Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Rafacio napisał:

FOSTEX T40RP MK3

Dobre to?

Pytanie czego oczekujesz od słuchawek? @Perul zapewne ma duże doświadczenie z tym modelem i innymi z tej serii T40/50/60

Poszukaj na forum klub Fostexa tam znajdziesz więcej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może po prostu ktoś wie czy dobre to? T40, 50 czy 20. A może nikt nie chce się wypowiedzieć, bo nakupowali planarów za kilka do kilkudziesięciu tysi i szukają co jest w nich lepiej niż w tych Fostexach. Jakbym chciał mieć jakieś planary dla samego ich mienia i czasem użycia to dobre to czy hihiman 400 lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 1480i. Nie podobały mi się.

22 minuty temu, Undertaker napisał:

Po co Ci te plenary w ogóle?!

No nie wiem. No tak, żeby mieć.

Swoją drogą chętnie kupiłbym HFi 450.

 

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi nie pasowały, tak samo jak PRO2900. Zresztą grały tak samo, bo to to samo. Ale za to może ktoś ma  na zbyciu HFi450.  A żeby nie było offtopu to moje pytanie o Fostexy vs hihman jest aktualne.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fostexy są bardziej modowalne niż hifiman. Jedni wolą mercedesy inni cabriolety. Za Ciebie nie będą decydowac. Coś co dla jednego może być LOL dla Ciebie może być BLEE - jak ośmiorniczki w puszkach, czy żabie udka lub pieczona świnka morska zamiast prawdziwego steku.

Jak chcesz mieć słuchawki tylko do muzyki - to lepsze byłoby pytanie z Twojej strony które polecacie planarne słuchawki uniwersalne i w przystępnej cenie. Planary wszystkie grają podobnie.  

Płacisz w większości za nazwę i użyte materiały. Jak to mówią węgiel to węgiel tylko miał czy w gruzach ale spełniają tę samą rolę. :D

Godzinę temu, Undertaker napisał:

Po co Ci te plenary w ogóle?! Weźże sobie Ultrasy Pro480i z Thomanna za pół ceny, które to są lepsze od Edition 9 i 8EX i zapomnij o tych audiofilskich płaskich wynalazkach. 

U mnie nie ma tego cuda w tym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2022 o 20:20, Rafacio napisał:

A 272 za słabe

Znajdź 10 różnic między 271 a 272 ;)

Nie no, są oczywiście, przede wszystkim jak mi kot przegryzie kabel w 271, to bez problemu sam sobie wymienię,  w 272 byłby problem, musiałbym komuś zlecić,  bo mam dwie lewe ręce do lutowania 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze takie pytanie.
HE400S
HE-400i
HIFIMAN HE4XX
HiFiMAN HE-35X
HiFiMan HE400se

Mógłby ktoś wypowiedzieć się o tych modelach?
Warte uwagi, czy ogólnie omijać? Czy HiFiMAN HE-35X są spoko opcją, czy można uznać, że to najsłabszy - najgorszy model ze wszystkich wymienionych oraz są gorsze niż np, Fostex T20? 

Chciałbym posiadać X2HR + jakiś model na zmianę, żeby nie słuchać tylko na jednych słuchawkach, aby się nie znudziło. Póki co są to wspomniane DT990 Pro Black Edition 250 Ohm i jeszcze AKG HD, ale nie pamiętam dokładnie modelu. 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jad szopa Bezpośrednio porównywałem Fostex T60RP i Hifiman HE-400se (jedne i drugie planarne).

Fostex gra płasko, studyjnie, neutralnie, detalicznie - na początku wydaje się bez wyrazu, trzeba dać mu czas, by się przyzwyczaić - coś a'la AKG K271. Hifiman HE400se: od początku efekt wow, też detaliczny, ale dźwięk barwny, plastyczny, trójwymiarowy, bardzo przestrzenne słuchawki. Być może na dłuższą metę mnie osobiście bardziej odpowiadałyby Fostexy, ale nie mają takiej podkreślonej średnicy, jak AKG. Hifiman - jak pisałem - nigdy nie będzie na mojej liście zakupów, bo chcę słuchawki niezawodne, na lata, najlepiej z łatwo dostępnymi i wymienialnymi częściami jak studyjne AKG lub Beyerdynamic. Hifiman niestety ma złą opinię w tej kwestii.

9 godzin temu, Jad szopa napisał:

Póki co są to wspomniane DT990 Pro Black Edition 250 Ohm i jeszcze AKG HD, ale nie pamiętam dokładnie modelu. 

W jakim sensie "są" - na Twojej liście zakupów?

Nie słuchałem DT990, tylko 770, w dodatku 32 ohm - ale chyba (sądząc na podstawie opisów) grają dość podobnie, z podkreślonymi skrajami pasma. 770 podają szczegóły jak na tacy, w porównaniu z AKG K271/240 jest podobny efekt, jak po włączeniu filtru "kontur/loudness". Jakie "AKG HD" - czy K272 HD?

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rafacio napisał:

Ale może po prostu ktoś wie czy dobre to? T40, 50 czy 20. A może nikt nie chce się wypowiedzieć, bo nakupowali planarów za kilka do kilkudziesięciu tysi i szukają co jest w nich lepiej niż w tych Fostexach. Jakbym chciał mieć jakieś planary dla samego ich mienia i czasem użycia to dobre to czy hihiman 400 lepszy?

To znaczy nie ma tutaj użytkowników budżetowych planarów tylko same drogie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bednaar Mam w domu DT990 Pro 250 Ohm i słuchawki AKG, ale nie pamiętam ich modelu. I tak szczerze to zastanawiałem się nad sensem używanych HE-35X ale w necie są różne opinie. Jedni mówią, że to budżet killer, a ktoś inny, że nie poleca. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jad szopa napisał:

To jeszcze takie pytanie.
HE400S
HE-400i
HIFIMAN HE4XX
HiFiMAN HE-35X
HiFiMan HE400se

Mógłby ktoś wypowiedzieć się o tych modelach?
Warte uwagi, czy ogólnie omijać? Czy HiFiMAN HE-35X są spoko opcją, czy można uznać, że to najsłabszy - najgorszy model ze wszystkich wymienionych oraz są gorsze niż np, Fostex T20? 

Chciałbym posiadać X2HR + jakiś model na zmianę, żeby nie słuchać tylko na jednych słuchawkach, aby się nie znudziło. Póki co są to wspomniane DT990 Pro Black Edition 250 Ohm i jeszcze AKG HD, ale nie pamiętam dokładnie modelu. 

Twoje pytanie jest dosyć dziwne. Nie podajesz żadnych aspektów czego oczekujesz od słuchawek. Czy powinny być komfortowe,lekkie czy waga nie gra roli. Do jakiego odsłuchu muzyki. Jaka cena min lub max.

Pytałeś ogólnie wcześniej o planary najtańsze. Ja wolę utrzymać balans komfort i dźwięk w cenie premium. Zgodzę się z @Bednaar co do opini bo posiadam hifiman i fostexy. Hifimany to masz klejone pady tak samo w Monoprice i Audeze. Fostexy są wyjątkiem. 

 

Masz porównanie planarów i Twoich słuchawek.

Dokup Xduoo X-05 Basic czy Balance i zobaczysz różnicę w dźwięku w X2HR

Także jak napisałem nie zrobią dużej różnicy jak kupisz planarne, lepiej jakiś Dac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, marco-polo said:

Twoje pytanie jest dosyć dziwne. Nie podajesz żadnych aspektów czego oczekujesz od słuchawek. Czy powinny być komfortowe,lekkie czy waga nie gra roli. Do jakiego odsłuchu muzyki. Jaka cena min lub max.

Pytałeś ogólnie wcześniej o planary najtańsze. Ja wolę utrzymać balans komfort i dźwięk w cenie premium. Zgodzę się z @Bednaar co do opini bo posiadam hifiman i fostexy. Hifimany to masz klejone pady tak samo w Monoprice i Audeze. Fostexy są wyjątkiem. 


No to tak, najczęściej to jest muzyka "emocjonalna", że tak to ujmę, rock, metal i to co mi się spodoba to dorzucam. Nie chce niczego drogiego, bo dla mnie to nie ma sensu i nie stać mnie teraz na tak drogie zachcianki. X2HR grają V, o ile dobrze pamiętam 990 też grają V i mi się to podoba.  
Tak, to ja nie mam jakiś nie wiadomo jakich wymagań. Jak dla mnie to mogą ściskać jak imadło, byleby pady były wygodne i nie zbierały kurzu jak szalone, a jeśli nawet to, byleby łatwo to wyczyścić. 
Wybór używanych słuchawek do 300-400 zł też jest mocno ograniczony u nas, a wydanie 1500 zł to chyba jednak mija się z celem, skoro różnica będzie 5% między X2HR, a czymś tam. Słuchawki planarne chciałem dla samego ich posiadania, wyglądu i dokończenia kolekcji, czyli - po jednym z każdego rodzaju i fajnie. 
Tyle, że ja nie chce wydać PLN po to, żeby wyglądały, ale żeby grały tak samo dobrze jak X2HR, które są genialne. 

A źródło jakie posiadam to Topping DX3 Pro+ 

Wrzucę dla przykładu to czego słucham 

 

 

 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hifishark patrzałeś coś ciekawego w cenie?

Hifiman są muzykalne do klasyki jak i opera. Fostexy z forum napisali że dobrze sprawdzają się w elektronice nie są basowe jak już napisałem wcześniej bass jest zmiękczony. Metalu nie słucham więc się nie wypowiem.

Różne słuchawki i ich drivery są różnie strojone. 

Podłączyłem słuchawki do dragon fly czerwonego i testowałem słuchawki i nie podeszedł mi ten DAC. Już lepiej chińskie burson lub oryginalny burson z niższej półki jak dla mnie. 

Z xduoo 05 plus testowałem i grają znakomicie. Xduoo basic gra podobnie i może być podłączony stacjonarnie jak i przenośnie za nie dużą cenę.

Jeżeli chcesz celować w planary to ogólnie sam musisz zadecydować bo moje subiektywne opinie mogą być całkiem nietrafione ze względu na typ muzyki jaki słuchasz.

Z linka i ludzie co tam napisali niżej to napisali że Sundara sprawdza się w Rocku i Metalu.

Napisali też że po zmianie padów w X2HR to zamszowe jak zmienisz to takie zabawne granie jak w pubie.

Jeżeli użyjesz ze skóry to jak Pan z Whisky i cygarem w ręku - Scena się zwiększa i lepsze detale.

Niech ludzie się wypowiedzą co codziennie siedzą w słuchawkach planarnych.

Ja jak już miałbym wybierać to słuchawki planarne które są dobrze zbudowane Monoprice 560 ze zdejmowalnymi kopułkami - są dobrą opcją otwarte zamknięte. Jednak docisk z góry jest odczuwalny.

Czy wyższe wersje są lepsze nie wiem bo przecież nie wyrzucę poprzednich wersji słuchawek żeby kupić wyższy model.

Model 1050 monolith to ludzie porównują do Audeze lcd2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, marco-polo said:

Na hifishark patrzałeś coś ciekawego w cenie?

Hifiman są muzykalne do klasyki jak i opera. Fostexy z forum napisali że dobrze sprawdzają się w elektronice nie są basowe jak już napisałem wcześniej bass jest zmiękczony. Metalu nie słucham więc się nie wypowiem.

Różne słuchawki i ich drivery są różnie strojone. 

Podłączyłem słuchawki do dragon fly czerwonego i testowałem słuchawki i nie podeszedł mi ten DAC. Już lepiej chińskie burson lub oryginalny burson z niższej półki jak dla mnie. 

Z xduoo 05 plus testowałem i grają znakomicie. Xduoo basic gra podobnie i może być podłączony stacjonarnie jak i przenośnie za nie dużą cenę.

Jeżeli chcesz celować w planary to ogólnie sam musisz zadecydować bo moje subiektywne opinie mogą być całkiem nietrafione ze względu na typ muzyki jaki słuchasz.

Z linka i ludzie co tam napisali niżej to napisali że Sundara sprawdza się w Rocku i Metalu.

Napisali też że po zmianie padów w X2HR to zamszowe jak zmienisz to takie zabawne granie jak w pubie.

Jeżeli użyjesz ze skóry to jak Pan z Whisky i cygarem w ręku - Scena się zwiększa i lepsze detale.

Niech ludzie się wypowiedzą co codziennie siedzą w słuchawkach planarnych.


Nie znam strony hifishark, a jeżeli trzeba płacić za wysyłki po 40-80zł + sprowadzenie sprzętu to od razu odpada. 
Nie ma sensu dla mnie kupować xduoo 05 plus, jeżeli mam w domu Topping DX3 Pro+ na gwarancji jeszcze z 1.5 roku. 

Czyli nie znajdę niczego, okej. 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy twierdzą, że są o wiele lepsze niż he-400, a inni mówią, że dźwięki są podobne do hd800.
ZX1 wygląda kobieco dzięki wykończeniu tkaniny, a M2 męsko z drewnem i metalem.

Zamówiłem M2

Także widzisz opinii wiele.

https://www.aliexpress.com/item/32876752076.html?spm=a2g0o.store_pc_allProduct.8148356.1.6e172f4bhlZWDI&pdp_npi=2%40dis!NOK!NOK 836.03!NOK 585.23!!!!!%402100bdf116603852777451463ef38f!65562214615!sh

Zgodziłbym się z tymi opiniami.

https://www.head-fi.org/threads/chinese-asian-brand-info-thread-on-or-over-ear-headphones.822184/page-300

Dlatego czy zobaczysz duże różnice to nie wiem bo Ja mam w większości wszystkie modele z OKCSC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jad szopa Ja bym Ci proponował udać się do salonu i odsłuchać sobie kilku modeli, o ile masz taką możliwość.

Rozumiem chęć poznania czegoś nowego, zwłaszcza że planary cieszą się sporą popularnością, ale warto mieć na uwadze, że nie każdemu podchodzi sposób grania słuchawek planarnych. Ja lubię zarówno dynamiczne, jak i planarne, zwłaszcza że planarne mam z dobrą podstawą basową i bardzo muzykalne. W przeciwnym razie, pewnie by się w mojej kolekcji nie znalazły. Dwóch moich znajomych dla przykładu, nie może się ciągle do planarów przekonać i wolą dynamiczne i ja ich trochę rozumiem.

Na początek warto rozważyć HE400i lub SE, bo to dosyć naturalne brzmienie, które niczym wyraźnie nie irytuje i może się podobać. Jedynie kwestia trwałości .. Ja miałem przez rok Hifiman Deva i nic złego się z nimi nie stało, ale patrząc po opiniach ludzi, może być różnie, jak chodzi o tą markę.

Fostexy (zależnie od modelu), potrafią grać płasko i trzeba uważać, chyba że ktoś takie brzmienie preferuje. Jeśli chcesz coś taniego i rozważasz kupno na ślepo, bez odsłuchu, to możesz nie być zachwycony, patrząc po tym, jakie słuchawki aktualnie posiadasz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, Artorias said:

@Jad szopa Ja bym Ci proponował udać się do salonu i odsłuchać sobie kilku modeli, o ile masz taką możliwość.

Rozumiem chęć poznania czegoś nowego, zwłaszcza że planary cieszą się sporą popularnością, ale warto mieć na uwadze, że nie każdemu podchodzi sposób grania słuchawek planarnych. Ja lubię zarówno dynamiczne, jak i planarne, zwłaszcza że planarne mam z dobrą podstawą basową i bardzo muzykalne. W przeciwnym razie, pewnie by się w mojej kolekcji nie znalazły. Dwóch moich znajomych dla przykładu, nie może się ciągle do planarów przekonać i wolą dynamiczne i ja ich trochę rozumiem.

Na początek warto rozważyć HE400i lub SE, bo to dosyć naturalne brzmienie, które niczym wyraźnie nie irytuje i może się podobać. Jedynie kwestia trwałości .. Ja miałem przez rok Hifiman Deva i nic złego się z nimi nie stało, ale patrząc po opiniach ludzi, może być różnie, jak chodzi o tą markę.

Fostexy (zależnie od modelu), potrafią grać płasko i trzeba uważać, chyba że ktoś takie brzmienie preferuje. Jeśli chcesz coś taniego i rozważasz kupno na ślepo, bez odsłuchu, to możesz nie być zachwycony, patrząc po tym, jakie słuchawki aktualnie posiadasz.


Po prostu nie chce wydawać 1500 +/- zł na słuchawki, bo za taką cenę to wolałbym już odkładać na tablet z ekranem. 
Głównie chodziło mi o tanie HE-35X, czy ktoś może je posiadał i ma jakieś zdanie. Tak to reszta to już jest 500-600 zł w górę. Jeżeli HE-35X nie są dobrym produktem, to chyba sobie daruję resztę w tym roku i na następny wybiorę się na odsłuch zobaczyć różnice między X2. 

Jak chodzi o kupowanie w ciemno, polecano mi X2HR kupiłem i jest git, DT990 Pro Black Edition też wszystko spoko. 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Jad szopa napisał:


Po prostu nie chce wydawać 1500 +/- zł na słuchawki, bo za taką cenę to wolałbym już odkładać na tablet z ekranem. 
Głównie chodziło mi o tanie HE-35X, czy ktoś może je posiadał i ma jakieś zdanie. Tak to reszta to już jest 500-600 zł w górę. Jeżeli HE-35X nie są dobrym produktem, to chyba sobie daruję resztę w tym roku i na następny wybiorę się na odsłuch zobaczyć różnice między X2. 

Jak chodzi o kupowanie w ciemno, polecano mi X2HR kupiłem i jest git, DT990 Pro Black Edition też wszystko spoko. 

Ja podkreślałem wielokrotnie że mam planarów kilka różnych sztuk ale na co dzień to w dynamikach siedzę.

Tak jak kolega napisał sprawdź w jakimś sklepie jak grają.

Dla mnie planarne słuchawki jak każde inne a czy się odróżniają od dynamicznych?

Była epoka samochodów elektrycznych wiele lat temu to je zamienili na benzynę i diesel a teraz odgrzewają kotleta i znów elektryki. 

Najlepiej sobie poczytać o planarach pooglądać filmiki na youtube. Jak masz głowę i kark ze stali to żadne planarne Ci nie straszne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Rafacio napisał:

Jakoś mi nie pasowały, tak samo jak PRO2900. Zresztą grały tak samo, bo to to samo. Ale za to może ktoś ma  na zbyciu HFi450.  A żeby nie było offtopu to moje pytanie o Fostexy vs hihman jest aktualne.

 

A mi się PRO2900 bardzo podobały. Super słuchawki. 

 

Fostexów nie znam ale Hihimany (np. takie Anandy) są spokos moim zdaniem. 

 

Tutaj masz HE400se zwroty w fajnej cenie, jakby nie podeszły to daję 200 ziko jak coś

 

@Jad szopato może być też dla Ciebie ciekawa opcja skoro szukasz czegoś okazyjnie, niemniej jednak potencjalnie (bo może niekoniecznie sądząc po komentarzach) trzeba wziąć pod uwagę ryzyko że jak przyjdą "jakieś nie teges" (w sensie: uszkodzone) to trzeba będzie odsyłać do Niemiec (koszty wysyłki). 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Undertaker napisał:

 

A mi się PRO2900 bardzo podobały. Super słuchawki. 

 

Fostexów nie znam ale Hihimany (np. takie Anandy) są spokos moim zdaniem. 

 

Tutaj masz HE400se zwroty w fajnej cenie, jakby nie podeszły to daję 200 ziko jak coś

 

@Jad szopato może być też dla Ciebie ciekawa opcja skoro szukasz czegoś okazyjnie, niemniej jednak potencjalnie (bo może niekoniecznie sądząc po komentarzach) trzeba wziąć pod uwagę ryzyko że jak przyjdą "jakieś nie teges" (w sensie: uszkodzone) to trzeba będzie odsyłać do Niemiec (koszty wysyłki). 

 

 

Daję głowę sobie uciąć że po podliczeniu wszystkich kosztów to nowe w Polsce na gwarancji kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jad szopa napisał:

@Bednaar Mam w domu DT990 Pro 250 Ohm i słuchawki AKG, ale nie pamiętam ich modelu. I tak szczerze to zastanawiałem się nad sensem używanych HE-35X ale w necie są różne opinie. Jedni mówią, że to budżet killer, a ktoś inny, że nie poleca. 

 

Nie znam ani HE-35X, ani X2HR. 

Słuchamy zupełnie innej muzyki, zatem wymagania co do dźwięku też inne - u mnie 90% to jazz, reszta to elektronika ambient (Berlin School i pochodne), muzyka tzw. "poważna" (Penedercki, Górecki, Bach, Debussy) oraz avant-folk (Księżyc, Anna Maria Huszcza itp). Tobie pasuje "V", ja wolę granie środkiem - dlatego jestem fanem AKG.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności