Skocz do zawartości

IBasso DX90


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak zmieniłem zdanie zainstalowałem soft 2.4 oficjalny i jednak to przestrzenne brzmienie. Nie używałem EQ jak poprzednio w 2.3 lurker .

2.4 jest bardzo przestrzenne słuchawki powyżej 56 ohm to wykazują. Zostanę przy tym sofcie. Polecam z Beyerdynamic 990 a i nawet zaskakująco dobrze Takstar ts 671.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiedzcie, dx90 to jasny grajek?

Podpinam Akg k7xx i jest kulturalnie, acz efektownie i przyjemnie.

Ale chciałem coś żeby grało z werwą i wykopem i kupiłem dt990, dopiero się wygrzewają, ale zaczynam się bać piercingu bębenków sopranami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przez kilka dni miałem DT990 Edition 32 Ohm i słuchałem ich właśnie w połączeniu z DX90, który bardzo dobrze sobie z nimi radził. W moim odczuciu wszystko było OK, poza niezbyt klarowną średnicą. Ja odbierałem ją jako lekko zamgloną i niewyostrzoną. Być może powodem było niepełne wygrzanie, nie wiem, ale czegoś mi w tej kwestii brakowało. Podobno wyjęcie gąbki dzielącej ucho z przetwornikiem pomaga w tej kwestii, ale sam tego nie próbowałem. W tym czasie miałem stockowy soft 2.2.0.

 

Będziesz je napędzał z samego DX'a czy masz dodatkowo jakiś wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często sprzęgam swojego DX90 z DT990 pro 250 Ohm. Kompletnie nie trzeba wzmacniacza. Średnica szczegółowa i klarowna. Bas obecny wtedy kiedy ma być, nie buczący a szybki i niski. Wysokie to poezja, talerze perkusji brzmię jak talerze a nie jakby ktoś sikał na blachę.

Soft Lurker v2.4.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roo_Volt w przypadku połączenia DX90 z DT990 PRO czy DT770 PRO mam podobne odczucia dotyczące średnicy i tutaj też nie miałem nic do zarzucenia, choć trzeba przyznać, że obie wspomniane pary słuchawek w wersji 250 Ohm fantastycznie rozwijały skrzydła kiedy podłączyło się je do DX90 + Aune B1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam same pochlebne wpisy z synergii B1 + DX90. Ja outdoorowo słucham na słuchawkach dokanałowych UE900 a w domu podpinam DX90 pod wzmacniacz lampowy Espressivo E i wtedy słucham na DT990 pro 250 Ohm.

 

Jednak wcześniejszy wpis dotyczył podpięcia DT990 pro bezpośrednio do DX90 uważam, że jest bardzo dobrze. Co nie znaczy, że w połączeniu z B1 nie może być lepiej. Mi outdoorowo bardzo dobrze sprawdza się DX90 + UE900, próbowałem z Fiio Mont Blanc ale brakowało mi przejrzystości, owszem moc była tylko po co? W samym DX90 jest jej na prawdę sporo i nie mam potrzeby korygowania tego toru.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam sie nad zakupem dx90 + ie80. Czy bedzie to dobre połączenie? Na jakim gainie uzyskam najlepszy efekt? Dzieki za pomoc, pozdr

Ja po wielu kombinacjach zostałem przy takim właśnie zestawie.

Low gain.

Edytowane przez krzyzakov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w połączeniu z IE80 brakuje trochę powietrza, ale vorzuge pure rozwiązuje ten problem :)

Dla mnie zestaw idealny!
W podróży IE80 zastępuję amperiorami i też jest wyśmienicie - tu wzmacniacz robi dużą robotę - poszerzając scenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, Wasze konfigurację. Poczytałem o B1 i Vorzuge. Zwłaszcza tego drugiego jestem nadal ciekawy, ale ..... w torze portable/outdoor świadomie przyjąłem założenie: czysty odtwarzacz + dokanałówki. Wolę wydać zdecydowanie więcej na słuchawki, niż przeciętne słuchawki pompować wzmacniaczem. Przesiadając się, czasami płynnie, pomiędzy torem portable a stacjonarnym owszem widzę różnicę, ale nie jest to różnica powodująca dyskomfort w którąkolwiek stronę. To raczej różnica wynikająca z użycia wielkich słuchawek w domu. Natomiast ogólna charakterystyka brzmienia jest zachowana. I własnie taki efekt chciałem osiągnąć.

W zestawie portable nie szukam zachwytu nad pojedynczym dźwiękiem. Owszem, zdarza się, że jakieś wykonanie utworu na torze domowym mnie zachwyci albo zaskoczy ale traktuje to jak wisienkę na torcie i nie szukam od razu słoja z wisienkami, bo by mnie zemdliło. Jestem melomanem a nie audiofilem, mam miesiące muzyki do posłuchania i stanowczo za mało czasu, żeby onanizować się poszczególnymi dźwiękami. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dorzucę swoje trzy grosze :)

Ja mogę polecić połączenie DX90 + DT 880 pro 250 ohm. Gra to wyśmienicie.

soft 2.3.0

Podpinałem taki set, wg mnie dx kulał z tymi detetkami co było szczególnie słyszalne w basie. Więc albo nie daje rady, albo tu oczekiwania były inne.

 

Z T90 również go łączyłem, i potwierdzam basu brak.

 

Dt990 edition 32 się grzeją, bas jest (mniejszy niż w K7xx z otwartymi basportami) ale całkiem ok, twardy i szybki. Sopran niestety przysłania całość, liczę że po wygrzaniu się trochę jeszcze uspokoi... Co zauważyłem to wzrost ilości basu, przybliżenie średnicy i jej dociążenie przy dociskaniu słuchawek do głowy. Zacnie to brzmi, bas łapie lepszy relatywnie stosunek do sopranu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z Was używa OTG w DX90?

Nie mam kabelka mikro usb - mikro usb żeby sprawdzić czy można w ten sposób do dx'a podłączyć telefon tak żeby ten robił za źródło?

 

Nie żartuj... Z DX90 są problemy nawet pod Windą żeby działał a co dopiero z telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was używa OTG w DX90?

Nie mam kabelka mikro usb - mikro usb żeby sprawdzić czy można w ten sposób do dx'a podłączyć telefon tak żeby ten robił za źródło?

 

Przed chwilą podłączyłem DX90 i telefon w konfiguracji jaka Cię interesuje. Po podłączeniu DX90 wyświetla komunikat "USB Connected", a telefon widzi DX'a jako pamięć zewnętrzną.

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności