Skocz do zawartości
  • 0

Upgrade z ATH M50 - 900zł


JuRik99

Pytanie

Witajcie,
Jako, że tor sobie skompletowałem piszę do Was bo myślę nad upgrad'em słuchawek z moich poczciwych M50 na coś znacznie lepszego :)
Szukam słuchawek bardziej zamkniętych chociaż nie mówię "nie" jeśli chodzi o otwarte :) ale o tym niżej. Kwota jaką chciałbym poświęcić to max 900zł (oczywiście będą to słuchawki używane).
Co słucham? Praktycznie co mi w ucho wpadnie chociaż najczęściej jest to pop, trance, hip-hop, techno i ewentualnie rock. M50 kocham za dynamikę, świetny bas (przyznam bez bicia, że należę do grupy "bassolubów"), funowe granie oraz przestrzeń a nie lubię za ostrość i jasność...
Od basu oczekuję porządnego, mięsistego pier***nięcia, które potrafi zatrzęś powiekami ale też nie chce, żeby to on grał główną rolę i zalewał inne pasma. Nie szukam czegoś co puka, stuka - po prostu nie przepadam za takim graniem, dlatego Senki takie jak HD600 bądź 650 chyba odrzucę jako pierwsze.
Szukam słuchawek raczej ciepłych, grających z dynamiką, mających podobny styl do M50 ale z łagodniejszą górą, większą przestrzenią oraz sceną.

Co do tej pory mnie zaciekawiło?
* Philipsy Fidelio X1 - wiem, że to konstrukcja otwarta ale czytałem o nich tutaj na forum i nie wiem czy nie będą właśnie przypominać M50 :)
Jeśli chodzi o słuchawki otwarte to jedyne co mnie w nich zniechęca to to, że studiuje i nie mieszkam w pokoju sam a wiem, że przy tej konstrukcji wszystko się "wylewa" na zewnątrz....
Druga sprawa to nie wiem jak wygląda sprawa kabla ale piszecie, że ten stockowy jest kiepski a słuchawki swoje jednak kosztują...
* Ultrasone Pro 900 - tych słuchawek, zarówno jak i X1 nie miałem przyjemności posłuchać ale dużym plusem jeśli chodzi o ultrasone jest zestaw akcesoriów + to, że nie ma tutaj problemu kabla o którym wspomniałem wyżej. Z recenzji wnioskuje, że jest to również to czego poszukuję ale tak jak piszę, tylko "wnioskuje".

Ostatnią sprawą jaką chciałbym poruszyć jest wygoda. W swoich M50 wymieniłem pady na welury także nie wiem czy chciałbym wrócić do skóropodobnych wytworów... Na pewno takie pady jak w CAL mi w niczym nie przeszkadzają ale jak widzę "ceratę" w takich HD380 to aż mi się ich nie chce zakładać bo nie wiadomo czy się to nie przerwie...
Welury to przede wszystkim ogrooomna wygoda i to, że jednak uszy się tak nie pocą :)

Za tor służy mi to co w sygnaturce :)
Jeśli macie jakieś inne fajne propozycje to piszcie :) Bardzo zależy mi na wypowiedziach posiadaczy ww. słuchawek a najfajniej byłoby mieć możliwość ich posłuchać w swoim torze (oczywiście za kaucją) ! :)
Z góry wszystkim dziękuje i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
To sorry za głupie pytanie :D

Zapomnijmy o tym poście :)

 

Jedyne co miałem swojego pod ręką to S2 a jak wiemy żaden z niego grajek chociaż z głośnością sobie radził przez niską impedancję denonow :)

Jednak w sklepie podpieli mi słuchawki do sprzętu od denona za bagatela 7k i było czuć ich charakter :)

Czystość, neutralność, ogromna przestrzeń dały się od razu wyczuć. Bas jest również mega przyjemny, nie wylewa się na zewnątrz jednak repertuar, który był dostępny zawierał zaledwie 4 utwory, które należały do takich, że tak powiem "smętów" ... dlatego zapytałem o możliwość wypożyczenia słuchawek. Ogólnie całe pasmo jest bardzo dobrze poukładane a charakter samych słuchawek może przypominać właśnie m50 tyko, że u mnie wspomaga to wszystko ustawiony pode mnie eq a w sklepie niczym się nie bawiłem oprócz pokrętłem od głośności :)

Wykonanie bardzo fajne, kabel prosty i długi jak diabli, w oplocie, mało sztywny :)

Pady również miękkie, miłe w dotyku i wygodne chociaż w gorące dni efekt pocenia może doskwierac...

 

Tylko zwróciłem uwagę na jedną rzecz, na aukcji amazon (http://www.amazon.co.uk/DENON-AH-D600-Denon-Over-Ear-Headphone/dp/B008MUXTSU) miejsca gdzie wtyka się kabel do słuchawek są po prostu czarne a np na aukcji allegro (http://allegro.pl/sluchawki-denon-music-maniac-ah-d600-promo-i3460959506.html) te miejsca są kolorowe (lewy kanał czerwony a prawy biały). Tak samo wyglądało to dzisiaj w sklepie

 

Kolory wejsc widac po wypieciu kabla - chyba ze sie dokladnie przygladniesz. Nie wiem jaka byla temperatura w tym salonie ale mnie sie pady jeszcze nigdy nie zapocily a potrafie w nich siedziec po kilka godzin

Porównuje załączone zdjęcia, jedno jest z allegro a drugie z amazona. Przecież widać, że na tym z amazona wejścia nie są kolorowe

 

@Dawindyk albo @hafis - nie planujecie sprzedać swoich słuchawek? :)

Denon1.jpg

Denon.jpg

Edytowane przez JuRik99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
To sorry za głupie pytanie :D

Zapomnijmy o tym poście :)

 

Jedyne co miałem swojego pod ręką to S2 a jak wiemy żaden z niego grajek chociaż z głośnością sobie radził przez niską impedancję denonow :)

Jednak w sklepie podpieli mi słuchawki do sprzętu od denona za bagatela 7k i było czuć ich charakter :)

Czystość, neutralność, ogromna przestrzeń dały się od razu wyczuć. Bas jest również mega przyjemny, nie wylewa się na zewnątrz jednak repertuar, który był dostępny zawierał zaledwie 4 utwory, które należały do takich, że tak powiem "smętów" ... dlatego zapytałem o możliwość wypożyczenia słuchawek. Ogólnie całe pasmo jest bardzo dobrze poukładane a charakter samych słuchawek może przypominać właśnie m50 tyko, że u mnie wspomaga to wszystko ustawiony pode mnie eq a w sklepie niczym się nie bawiłem oprócz pokrętłem od głośności :)

Wykonanie bardzo fajne, kabel prosty i długi jak diabli, w oplocie, mało sztywny :)

Pady również miękkie, miłe w dotyku i wygodne chociaż w gorące dni efekt pocenia może doskwierac...

 

Tylko zwróciłem uwagę na jedną rzecz, na aukcji amazon (http://www.amazon.co.uk/DENON-AH-D600-Denon-Over-Ear-Headphone/dp/B008MUXTSU) miejsca gdzie wtyka się kabel do słuchawek są po prostu czarne a np na aukcji allegro (http://allegro.pl/sluchawki-denon-music-maniac-ah-d600-promo-i3460959506.html) te miejsca są kolorowe (lewy kanał czerwony a prawy biały). Tak samo wyglądało to dzisiaj w sklepie

 

Kolory wejsc widac po wypieciu kabla - chyba ze sie dokladnie przygladniesz. Nie wiem jaka byla temperatura w tym salonie ale mnie sie pady jeszcze nigdy nie zapocily a potrafie w nich siedziec po kilka godzin

Porównuje załączone zdjęcia, jedno jest z allegro a drugie z amazona. Przecież widać, że na tym z amazona wejścia nie są kolorowe

 

@Dawindyk albo @hafis - nie planujecie sprzedać swoich słuchawek? :)

Wygląda na to jakby były dwie wersje, zobacz też, że na padach nie ma tego białego obszycia, może to zależy od regionu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Te z prawej mają fatalnie poszyte pady i pałąk.

Albo były używane.

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm fajnie byłoby się dowiedzieć...

Bo właśnie te, które nie mają białego obszycia na padach są na amazonie (http://www.amazon.co.uk/DENON-AH-D600-Denon-Over-Ear-Headphone/dp/B008MUXTSU) przecenione o sporą kwotę 

Ja tam widzę biała nitke i na padach i na palaku. Podróbek nie widziałem co nie znaczy ze ich nie ma

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dżentelmen o gotówce nie mówi. Wychodzi lepiej niż w Polsce. Amazon+darmowa wysyłka. 15tego złożyłem zamówienie. Kurier DHL.

 

Przeczytałem chyba wszystkie recenzje, wyciągnąłem wnioski z odsłuchów D2000 i D1100 i wiedziałem czego się spodziewać i dokładnie to dostałem. Lecz podejrzewam, że odrobinę się to jeszcze zmieni w czasie wygrzewania. Powiedziałbym że to takie D1100 jakościowo podciągnięte do półki D2000. Z D2000 dzielą tylko czystość dźwięku, oddech (może nawet trochę większy) i subtelność, w całej reszcie to inne słuchawki. Z tym, że tak jak ja wolałem D1100 od D2000 tak samo wolę bardziej sposób grania D600. Przestrzeń jest taka jak lubię, bezpośrednia, ale głęboka i rozłożysta.

 

Wrażenia mam pozytywne. Jestem zadowolony z zakupu. Na zdjęciach i filmach wyglądają tak zabawkowo, ale na żywo jest ok. Moim zdaniem wyglądają bardzo dobrze :wub: . Są też cięższe niż myślałem, lecz w granicach normy, na głowie tak tego nie czuć, bardziej w rękach.

 

Trzeba samemu posłuchać, aby stwierdzić czy dane brzmienie nam odpowiada tutaj mówienie wiele nie pomoże. One grają tak, że może się bardzo spodoba, a może w ogóle nie podejść. Podobnie jak to było w przypadku D2000 i D1100 też ludzie mieli mieszane uczucia.

 

Tak jak już to napisałem na forum. Idealnych słuchawek nie ma, one nie są dla mnie idealne, lecz na pewno są w moim przypadku krokiem w dobrą stronę. Pierwsze co się rzuca w uszy to ciekawa akustyka. Potrafią oddać fajnie niuanse przestrzeni. Z drugiej strony, nie zagrają z taką swobodą i naturalnością co otwarte, dlatego HD650 nie będę jeszcze sprzedawał. W gruncie rzeczy są zamkniętym odpowiednikiem senków, ze wszystkimi różnicami jakich można się spodziewać po tych różnych konstrukcjach + to że D600 grają jednak z trochę wyrazistszą górą i większą energią, żywiej. Powiem, że te dwie pary bardzo ładnie się uzupełniają.

 

Z pamięci to tak ciężko mówić o innych porównaniach. Moim zdaniem HP100 grały lepiej, ale nie podobały mi się tak bardzo jak D600. Soudmagici grają wierniej w stosunku do nagrania, ale D600 lepiej wpasowują się w moje słyszenie, aby jak najprzyjemniej spędzić czas przy muzyce. Moim zdaniem scena dźwiękowa jest lepsza i ciekawsza w denonach, albo przynajmniej lepiej wpada w moje gusta. Wszystko jest wyraźnie zarysowane tak jak na zamknięte przystało, HP100 grają bardziej jak otwarte w jednej linii, na zewnątrz, bez tego zarysowania dźwięku.



Po za tym miałeś racje. Może to być krok w górę w stosunku do M50. Szczególnie pod kątem sceny.



Życie jest za krótkie aby słuchać w słabych słuchawkach ;)

 

Kupiłem :D

Nie pamiętam, skąd znam ten tekst :P

 

Ja tego nie wymyśliłem ; ) ale taka prawda im człowiek szybciej to zrozumie tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie słucham M50 - świetnie grają z O2. O dziwo wcale nie jest za jasno już dla mnie. Chyba słuch mi się zmienił odkąd je ostatni raz słuchałem.

 

D600 vs M50.jpg

 

Cały odsłuch uświadomił mi nie to, że D600 są przewartościowane, a to, że M50 to dalej wyśmienite słuchawki. D600 to jednak bezpośrednie 2 kroki do przodu w stosunku do M50 i jeśli ktoś chce iść w granie bardziej scenicznie i spektakularne, z lepszym sub-basem to dobre posunięcie, ale M50 mimo wszystko mają trochę inny klimat i też są fajne. Jedyne chyba co sprawia, że sobie ich nigdy na dłużej nie sprawiłem to grzanie w uszy....

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ogromne dzięki za kilka słów porównania ! :)
Z wykresu widać sporo podobnych cech obu słuchawek dlatego myślę, że to na pewno jest to co lubię :)
Cały czas się powstrzymuje przed kupnem D600 na rzecz innych wydatków ale apetyt jednak rośnie z dnia na dzień :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra, trzeba wreszcie odkopać temat i znaleźć coś ciekawego z życiem :)

Możliwości finansowe się zmieniły, tor (z sygnaturki) w oczekiwaniu także znowu będę Wam zawracał tyłki :D

 

Nowy budżet to 1500zł +/- 200zł. Jest też kilka nowych propozycji. Oczywiście nie szukam nowych tylko używanych.

1. DT990 600ohm / DT770

2. Sennheiser HD650

3. Hifiman HE500

4. Grado RS1i (mega mi się spodobaly ale niewiele wiem na ich temat jeśli chodzi o aspekty kupna)

5. Denon D7100 (D600 to dla mnie totalna porażka)

 

Preferencje: mocny, mięsisty i dynamiczny dół, cofnięta średnica, ciemniejsza góra bez sybilacji, rozdzielczość i szeroka scena, wygoda, wyraźne dociążenie i funowy charakter :)

 

Pomożecie? ;)

Edytowane przez JuRik99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności