Skocz do zawartości

IBasso DX50


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem naprawiany przycisk Play/Pause, który po 2 tygodniach używania przestał reagować na każde kliknięcie (opisywałem to powyżej w tym wątku).

 

 

A jak z awaryjnoscia dx50 bo zastanawiam się nad zakupem zza granicy bądź polski ?

Sent from my HTC Incredible S using Tapatalk 2 & Swype

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy fw od Doc2008. Jak nazwa wskazuje to jest jego ulubione:

DX50_DOC`S_FAVORITE_FIRMWARE

na tym fw DX jest tak jakby "odmieniony" i po prostu chce się słuchać i słuchać- gra delikatnie inaczej niż knock-out(który też jest w miarę dobry) i bardzo go polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam mieszane uczucia... na pewno jest fajny do sluchawek jasniejszych, bardziej analitycznych. z phonakami co masz podejrzewam fajnie sie zgrywa.

ale z ciemniejszymi i slodkimi soniakami to z jednej strony rzeczywiscie jest bardziej "miodnie" na tym sofcie, tak plynnie, wciagajaco. ale brain knock out czy pure clean sound mialy fajniejsza gore i czystsze tlo.

 

zostane chwile na tym nowym i zobacze jak sie sytuacja rozwinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do phonaków dla mnie najlepsze jest Sound Unlocked: Flac only, IRR off, DF slow roll-off obecnie wersja 1.3.3

niestety rockbox jako portable dla dx'a w obecnej wersji posiada za dużo niedogodności

Edytowane przez necrosinner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analityczne słuchawki najbardziej mi podchodzą. Próbowałem zaprzyjaźnić się z właśnie takimi jakie opisujesz (z ciemniejszymi) i przekonałem się że analityczne słuchawki "to jest to"
Czy czystsze tło oznacza też taki trochę wyczuwalny dystans między mną a instrumentami? takie właśnie mam wrażenie na knock-oucie.
Sound unlocked nie pasi mi, jakoś tak to nie jest moje granie, co kto lubi.
ponadto mp3 nie odsłucha się kodekami podrasowanymi tylko standardowymi , czyli z v 1.50(no chyba że coś się zmieniło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC usb działa, ale nie na wszystkich systemach operacyjnych. Inne pytanie: próbował ktoś instalacji rockboxa na macu? Bo bardzo kusi neutralnością z tego co mówicie.

W sensie, ze sa problemy z wersjami 32bit ?

 

Sent from my HTC Incredible S using Tapatalk 2 & Swype

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem, dlatego sie pytam. Na przykład instalując rb na ipodzie trzeba mieć sformatowanego na windowsa. Niby głupota, ale może i tutaj coś trzeba mieć co jest tylko na windowsie.

 

Edit: Czy u was też tak długo buduje się biblioteka audio? Wybrałem ścieżkę i zaznaczyłem foldery (na zielono strzałką), zapisałem. W głównym menu jest "building database" 62 found (OFF to return) i nic nie idzie.

Edytowane przez patricyoung
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... A ja mam mały problemik:

Miałem ze sobą DX50 na wakacjach, fakt, że grał non-stop kilkanaście godzin w aucie, ale mniejsza z tym. Wszystko było O.K. aż nagle... Działa tylko RB. Oryginalny soft łapie reloop'a za każdym razem. Chyba reloopa, bo wygląda to tak, że miga co chwile napis: DX50. Co powinienem teraz zrobić, żeby nie uceglić DX'a? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... A ja mam mały problemik:

Miałem ze sobą DX50 na wakacjach, fakt, że grał non-stop kilkanaście godzin w aucie, ale mniejsza z tym. Wszystko było O.K. aż nagle... Działa tylko RB. Oryginalny soft łapie reloop'a za każdym razem. Chyba reloopa, bo wygląda to tak, że miga co chwile napis: DX50. Co powinienem teraz zrobić, żeby nie uceglić DX'a? :)

było już, jest to błąd w oprogramowaniu dx50, hard reset.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmmm... A ja mam mały problemik:

Miałem ze sobą DX50 na wakacjach, fakt, że grał non-stop kilkanaście godzin w aucie, ale mniejsza z tym. Wszystko było O.K. aż nagle... Działa tylko RB. Oryginalny soft łapie reloop'a za każdym razem. Chyba reloopa, bo wygląda to tak, że miga co chwile napis: DX50. Co powinienem teraz zrobić, żeby nie uceglić DX'a? :)

było już, jest to błąd w oprogramowaniu dx50, hard reset.

 

Jeśli mam RB to nic się od HR nie popierniczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinno nic złego się stać, inaczej go nie podniesiesz przynajmniej u mnie tak było

EDIT

wyczyści pamięć wewnętrzną urządzenia

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a ja dzis potestowalem kolejne dwa softy od doc2008 i mam nowego faworyta. zmiany w stosunku do poprzedniego (brain kncokout):

Mega Sound Explosion Final

- granie jeszcze rowniejsze, dochodzi troszke pazurka na wyzszej srednicy. Jest czysto, rozdzielczo... moze nieco bardziej matowo, ale idealnie z sony xba h3 mi sie to zgrywa, ktore sa same w sobie slodkie i soczyste..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to wina softu... ale dzis wlasnie zauwazylem ze szumi jak nie jest nic odtwarzane :) albo soft... albo nie zwracalem uwagi. Bo to na prawde minimalnie slychac na xba h3 i tylko jak nic nie leci...

nie chce mi sie wracac do brain knockout aby to zweryfikowac :P

 

slucham na medium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

nie wiem czy było coś już na ten temat ale czy jest możliwość edycji nazw playlist na dx50, jeżeli było to przepraszam i proszę o pomoc (niestety nie łatwo to znaleźć w tak rozległym wątku)

soft 1.5.0

Edytowane przez sluks86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kolejny soft od DOC2008 - favorite firmware v3

http://player.ru/showthread.php?t=139417&p=1471142&viewfull=1#post1471142

 

nazwalbym go srednicowym. Dol trzymany za pysk, gora lagodna, zaokreaglona, analogowa. Scenicznie bardzo fajnie - lepiej niz MSE Final roznicuje wglab. Fantastyczne, slodkie wokale.

Ale kurcze w porownaniu z MSE Final jakis nudny... troche brakuje mi energi... a na moich sony pazurka.

Jeszcze sie nie zdecydowalem na czym zostaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem V3 gra tak jakby "mniej ostro" w porównaniu do V2 bo daje lepszy wydźwięk niuansów i lepszą scenę, wokale nie mają takiej dynamiki jak w V2.
Mi bardziej przypasowuje jednak V2.
Jest jeszcze DX50 SOUND EXPLOSION ROCK EDITION BY DOC2008 z 02.09.2014 do pobrania tutaj. Ale go nie wypróbowywałem bo jest oparty na firmware 1.5.0 z dx50(przez co podejrzewam że jest słabszy).
A DX50 SOUND EXPLOSION ULTRABASS EDITION BY DOC2008 z 26.07.2014 próbował ktoś?(link)-na FW 2.0.5 z 90-tki.
Mam nadzieję że DOC2008 nie powiedział ostatniego słowa jeśli chodzi o FW do DX50. Aktualnie opiera się na 2.0.5 od DX90, może weźmie pod uwagę już nowy "lepsiejszy" FW 2.1.0?

Edytowane przez raap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - V3 jest lagodniejszy. Brauje mi w nim takiego pazura. Ale siedze na nim caly czas i coraz bardziej go doceniam. Dodal glebi do sceny (pewnie wlasnie przez zlagodzenie gory i danie jej nieco dalej w planie). Wokale mi sie na nim bardzo natomiast podobaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dx strasznie szumi z CIEM-ami z wyjścia jack, z line out jest wszystko w porządku. Ktoś też tak ma ? To wina grajka czy raczej softu? Jakieś propozycje rozwiązania problemu ? Jeśli się z tym nie uporam, będę musiał zapłacić dx czymś innym. Dodam że soft stockowy wersja 1.5

Edytowane przez fox1606
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma takiej opcji ale mogę się mylić.

Był chyba taki mod softu, który bootował tylko Rockboxa ale to dla wersji 1.2.8, dla 1.5.0 chyba nie ma a i instrukcji wgrania nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności