Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Słucham Final D8000 i po opiniach gdzieśtam zasłyszanych to spodziewałem się czegoś innego. Myślałem że będą cieplejsze, ciemniejsze, bardziej basowe i że do tego będą sybilizować. a one takie dość neutralne choć z bardzo pokaźnym basem a sybilizacji to w nich w ogóle nie słyszę. Bardzo duże w skali granie, bardzo, ale to bardzo muskularne się wszystko wydaje mimo że wcale nie pogrubione ani specjalnie nie ciepłe. Raczej neutralne jeśli chodzi o ilość ciepła i światła. Bardzo intensywne i dosadne w odbiorze. Jak ktoś lubi mgiełki, subtelności i miękkości to go wbiją w ziemię mocą przekazu :)

Edytowane przez Spawn
  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Spawn napisał:

Bardzo duże w skali granie, bardzo, ale to bardzo muskularne się wszystko wydaje mimo że wcale nie pogrubione ani specjalnie nie ciepłe. Raczej neutralne jeśli chodzi o ilość ciepła i światła. Bardzo intensywne i dosadne w odbiorze.

 Co prawda słuchałem ich tylko chwilkę na wrocławskiej micie, ale odebrałem tak samo i też się dziwiłem niektórym opiniom, że potrafią sybilować, ja nic takiego nie słyszałem (przynajmniej na tym źródle i kawałkach, które sobie odpaliłem). Świetnie mi się słuchało klasycznego rocka i dnb, bardzo dynamiczne granie. Generalnie z "dużych" słuchawek, które w życiu sprawdziłem D8000 spodobały mi się najbardziej.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, vonBaron napisał:

Ja w D8000 mam zastrzeżenia tylko do spopranów, potrafią być czasami za ostre, zbyt twarde i metaliczne.

Twarde i suche.

15 minut temu, saudio napisał:

Jakich wy D8000 słuchacie 

Uważnie.

Dwa egzemplarze słyszałem.

 

Miesie na początku podobały d8000; ba nadal uważam je za efektowne, klasowe, z dużym dźwiękiem (tak jak i @Spawn) i przestrzenią. Ale jak już raz usłyszałem ten ich nalot na średnicy, to już za każdym podejściem mnie męczyły bardzo szybko (i nie chodzi mi o jej bezpośredniość, o której wspominał kiedyś @saudio). Do tego ta nieprzyjemna góra....hmmm...a pamiętajmy o ich cenie;). Bardzo podobne rzeczy działy się u Quad Era-1 (aż miałem deja vu normalnie:D), ale ogólnie to są nieco słabsze słuchawki i dużo tańsze.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ich jeszcze nie rozgryzłem w pełni ale dla mnie brakuje w nich większego ciepła i jakiejś miękkości. Jak by to były moje słuchawki to bym im lampiaka dobierał. 

 

Swoją drogą okazały się latwiejsze w wysterowaniu niż Ethery Flow. Nawet musiałem w wzmaku gaina na -6db ustawić bo miałem większe skoki głośności niż bym chciał.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Spawn napisał:

Ja ich jeszcze nie rozgryzłem w pełni ale dla mnie brakuje w nich większego ciepła i jakiejś miękkości. Jak by to były moje słuchawki to bym im lampiaka dobierał. 

Jeszcze więcej basu? To się tak da?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności