Skocz do zawartości

Kościół Audiofilski


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

MrB, jak próbuje abstrahować od tego całego bełkotu i ystuacji w których kupuję ze względu na wygląd czy patrząc na cenę. Miałem dwie pary customów, które kosztowały podobnie, miałem co do nich te same oczekiwania. Jak słuchałem sobie ich samych to różnice były większe niż jak zacząłem robić bezpośrednie porównania. Żeby było jasne - nie jest tak że któraś para była lepsza, jedna była lepsza w tym a druga w czymś innym. Więc w takiej sytuacji wydaje mi się, że właśnie to obcowanie dłuższe z poszczególnymi parami było bardziej obiektywne niż same bezpośrednie porównania które zrobiłem.

Edytowane przez Krismarzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dłuższym słuchaniu bardziej odczuwałeś wpływ całego balansu słuchawek na to jak Ci się słucha. W bezpośrednich porównaniach zapewne konkretne cechy ale nie miałeś możliwości szybkiego przełączania się między nimi, a pamięć słuchowa zanika po 2s już. W każdym razie takie wytłumaczenie mi przychodzi namyśl. Byłbym ostrożny z mówieniem, co jest bardziej obiektywne, nasze odczucia słuchowe mogą zmienić się z chwili na chwile. W każdym razie żeby ocenić wartość słuchawek, ale oczywiście w kontekście subiektywnej oceny, trzeba z nimi dłużej pobyć, aż emocje opadną. Bo przecież interesuje nas bardziej całość niż poszczególne cechy składowe, a z tym trzeba się trochę osłuchać, pobyć, zobaczyć jak się sprawdzają w naszej urozmaiconej muzyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wymiary AK240 - 66mm x 107mm x 17,5mm

 

Potwierdzili na FB że jutro go zobaczymy, poza tym takie info:

 

"Astell & Kern will introduce tomorow a sleek new flagship model, the Wi-Fi-enabled AK240, which can stream music from a computer on the same network, and connect directly to online stores that sell hi-res tracks."

3uzuzepa.jpg

 

http://www.whathifi.com/news/astell-kern-unveils-new-ak240-portable-audio-player-at-ces

 

Wiem że jestem z dyskusją do tyłu ale muszę. On wygląda jak S:flo2 przyczepione do FiiO E12. :lol:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wymiary AK240 - 66mm x 107mm x 17,5mm

 

Potwierdzili na FB że jutro go zobaczymy, poza tym takie info:

 

"Astell & Kern will introduce tomorow a sleek new flagship model, the Wi-Fi-enabled AK240, which can stream music from a computer on the same network, and connect directly to online stores that sell hi-res tracks."

3uzuzepa.jpg

 

http://www.whathifi.com/news/astell-kern-unveils-new-ak240-portable-audio-player-at-ces

 

Wiem że jestem z dyskusją do tyłu ale muszę. On wygląda jak S:flo2 przyczepione do FiiO E12. :lol:

 

Dokładnie, tylko potek trochę nie w tym miejscu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to hobby stało się po prostu w pewnym momencie głupie, babskie, wręcz wstydliwe. Nie chcę nikomu tego obrzydzać, ale naprawdę jest tyle innych ciekawych, ambitnych i kreatywnych zajęć nie wymagających w dodatku milionowych nakładów, albo te nakłady są znacznie bardziej racjonalnie zasadne.

No to co Ty tu jeszcze robisz? Misję jakąś masz, czy co? Daj sobie spokój, szkoda czasu! Naprawdę jest tyle innych ciekawych, ambitnych i kreatywnych zajęć nie wymagających użerania się z matołami i śliniącymi się frajerami! Jak to śpiewała Tina Turner, We don't need another Hero! Go home and leave us alone!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland kiedyś chciał się zakładać o 500zł - na bilet czy paliwo byś miał. Wstawilibyście na YT wyniki. Ja myślałem że wszystko słyszę póki sam nie porobiłem ślepych testów. Teraz z przymnożeniem oka podchodzę do własnej percepcji.

Wtedy Roland chciał udowadniać, że SŁYSZY różnicę pomiędzy wygrzanymi L1 a nie wygrzanymi. No i pomiędzy kablem ultralinka (bodajże) a stockową sznurówką.

 

A jeśli chodzi o słuchanie ze słuchawek czy z głośników - ja preferuję słuchawki. Wszystko po prostu brzmi mi lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę o 500 dobrej whiskey, że w ślepym teście rozróżnię słuchawki od głośników. A nawet qrde w głuchym!

Bedę macał!

P.s.

Też wolę słuchawki i póki co nawet na ślepo je odróżniam!

Od głośników, oczywiście.

Sorry, byłem w robocie od 8.00 do 20.00

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kątem samego dźwięku nie ma o czym gadać - stereo wygrywa w przedbiegach. Ale do stereo trzeba mieć już troszkę większą wiedzę (co z czym się je) i warunki. Pod kątem wygody i praktyczności słuchawki wygrywają zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 stereo w 3 pokojach na 2 piętrach. Tylko... nie mam jak ich słuchać. Żona, babcia, synek, rodzina.

Słucham dużo i głośno po 21. Żona w salonie ogląda telewizor, stereo z sypialni, gdy głośno gra jej przeszkadza. Babcia na dole, gdzie mam 2 zestawy o tej porze już śpi.

Dlatego musiałem wrócić do zestawów słuchawkowych - bo zbudowaniu 3 zestawów stereo, żebym zawsze (sic!) miał gdzie słuchać.

Na tyle dobrych zestawów słuchawkowych, by przyjemność słuchania była porównywalna z kolumnami.

Jak sobie pół godziny dziennie stereo posłucham, to jest święto.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, panowie. Po co wam te sprzeczki

Wiadomo od dawna że w muzyce, jako że oddziałowuje ona na emocje głównym ośrodkiem kreującym to co do nas dociera jest mózg, uszy to tylko narzędzie. Podobnie jak z oczami. Oczy to narzędzie. Cała reszta odbywa się w mózgu.

Co za tym idzie każdy ma na to wszystko swoje spojrzenie i każdy ma racje.

Roland po co ci ta krucjata. Nawet gdybyś udowodnił Fatso że się myli to co ? Co by to dało skoro na chwilę obecną odczuwa satysfakcje z muzyki, techniki etc ?

A gdyby jednak "mu się udało" to co w związku z tym.

 

Absolutnie Nic.

Dajcie sobie po twarzy, a tak wogóle jest pewne przysłowie i proponuję nim sie kierować

 

 

Każdy "Wuj" ma swój strój - w miejsce wuja wstawić właściwe

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roland

Tak abstrahując od całej dyskusji: odkąd jestem na forum (a będzie tego, właśnie sprawdziłem, już z 6 lat) pamiętam, że Ty też tutaj byłeś i odkąd pamiętam Twoje opinie były dosyć "kontrowersyjne". Nie zmęczyło Cię już to nawracanie? Nie szkoda Ci czasu? Pytam z czystej ciekawości.

Edytowane przez Jeycam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roland jest kontrowersyjny, często mocno przejaskrawia i wydaje się, że lubi obrażać. Ale ja go szanuje, jest niegłupi i porusza tematy, o których z czasem na tym forum się "zapomina", albo nie chce się ich już poruszać. Nawet jak coś palnie nietrafnie (a każdemu się tu zdarza) to ma zdrowe podejście do audio, a polemika ciekawe posty przynosi.

 

Jedno mi szczególnie utkwiło z ostatnich postów, że jak się zrobi dłuższą przerwę od forum, to po powrocie człowiek się dziwi, ile można gadać o słuchawkach, basie i padach... :D Potwierdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsże jest to że tu nie ma Audiofilów. Moim zdaniem. Są Audiofani, bardziej lub mniej hardkorowi.

I żadnych mi tu Kościołów, sekt... Bo jeszcze Bóg nam ześle większy pisk w uszy niż mamy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności