Skocz do zawartości

IBasso DX90


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jeżeli ktoś chce połączyć Ibasso dx90 z sony xba 40 to powiem rewelacja. Słuchawki nie są dostepne w Europie ale w Japonii w cenie 730zł bez problemu można zakupić na EBAY. Z softem 2.4.0 stock gra to świetnie ,można nawet powiedzieć że włączenie EQ może tylko pogorszyć lub uciąć środkowe pasmo. Polecam. Posiadałem kiedyś Sony XBA 4 i jak porównać do 40 to jest bardziej ciemna owa 40 niżej bas też schodzi.

Polecam.

Yyy to samo piszesz w watku o X5, to sie zdecyduj bo to dwa niemal diametralnie rozne dapy

 

mobilnie to i bez ogonkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam jeżeli ktoś chce połączyć Ibasso dx90 z sony xba 40 to powiem rewelacja. Słuchawki nie są dostepne w Europie ale w Japonii w cenie 730zł bez problemu można zakupić na EBAY. Z softem 2.4.0 stock gra to świetnie ,można nawet powiedzieć że włączenie EQ może tylko pogorszyć lub uciąć środkowe pasmo. Polecam. Posiadałem kiedyś Sony XBA 4 i jak porównać do 40 to jest bardziej ciemna owa 40 niżej bas też schodzi.

Polecam.

Yyy to samo piszesz w watku o X5, to sie zdecyduj bo to dwa niemal diametralnie rozne dapy

 

mobilnie to i bez ogonkow

 

 

Jak Kolega wyżej słusznie zauważył i na podstawie zgłoszeń na panel, mamy 2 identyczne wypowiedzi, dotyczące konkretnych walorów brzmieniowych, w dwóch wątkach dotyczących dwóch całkowicie różnych urządzeń. Logika na poziomie podstawowym wskazuje, że taka opcja jest fizycznie wątpliwa, a w wypowiedzi mamy do czynienia z "kopiuj-wklej" w czystej postaci. Pytaniem pozostaje w jakim celu. Autor obu postów proszony jest więc o sprecyzowanie, którego realnie odtwarzacza dotyczą te bliźniacze wypowiedzi. W przeciwnym razie obie zostaną potraktowane jako puste nabijanie postów i obie zostaną usunięte.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Drodzy użytkownicy forum napisałem te posty na dwóch forach gdyż testuję te słuchawki z dwoma Dap-ami i jestem pod super wrażeniem jakości odtwarzanego dźwięku . Idealna synergia w przypadku DX90 i FIIO x5 . Ale to chyba dzięki niskiej impedancji wyjściowej Dap-ów. W przypadku Hifimana 601 le nie jest już tak pięknie. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, za szorstkość wypowiedzi ale kolega "pua" chyba niewiele jeszcze osłuchał sprzętu. Tak kategoryczne stwierdzenia o synergii w X5 i DX90 są co najmniej dziwne. Kolego, z czym porównujesz, pisząc idealna synergia? Jakie inne słuchawki testowałeś na DX90? I co ma synergia do niskiej rzekomej impedancji DAP-ów, Twoim zdaniem?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat sie urodzil - sam chetnie wezme udzial w dyskusji jako posiadacz DX90 - slucham go z DT990 Ed oraz Vsonic VSD5 - Sabre gra dosc rowno i analitycznie z tymi sluchawkami w DT990 jest wiecej basu VSD5 graja jasno ale z szeroka scena i dosc detalicznie jak na doki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX90 z Beyerami DT990 pro 250 Ohm, gra bajecznie. Z tym, że ciężko to nazywać zestawem portable z racji otwartości słuchawek.

Przyznam, że często tak słuchałem w domu oddalony od toru stacjonarnego, albo rozwalony w ogrodzie na hamaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Wam zazdroszczę, bo sam miałem podpięte DT990 Edition (250 i 32ohm) do dx'a i przez ilość sopranu nie byłem w stanie tego słuchać. Moim zdaniem sopran (ładnie rozciągnięty) jest w tym zestawieniu za głośny w stosunku do średnicy i basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników a szczególnie Roo_volt . Faktycznie tych słuchawek nie było dużo AKG 550 ,audeo phonak 022,superluxy 668b ,669 ,681, 330 ,CAL, Koss porta pro, koss 40ur, takstar 671 ,beyerdynamic 990. To raczej budżetowy sprzęt. Ale co do impedancji wyjściowej dap-ów. Ma to tylko znaczenie przy sony xba 40 gdyż ich impedancja to 8 ohm. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wspolnego ma impedancja wyjsciowa DAP'a z impedancja sluchawek - w tym wypadku 8 ohm - bo rozumiem, ze ma ? 8 ohm to lepiej niz np 250 ohm lub 600 ohm ? Nie bardzo rozumiem co jedno z drugim ma wspolnego? Nie biore pod uwage VooDoo - przyznaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wspolnego ma impedancja wyjsciowa DAP'a z impedancja sluchawek - w tym wypadku 8 ohm - bo rozumiem, ze ma ? 8 ohm to lepiej niz np 250 ohm lub 600 ohm ? Nie bardzo rozumiem co jedno z drugim ma wspolnego? Nie biore pod uwage VooDoo - przyznaje

Słowo klucz - tłumienie, z angielskiego Damping. Impedancja źródła musi być odpowiednio niska. Najlepiej, żeby Damping Factor wynosił nie mniej niż 8, czyli impedancja źródła powinna być 8 razy niższa niż słuchawek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie , ze tak - DX90 ma 0.1 ohm, sluchawki 8 ohm - super - wszystko gra - Kolega argumentuje ta oczywistosc jako benefit dla jakosci polaczenia sony z Dx90 - czyli oczywistosc :) tez uwazam,ze jesli impedancja zrodla jest nizsza niz sluchawek to jest ok


Nie bardzo tu widze argument na dobre zgrywanie sie sluchawek 8 ohm z dx90 z powodu ich impedancji - to juz 250 ohm lub 300 ohm nie dobre ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Temat audio to ciężki kawałek chleba ,porusza się tu raczej gusta i percepcje odbioru. Nikt nie mówi że 300 - 600 ohm-owe słuchawki są złe .

Wpis o XBA 40 dodałem aby ktokolwiek kto przymierzał się do IEM tych słuchawek wiedział że to udane połączenie. Nikt tu nie umniejsza jakości dużym słuchawkom od dużych rezystancjach. W przypadku XBA 40 jest tak dobrze z powodu podzielności armatury na różne częstotliwości. Pozdr.


Mam jeszcze jedno pytanie wałkowane pewnie już nie raz. Firmware chyba zatrzymały się na poziomie 2.4.0 czy ktoś z forum może powiedzieć który soft jest najlepszy do DX90.

 

IMG_1468.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście najbardziej lubiłem 2.1.0, szczególnie z MSR7, równy, o dobrych walorach scenicznych. Np taki 2.1.8 był dla mnie trochę przebasowiony, z tym że ten bas mulił. Aktualnie jestem na 2.4.0 i też jest okej. Jednak PM-3 najbardziej lubię rockbox, od technicznej strony dźwięku pokonuje mango, jest nieco bardziej rozdzielczy, z lepszym kopem, bardziej surowy, ma więcej góry i zauważalnie lepszą scenę. Minus taki, że użytkowanie nie należy do najwygodniejszych.

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też uznawałem wyższość RB nad Mango, a teraz uważam, że to jedynie kwestia preferencji. Mango 2.3.0 jest imho najbardziej komplementarne, podaje muzykę w całości a nie odrębnymi ścieżkami jak RB.

 

Odnośnie xba 40; grają podobną sygnaturą co PM 3, ale są lekko ciemniejsze. Generalnie mnie pasują.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To ja jeszcze dorzucę swoje trzy grosze :)

Ja mogę polecić połączenie DX90 + DT 880 pro 250 ohm. Gra to wyśmienicie.

soft 2.3.0

Podpinałem taki set, wg mnie dx kulał z tymi detetkami co było szczególnie słyszalne w basie. Więc albo nie daje rady, albo tu oczekiwania były inne.

 

Z T90 również go łączyłem, i potwierdzam basu brak.

 

Dt990 edition 32 się grzeją, bas jest (mniejszy niż w K7xx z otwartymi basportami) ale całkiem ok, twardy i szybki. Sopran niestety przysłania całość, liczę że po wygrzaniu się trochę jeszcze uspokoi... Co zauważyłem to wzrost ilości basu, przybliżenie średnicy i jej dociążenie przy dociskaniu słuchawek do głowy. Zacnie to brzmi, bas łapie lepszy relatywnie stosunek do sopranu.

 

To nie jest tak, że bas kuleje. Te słuchawki są dość oszczędne w basie, nawet jak podepnę je pod Black Pearl bas nie szaleje, bo i w żadnym połączeniu nie szalał. Mi taka gra pasuje. Najczęściej słucham w pracy przy kompie połączenia DX90 z LD systems HP800PRO i DT 880 (w domu) to jest ukojenie maksymalne dla moich uszu. Wiadomo, co kto lubi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie . Zainstalowałem 2.4.0L Napych Rockbox i teraz widzę że dopiero odnalazłem idealny soft ,nawet dwa ponieważ jest wybór przy uruchamianiu z holdem. Jest to świetne połączenie lurker-a i rockbox. Teraz jest na rockbox jeszcze bardziej detalicznie nic się nie zlewa i to nawet na koss porta pro a na xba 40 bajka. Chyba już znalazłem idealny soft. Używam funkcji kompresora ( uwydatnia to co w muzyce jest niżej schowane świetny pomysł). Polecam

 


Teraz nawet hifimana 601 le ubrałem Rockbox dual boot mażna mieć też oryginalny soft. Szkoda że do fiio x5 nikt nie modował.

111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakiś czas temu pisałem tutaj o luźnym gnieździe słuchawkowym w moim dx90. Koledzy doradzili przedłużkę kątową, by wejście się nie wyrabiało i wizytę i jakiegoś ogarniętego elektronika w Łodzi by wymienić gniazdo. Przedłużkę stosowałem, jednakże na dłuższą metę nie pomogło. Postanowiłem podzwonić do jakiś sklepów typu audio serwis itp.

Okazało się, że o ile wzmaki, kolumny itp nie robią im problemu o tyle na nazwę ibasso reagują wielkim zdziwieniem. Dwóch powiedziało, że się za to nie zabierze a trzeci z brakiem przekonania stwierdził, że " może się uda". Jak tylko pomyślałem, że moja kruszynka mogła by być jakoś skrzywdzona przez tego wąsatego Pana, to od razu zrezygnowałem.

 

Wpadłem na pomysł by załatwić sprawę przez serwis ibasso na Polskę, bo chyba jakiś jest, right ?

 

Pytanie do Was zatem koledzy wiecie, jaki to serwis ? Mają jakąś stronkę internetową z nr tel ? Mam nadzieję, że nie będą robili mi problemu, że sprzęt spoza polskiej dystrybucji (kupiony w HK). Jestem nawet gotowy im płakać do słuchawki i zapłacić nie rynkową cenę, byle by już ogarnąć to gniazdo.

A może macie jakiś inny serwis/pomysł, który by ogarnął ten problem. Dodam, że gniazdo już tak luźne, że bankowo za chwilę zacznie już przerywać.

Swoją drogą pechowo trafiłem, bo naprawdę dbam o moje audio wszelakiej maści, a tutaj ewidentnie jakaś walnięta sztuka była od początku, zaczęło się luzować po miesiącu.

 

Pzdr & Dzięki

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sam spróbujesz?

 

Zajrzyj tutaj: http://forum.mp3store.pl/topic/134429-ibasso-dx90-rozebrany/

Obawiam się, że za cienki w uszach jestem na takie akcje. Może by się udało, ale pierwsze takie manewry wolałbym robić na innych sprzętach niż moja myszka. Bardziej bym celował w ten serwis Ibasso na PL, tylko który to ? Nie ma info w necie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem (choć mogę się mylić) to nie ma w PL autoryzowanego serwisu iBasso więc może być z tym problem. Zawsze możesz zadać takie pytanie na stronie iBasso albo na Facebooku. Ewentualnie odezwij się do kogoś z forum kto zajmuje się elektroniką i jest z lutownicą zaprzyjaźniony na co dzień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności