Skocz do zawartości

IBasso DX50


Rekomendowane odpowiedzi

testowal ktos jeszcze te mega sounds explosion by doc2008?

albo RB na 1.5.0 - tu jest jakas roznica w stosunku rb na 1.2.8?

Któryś mega sound testowałem, jak dla mnie szału nie ma, oryginalny FW lepszy ale to już sam musisz ocenić. Obecnie używam RB z FW 1.5.0 i róznic względem RB/1.2.8 nie widać, poprostu port RB pod nowy FW i tyle. Nawet współtwórca tego portu pisał na head-fi, żeby się nie spodziewać spektakularnych zmian, ewentualnie jakieś drobne bug fixy.

Ze swojej strony i tak polecam RB jeżeli lubisz bardziej neutralne granie. Oryginalny FW nie jest nawet blisko neutralności... ale to tylko i wyłącznie moje odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie mega sound explosion to jest najlepsza wersja firmware tylko ze jedna z najnowszych wersji. strone czy dwie wczesniej podawalem linki do sciagniecia fw ale jest juz troche nowsza wersja explosion i ona mi sie bardzo podoba: talerze i perkusja sa naturalniejsze ,dzwiek

schodzi bardziej wglab w porownaniu do 1·50 tak jakby lepiej slychac zmiane lokalizacji instrumentow (cos w tym stylu jakby sekcje instrumentalne byly lepiej odseparowane) . nie pamietam ktora mam wersje. jak sie uda to po poludniu podam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie mega sound explosion to jest najlepsza wersja firmware tylko ze jedna z najnowszych wersji. strone czy dwie wczesniej podawalem linki do sciagniecia fw ale jest juz troche nowsza wersja explosion i ona mi sie bardzo podoba: talerze i perkusja sa naturalniejsze ,dzwiek

schodzi bardziej wglab w porownaniu do 1·50 tak jakby lepiej slychac zmiane lokalizacji instrumentow (cos w tym stylu jakby sekcje instrumentalne byly lepiej odseparowane) . nie pamietam ktora mam wersje. jak sie uda to po poludniu podam

W sumie jest w czym wybierać, kilka wersji sound explosion i sound unlocked... ale jak na moje i tak żadna z wersji, włącznie z oryginalnym FW nie jest blisko Rockboxa, tyle że to już kwestia upodobań.

Z samym RB też można pokombinować bo jest wersja, która olewa dualboota i startuje tylko RB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz linka? w tym watki na headfi wersja second edition chyba jest najnowsza...

Linków nie mam, musiałbyś pogrzebać w wątku na head-fi. Mała uwaga - chyba nie wszystkie modyfikacje FW są uwzględnione na pierwszej stronie, więc trzeba sie przebijać przez to co userzy tam piszą. Ja wbijam na head-fi tylko okazjonalnie, także siłą rzeczy nie mam nic pod ręką ale może kolega raap coś podrzuci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest DX50_BRAIN_KNOCK_OUT_BY_DOC2008 z 13.07.2014 do pobrania tutaj

nie śledzę za bardzo poczynań autora i możliwe że zrobił już nowszy Fw- link do wątku DX50

byłem "w drodze" i dopiero teraz mogłem odpisać

na head fi też jest link do innego fw- DX50 Sound Unlocked - ponoć FLAC się lepiej na nim odtwarza ale ja wolę knock_out-a.

Sound unlocked też odtwarza mp3 ale autor się skupił na podrasowaniu jakości odtwarzania formatów bezstratnych a formaty stratne takie jak mp3 chyba są odtwarzane na stockowych kodekach 1.50.

Poprzedni mój opis zmian w brzmieniu ( co nowego w knock_out) jest subiektywny, nie opisuję zmian w nowych wersjach fw robionych przez kogoś spoza ibasso bo nie uważam żebym miał do tego jakieś zdolności. Tak więc ktoś bardziej osłuchany może stwierdzić że nie słyszy różnicy.

Edytowane przez raap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki... mi MSE V2 przypadl do gustu. Fajna scena, napowietrzona. Rzeczywiscie dosc rozjasnia - co w moim zestawie jest fajne...

zaraz sprawdzimy ten najnowszy...


Jakikolwiek soft nie wgram Doc2008. Czy to port 128 czy port niby z dx90 205 to w ustawieniach w info mi pisze v1.2.9...
Jak to u Was jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak jest. To fw powstało w oparciu o kodeki z dx90 v. 2.0.5 (chyba) ale tzw. jądro na którym działa DX 50 jest z 1.50 i autor tego mix-a tak "se" tą wersję nazwał.

Na stronie 132 tego wątku podawałem linki do starszych wersji zmodyfikowanych fw. :)

Edytowane przez raap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie ze ktos podziela moje zdanie :rolleyes:

a jak jeszcze sa "pomyslowe" kawalki jak np w liquid tension experiment to mozna odczuc ta zmiane w jakosci

Edit:

ciąg dalszy "nastąpił": DX50 CLEAR SOUND FINAL BY DOC2008 z 18.07.2014 i link do niego

DX50 CLEAR SOUND FINAL BY DOC2008 + CWM z 18.07.2014 i link do niego

Edit.

Wydaje mi się że w tym FW jest więcej szczegółów, ale w miare dobry (poprzednio) bas gdzies zapodzialo. Mi pasuje bardziej knok uot.

Edytowane przez raap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,przeglądałem temat ale nie znalazłem.Przymierzam się do kupna dx50 i mam pytanie.Czy Jest jakieś oprogramowanie,które pozwala na sterowanie odtwarzaczem za pomocą pilota na kablu(takiego jak są do iphonów/ipodów)?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie ze ktos podziela moje zdanie :rolleyes:

a jak jeszcze sa "pomyslowe" kawalki jak np w liquid tension experiment to mozna odczuc ta zmiane w jakosci

Edit:

ciąg dalszy "nastąpił": DX50 CLEAR SOUND FINAL BY DOC2008 z 18.07.2014 i link do niego

DX50 CLEAR SOUND FINAL BY DOC2008 + CWM z 18.07.2014 i link do niego

Edit.

Wydaje mi się że w tym FW jest więcej szczegółów, ale w miare dobry (poprzednio) bas gdzies zapodzialo. Mi pasuje bardziej knok uot.

zainstalowałem CWM a jak go teraz wywalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Thx, poszło

btw ktoś już robił jakiś upgrade gniazd do słuchawek? To co jest w tym grajku to tragedia - większość wtyk słabo siedzi

Serwis, no chyba ze olewasz GW.
Acrolink siedzi słabo ale jack od D600 już normalnie więc trudno będzie coś na gwarancji załatwić

Może ktoś już reklamował swojego DX-a z tego powodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z awaryjnoscia dx50 bo zastanawiam się nad zakupem zza granicy bądź polski ?

 

Sent from my HTC Incredible S using Tapatalk 2 & Swype

 

Nie spotkałem się z przypadkiem awarii. Trafiło się kiedyś coś komuś z przyciskiem jednym, ale olałbym to. Z resztą iBasso pewnie wymienia/naprawia bezproblemowo.

Przejrzyj cały temat, nie znajdziesz żadnych usterek itp :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności