Skocz do zawartości

Philips SHP9500


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w cenie do 100 zł można zakupić jakiś przenośny wzmacniacz (może kabel?), który doda nieco basu do połączenia SHP9500 z T4G? Próbowałem różnych aplikacji na ipoda ale jednak to nie to :)

Mod i kabel "bas extended" - w budżecie się zmieścisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jako że, ja z każdym hypem jestem spóźniony średnio o dwa lata, zakupiłem sobie z ciekawości Philipsy.

Założenie było takie - posłuchać tydzień-dwa i odsprzedać.

 

No i... siedzę w nich drugi dzień, a wątpię by za miesiąc się coś zmieniło.

Słuchawki są mega, mega rozdzielcze. Wielka przyjemność mieć je na uszach. Zwłaszcza, że prawie ich nie czuję. Po Focalach (które btw uważałem za wygodne), to rozkosz dla uszu i głowy.

 

SHP9500 w swojej cenie, to istny kiler. Skoro tak grają słuchawki za 200-300zł, to jak wypadają X2?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że, ja z każdym hypem jestem spóźniony średnio o dwa lata, zakupiłem sobie z ciekawości Philipsy.

Założenie było takie - posłuchać tydzień-dwa i odsprzedać.

 

No i... siedzę w nich drugi dzień, a wątpię by za miesiąc się coś zmieniło.

Słuchawki są mega, mega rozdzielcze. Wielka przyjemność mieć je na uszach. Zwłaszcza, że prawie ich nie czuję. Po Focalach (które btw uważałem za wygodne), to rozkosz dla uszu i głowy.

 

SHP9500 w swojej cenie, to istny kiler. Skoro tak grają słuchawki za 200-300zł, to jak wypadają X2?

X2, zupełnie inne granie, mocniejszy docisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę X2 słuchałem u jd1210 na Bifroście i O2. Według mnie to taka dobra ewolucja SHP9500. Przyjemny rozbudowany bas, już nie są tak jasne, jak 9500, a powyżej basu raczej równo z przyjemną niemęczącą górą, a do tego fajna przestrzeń w dźwięku. Świętna budowa i wykończenie, wygodne pady, lepiej trzymają się na głowie. Z AIMem nie grają, więc u mnie odpadają przynajmniej na razie, bo SHP9500 na tej karcie po prostu brzmią lepiej...

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jako że, ja z każdym hypem jestem spóźniony średnio o dwa lata, zakupiłem sobie z ciekawości Philipsy.

Założenie było takie - posłuchać tydzień-dwa i odsprzedać.

 

No i... siedzę w nich drugi dzień, a wątpię by za miesiąc się coś zmieniło.

Słuchawki są mega, mega rozdzielcze. Wielka przyjemność mieć je na uszach. Zwłaszcza, że prawie ich nie czuję. Po Focalach (które btw uważałem za wygodne), to rozkosz dla uszu i głowy.

 

SHP9500 w swojej cenie, to istny kiler. Skoro tak grają słuchawki za 200-300zł, to jak wypadają X2?

X2, zupełnie inne granie, mocniejszy docisk.

 

Bardziej chodzi mi stosunek cena/jakość. Philips od zawsze tu królował na tle konkurencji. Skoro X2 kosztuje 1-1,2kzł, to pewnie ściga się z HifiManami i Audeze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie ponownie kupiłem SHP9500, w cenie 300zł chyba nie mają konkurencji wśród otwartych.

Ktoś wynalazł już jakiś mod, żeby troszkę bas podciągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie ponownie kupiłem SHP9500, w cenie 300zł chyba nie mają konkurencji wśród otwartych.

Ktoś wynalazł już jakiś mod, żeby troszkę bas podciągnąć?

 

Ja bym powiedział, że do 1000zł to nie ma specialnie w czym przebierać.

 

Polecam posłucham ATH-r70x jak komyś pasuje taka sygnatura.

Edytowane przez minczin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja sobie ponownie kupiłem SHP9500, w cenie 300zł chyba nie mają konkurencji wśród otwartych.

Ktoś wynalazł już jakiś mod, żeby troszkę bas podciągnąć?

 

Ja bym powiedział, że do 1000zł to nie ma specialnie w czym przebierać.

 

Polecam posłucham ATH-r70x jak komyś pasuje taka sygnatura.

 

 

R70X też ciekawie wyglądają. Do 1000zł to wątpie, już wolałbym AKG 7XX lub Q701 ale to troche inna sygnatura. Mi 9500 kojarzą się z DT880.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perul opisywał. Uszczelnienie padów od wewnątrz.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Gdzie znajdę opis? Co znaczy uszczelnienie wewnątrz? Pady są klejone czy na zatrzaski?

 

Zastanawiałem się na rozbiórką. Niekiedy najniższego basu może brakować, ale to nieznacznie i nie w każdym utworze. Jak się to da podciągnąć, to czemu nie spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mi 9500 kojarzą się z DT880.

 

 

Osobiście nawet gdyby SHP9500 kosztowały tyle co DT880 wybrałbym te pierwsze :) Choć nie porównywałem ich bezpośrednio. Natomiast mogę powiedzieć, że DT880 mi się nie podobały, a Philipsy owszem.

Ja mam jedne i drugie. Podobna barwa dżwięku i to, że obie pary płaskie. Dla mnie 9500 nie mają jednak czego przy dt880 szukać. 880 250 ohm, bo te mam, to sa mistrzowie techniki, bez wad. Grają to, co jest. Wolę je nie tylko od k701/q701/k612 ale i od WSZElkich innych otwartych, które mam/miałem. /m.in jeszcze k7XX, hd560,600,650, dt990 600 ohm, dt931, k240 600 ohm, srh1440/ Gdybym miał mieć tylko jedną parę otwartych do wzmaka, to byłyby 880-tki. A jakbym wzmaka nie miał to sr60e byłyby to jedyną otwartą parą, nie shp9500... Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

880 600 Ohm - płasko, równo, zwarty bas, raczej oszczędny, bardzo otwarta góra. Troche szaro na średnicy, znudziły mnie po czasie. Technicznie jednak nic nie można im zarzucić. Tak je zapamiętałem. Wolałbym T90 z modem na przycięcie góry, bo mają fajniejszy bas i zdecydowanie ciekawszą średnicę i lepszą głębię.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

880 250 ohm - bardzo podobnie.

880-ki i Hm5 są jak żona.

 

Metaforycznie:

 

Miłości można mieć wiele, ale wierna żona to jest to do czego sie wraca.

 

Ew. można dobrze żyć tylko z wierną żoną :) / 880 i hm5 / - tak bym miał , gdybym w audio był monogamistą / jedna para otwartych i zamkniętych/ w portable jedna wierna para to było by phiaton ms400, a w dokach Sony xba-3ip...

 

No i jeszcze jedna kochanka - do rozrywki - to z otwartych sr60e, a z zamkniętych to MOE...

 

no i do wzmaka jakieś do rozrywki to dt990 600 ohm, a z zamkniętych do wzmaka...

 

No i tak wlasnie powstają haremy :P

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manu, wydaje mi się, że kiedyś już podobnego Twojego posta z podobną metaforą gdzieś już czytałem na forum.

 

Tyle, że żony i kochanki inne w nim wtedy wymieniałeś... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, słuchawki, które kiedyś uznałem za słabe, nadal uznaję za słabe, a te które mi się podobały kiedyś nadal uważam za dobre, choć nie ma logicznego i ekonomicznego uzasadnienia aby do nich wracać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności