Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę przyznać że Audeze LCD2C to trafiony zakup na 1000% wygoda jakby człowiek w niebie z bogiem zasiadał obok niego. To co brakuje wielu producentom to komfort przy której człowiek nie czuję zmęczenia że coś go uciska. Pięknie grają z lampką i op amp z bursona. Muzyka Classic, rock,opera,jazz. EL-8 to też dobre granie jednak nie są już tak wygodne. Dla mnie to czasami mam takie odczucie i wrażenie że słucham muzyki ale czasem wcale nie czuję że mam jakieś słuchawki na głowie. To ten moment kiedy człowiek odurza się w świat muzyki i zapomina o całej tej rzeczywistości.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem LCD2C i to fajne słuchawki są, ale co do wygody ... spróbuj np, Hifiman Ananda czy Arya... bez porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Corvin74 napisał:

Miałem LCD2C i to fajne słuchawki są, ale co do wygody ... spróbuj np, Hifiman Ananda czy Arya... bez porównania.

W klasę Hi-End wszedłem niedawno więc dopiero zaczynam raczkować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2020 o 21:58, saudio napisał:

Te kolorowe wstawki wyglądają okropnie, ale rozumiem, że miało być "gejmersko". Przynajmniej poprawili mikrofon i zrezygnowali z bezsensownego headtrackingu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, hammerh34d napisał:

Czy lcd2c to hi-end?... Chyba nie wiem...
Ale też je lubię, bardzo fajny entry-level :D

Hi - End kto to wymyślił jak Hi-Fi gdzie wszędzie widujesz. Ostatnio zakupiłem Bower & Wilkins P7 i też są w przedziale Hi End a ceną nie grzeszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, hammerh34d napisał:

No nie, przynajmniej w teorii.
Ale LCD2C, mimo całej mojej ogromnej sympatii do nich, trudno przecież zaliczyć do hiendu brzmieniowo, mają swoje minusy :)

Nie ma doskonałych ludzi więc i nie ma doskonałych produktów wytworzonych przez ludzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo mojego nowego, acz długooczekiwanego zakupu, czyli Dan Clark - Aeon 2 Closed.

Cała historia tutaj -->

 

Są to słuchawki nowe, wg instrukcji piszą żeby wygrzewać 50-100h, ale kim bym był gdybym ich nie słuchał już od razu po wyjęciu z pudełka? :D

Grały na mojej głowie pare godzin wczoraj, całą noc same dla siebie i parę godzin dzisiaj ze mną. Dobrałem już najlepiej współpracujące z nimi lampy do SinusAudio mojego (czyli RCA 6AS7G NOS i sterujące 5814a Black Plate USA NOS), chociaż na domyślnych do tego wzmacniacza też już fajnie gra.

 

Co do interkonektów to najlepiej mi współpracują Johnys Gold Reference ( @johnys pozdrowienia ) oraz StinesAudio Silver Premium.

Z GR jest bardzo przestrzennie z lekko większym dociążeniem niż na Stines, natomiast ten drugi powoduje niesamowitą klarowność i jeszcze wyraźniejszy detal.

 

Zauważyłem również, że kabel od Aeonów reaguje na zmianę adaptera i tutaj fajnie współpracuje Audioquestowy adapter z Cu-Ag, uprzestrzennia na boki dolne pasmo, wokale są mniej rzucone na twarz, jakby lekko oddalone.

 

To na razie tyle ;)

 

ps. Aha i.. niezbyt wybaczają słabszej jakości nagraniom :D

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja:
Zaskoczył mnie SMSL SP200 z Aeon 2C.
Podłączając go kablami XLR Gold Reference, Aeony grają niezwykle czystym, detalicznym, sprężystym, przyjemnie nasyconym (nie za grube kontury ani nie za chude) przekazem :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki opis mógłby dotyczyć właściwie wszystkich "dobrych" planarów, powiedż czy słuchałeś pierwszych Aeon C, i jakie są różnice. Te pierwsze w porównaniu z np.otwartymi, jak dla mnie, były mało ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2020 o 15:06, Corvin74 napisał:

Miałem LCD2C i to fajne słuchawki są, ale co do wygody ... spróbuj np, Hifiman Ananda czy Arya... bez porównania.

Dla mnie nawet stara, banalnie prosta konstrukcja HiFimana bije wszystko na głowę pod względem komfortu ( do tego welury <3). Jedyne co wtedy może przeszkadzać to masa, ale tu wszelkie cięcia osłabiają trwałość słuchawek. Tego nie chcemy ;)

  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, woza said:

Taki opis mógłby dotyczyć właściwie wszystkich "dobrych" planarów, powiedż czy słuchałeś pierwszych Aeon C, i jakie są różnice. Te pierwsze w porównaniu z np.otwartymi, jak dla mnie, były mało ciekawe.

To dopiero pierwsze spostrzeżenia nowych słuchawek z pudełka, daj im się wygrzać :D A mnie osłuchać. Nie słuchałem żadnych poprzednich Aeonów.


Tutaj masz moje spostrzeżenia sprzed paru miesięcy gdy miałem testówki, oraz od razu porównanie do Fostex TH900:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LCD-2 Classic są spoko, ale jak posłuchałem Monopriców M1070 za 1700zł to wypadły najlepiej z planarów pod względem cena/jakość. Pod SP200 i M300 MKII zagrały mi lepiej niż Fostexy TH-610 ;) 

Edytowane przez Gracjan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gracjan napisał:

LCD-2 Classic są spoko, ale jak posłuchałem Monopriców M1070 za 1700zł to wypadły najlepiej z planarów pod względem cena/jakość. Pod SP200 i M300 MKII zagrały mi lepiej niż Fostexy TH-610 ;) 

Ja się nie wypowiadam dużo na temat planarów, każdy ma swoje gusta. Kiedy napisałem że Fostexy TH-610 są ble to dla kogoś innego są ok. Dla mnie to taka przepychanka i nie chcę mi się sugerować każdą opinią że jest trafna. Wychodzę z takiego założenia że kolega X i kolega Y tak ich nazwijmy mogą słuchać dwa różne rodzaje muzyki które ze sobą nie są w stanie współgrać. To coś takiego jakby ktoś jeździł na oponach letnich w zimę a w lato w zimowych oponach. Na dodatek każdy odsłuc**ję na różnych urządzeniach. Na dodatek często słuchawki polecane na internecie i te ich odsłuchy to mają tyle do realności co science-fiction. Jednocześnie też każdy człowiek ma inne upodobania. Jeżeli się będę wypowiadał to na temat tego co sam doświadczyłem może też odwołam się do filmu kontakt.

https://www.filmweb.pl/video/Zwiastun/Kontakt+Zwiastun+nr+1-15585 

Kobieta doświadczyła czegoś czego kto inny nie potrafił jej uwierzyć. 

Audiofilizm to ciągłe dążenie do doskonałości, tzw. dogonić królika.  Ja jestem zadowolony ze swojej kolekcji. Możliwe że skuszę się kiedyś na jeszcze jakieś planary. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gracjan napisał:

LCD-2 Classic są spoko, ale jak posłuchałem Monopriców M1070 za 1700zł to wypadły najlepiej z planarów pod względem cena/jakość. Pod SP200 i M300 MKII zagrały mi lepiej niż Fostexy TH-610 ;) 

To tak samo ja byłem zaskoczony Monoprice Monolith M1570. Do odsłuchu podchodziłem zupełnie nieświadomy ich ceny, nie znałem tego modelu. Źródełko było całkiem dobre, bo A&K Ultima SP2000. W głowie kołowały mi się myśli, że to brzmienie za 4k zł spokojnie, fajnie to zagrało, niczego mi nie brakowało... a tu bum 2500 zł. W tej cenie ciężko mi wskazać konkurenta. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Testy czas zacząć! Różnice słychać od razu, openy jaśniejsze, bliższy wokal, dźwięk mniej szczegółowy choć bardziej rozciągnięty, z obszerniejszą i bardziej napowietrzoną sceną. Ciekawe jak się zmienią po wygrzaniu, bo świeżaki. Póki co closed wydają mi się lepsze - są rozwinięciem pierwszych Aeonów Open (tak, open!), mają tamten klimat i tamto ciepełko dorzucając świetną scenę i lepszy niż w jedynkach bas i detal. Openy 2 to póki co całkowicie inne od Openów 1 słuchawki ale trzeba być cierpliwym i wygrzać, ponoć rozwijają skrzydła, na co liczę bo wizualnie na mój gust prezentują się lepiej od zamkniętych.

IMG_20200804_233059571~2.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mały updejt:

Po ok 15h grania openy faktycznie zauważalnie się zmieniły. Przede wszystkim zrobiły "krok naprzód" w sensie przesunięcia środka sceny do przodu przez co wokal nie gra już w głowie, a detale nie są już "in your face". Góra się uspokoiła i raczej bym już nie powiedział, że grają za jasno. Dźwięk w dalszym ciągu jest bardziej swobodny niż w wersji closed jednak po zastosowaniu czarnych twardych filtrów (a mają one spory wpływ  na odbiór słuchawek) średnica nabrała barwy znanej z pierwszych openów, a słuchawki wyraźnie zwolniły, przez co słuchając Kate Bush nazwałbym je nawet w takiej konfiguracji łagodnymi i muzykalnymi! Gdzie bez żadnych filtrów grają szybko, precyzyjnie i radośnie czyli w sam raz do rocka czy metalu (Nightwish, Katatonia czy Gojira zagrały fantastycznie, owszem to nie jest pulchny bas rodem  z dynamików ale i tak jest piekielnie szybki i doniosły jak na planary!).

Podsumowując, openy po wygrzaniu bardziej do mnie przemówiły i to je ostatecznie wybieram. Są w moim odczuciu bardziej (dzięki filtrom) uniwersalne i swobodne (do gęstego brzmienia mam niezastąpione od lat NightHawki). Dają masę frajdy praktycznie w każdym rodzaju muzyki (taka Lauryn Hill również pozamiatała).

Jednak już bym nie powiedział, że któraś wersja tych słuchawek jest lepsza od drugiej. Z chęcią mógłbym mieć je obie... 

Także jeśli ktoś szuka słuchawek zamkniętych, z wyraźnie zarysowanym, konturowym, przestrzennym dźwiękiem (po dłuższym słuchaniu wyraźny efekt jakby trójwymiarowości brył) jednak z łagodną, delikatnie słodką i lekko ocieploną średnicą to szczerze polecam wersję closed. Fantastyczne słuchawki, które można sobie dodatkowo zmodyfikować pod swój gust. Aha no i one potrzebują naprawdę mocnego wzmacniacza, żeby pokazać pełnię możliwości. Nie wiem jak można je reklamować jako portable, z telefonu grają na jakieś 30% możliwości...

U mnie grały z Bursonem CV2+, transport to modyfikowany przez Majkela Harman, interkonekty - bazodrut mystic, choć na majkelowych czerwonych (chyba sunrise) również było fajnie. CD głównie SHMy oraz wydania japońskie.

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja większość czasu spędzam czasu z EL-8 Audeze jako uniwersalne do PC i grajka. Jednak muszę przyznać że obcowanie z różnymi modelami słuchawek planarnych widać różnicę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w mp3store i na szybko odsłuchałem M1060c i M1070.

 

M1060C - dość ciepłe granie, ale nie brakuje im szczegółowości. Bardzo udane, aktualnie można je kupić u producenta za około 1050zł i w tej cenie ciężko o coś lepszego.  Na headfi można poczytać o modach do nich. 

M1070 - zagrały lepiej niż 1060c, większa scena, lepsza szczegółowość, ale największą różnice słyszałem w basie, dużo bardziej różnorodny.  

Jeśli ktoś szuka upgrade HE-4XX to m1070 są świetnym wyborem! w promocyjnej cenie(1399zł) to killer. 

Zamówiłem sobie m1060c(niestety muszę mieć zamknięte) i jak przyjdą to napiszę więcej szczegółów :)

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Weird_O, dzięki za ciekawe opisy. Ale czy potrafisz/potraficie wskazać atuty Aeon 2 (może @pabloj też ma takie doświadczenia) względem LCD2 C, a także Monolith M1070 i M1570?

 

Ja postanowiłem zacząć przygodę z planarami od HF580, bo jednym z pytań zasadniczych było, czy ciężar planarów mnie nie zamęczy przy dłuższym odsłuchu. I tu jest ok, ale ta ich otwartość jest jakaś inna niż np. HD650, czyli wręcz wzmacnia szumy otoczenia. Teraz jest ciepło, okna otwarte, ulicą oddaloną o 150 metrów jeżdżą auta i słyszę je bardziej niż bez słuchawek, co przy spokojnym graniu jest już irytujące. Każde planary tak mają?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności