Skocz do zawartości
  • 0

Upgrade z ATH M50 - 900zł


JuRik99

Pytanie

Witajcie,
Jako, że tor sobie skompletowałem piszę do Was bo myślę nad upgrad'em słuchawek z moich poczciwych M50 na coś znacznie lepszego :)
Szukam słuchawek bardziej zamkniętych chociaż nie mówię "nie" jeśli chodzi o otwarte :) ale o tym niżej. Kwota jaką chciałbym poświęcić to max 900zł (oczywiście będą to słuchawki używane).
Co słucham? Praktycznie co mi w ucho wpadnie chociaż najczęściej jest to pop, trance, hip-hop, techno i ewentualnie rock. M50 kocham za dynamikę, świetny bas (przyznam bez bicia, że należę do grupy "bassolubów"), funowe granie oraz przestrzeń a nie lubię za ostrość i jasność...
Od basu oczekuję porządnego, mięsistego pier***nięcia, które potrafi zatrzęś powiekami ale też nie chce, żeby to on grał główną rolę i zalewał inne pasma. Nie szukam czegoś co puka, stuka - po prostu nie przepadam za takim graniem, dlatego Senki takie jak HD600 bądź 650 chyba odrzucę jako pierwsze.
Szukam słuchawek raczej ciepłych, grających z dynamiką, mających podobny styl do M50 ale z łagodniejszą górą, większą przestrzenią oraz sceną.

Co do tej pory mnie zaciekawiło?
* Philipsy Fidelio X1 - wiem, że to konstrukcja otwarta ale czytałem o nich tutaj na forum i nie wiem czy nie będą właśnie przypominać M50 :)
Jeśli chodzi o słuchawki otwarte to jedyne co mnie w nich zniechęca to to, że studiuje i nie mieszkam w pokoju sam a wiem, że przy tej konstrukcji wszystko się "wylewa" na zewnątrz....
Druga sprawa to nie wiem jak wygląda sprawa kabla ale piszecie, że ten stockowy jest kiepski a słuchawki swoje jednak kosztują...
* Ultrasone Pro 900 - tych słuchawek, zarówno jak i X1 nie miałem przyjemności posłuchać ale dużym plusem jeśli chodzi o ultrasone jest zestaw akcesoriów + to, że nie ma tutaj problemu kabla o którym wspomniałem wyżej. Z recenzji wnioskuje, że jest to również to czego poszukuję ale tak jak piszę, tylko "wnioskuje".

Ostatnią sprawą jaką chciałbym poruszyć jest wygoda. W swoich M50 wymieniłem pady na welury także nie wiem czy chciałbym wrócić do skóropodobnych wytworów... Na pewno takie pady jak w CAL mi w niczym nie przeszkadzają ale jak widzę "ceratę" w takich HD380 to aż mi się ich nie chce zakładać bo nie wiadomo czy się to nie przerwie...
Welury to przede wszystkim ogrooomna wygoda i to, że jednak uszy się tak nie pocą :)

Za tor służy mi to co w sygnaturce :)
Jeśli macie jakieś inne fajne propozycje to piszcie :) Bardzo zależy mi na wypowiedziach posiadaczy ww. słuchawek a najfajniej byłoby mieć możliwość ich posłuchać w swoim torze (oczywiście za kaucją) ! :)
Z góry wszystkim dziękuje i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Ja byłem dziś i słuchałem D7100 - zacne słuchawy, ale koszmarnie drogie. O D600 póki co nie męczyłem (a mają w sklepie), ale jak przyjdę z własnym sprzętem to nie omieszkam.

Maja te denony coś wspólnego z d2000, czy to już inne granie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Perul Tak w ogóle jak chcesz porównania wyższej i niższej góry w EVO to zaproponuj jakiś utwór na którym mógłbym to sprawdzić Myślę, że jest tak jak z poprzednimi SL, że zawsze tą górę wyższą mają skromnie podaną. Ale czy to ważne? To musiałbym na jakimś konkretnym utworze sprawdzić. Ogólnie są to ciemno brzmiące słuchawki, ale grają tak że buzia się śmieje. O SHP2700 nawet mi nie wspominaj :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

D7100 są zdecydowanie lepsze od D2000, zwłaszcza bas i wysokie są lepsze technicznie a charakterystyka przyjemniejsza, mniej monitorowa. Basu jest zauważalnie więcej, średnich i wysokich trochę mniej, ale nie brakuje. Scena raczej bliższa niż w D2000 ale na pewno głębokości nie brakuje. W D2000 jest bardzo dobre wrażenie umiejscowienia instrumentu w przestrzeni, w D7100 niestety nie miałem okazji sprawdzić na swoich nagraniach i wzmaku ale na pewno nie rzuca się to tak w uszy jak w D2000/D5000. Chociaż ja opisuję D2000/D5000 po zmodowaniu, gdzie ta przestrzeń została poszerzona.

 

@MrB O SHP2700 wspomniałem, bo po modzie to naprawdę udane słuchawy http://forum.mp3store.pl/topic/107721-philpis-shp2700-semifull-open-mod/

Co do utworu to np sprawdź ten najpierw na X1 a potem na EVO.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
@MrB O SHP2700 wspomniałem, bo po modzie to naprawdę udane słuchawy http://forum.mp3stor...ifull-open-mod/

 

Jeśli tak to masz boży dar w łapkach : ) Mnie od nich tak odrzuciło, że nie miałem ochoty na nie patrzeć a co dopiero modować...

 

No w prosiaczku wyszło, że w X1 góra jest wyższej klasy i wchodzi wyżej. Ale X1 są w pełni otwarte i trzeba by było oceniać EVO po wygrzaniu i przeprowadzeniu prostych modów i tak uważam, że jest nieźle - po za tym konkretniej, mniej naturalnie, ale za to z lepszym pozycjonowaniem.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja byłem dziś i słuchałem D7100 - zacne słuchawy, ale koszmarnie drogie. O D600 póki co nie męczyłem (a mają w sklepie), ale jak przyjdę z własnym sprzętem to nie omieszkam.

Ja raczej swojego sprzętu bym nie zabrał tyle tego wszystkiego jest :D

A nie można byłoby ich jakoś pożyczyć/kupić żeby sprawdzić na swoim torze a potem oddać? :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ja byłem dziś i słuchałem D7100 - zacne słuchawy, ale koszmarnie drogie. O D600 póki co nie męczyłem (a mają w sklepie), ale jak przyjdę z własnym sprzętem to nie omieszkam.

Maja te denony coś wspólnego z d2000, czy to już inne granie ?

Inne - to czy lepsze czy gorsze zalezy od preferencji. Z mniejsza przestrzenia niz w D5000/D7000 ale ze sporo wieksza energia. STara linia jest moim zdaniem bardziej uniwersalna ale nowa brzmi lepiej w "agresywnej" muzyce

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
@MrB O SHP2700 wspomniałem, bo po modzie to naprawdę udane słuchawy http://forum.mp3stor...ifull-open-mod/

 

Jeśli tak to masz boży dar w łapkach : ) Mnie od nich tak odrzuciło, że nie miałem ochoty na nie patrzeć a co dopiero modować...

 

No w prosiaczku wyszło, że w X1 góra jest wyższej klasy i wchodzi wyżej. Ale X1 są w pełni otwarte i trzeba by było oceniać EVO po wygrzaniu i przeprowadzeniu prostych modów i tak uważam, że jest nieźle - po za tym konkretniej, mniej naturalnie, ale za to z lepszym pozycjonowaniem.

 

A co Cię tak odrzuciło od SHP2700. Górę wg mnie mają świetną jak na swoją cenę (gorsza niż w X1), no a resztę poprawiłem ;)

Z prosiaczka to jeszcze ten utwór dobry do testowania również innych aspektów, nie tylko góry.

 

A jest sens dokładać te kilka stówek więcej do D600 czy lepiej wyrwać D2000 po modach?

 

Z D2000 dużo więcej niż fabrycznie się nie wyciśnie. Ich słabą stroną względem starszych braci D5000/D7000 są wysokie tony, już nawet te z D1100 są lepsze.

D600 może niedługo posłucham, chociaż szykuje się nieplanowany wcześniej wyjazd, to pewnie w czasie się odwlecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
A co Cię tak odrzuciło od SHP2700. Górę wg mnie mają świetną jak na swoją cenę (gorsza niż w X1), no a resztę poprawiłem ;)

Z prosiaczka to jeszcze ten utwór dobry do testowania również innych aspektów, nie tylko góry.

 

Po prostu nie znalazłem utworu który by na nich dobrze zagrał. Wszystko brzmiało, sztucznie, dźwięk był napompowany, o śmieciowej barwie, zamulony. Ja wielu sygnatur mogę słuchać, ale te słuchawki grały jak najtańszy komputerowy zestaw 2.1 . W pierwszej chwili może być i fajne dla kogoś, ale jak się dłużej się dłużej posłuchało to wszystkie niedociągnięcia po prostu rażą. SHP2500 miało dużo niedociągnięć, ale całościowo nie raziły mnie tak jak 2700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie wracam z galerii gdzie byłem zobaczyć te D600 :) nie powiem - są na prawdę fajne i jakoś nie czuć ich wagi na głowie :) nie mniej jednak na padach po jakiś 15min pojawił się pot :D Nie wiem jakby to wyglądało na dłuższą metę...

Jest możliwość wypożyczenia z tym, że jeśli po 3 dniach się na nie nie zdecyduje to za pożyczenie muszę zapłacić 50zl :P

Cena jaka widnieje w sklepie to podajze 1600 jak dobrze pamiętam ale Pan powiedział, że można negocjować chociaż nie wydaje mi się, że mogliby zejść do ceny z amazona :)

Spróbuję napisać im maila i podać linka do tamtejszej aukcji :D

A myślicie, że takie Audeze idzie dorwać w cenie do 1k ? O LCD-3 tutaj nawet nie myślę :D

Chociaż chyba wzmak tranzystorowy nie byłby dla nich dobrym partnerem?

 

Edytowane przez JuRik99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1k - pewnie, ale dolarów ; ) Zobacz po komisie na head-fi po ile chodzą - przeważnie 700-800 dolarów.



powiesz coś więcej o dźwięku D600 wart jest tego tysiaka?



Do czego podpinałeś?

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To sorry za głupie pytanie :D
Zapomnijmy o tym poście :)

Jedyne co miałem swojego pod ręką to S2 a jak wiemy żaden z niego grajek chociaż z głośnością sobie radził przez niską impedancję denonow :)
Jednak w sklepie podpieli mi słuchawki do sprzętu od denona za bagatela 7k i było czuć ich charakter :)
Czystość, neutralność, ogromna przestrzeń dały się od razu wyczuć. Bas jest również mega przyjemny, nie wylewa się na zewnątrz jednak repertuar, który był dostępny zawierał zaledwie 4 utwory, które należały do takich, że tak powiem "smętów" ... dlatego zapytałem o możliwość wypożyczenia słuchawek. Ogólnie całe pasmo jest bardzo dobrze poukładane a charakter samych słuchawek może przypominać właśnie m50 tyko, że u mnie wspomaga to wszystko ustawiony pode mnie eq a w sklepie niczym się nie bawiłem oprócz pokrętłem od głośności :)
Wykonanie bardzo fajne, kabel prosty i długi jak diabli, w oplocie, mało sztywny :)
Pady również miękkie, miłe w dotyku i wygodne chociaż w gorące dni efekt pocenia może doskwierac...

Tylko zwróciłem uwagę na jedną rzecz, na aukcji amazon (http://www.amazon.co.uk/DENON-AH-D600-Denon-Over-Ear-Headphone/dp/B008MUXTSU) miejsca gdzie wtyka się kabel do słuchawek są po prostu czarne a np na aukcji allegro (http://allegro.pl/sluchawki-denon-music-maniac-ah-d600-promo-i3460959506.html) te miejsca są kolorowe (lewy kanał czerwony a prawy biały). Tak samo wyglądało to dzisiaj w sklepie

Edytowane przez JuRik99
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
To sorry za głupie pytanie :D

Zapomnijmy o tym poście :)

 

Jedyne co miałem swojego pod ręką to S2 a jak wiemy żaden z niego grajek chociaż z głośnością sobie radził przez niską impedancję denonow :)

Jednak w sklepie podpieli mi słuchawki do sprzętu od denona za bagatela 7k i było czuć ich charakter :)

Czystość, neutralność, ogromna przestrzeń dały się od razu wyczuć. Bas jest również mega przyjemny, nie wylewa się na zewnątrz jednak repertuar, który był dostępny zawierał zaledwie 4 utwory, które należały do takich, że tak powiem "smętów" ... dlatego zapytałem o możliwość wypożyczenia słuchawek. Ogólnie całe pasmo jest bardzo dobrze poukładane a charakter samych słuchawek może przypominać właśnie m50 tyko, że u mnie wspomaga to wszystko ustawiony pode mnie eq a w sklepie niczym się nie bawiłem oprócz pokrętłem od głośności :)

Wykonanie bardzo fajne, kabel prosty i długi jak diabli, w oplocie, mało sztywny :)

Pady również miękkie, miłe w dotyku i wygodne chociaż w gorące dni efekt pocenia może doskwierac...

 

Tylko zwróciłem uwagę na jedną rzecz, na aukcji amazon (http://www.amazon.co.uk/DENON-AH-D600-Denon-Over-Ear-Headphone/dp/B008MUXTSU) miejsca gdzie wtyka się kabel do słuchawek są po prostu czarne a np na aukcji allegro (http://allegro.pl/sluchawki-denon-music-maniac-ah-d600-promo-i3460959506.html) te miejsca są kolorowe (lewy kanał czerwony a prawy biały). Tak samo wyglądało to dzisiaj w sklepie

 

Kolory wejsc widac po wypieciu kabla - chyba ze sie dokladnie przygladniesz. Nie wiem jaka byla temperatura w tym salonie ale mnie sie pady jeszcze nigdy nie zapocily a potrafie w nich siedziec po kilka godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja z Maciuxem mamy podobne uszy i podobny sprzęt. L1 też mu się nie podobały, które z resztą już wcześniej sobie odpuściłem.

 

O ile czytając początkowe opisy D600 myślałem, że znalazłem "swoje" słuchawki. To po przeczytaniu opisu i obejrzeniu grafu stwierdziłem, że może być ryzykowne wchodzenie w nie bez wcześniejszego odsłuchu.

 

Osoba na AH co na początku piała nad nimi z zachwytu, potem trochę po nich cisnęła... Dużo osób powiedziało, że są dobre, ale średnie. Ja na razie mogę jedynie grafy czytać.

 

http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=0&graphID[]=3911&scale=20

 

d6f3bbc9_dc5c5bf3_1947564.png

graficznie bardziej mi HM5 się podobają i dźwiękowo też mi odpowiadały. Perul słyszałeś HM5? Jest sposób aby im głębi dodać? Jakby scena hm5 była ciekawsza i miały więcej na wyższej średnicy/niższej górze i ciekawsze scenicznie były to bym się nie zastanawiał nawet.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HM5 miałem raz na uszach - wieki temu. Jedyne co pamiętam, że strasznie cisnęły.

Co masz na myśli pisząc "głębi" - głębszą scenę, czy głębszy bas? To pierwsze raczej nie do wykonania, bo zależy głównie od przetwornika. Dodać bas(reflex) jak najbardziej się da :) .

 

Patrząc na tą charakterystykę D600, to też, bez odsłuchu bym ich nie kupował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bas HM5 mają super... Czy bym chciał w większej ilości? Hmmm.... czasem tak, ale nie kosztem jego akuratności. Właśnie o przestrzeń mi chodzi, grały fajnie, ale tak między przetwornikami nie wychodząc za bardzo przed głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HM5 mam i używam, bo czasie cisna mniej w czache. Bardzo fajne słuchawki, równe, mają też (dla mnie w tej chwili) ważna zaletę - nic nie wydostaje się na zewnątrz. Grają monitorowo, sceny specjalnie nie ma, ale ja na nią w sluchawkach zwracam niewielka uwagę.

 

Co do AH d600 uważają za średnie, bo większość ma d7100. Nad d600 sam się ostatnio zastanawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

MrB, a idź Pan w ch...z takim wykresem. Moim zdaniem to jest tak- jak człowiek stoi i wybiera, mogą robić wrażenie potężnym dźwiękiem, który na dłuższą metę może być męczący. Praktycznie brak średnicy, sam dół i góra. Ale na pierwsze przesłuchanie, i kilka następnych są z pewnością zjabeiste.

 

To teraz porównajcie je sobie do M50, przy D600 są mistrzami neutralności.

 

Co do L1, nie oddam ich, po pierwszych przesłuchaniach wpadły mi w ucho. Są w miły sposób basowe, z całkiem fajnie zarysowaną średnicą. Nie są to słuchawki monitorowe, mnóstwo w nich życia i emocji. Do progrocka nie wyobrażam sobie teraz innych.

m50.png

Edytowane przez hafis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
MrB, a idź Pan w ch...z takim wykresem. Moim zdaniem to jest tak- jak człowiek stoi i wybiera, mogą robić wrażenie potężnym dźwiękiem, który na dłuższą metę może być męczący. Praktycznie brak średnicy, sam dół i góra. Ale na pierwsze przesłuchanie, i kilka następnych są z pewnością zjabeiste.

 

To teraz porównajcie je sobie do M50, przy D600 są mistrzami neutralności.

 

Co do L1, nie oddam ich, po pierwszych przesłuchaniach wpadły mi w ucho. Są w miły sposób basowe, z całkiem fajnie zarysowaną średnicą. Nie są to słuchawki monitorowe, mnóstwo w nich życia i emocji. Do progrocka nie wyobrażam sobie teraz innych.

Rozumiem ze sluchales ich wiele razy? Bo jezeli oceniasz sluchawki wylacznie po wykresie to pozostaje mi tylko zyczyc dobrej nocy. Nie wiem czego mistrzami sa M50 przy D600 ale ja nie znalazlem zadnej ich przewagi - poza cena. D600 nie sa neutralne - bo nie sa takie zadne Denony. Maja swoja szkole grania, ze spora dawka "miesa" i energii, dobra scena i przyzwoitymi detalami. Nie maja najlepszej srednicy jaka slyszalem, chocby dlatego ze zadne dynamiki jej nie maja, ale po stwierdzeniu ze jej nie maja moge tylko wywnioskowac ze ich w zyciu nie slyszales

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Masz rację, nie słuchałem. Nie chciałem urazić, nie to miałem na celu. Może i wykresy niewiele dają, ale można z nich wywnioskować, jak dane słuchawki zagrają. Potężny dół, ładna góra, środek schowany- to się chyba V nazywa...

 

Zgadza się, Denon ma swoją szkołę grania, jeśli komuś ona odpowiada, to tylko się cieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
HM5 mam i używam, bo czasie cisna mniej w czache. Bardzo fajne słuchawki, równe, mają też (dla mnie w tej chwili) ważna zaletę - nic nie wydostaje się na zewnątrz. Grają monitorowo, sceny specjalnie nie ma, ale ja na nią w sluchawkach zwracam niewielka uwagę.

 

Co do AH d600 uważają za średnie, bo większość ma d7100. Nad d600 sam się ostatnio zastanawiałem.

Z tym bylbym ostrozny - rownie duza grupa twierdzi ze D600 sa lepsze niz D7100. Dla mnie D7100 sa krokiem w zlym kierunku - o ile mam watpliwosci czy zostawic sobie D600 czy D5000 to D7100, nawet abstrahujac od ich ceny, zupelnie mi nie pasuja

 

Masz rację, nie słuchałem. Nie chciałem urazić, nie to miałem na celu. Może i wykresy niewiele dają, ale można z nich wywnioskować, jak dane słuchawki zagrają. Potężny dół, ładna góra, środek schowany- to się chyba V nazywa...

 

Zgadza się, Denon ma swoją szkołę grania, jeśli komuś ona odpowiada, to tylko się cieszyć.

 

Mozna tylko probowac wyciagnac wnioski - i czesto sa bledne tak jak w tym wypadku. D600 nie maja schowanej srednicy - graja lekkim V ale srednica jest wyrazna i bogata w szczegoly. Nie uraziles mnie bo to jest przedmiot a nie moja rodzina :) Chodzi mi tylko o to zeby nie wyciagac blednych wnioskow bez odsluchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak HM5 są monitorowe nie do końca ale są... Sęk w tym, że pomimo braku przebojowości to wyciągały z muzyki to co należy. Też brzmienie było dopieszczone.

 

Idealnych słuchawek nie ma... Wiem -szkoda : p lecz z kilku modeli wiedziałbym co wyciągnąć aby rostać swoje słuchawki.

 

D1100 - tutaj to nie balans tonalny mi przeszkadzał, a wykonanie. SQ stało dość dobrze ale da się lepiej wiadomo. Przestrzeń fajna choć scena za płytka i za szeroka. Brakło mi momentami faktur, ale nie była to jakaś wielka wada.

 

HM5 - balans również mi odpowiadał. Chociaż momentami brakło pazura, w denonach też go nie było ale one nadrabiały powietrzem. W BW jest faktura, jest dobry balans między szczegółami, a muzykalnością, ale brak głębi i dźwięk nie należy do dużych. Mimo wad to jeden z moich faworytów w kategorii zamkniętej.

 

M50 - słaby komfort. Dźwięk mają magiczny, gęsty, mimo braku sceny to fajnie budują przestrzeń. Za ostra góra i przekombinowany bas.

 

Mdr7509 - fajne ale odrobine brak głębi. Dyskwalifikuje je brak zejścia.

 

Dt-150 - plusy to barwa, kreowanie sceny, dobry bas, bliskie ideału ale zamulone i tu dyskwalifikacja.

 

D2000 - nie ten biegun co trzeba, dla mnie nie są rozrywkowe to monitorowa odmiana CAL, ładnie widać dalszy plan, szczegółowe, faktura na basie choć on sam mimo, że czasami daje ciarki na plecach to pozostawia wiele do życzenia. Nie mój typ grania po prostu.

 

Dt990pro - na moim torze pewnie byłyby krzykliwe, po za tym pusta średnica.

 

Srh750 - wykonanie na minus, za mało trochę wypełnienia i rozmachu. Po za tym nieźle.

 

Otwarte które mi odpowiadają mam hd650, nie są idealne ale w nich gra muzyka : ) x1 niezłe są ale barwa i prezentacja nie podchodzą pod moje gusta.

 

Teraz właśnie chodzi o zamknięte które również dadzą mi muzykę ale na odrębny sposób niż senki Może je uzupełniając przy okazji. Przeczytajcie opis Piotra Ryki o D600 tylko dodajcie dźwiękowi więcej faktury i takie coś chcę. Tylko wątpie aby opis zgadzał się z realnym graniem d600 bo wg. Innych opisów nie. Boje się też tej ich ciemności.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Może i wykresy niewiele dają, ale można z nich wywnioskować, jak dane słuchawki zagrają.

 

Masz rację, wykres może dać pogląd orientacyjny na dane słuchawki, ale metody pomiarowe nie są ani zunifikowane między sobą warunkami, ani procedurami między różnymi providerami takich wykresów. Po prostu dużo zmiennych mogących popsuć sprawę. Widziałem wykresy K550 które robiły z nich miejscami basowe potworki o wyraźnymi niskim basie i ludzie się potem na to łapali jak muchy na lep i płakali na head-fi że tam jest "zero basu" itp. bzdury. On oczywiście był, do tego spokojnie wyczuwalny, ale nie w takich ilościach jakby sobie po prostu ci ludzie życzyli, a co sugerowały wykresy :).

 

Gdybym osobiście miał się sugerować wykresem, to właśnie tylko poglądowo i przede wszystkim z przeświadczeniem, że osoba wykonująca pomiar zrobiła to dobrze i nie popełniła gdzieś błędu, a oceniany sprzęt dodatkowo został popróbowany również i w innych miejscach, abym mógł zobaczyć jak skrajny wachlarz pomiarów mam do danych słuchawek. W praktyce jednak to, co nam wyjdzie, to loteria, kwestia dopasowania się finalnie słuchawek (i padów) do głowy etc. Nawet kształt naszych uszu może mieć na to wpływ. We wspomnianym przykładzie z K550 pady akurat miały i nadal mają wpływ kolosalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności