Skocz do zawartości

Philpis SHP2700 semi&full open mod


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie w moim "programie" z cyklu "Poprawiamy producenta" ;) .

 

Tym razem na warsztat trafiły Philipsy SHP2700. Model fabrycznie dość udany, aczkolwiek charakterystyką "nieco" skopany. Za dużo jest basu. Mam na myśli oczywiście w miarę świeże słuchawki, bo ponoć te sprzed kilku lat cierpią na niedobór basu. Cześć użytkowników miała okazję je już poznać na lipcowym meet'cie w Warszawie, a kolejni będą mogli w najbliższa niedzielę na następnym meet'cie.

 

Poniżej link do fotostory

 

http://pokazywarka.pl/shp2700_mod/

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholera, z tymi Tonsilami mnie zastrzeliłeś :D. Ja jako fan oraz nałogowy serwisant kolumn (głównie Tonsila) mam takich kratek troszkę i może się o to pokuszę także... Brawo, fajna sprawa!

Tylko czy one aby są faktycznie w pełni otwarte? Jest bezpośrednie połączenie przestrzeni przed głośniczkiem z otoczeniem zewnętrznym?

Edytowane przez 1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tylko czy one aby są faktycznie w pełni otwarte? Jest bezpośrednie połączenie przestrzeni przed głośniczkiem z otoczeniem zewnętrznym?

W chwili obecnej kratka jest przysłonięta gąbką - może nie jest to do końca otwarcie, ale względem wersji bez gąbki wielkich różnic w brzmieniu nie ma a estetyczne są znaczące. Może pokuszę się o wycięcie w środku gąbki otworu tak jak jest w Hi2050 czy DT990. Przez zaciemnienie i mniejszy otwór nie powinno być tak widać wnętrza jak w wersji bez gąbki. Prawdopodobnie też zyska scena a dynamika mam nadzieję nie spadnie. Ten driver jest mocno trzymany w ryzach przez przytkanie basreflexów i jego dynamika i separacja jest na lepszym poziomie niż w fabrycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kiedyś bawiłem z modyfikacjami shp2500 oraz jeszcze dawniejszych shp190 tego samego producenta i szczerze mówiąc efekty były takie sobie ;) Nigdy nie byłem do końca zadowolony. Po kupnie shp2700 wiedziałem, że to są te słuchawki z brzmieniem jakim szukałem :wub: . Szkoda mi ich rozkręcać i że tak powiem "psuć", żeby zmniejszyć ten bas, którego faktycznie jest ciut za dużo :P Nie jestem "audiofilem" i mi wystarcza użycie EQ :D Ale przyznam, że ta siatka w tych słuchawkach wygląda na prawdę super i sam bym coś takiego chciał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba możesz tę gąbkę przysłaniającą driver zostawić, bez przesady, a wygląda to ładnie :). Mnie tylko chodził o samo mocowanie drivera. Bo konstrukcje całkowicie otwarte charakteryzują się jak wiemy tym, że driver jest tak umocowany, że "jak byś dmuchnął komuś od zewnątrz w słuchawkę, to poczułby to w uchu:, czyli nie ma żadnej ścianki grodziowej pomiędzy komorą z uchem i światem zewnętrznym (poza jakąś krateczką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... driver jest tak umocowany, że "jak byś dmuchnął komuś od zewnątrz w słuchawkę, to poczułby to w uchu:, czyli nie ma żadnej ścianki grodziowej pomiędzy komorą z uchem i światem zewnętrznym (poza jakąś krateczką).

tak to chyba tylko w modowanych (np HD555) jest - normalnie nie spotkałem jeszcze słuchawek, gdzie dmuchnięcie z zewnątrz chłodzi uszy.

 

Np takie HD580/HD600 z obrazka poniżej mają fizelinę na tej krateczce - podmuchu już nie poczujesz (ale usłyszysz).

 

18.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalenie tej fizeliny bardzo mocno zmieni dźwięk.

Dokładnie - zmiany są bardzo duże, ogólne rozjaśnienie słuchawek. Tego, że fabrycznie jej nie ma, raz się spotkałem w vivanco SR180 (zamknięte) i brzmią niezbyt dobrze (bardzo jasne są i ze słabym basem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam SHP2000 (nawet nie pamiętam jak było w SHP2500, które kiedyś miałem), ale na rozdmuchany bas lepsze będzie zaklejenie basreflexu z tyłu przetwornika (no chyba, że takowego nie ma, bo są i takie drivery). Po pierwsze mod odwracalny a po drugie powinna zyskać dynamika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHP2000 i 2500 to raczej dokładnie to samo - inny kolor i przewód. No jeśli tam można przytemperować bas i je lekko rozjaśnić w tak prosty sposób, to poza skutecznością to mogą być świetne słuchaweczki. Jutro w pracy wezmę je od kumpla i mu je porozkręcam :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie było basreflexów do zaklejenia to zawsze możesz waty do środka wrzucić - ja w ten sposób SHP2500 potraktowałem. Im bardziej zbita (im więcej) wata tym więcej basu zabierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Po full modzie zupełnie inne słuchawki. Bas bardzo zdyscyplinowany, ładna średnica, wyraźna i świetnie wybrzmiewająca góra, spora scena, całość połączona sporą dawką funu ;)

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w pracy na szybko rozkręciłem SHP2000 i niestety przeróbka z tonsilowskimi bass-reflexami w tym przypadku będzie dość trudna. Tutaj nie ma jako takiego osobnego kółeczka. które można zastąpić kratką. Jest to jedna całość połączona w licznych miejscach (ażurowo) z resztą korpusu. Na dodatek do tego kółka przylegają tulejki od wkrętów trzymających to dziadostwo w kupie... Myślę, że mod jest wykonalny, acz roboty będzie z tym masakrycznie dużo.

Ponadto jestem w małym szoku, bo mój egzemplarz SHP2000 ostatnio zakupiony w Biedronie po 25 godzinnym grzaniu muzyka i potem dodatkowo 2h na 25Hz brzmi bardziej jak stare, dobre SBC HP200, a nie jak współczesne SHP2000. Brzmienie jest bardziej proporcjonalne, sporo jaśniejsze, momentami wysokie wydają się nawet detaliczne! Nie robiłem żadnej modyfikacji poza kawałkiem waty, który na to za bardzo nie wpłynął. Brzmią mniej więcej tak, jak SHP2500, które miałem po wywaleniu fizeliny. Tutaj jej nie ruszałem i góry nie brakuje! Pewnie, że to nie HD681, ale do słuchania codziennego góry starcza. Trafiłem chyba na jakiś wybitny egz, albo coś poprawili. Jak będę u ojca, to porównam z SHP2500 z otwartą grodzią. Ja jestem zadowolony i będzie mi ich szkoda, gdzby "Perul" mod się nie udał i by się rozwaliły obudowy... Oczywiście nadal ich bolączką jest niska skuteczność, ale naprawdę bez żenady sympatycznie się ich słucha i nie ma tego gniotącego, ciemnego basu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że SHP2000 to odświeżone SBC HP200, natomiast SHP2500 to SHP2000 z innym kablem - to tak po oględzinach i rekablingu tych dwóch ostatnich mi się wydaje. Mod z siateczkami raczej nie wskazany ze względu na trudności z pozbyciem się wieczka muszli.

 

SHP2700 mają inny przetwornik, sporo lepszy pod względem wysokich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mnie rozochocił fakt, że ten egzemplarz ma nienajgorszą górę. Są nieco po ciemniejszej stronie, ale nie jest to taka masakra, jaką słyszałem w kilku analogicznych parach na przestrzeni lat. Kolega miał bardzo dawno temu SBC HP200 z tych pierwszych wypustów i brzmiały dużo fajniej niż obecne. Stąd moje porówanie, że ten egzemlarz jest bliski tym starym modelom. Przeróbka będzie trudna, ale wydaje się wykonalna. Należałoby poprzecinać wszystkie wypustki oraz podciąć delikatnie, np. dremelkiem tulejki gwintowane na wkręty. Następnie wstawić kratki i ostrożnie zalać epoksyden te tulejki. Najchętniej wziąłbym od znajomego połamane SHP2000 i to przećwiczył. Jak się uda - rozwalę moje nówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam!

Czy przerabiał ktoś już SHP3000?

Interesuje mnie większa ilość bassu.

 

Mam też SHL8800, bass jak dla mnie bardzo dobry, ale średnie tony ciut za mocno uwypuklone (mało przyjemny vocal), i brakuje szczegółowości na górze jaką posiadają SHP3000. MOD SHL8800 wg porad Perula (otwory bassreflexowe, płatek kosmetyczny, otwór rozjaśniający), spowodował zmniejszenie bassów i nic poza tym.

Płatek kosmetyczny w SHP3000 nic nie dał.

 

==============

Właśnie zauważyłem że Perul napisał mi poradę w innym temacie.

 

Inne porady też mile widziane ;)

Edytowane przez Mario_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja ostatnio przerobiłem te słuchawki przez podniesienie padów i odsunięcie ich od ucha. Zrobiłem to za pomocą elastycznego przewodu gumowego, bo nie miałem nic innego pod ręką. Różnica w dźwięku jest dość spora, bo bas zelżał, a przybyło wysokich tonów. Poprawiła się ogólna czytelność całego dźwięku, a o to mi właśnie chodziło. Tak się zastanawiam, czy są jakieś grubsze pady pasujące od innych słuchawek, które odsunęły by przetworniki od ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności