Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.06.2023 o 08:37, marek_m napisał(a):

Opinia gostka (1000+ postów na Head-Fi), który ich słuchał na CanJam w Chicago:

 

"Audeze MM-100: The MM-500 is one of my favorite headphones, so I was eager to see whether Audeze could capture the high level of detail, laser-focused imaging, and balanced frequency response at a much lower price point. I can say they have hit their targets on all three counts. The balanced response with extremely clear mids is almost a carbon copy of its bigger brother. Instrument separation is amazingly good for the price point. I just bought an HD-660 S2 which I enjoy, but found that things get slightly blurred together. The MM-100 is around twice as precise as the Sennheiser in instrument placement and separation. Note decay is razor sharp as opposed to the more gradual decay of the Senn. That’s a quality I like, but I could see how others prefer the more natural decay of the 660 S2. Vocal tracks are where the MM-100 shines, but I did note that vocals sounded slightly artificial or plastic-y, depending on the singer, an effect not present in the more expensive MM-500. The bottom line is that in my opinion, the MM-100 is the best full-size headphone made under 2437zł. The fact that it’s substantially cheaper than many of its rivals from Sennheiser, Moondrop, Hifiman, etc just adds to the amazing value."

 

20230412070059_Audeze-MM-100-In-The-Box-Black-BK-IMG-0408-Web.jpg

 

 

Zapowiadają się ciekawie jak za taką cenę 400$

 

audeze.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafacio napisał(a):

Przecież cena nie jest jakaś niska za coś tak prostego jak słuchawki.

Audiophil to ma wrażenie że cena to jakość.

Ja jako audiophil zdaję się na moje uszy czy dźwięk jest wspaniały.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem w fanklubie z edition XS. Czy ktoś może porównać wielkość sceny/przestrzenność owalnych hifimanów do przeciętnych audeze (lcd2-rozne wariacje/lcd3)? I jak scena audeze, jeżeli mniejsza od hifimanów, miałaby się do HD600?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Hifimanów o których wspominasz w pierwszym zdaniu, ale miałem LCD2C, LCD3 oraz LCD5. O te pierwsze dwie pary pytasz, wiec pozwole sobie wyrazić swoje zdanie. Trójki były bardzo kameralne (dla mnie osobiscie wręcz klaustrofobiczne ;) ) jeśli chodzi o wielkość sceny. Chociaż w głąb grały fajnie. LCD2C natomiast na odwrót - grały ciut szerzej, ale w głąb za to nic szczególnego i brakowało mi holografii. Wcale sie nie zdziwie jak ktos napisze, że wielkosc sceny w byle jakich Hifimanach bedzie robila lepsze wrażenie, bo trojki pod tym wzgledem sa poprostu przecietne, żeby nie powiedzieć słabe. Audeze nie słyną z dużej sceny. Mają inne atuty. Jedyne dobre słuchawki wszerz i w głąb grające (choć też nie najlepsze i sa pod tym wzgledem bardziej przestrzennie grające słuchawki), to LCD5. Piątki są uważane za najbardziej przestrzenne spośród oferty planarów Audeze. Natomiast jeżeli miałbym porównać flagowe Audeze do flagowych Hifimanów, to te drugie mają zdecydowanie więcej do zaoferowania, jeśli chodzi o scenę czy holografie.

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem audeze lcd2f i słuchałem hifiman xs, hifiman scenę miał większą natomiast moje osobiste odczucia i tak szły za audeze ponieważ xs'y miały jakby nienaturalną górę.
Lcd2f troszkę bardziej intymne, mniej tej góry też. Bardziej naturalne na pewno.
Jeśli chcesz super sceny i nie wydać majątku popróbuj ultrasone, słyszę często że nawet niedrogie 480 dają radę.
Natomiast świetna scena w planarach to już raczej drogie tematy, najbardziej mi się podobają he1000se.


Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam większej sceny niż teraz. Ciekawią mnie słuchawki ze średnią sceną, choć może ciut większą niż HD600. Jakie są najmocniejsze stony audeze LCD-2 (i ich wariacji)?

Chociaż jeszcze bardziej chyba ciekawią mnie Audeze MM-100 i ich ewentualne zalety w dźwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie porównywałem XS z żadnymi audeze, ale co do sceny w XS to na początku ona robi wrażenie, ale po czasie doszedłem do wniosku, że jest ona nienaturalna. Jest bardzo rozdmuchana na szerokość i prawie nie ma glębokości. 

Jak się potem przesiadłem na Clear MG to wydawało mi się na początku, że scena jest gorsza bo mniejsza, ale w praktyce była o wiele lepsza niż w XS tylko prezentacja była zupełnie inna, o wiele bardziej trójwymiarowa i bardziej precyzyjna. 

Ze wszystkich słuchawek jakie miałem okazję słuchać najbardziej podoba mi się scena w Crosszone CZ-1 i w K1000.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Świetne są te Charybdis, już teraz mogę stwierdzić że to najlepsze słuchawki do 20k. Zdziwił mnie ich dźwięk bo spodziewałam się brzmienia w kierunku LCD-4 a one grają mocno w kierunku 1266. Bardzo możliwe że mają lepszą scenę od właśnie Abyss ów o ile na szerokości jest podobnie tak w głąb Charybdis są lepsze. Średnica jest bliżej niż w 1266, wokale są świetne. Tak naprawdę to jedyna przewaga 1266 to bas. Reszta jest porównywalna do 1266. Charybdis mają równiejsze pasmo od 1266. Mimo dużej wagi bardzo dobrze ja rozkładają na głowie ale nie radzę się schylać ani odchylac bo przez słaby nacisk muszli słuchawki łatwo zasuwaja się z głowy. 

Edytowane przez vonBaron
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że jedyną konkurencją dla Charybdis są Susvary i 1266 a patrząc na cenę to konkurencji nie mają. D8000 Pro LE mogłyby powalczyć ale mają wyraźnie mniejszą scenę, Diany TC podobnie i mniej basu, Meze Elite nie ta potęga dźwięku, DCA Stealth i Expanse, nie ta dynamika i detal, Solitarie P ogólnie niezbyt mi się podobały.

 

Warto też dodać że Charybids zagrają już dobrze z DAPa bo potrzebują śmiesznie mało prądu.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Palpatine napisał(a):

Myślisz, że Hugo2 da im radę? Jest szansa na synergię?

Na luzie choć boję się z H2 będzie trochę za jasno. 

8 godzin temu, jacmiszcz92 napisał(a):

A skąd macie te Charybdis? Jak w porównaniu do he1000se?

Od wiadomo kogo ;)

Ciężko powiedzieć bo HE1kse słuchałem dawno ale i tak jestem pewny że Charybdis są lepsze. Super jest ich ta scena i równowaga tonalna połączona ze świetną dynamiką. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności