Skocz do zawartości

IBasso DX90


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej było wielokrotnie pisane, nt. czasu działania na baterii ;-) powiedzmy, że mi do 8 godzin wytrzymuje na flaczkach 16/44.1, raczej z gotową listą odtwarzania - praktycznie bez używania ekranu. Ale pamiętam, że istotnie krótsze czasy też podawano, także jak zwykle... zależy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak sie ustawia plyte - potem slucha godzine, potem plyta i znow godzina bez zabawy to tez te 8h mniej wiecej mi trzymal - acz tu wiadomo testy mniej precyzyjne stad pisalem o tescie szafowym bo byl po prostu z zegarkiem w reku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do baterii w DX90, to niewątpliwym plusem jest możliwość jej wymiany, a przy obecnie niewielkich cenach zamienników zawsze można mieć jakiś zapas pod ręką co by podtrzymać DAP'a przy życiu ;)

 

A powiedzcie mi, czy ktoś z Was miał okazję przetestować zestawienie DX90 ze słuchawkami o impedancji 250OHM ? Najbardziej interesuje mnie tutaj współpraca z DT770 PRO. Jest możliwość, że od sobie poradzi sam z takimi słuchawkami czy bez wzmacniacza się nie obejdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczy się skuteczność, DX90 R70x pędzi wyśmienicie LOW gain vol 225


ja mam inne pytanie, po co w ogóle regulacja gainu? ktoś używa innego prócz Low i na jakich słuchawkach?

faktem jest że dopiero HE-400i potrzebowały HI ale wiadomo to nie dynamiki

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, HE-400i zdecydowanie potrzebują hi gaina. Niestety nie miałem zbyt wielu okazji testować DX90 z wysoko Ohmowymi dynamikami stąd moje pytanie, ale skoro dobrze radzi sobie z R70x to może i z DT770 250OHM by sobie poradził ^_^ Ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia czy spostrzeżenia z podłączenia wysoko Ohmowych słuchawek wokółusznych do DX90?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Low używam do UM10 Pro i Music Two(zmiany gainu nie powodują słyszalnych zmian w dźwięku), a high do Harmony i do K550. Obie pary zyskują wtedy impakt na basie i bardzo dobrą jego kontrolę, ponadto góra na K550 jest naturalniejsza (tzn zmienia się atak i wybrzmiewanie), mam również wrażenie, że średnica jest bardziej nasycona (szczególnie w Harmony dostaje fajnego drajwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem przypadkowo okazję podpiąć pod DX90 i posłuchać DT770 PRO (80OHM), DT770 PRO (250OHM) i T90 (250OHM). Wnioski są następujące:

 

- DT770 (80OHM) - potrzebowały MEDIUM GAIN i kręcenia Vol na 230-240

- DT770 (250OHM) - zdecydowanie potrzebowały HIGH GAIN i kręcenia Vol na 230-240 (moim zdaniem DX90 dał im radę ^_^)

- T90 (250OHM) - wystarczył MEDIUM GAIN i Vol na 230-240 (co było moim lekkim zdziwieniem)

 

Tak więc wygląda na to że te 3 poziomy GAIN czasami się przydają. Wszystko zależy od słuchawek jakie podepniemy pod DX90. Ciekaw jestem jakie doświadczenia i odczucia w tym względzie mają inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, to info dot. DX50! - rypły mi się wątki

Fidelio X2 na LOW gain grają ściszonym dolnym pasmem, scena wydaje się być większa i podzielona na plany, przez schowany bas - całkiem przyjemny efekt, szczególnie na kawałkach z przesadzonym basem. Grają lekko z oddalenia.

Na MEDIUM poprawia się dynamika, dźwięk staje się bardziej monitorowy, wszystkie dźwięki są bardziej przybliżone, brzmienie mocniej wypełnia się basem - wydaje mi się, że na MEDIUM są lepiej wysterowane. Naprzemiennie słucham na obu ustawieniach, na obu z przyjemnością.

Edytowane przez Jaworrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Mam pytanie związane z Ibasso DX90 . Posiadam firmware 2.30 Lurker z RB, problem jet taki że po przełączeniu na RB nie umiem lub nie wiem jak włączyć funkcje DAC jedyną taką możliwość widzę w stockowym oprogramowaniu. Czy RB nie posiada takiej możliwości ?.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś większych baterii z dx90?

Są dostępne o większych pojemnościach, ale są jednocześnie większe rozmiarowo więc założenie klapki nie jest możliwe... A na klapce uziemienie ponoć jest:/

nie ma,

zakładasz baterię i wkładasz w silikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Mam pytanie związane z Ibasso DX90 . Posiadam firmware 2.30 Lurker z RB, problem jet taki że po przełączeniu na RB nie umiem lub nie wiem jak włączyć funkcje DAC jedyną taką możliwość widzę w stockowym oprogramowaniu. Czy RB nie posiada takiej możliwości ?.

Pozdr.

Podpinam sie pod pytanie. Tez nie moge sobie z tym poradzic.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam wszystkich serdecznie. Mam pytanie związane z Ibasso DX90 . Posiadam firmware 2.30 Lurker z RB, problem jet taki że po przełączeniu na RB nie umiem lub nie wiem jak włączyć funkcje DAC jedyną taką możliwość widzę w stockowym oprogramowaniu. Czy RB nie posiada takiej możliwości ?.

Pozdr.

Podpinam sie pod pytanie. Tez nie moge sobie z tym poradzic.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

dac działa na mango

rb jest tylko programem odtwarzającym muzykę

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności