Skocz do zawartości

Philips SHP9500


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

 

Perul opisywał. Uszczelnienie padów od wewnątrz.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Gdzie znajdę opis? Co znaczy uszczelnienie wewnątrz? Pady są klejone czy na zatrzaski?

 

Zastanawiałem się na rozbiórką. Niekiedy najniższego basu może brakować, ale to nieznacznie i nie w każdym utworze. Jak się to da podciągnąć, to czemu nie spróbować.

 

Tutaj masz opis http://pokazywarka.pl/shp9500_mod/

Andrewek w swoich dorobił jeszcze mały otwór z tyłu przetwornika (ja później też tak zrobiłem), wtedy bas dodatkowo zyskuje i trochę łagodnieją wyższe średnie. Im większy otwór zrobisz, tym większe zmiany będą. Ja przetestowałem ok 1,5mm średnicy, ale spokojnie można większy, albo dwa takie otwory naprzeciw siebie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt, że jedne są otwarte a drugie zamknięte, co byście wybrali ? Pro 80 czy SHP9500 ? Obie modowane sposobami Fatso , Perula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne pytanie ;) . I dorzucę, że nie chodzi tu o słuchawki główne tylko "drugie", domowe.

 

Czy mm rozumieć,że modowane Pro 80 wykorzystujemy, gdy lubimy mocną podstawę basową a modowane 9500 kiedy lubimy przestrzennie, łagodnie i naturalnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minczin +1

 

Powiem Wam jedno, ja te dwie pary tj. Takstar Pro80/HyperX i SHP9500 uważam za jedne z najlepszych słuchawek w swych kategoriach. Cenowo i jakościowo wybijają się ponad inne. Mi zajęło trochę czasu zanim się o tym przekonałem. Ciągła ciekawość nie pozwala mi dłużej zostać z tym zestawem, no może SHP9500 zagrzeją u mnie miejsce na dłużej. Szukam jeszcze zamkniętych, które się wpasują w moje gusta i gdyby zrobić mix z HM5 i HyperX coś by z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po doświadczeniach i przesłuchaniu wielu słuchawek uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest kupic mocne combo, albo dac + amp i miec słuchawki które Ci sie podobają. Te wszytskie LCD-2, LCD-3, HD800, GS1000 to jeden poziom, kwestia preferencji. Takie mam wznioski po meecie, tyle, że nie mieliśmy super hiper hi-endowego wzmacniacza za 50kzł. Dla mnie GS1000 to rozwinięcie brzmienia SHP9500, tyle że stockowe GS lubia sybilizować i najlepiej słucha się na nich muzyki kameralnej, instrumentalnej. Wtedy sa bardziej angazujące niż Stax. Podobną manierę mają SHP.

 

Jak ktoś ciekawy: http://forum.mp3store.pl/topic/29492-to-moze-meet-w-krakowie/?p=1226996

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne pytanie ;) . I dorzucę, że nie chodzi tu o słuchawki główne tylko "drugie", domowe.

 

Czy mm rozumieć,że modowane Pro 80 wykorzystujemy, gdy lubimy mocną podstawę basową a modowane 9500 kiedy lubimy przestrzennie, łagodnie i naturalnie ?

A jaki mają mieć charakter te słuchawki? Ostatnio bardzo mi przypadły do gustu HD6000 po rekablu i drobnym modzie :)

 

Z otwartych już niedługo pojawi się moja produkcja DIY - muszę zrobić drugą parę do porównań, bo na ostateczną wersję brzmieniową się nie mogę zdecydować. Najpierw były analizatory, obecnie łagodniejsze granie. Ewentualnie wyślę obie wersje do recenzji i obie będą w ofercie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie trochę przekonałem się do modowanych Pro 80. Fajny czysty bas, naturalne granie, ciut analogowego. Może przydałoby się troszkę wiecej analizy i ciutkę góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minczin +1

 

Powiem Wam jedno, ja te dwie pary tj. Takstar Pro80/HyperX i SHP9500 uważam za jedne z najlepszych słuchawek w swych kategoriach. Cenowo i jakościowo wybijają się ponad inne. Mi zajęło trochę czasu zanim się o tym przekonałem. Ciągła ciekawość nie pozwala mi dłużej zostać z tym zestawem, no może SHP9500 zagrzeją u mnie miejsce na dłużej. Szukam jeszcze zamkniętych, które się wpasują w moje gusta i gdyby zrobić mix z HM5 i HyperX coś by z tego wyszło.

Shure Srh750dj i srh840 próbowałeś?

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po kilku miesiącach przerwy posłuchałem sobie SHP9500 i stwierdzam, że to jest jednak killer. Można spokojnie stawiać je obok zacnych słuchawek typu Q/K701 HD600/650 czy DT880/990. Charakterystyka oczywiście różna ale ogólny poziom jakości dźwięku podobny. Absolutnie dźwiękowo nie mają się czego wstydzić, a w kwocie 300zł ośmieszają droższą konkurencję. W dodatku konstrukcja jest przemyślana, mamy odpinany kabel i co bardzo ważne świetną wygodę. Jak dla mnie, to najlepsze słuchawki, które wypluł Philips, z tych z którymi miałem kontakt. Świetna synergia z Marantza HD-DAC1. Teraz po czasie z pewnością mogę stwierdzić, że to jeden z niewielu uzasadnionych hypów na forum! A i jestem dumny z założenia tego tematu. :)

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dodam jeszcze, że mimo otwartej góry ze świetną rozdzielczością i bądź co bądź dosyć oszczędnego basu - przemycają ogromną dawkę emocji w muzyce, a to trudna sztuka. W tym aspekcie kładą na łopatki DT880/600 i DT990/600 jak dla mnie.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dobre. Wczoraj ich sobie posłuchałem z obu torów i na zmianę z K551 i Dt990. Nie odstają od konkurencji, a kosztują o połowę mniej.


Jak ich posłuchałem z AIMem u jd1210, to wiedziałem, że muszę do nich wrócić. Z resztą kolejne moje otwarte były sporo droższe, a wcale mnie bardziej do siebie nie przekonywały. No może AD900X brzmiały mi jeszcze bardzo fajnie.

Posłuchał bym też tych ATH-AD900X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po kilku miesiącach przerwy posłuchałem sobie SHP9500 i stwierdzam, że to jest jednak killer. Można spokojnie stawiać je obok zacnych słuchawek typu Q/K701 HD600/650 czy DT880/990. Charakterystyka oczywiście różna ale ogólny poziom jakości dźwięku podobny. Absolutnie dźwiękowo nie mają się czego wstydzić, a w kwocie 300zł ośmieszają droższą konkurencję. W dodatku konstrukcja jest przemyślana, mamy odpinany kabel i co bardzo ważne świetną wygodę. Jak dla mnie, to najlepsze słuchawki, które wypluł Philips, z tych z którymi miałem kontakt. Świetna synergia z Marantza HD-DAC1. Teraz po czasie z pewnością mogę stwierdzić, że to jeden z niewielu uzasadnionych hypów na forum! A i jestem dumny z założenia tego tematu. :)

Miałem też takie wrażenie - przed słuchaniem łeb w łeb z "klasykami" , które wymieniłeś.

Przy odsłuchach porównawczych, niestety okazuje się, że są technicznie gorsze od w.w.

Różnica jest taka jak miedzy hm5 (9500) a focal spirit pro (klasyki)

Nie ma to jednak większego znaczenia, bo:

1. Słuchając muzyki nie słuchamy sprzętu porównawczo, a różnice o których pisałem są do uchwycenia raczej tylko przy krytycznym odsłuchu porównawczym, "z pamięci" faktycznie ich nie ma.

2. Sa faktycznie bardziej muzykalne od w.w. klasykow

3. Grają z ziemniaka

4. Sa bardziej uniwersalne i funkcjonalne

 

Ale i wady są:

1. Niewymienne pady

2. System mocowania do głowy wątpliwy, cześci ludzi sie "kolebią" na łbie, badź siedzą niepewnie

 

Ale w swojej cenie (forumowej) na pewno killer. W swojej cenie sklepowej - jesli ktoś chce grających i ze wzmaka i z ziemniaka - też. Jak tylko do wzmaka to IMHO już k612 zamiatają nimi podłogę :P /tj. są troszku lepsze/

 

Oczywiście pisałem o otwArtych - bo w cenie sklepowej HM5 - dla mnie "robią" shp 9500 jak chcą, tak technicznie jak i w ogólnym wrażeniu, są słuchawkami "kompletnymi" /w tej cenie/

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności