Skocz do zawartości

IBasso DX50


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie się ładuje od razu do rockboxa, ale kurczę według mnie to jakiś błąd wystąpił. Teraz jest problem przejść na oryginalny soft, ale nie korzystam a przeinstalowywać softu nie mam czasu narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, rockbox jest juz w wersji do codziennego uzytku czy komfortowe/codzienne uzytkowanie raczej w gre nie wchodzi ?

 

Sent from my HTC Incredible S using Tapatalk 2 & Swype

Rockbox od dawna nadaje się do normalnego użytku ale w najnowszej wersji od Cholero(13.09.2014) naprawiono sporo błędów, przygotowano też całą paczkę motywów i jest jeszcze lepiej niż było. Dwie rzeczy które zauważyłem na początku to to, że po włączeniu blokady ekranu klawisze są wkońcu nieaktywne(wcześniej był to problem) i chyba indykator baterii zaczął działać tak jak trzeba. Motywy zostały dostosowane do dotyku DX'a, itp.

 

p.s.

Port Rockboxa na DX'y został wkońcu dodany do oficjalnego repo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie ponownie wkraczam do gry

Tylko pamiętaj żeby najpierw wgrać FW 1.5.0 bo właśnie dla tego softu jest przygotowany najnowszy Rockbox od Cholero.

 

p.s.

Najnowszą wersję od Cholero wraz z instrukcją masz na głównej stronie tematu o Rockboxie na heda-fi. Paczka z motywami też jest tam przyklejona.

Mnie się ładuje od razu do rockboxa, ale kurczę według mnie to jakiś błąd wystąpił. Teraz jest problem przejść na oryginalny soft, ale nie korzystam a przeinstalowywać softu nie mam czasu narazie.

Zainstalowałem wczoraj najnowszego Rockboxa(13.09.2014), za pierwszym razem uruchomił się dualboot... dzisiaj już staruje od razu do Rockboxa :woot: Nie wiem czy to błąd czy może wersja Cholero jest zrobiona na zasadzie "Rockbox only boot" ale mi to nie przeszkadza. Dla mnie bomba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zainstalowałem wczoraj najnowszego Rockboxa(13.09.2014), za pierwszym razem uruchomił się dualboot... dzisiaj już staruje od razu do Rockboxa :woot: Nie wiem czy to błąd czy może wersja Cholero jest zrobiona na zasadzie "Rockbox only boot" ale mi to nie przeszkadza. Dla mnie bomba :)

 

 

Może to działa tak jak w wersji na DX90? Tam pierwsze ładowanie wskazuje wybór między RB a Mango. Wybór jest zapamiętany i każde kolejne odpalenie DX`a wywołuje ostatnio używany firmware. Jeżeli chcesz ponownie wywołać okno wyboru między fw`ami. przy włączaniu urządzenia ustawiasz boczny suwak blokady (hold) do góry. Tak to w każdym razie działa na 90-tce i jak dla mnie - jest rozwiązaniem optymalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zainstalowałem wczoraj najnowszego Rockboxa(13.09.2014), za pierwszym razem uruchomił się dualboot... dzisiaj już staruje od razu do Rockboxa :woot: Nie wiem czy to błąd czy może wersja Cholero jest zrobiona na zasadzie "Rockbox only boot" ale mi to nie przeszkadza. Dla mnie bomba :)

 

 

Może to działa tak jak w wersji na DX90? Tam pierwsze ładowanie wskazuje wybór między RB a Mango. Wybór jest zapamiętany i każde kolejne odpalenie DX`a wywołuje ostatnio używany firmware. Jeżeli chcesz ponownie wywołać okno wyboru między fw`ami. przy włączaniu urządzenia ustawiasz boczny suwak blokady (hold) do góry. Tak to w każdym razie działa na 90-tce i jak dla mnie - jest rozwiązaniem optymalnym.

 

Dzięki za info. Dobrze wiedzieć jak wrócić do oryginalnego softu mimo że nie mam zamiaru z niego korzystać.

A jak się ma 1.5.0 i rockboxa to trzeba wszystko robić dla spokoju od początku czy samo cwm z nowym rockboxem wystarczy?

Trudno powiedzieć, instrukcja mówi o instalacji i aktualizacji ale trochę ją zakręcili. Wydaje mi się, że z wrzuceniem paczki z najnowszym Rockboxem do pamięci DX'a i instalacją w trybie recovery nie powinno być problemu ale nie bierz mojego zdania za pewnik.

 

Dla wszystkich zainteresowanych najnowszym rockboxem:

W nowej wersji uległy zmianie niektóre funkcje przycisków, np. aby wrócić z ekranu odtwarzania do menu głównego należy wcisnąć i chwilę przytrzymać fizyczny przycisk PLAY a nie jak wcześnie przycisk POWER ON/OFF.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może zauważył problem z plikami m4a AAC LC na najnowszym rockboxie?

 

Mam kilkanaście takich utworów z yt i buguje się w nich przewijanie oraz wyświetlanie czasu. Problem duży nie jest, ale wolalbym wiedziec czy to moja jednostkowa sprawa czy po prostu ten typ tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chłopaki poratujcie,

 

Moje dx50 łapie reloopa i nie chce się włączyć. Ekran miga - nie pojawia się nic (jest jasnoniebieski) i wyłącza się - tak co chwilę. Próbowałem wyjmować baterie, podłączać do komputera, oraz wejścia do menu przez klawisz volume up + klawisz włączania. Wtedy słychać tylko cykanie układu wzmacniającego i nic więcej się nie dzieje.

 

Dodam jeszcze, że mam tam 1.5.0 +rockbox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem oczywiście jest taki, że w chwili obecnej mam tylko maca... Kurde RKBatch tool nie dość że nie mogę znaleźć w wersji stricte na dx50, to jeszcze nie będzie działał pod osx. Może to być zwykła wersja RKBatch 1.7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem oczywiście jest taki, że w chwili obecnej mam tylko maca... Kurde RKBatch tool nie dość że nie mogę znaleźć w wersji stricte na dx50, to jeszcze nie będzie działał pod osx. Może to być zwykła wersja RKBatch 1.7?

RKBatch masz na pierwszej stronie tematu o Rockboxie dla DX50, link jest umieszczony w tekście instrukcji. Na macu raczej nie będzie hulał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tam jest wersja 1.7, a tej stricte pod dx50 nie ma już, bo link wygasł. No ale ta powinna działać. Dam znać jak dorwe PC-ta jakiegoś. Dzięki za pomoc. Będę dawać znać o postępach - może innym się przyda na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za podbicie, ale jak uzywac dx50 jako daca?

 

System go widzi ale nie pokazuje dodatkowego urzadzenia dzwiekowego :/

 

Ok sprzet bardziej fochliwy niz kobieta :P Po drugiej instalacji bez problemu zalapal :)

Edytowane przez pat_net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie (kolejne, tak wiem):

 

Ktoś bawi się softami od doc2008?

 

Przy okazji to RockBox straszliwie kuleje jeżeli chodzi o SQ nawet w stosunku do zwykłego Mango 1.5.0 :/ (nie bawie się w eq)

Edytowane przez pat_net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawi sie i w tym watku masz wrazenia opisane o paru jego softach

Takie stare odrzuty?

 

Zastanawia mnie NSE v1 i NSE v3 (ciemnie sluchawki mam wiec DE musi odpasc). Jeszcze nawet nie ma nowszych odmian 2nd 3rd, wiec szkoda ze nikt tu sie nie interesuje, chociaz 1.5.0 sam w sobie gra bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam o jakie stare odrzuty Ci chodzi...

A ze nikt sie nie interesuje prawda nie jest. A jak Ty sie chcesz zainteresowac to nic nie stoi na.przeszkodzie aby wgrac i napisac wrazenia...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam o jakie stare odrzuty Ci chodzi...

A ze nikt sie nie interesuje prawda nie jest. A jak Ty sie chcesz zainteresowac to nic nie stoi na.przeszkodzie aby wgrac i napisac wrazenia...

Stare softy o ktorych juz nie mowia... Z trudem dzieki google studiowalem rosyjskie tematy wieczorem i tez bylem niezle skolatany... Myslalem ze ktos cos mi rozjasni tutaj, ale nie mam tez nic nikomu za zle.

 

Przymierzam sie do porownania DX50_NEW_SOUND_EXPLOSION_BY_DOC2008 i DX50_NEW_SOUND_EXPLOSION_V2&3_BY_DOC2008 przy czym V2 pomine bo prawdopodobnie nic nie wnosi (niby bardziej basowy niz oba pozostale) a V3 opiera sie o FFmpeg z DX100 tyle ze sam boje sie ze nie jestem zbyt "osluchanym" i wiarygodnym zrodlem :)

 

Oryginalny DX 1.5.0 moim zdaniem jest zbyt basowy.

Edytowane przez pat_net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności