Skocz do zawartości

IBasso DX50


Rekomendowane odpowiedzi

Porównywał ktoś na najnowszym FW dźwięk DX'a jako DAC z dźwiękiem z dziurki? Kupiłem HI2050 na których z DX50 jest straszny koc z dziurki, z ciekawości podpiąłem go jako DAC do kompa i... :woot: nie ten odtwarzacz, dźwięk jest duuużo jaśniejszy, wyrównał się balans tonalny, średnica poszła sporo do przodu. Aż nieprzyjemnie się słucha teraz Takstarów z dziurki... Który FW do DX'a jest najjaśniejszy? Orientuje się ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! na moim dx50 mam firmware v 1.2.7. jaki jest najnowszy soft? poproszę o link z instrukcją jak wgrać krok po kroku. przydał by się także rockbox ale z tym to już chyba sobie nie poradzę. proszę o pomoc.

 

Instruction For Firmware update:
1, extract the zip file, and copy the update.img into the DX50;
2, once copied, safely disconnect the DX50 from the computer;
3, select Settings--->Advanced--->System update (the system update option appears only after the update.img is inside the DX50);
4, click ˇ°OKˇ± to start the firmware update;
5, the DX50 will reboot after firmware update completed.
6, select Settings--->Advanced--->Factory Reset to reset the DX50. This is to avoid conflicts with residual settings from the previous firmware
7, delete the update.img.
Edytowane przez ortega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję nowy soft. Dzięki Bogu poprawili jakość obsługi ekranu (przynajmniej u mnie wczesniej dotyk czasami wkurzał, był zbyt czuły).

Co do dźwięku...nie jestem ekspertem ani audiofilem zgrywusem więc proszę się nie przyczepiać, piszę o moich odczuciach i z moimi słuchawkami. Wydaje mi się że dość mocno rozjaśnili przekaz DX50. Jest bardziej analitycznie, wydaje mi się że jest też ciszej, dawniej praktycznie nie wychodziłem ponad 205, teraz około 210-215 żeby poczuć pełnię przekazu. Niestety zabrali troszkę muzyczności a dodali momentami drażniącego ucho sycenio-szeleszczenia :) Wiem że mnóstwo ludzi lubi taki dźwięku i uważa basy za dziecko szatana. Ale ja lubie czasem pier...nięcie :P

 

Ja korzystalem z modyfikacji DOC2008, wiec jak chcesz to mozesz poprobowac :) 1.6.0 jest z klase wyzej niz 1.5.0. Jest bardziej analityczny to fakt, nie tak zamulony jak 1.5, a i naprawde czystosc przekazu miazdzy :)

 

Porównywał ktoś na najnowszym FW dźwięk DX'a jako DAC z dźwiękiem z dziurki? Kupiłem HI2050 na których z DX50 jest straszny koc z dziurki, z ciekawości podpiąłem go jako DAC do kompa i... :woot: nie ten odtwarzacz, dźwięk jest duuużo jaśniejszy, wyrównał się balans tonalny, średnica poszła sporo do przodu. Aż nieprzyjemnie się słucha teraz Takstarów z dziurki... Który FW do DX'a jest najjaśniejszy? Orientuje się ktoś?

Tak to dziwne w zaleznosci czy wyjsciem jest DS czy WASAPI zmienia sie charakterystyka... Dziwne ale tak jest. Sprobuj nowego 1.6 lub modowanych, SU na pewno cos zmieni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na 1.6 wszystko sprawdzałem. Spróbowałem dwa FW od DOC2008, są jaśniejsze i znika w dużym stopniu koc :) może jeszcze dochodzi kwestia wygrzania TS'ów, mają za sobą może z 10h...

W takim razie sprobuj od DOC2008 "DX50 NEW DOC`S FAVORITE FIRMWARE" lub wersji v3 ta druga wydaje mi sie ze ma wiecej basu :)

 

1.6 wychodzi na to ze ma powaznego buga... Nagle stracilem lewy kanal dzwieku, restart playera naprawil to :/

Edytowane przez pat_net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisz nazwe w wyszukiwarke forum lub cofnij sie o kilka stron tego watku i podawalismy. sa jednak nowsze i lepsze fw od doc-a tez sa linki w tym watku

Prawda prawda, ale to trzeba samemu przezucic stos oprogramowania :)

 

Nie wiem czemu ale na sofcie DOC2008 moje HD265 nie zagraly tak jak powinny :< Moze i scena byla ale basu wogole :/ Nawet na MegaBass Edition To The MAX Overpowered :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesujący jest New Doc's favourite firmware surround edition
dżentelmen grubby w dniu 17 listopad 2014 - 11:11 na stronie poprzedniej podaje linka do ściągnięcia
a bezpośredni link to https://yadi.sk/d/lZp035EHcjqGH

a ja używam obecnie DX50 NEW DOC`S FAVORITE FIRMWARE ULTIMATE FINAL z 11.12.2014 który mi najbardziej odpowiada, z tym że nie odtwarza się na nim format mp3, odtwarzają się FLAC, APE, DSD ale moim zdaniem to FW jest bardzo dobre i na nim teraz słucham: a bezpośredni link to: https://cloud.mail.ru/public/b57908a183b8/DX50_NEW_DOC%60S_FAVORITE_FIRMWARE_ULTIMATE_FINAL.zip

Edytowane przez raap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw w DX50 wchodzisz w Settings>Usb Settings> (zaznaczasz) Storage

Rozpakowujesz plik obrazu i musi on mieć nazwę update.img (zawsze jest taki po rozpakowaniu)

Podłączasz DX-a do stacji kabelkiem , po wykryciu dysków wchodzisz w dysk o nazwie DX50 , wgrywasz update.img, odłączasz DX-a ze stacji

wchodzisz w Settings>Advanced>na samym dole jest System update>wybierasz i klikasz OK (jak nie ma tego pliku update.img to w Advanced nie ma opcji System update do wyboru)

Po restarcie Settings>Advanced>Factory reset>Ok

Po restarcie Settings>Advanced>Rescan Library>Ok. IDX jest gotowy

Japo wgraniu od razu podłączam DX-a do stacji i kasuję plik update.img jako zbędny.

I każde kolejne wgranie FW(firmware) tak się odbywa (jest jeszcze alternatywa w postaci rockbox-a którego trochę inaczej się wgrywa-ja nie korzystam)

 

Edytowane przez raap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja też nie mogłem wytrzymać brzmienia nowego softu. Poszli w dobrą stronę ale przesadzili. Dx na 1.5 a na 1.6 to całkiem inne grajki!!! Ja wróciłem do radości ze słuchania czyli 1.5, nie idealnego ale cóż, czekam na następny soft albo poszukam czegoś nieoficjalnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności