Skocz do zawartości

Philips SHP9500


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

więcej nie odstają niż normalne portable, tylke że są otwarte a to chyba doczytałeś. Są wokółuszne stąd wielkość. Do lasu jak znalazł :)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam, w sumie nie miałem kontaktu z otwartymi słuchawkami i tak się zastanawiam czy nie spróbować.

 

Jak oceniacie ich przydatność do rocka?

 

Ostatnio głównie słucham: Death, My Dying Bride, Agalloch, The Morninside, Iron Maiden, Edge of Sanity, Beyond Creation, Pink Floyd, Tiamat, Anathema itp...

Edytowane przez wdehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mozna je jeszcze gdzies dostac w dobrej cenie (nowe)?

 

jak to jest z ta niewymienialnoscia padow? Ich w ogole nie da sie nawet zdjac itp? Co je tam trzyma?

podbijam pytania :)

nie chce byc zlosliwy wiec podpowiem - zapytaj wujka gugla o "shp9500 site:forum.mp3store.pl" - na Twoje pytania padly juz odpowiedzi (moje, Perula, itd...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mozna je jeszcze gdzies dostac w dobrej cenie (nowe)?

 

jak to jest z ta niewymienialnoscia padow? Ich w ogole nie da sie nawet zdjac itp? Co je tam trzyma?

 

podbijam pytania :)

 

No przeca wiszą na amazon.de za 64 euracze i taniej raczej nie będzie... wystarczy poprosić odpowiednią osobę o sprowadzenie i problem z głowy.

 

p.s.

Podobno, któryś sprzedawca oferował wysyłkę do PL, więc nawet nie trzeba nikogo prosić, tylko zamówić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś dołączam do fanów tych zacnych słuchawek. Wydane niewiele ponad 350 zł za świetne granie, megakomfort, doby dźwięk. Jak na razie jestem zachwycony. Przede wszystkim wygoda... wygoda. Mam od paru godzin na uszach i ich nie czuję... :)

 

Dźwięk... Cóż, przesiadka z Grado SR323 trochę boli, dźwięk wydaję się bardziej odległy, jakby lekko przytłumiony... góra troszkę uboższa, ale litości, to są słuchawki o ponad połowę tańsze. Naprawdę fajne słuchawki jak za taką kasę.

 

I teraz, chyba jak każdy, myślę o zmianie kabelka, na lepszy, równie lekki i ładniejszy ( ;-) ) Ktoś ma coś dobrego, warto inwestować te parędziesiąt złotych na inny kabel? Czuć różnicę w dźwięku? Czytałem wcześniejsze komentarze, ale prosiłbym o jakieś konkretny fajny kabelek.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge znalezc jak to jest z tymi padami - czemu one sa niby niewymienialne?

Są na 4 zatrzaski - spokojnie je odepniesz. Niewymienialne może z tej racji, że są sklejone z ramką (tą na zatrzaski)? Jak najbardziej do oderwania ten klej (nie jest mocny i nieraz sam puszcza podczas modowania i trzeba podklejać), tylko co w ich miejsce przykleisz? Zdaje się zamienników nie ma, co najwyżej możesz spróbować welury od TS671, ale jaki to da efekt dźwiękowy to nie mam pojęcia (nie wiem na ile szczelniejsze są i czy za bardzo nie zmulą brzmienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://mailboxde.com/

 

Zakładasz darmowe konto ze skrzynką, przydzielają Ci adres w niemcach i na ten adres zamawiasz paczke z amazona.

 

Jak dotrze tam, to robisz przekierowanie, i Ci z mailboxa wysyłają Ci już do PL. Koszt takiej usługi przy SHP9500 to cos koło 35zł.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem mod uszczelniający pady Perula. Zmiana zdecydowanie na plus. Basu już nie brakuje.

 

Zdecydowałem się również na zrobienie otworu bass reflex. Najpierw zrobiłem jedną dużą dziurę, jednak basu było za dużo i po róznych kombinacjach zostało na tym że zakleiłem otwór taśmą malarską ze zrobioną dziurkę 1mm.

 

Następnie zrobiłem mod na złagodzenie góry- wycięcie fizeliny oraz płatek kosmetyczny.

 

Efakt końcowy- znacznie inne słuchawki. Średnica nie tak mocno wypechnięta, więcej basu, góra w podobnej ilości jednak bardziej łagodna. Polecam zdecydowanie! Szczególnie uszczelnianie padów. Ja uszczelniłem je mocno, zużyłem pół tubki kleju szewskiego :) Pady stały się trochę bardziej sztywne i mam wrażenie że słuchawki przez to lepiej trzymają się głowy. Bez modów poszłyby na sell, tak zostają ze mną :)

Edytowane przez Andrewek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma możliwości przeprowadzenia pomiarów tych zmodowanych słuchawek. Ciekawe jakie zmiany nastąpiły na wykresie, jak duże podbicie basu itp...

Może się okazać, że to są już zupełnie inne słuchawki, niewiele mające wspólnego z charakterystyką grania takich prosto z pudełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności