki mocno średni jest:unsure:.

Wychodzi na to, że dopiero pomaziany i popsuty dźwięk  Etherów Cię ujął:D.

 

A czy ja gdzieś pisałem że to high end? Ja go lubie bo z dobrymi lampami (a za takie uważam amperexy na równi z rca cleartopami i żadne tam telefunkeny, mullardy czy philipsy mnie tak nie pogilały) fajnie mi mizia jak to nazywasz a to jedyne czego od niego oczekuje.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę sobie teraz na spokojnie zestawić łeb w łeb sprzętu typu Stax L700mk2, Shure KSE1200, Final D8000, Mr Speakers Ether Flow, Sony IER-Z1R i Audeze LCDi4 i wiecie jaki mam główny wniosek? Różnica między topowymi iemami a topowymi słuchawkami nausznymi w zasadzie nie istnieje. 

Edytowane przez Spawn
  • Like 6
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Spawn napisał:

Mogę sobie teraz na spokojnie zestawić łeb w łeb sprzętu typu Stax L700mk2, Shure KSE1200, Final D8000, Mr Speakers Ether Flow, Sony IER-Z1R i Audeze LCDi4 i wiecie jaki mam główny wniosek? Różnica między topowymi iemami a topowymi słuchawkami nausznymi w zasadzie nie istnieje. 

Może nie zawsze do końca, ale jestem w stanie się z tym zgodzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

Mogę sobie teraz na spokojnie zestawić łeb w łeb sprzętu typu Stax L700mk2, Shure KSE1200, Final D8000, Mr Speakers Ether Flow, Sony IER-Z1R i Audeze LCDi4 i wiecie jaki mam główny wniosek? Różnica między topowymi iemami a topowymi słuchawkami nausznymi w zasadzie nie istnieje. 

Z tym ze za wielu topowych, nausznych sluchawek to nie masz w tym zestawieniu ;) Cenie sobie bardzo KSE1200 a LCDi4 IER-Z1R nie sluchalem. Bylo mi za to dane testować na spokojnie w domu wiele topowych iem'ow , np ze stajni 64 Audio czy Campfire i jeszcze wiecej na targach, gdzie teoretycznie zapewniały wiekszą izolacje, no i zawsze ta różnica jednak była bardzo wyraźna. Na korzysc topowych sluchawek nausznych oczywiscie.

W kazdym razie zazdro ze mogles takie IEMY sobie porównać na spokojnie.

Edytowane przez lsd
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lsd napisał:

Z tym ze za wielu topowych, nausznych sluchawek to nie masz w tym zestawieniu ;) Cenie sobie bardzo KSE1200 a LCDi4 IER-Z1R nie sluchalem. Bylo mi za to dane testować na spokojnie w domu wiele topowych iem'ow , np ze stajni 64 Audio czy Campfire i jeszcze wiecej na targach, gdzie teoretycznie zapewniały wiekszą izolacje, no i zawsze ta różnica jednak była bardzo wyraźna. Na korzysc topowych sluchawek nausznych oczywiscie.

 

Różnice są, zarówno na plus jak i na minus ;) Mnie bardziej chodzi o to że miedzy tymi słuchawkami różnice są bardziej odczuwalne jak miedzy różnymi modelami słuchawek tego samego typu a nie jak między różnymi segmentami.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tommir napisał:

Może nie zawsze do końca, ale jestem w stanie się z tym zgodzić ;)

 

Podejrzewam, że w przypadku Abyss 1266 różnica między prezentacją słuchawek pełnowymiarowych a świetnych dousznych jest jeszcze większa. Miałem m.in. przez kilka miesięcy iSine 10, posłuchałem też wypożyczonych wyższej klasy IEMów... i jak najbardziej obrazem dźwiękowym potrafią zbliżyć się do pełnowymiarowych wysokiej klasy. Jednak wielkość kreowanych źródeł, ich wolumen, rozwijana dynamika, potęga dźwięku, jego odczuwalność i przez to większa dla mnie naturalność, decydowała o przewadze tych ostatnich. Do słuchania muzyki w tle, mobilnie (małe gabaryty, lekkość), a w przypadku zamkniętych odcinania się od otoczenia, są według mnie odpowiednie. Natomiast do bardziej angażującego... już niekoniecznie. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Tytus1988 napisał:

 

Podejrzewam, że w przypadku Abyss 1266 różnica między prezentacją słuchawek pełnowymiarowych a świetnych dousznych jest jeszcze większa. Miałem m.in. przez kilka miesięcy iSine 10, posłuchałem też wypożyczonych wyższej klasy IEMów... i jak najbardziej obrazem dźwiękowym potrafią zbliżyć się do pełnowymiarowych wysokiej klasy. Jednak wielkość kreowanych źródeł, ich wolumen, rozwijana dynamika, potęga dźwięku, jego odczuwalność i przez to większa dla mnie naturalność, decydowała o przewadze tych ostatnich. Do słuchania muzyki w tle, mobilnie (małe gabaryty, lekkość), a w przypadku zamkniętych odcinania się od otoczenia, są według mnie odpowiednie. Natomiast do bardziej angażującego... już niekoniecznie. 

Rzeczywiście, tak do końca nie jest, że iemy dorównują słuchawkom pełnowymiarowym, choć na tym polu jest coraz lepiej. Są jednak słuchawki którym wg mnie udało się osiągnąć pułap pełnowymiarowych, choć może niekoniecznie tych, których miałyby być pewnie odpowiednikiem. Mowa o i4. One grają może nie tak samo jak LCD-4, ale sporo pełnowymiarowych mogłyby zawstydzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tommir zgadzam się, szczególnie, że pożyczone IEMy zrobiły na mnie całościowo bardzo dobre wrażenie, jak również iSine 20 @januszmuzy. LCD-i4 jako model jeszcze bardziej dopracowany potrafią pokazać na pewno jeszcze więcej i wykazać wyższość względem wielu egzemplarzy pełnowymiarowych oraz lepiej spełniających swoje zadanie w zastosowaniach mobilnych, m.in. bez problemu mając możliwość szybkiego ich schowania w razie potrzeby do kieszenia, teczki... , itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ważna jest wygoda... i tutaj jednak wolę pełnowymiarowe słuchawki, jak są lekkie dają prawie to co kolumny, fizyczną potęgę dźwięku, a do tego nie czuję dyskomfortu jak w iemach

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że panowie twardo okopani na swoich stanowiskach że większe słuchawki = lepszy dźwięk. Nie będę więc wkładał kija mocniej w mrowisko i zachowam takie porównania dla siebie bo jeszcze komuś żyłka gotowa pęknąć jak by się dowiedział że jego słuchawki grają mniejszym dźwiękiem niż IEMy ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Spawn napisał:

Widzę że panowie twardo okopani na swoich stanowiskach że większe słuchawki = lepszy dźwięk. Nie będę więc wkładał kija mocniej w mrowisko i zachowam takie porównania dla siebie bo jeszcze komuś żyłka gotowa pęknąć jak by się dowiedział że jego słuchawki grają mniejszym dźwiękiem niż IEMy ;)

Sennheiser HD800 grają lepiej niż HD600, bo są większe. HD600 grają sporo lepiej od znacznie mniejszych PX100. Te znowu lepsze od MX400, które są pchełkami, itd. Nie wiem co Ty chcesz komu udowodnić? :huh:

Edytowane przez majkel
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tommir przyznaję, że w ich przypadku się obawiałem o ten aspekt, bo wizualnie budzą we względzie ergonomii trochę obaw. Dobrze, że jest lepiej niż myślałem :) Dla mnie piękny dźwięk jest w stanie zrekompensować mniejsze lub większe niedogodności w kwestii wygody. 

 

@Spawn mam nadzieję, ze będziemy mogli się spotkać i dokonać wspólnie takiego porównania w miłej atmosferze :)  Nie wątpie, że niektóre modele douszne potrafią dać większy dźwięk i nie mam z IEMami oraz dousznymi zbytnio doświadczenia (zapomniałem jeszcze wspomnieć o Piano Forte X oraz LAB2, których przekaz zrobił na mnie wrażenie swym pięknem, delikatnością i w pewnym stopniu przypominał STAXy). Na nowe doświadczenia dźwiękowe jestem zawsze otwarty :) Jednak z obecnych mimo wszystko większe słuchawki, z większymi przetwornikami potrafiły produkować bardziej ciśnieniowy dźwięk oraz urealniać przez takie "odczuwanie" źródła pozorne, ich potęgę i takie coś może być odbierane jako lepszość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tytus1988 napisał:

@tommir przyznaję, że w ich przypadku się obawiałem o ten aspekt, bo wizualnie budzą we względzie ergonomii trochę obaw. Dobrze, że jest lepiej niż myślałem :) Dla mnie piękny dźwięk jest w stanie zrekompensować mniejsze lub większe niedogodności w kwestii wygody. 

 

Podczas słuchania jest zaskakująco dobrze i jeśli tylko słucha się w skupieniu, można słuchać długo. Gorzej gdyby się chciało trochę poprzemieszczać. No i z headbangingiem ciężko... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, vonBaron napisał:

Abbysy są dla mnie wygodniejsze niż 80% słuchawek o podobnej wadze. 

Jeżeli słuchawki w jakiś sposób źle leżą mi na głowie to chodź by grały jak Orfeusze niestety nie przejdą. 

U mnie to jest zasadniczy powód nieposiadania AKG K1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dźwięk odpowiada i co za tym idzie nie będzie się tych słuchawek sprzedawać, można trochę popracować nad ergonomią danego modelu, np. poprzez usunięcie uciskajacej czubek głowy gąbki, itp. Wiem, że powinno być tak: płacimy i wymagany, aby było świetnie tak samo pod względem sonicznym, jak i ergonomii. Jednak życie pokazuje, że bywa z tym różnie... i wtedy biorę sprawy we własne ręce :) 

 

@majkel nie wiem, czy czasem nie słuchałeś K1000 przy nierozsuniętych gąbkach po bokach głowy. 

 

20200920_114639.jpg

 

Jeśli tak, mogłeś odczuwać ucisk na skronie (też tak miałem i delikatnie mówiąc dyskomfort był znaczny). Dlatego preferuję maksymalne rozsunięcie i jest bardzo dobrze. Poza tym można też wymienić gąbki na nowe, aby komfort był jeszcze wyższy :)

 

20200920_114704.jpg

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio dawcami będą dla mnie gąbki od nowych nausznic z aliexpress. Tym bardziej, że ostatnio dostałem kupony do wykorzystania, więc główny koszt, to czas, aby ten zabieg przeprowadzić. Jak wykonam, wspomnę o tym :) 

 

20200920_115447.jpg

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, saudio napisał:

A gdzie kupisz nowe gąbeczki?

jakiś czas temu zastanawiałem się na ile zbliżone rozmiarem są https://dekoniaudio.com/product/dekoni-audio-nuggets-headphone-headband-pressure-relief-pads-4-pack/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności