Skocz do zawartości

IBasso DX50


Rekomendowane odpowiedzi

oj niekoniecznie... np. w takim fiio d03k wymiana jednego opa i jednego konda bardzo fajnie wplywaala.

generalnie opki mocno moga wplywc na brzmienie... a kondy - zalezy jakie tam maja przeznaczenie te duze elektrolity...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj niekoniecznie... np. w takim fiio d03k wymiana jednego opa i jednego konda bardzo fajnie wplywaala.

generalnie opki mocno moga wplywc na brzmienie... a kondy - zalezy jakie tam maja przeznaczenie te duze elektrolity...

A wg mnie opki to na granicy percepcji. Kondami sie nie bawilem, ale jakbys chcial, to Lukasz Fikus jakis czas temu rzucil wyzwanie, ze kto rozpozna kondy dostanie od niego jeden z zlampizowanych sprzetow. Wejsciowe to bodaj 100 eur.

 

Naskrobane wirtualnie

Mam SU 1,3,3, więc już jak chodzi o soft to nie za bardzo mam co zmieniać.

To co chcesz zmieniac?

 

Naskrobane wirtualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bawia sie elektrolitami i opkami. 4 elektrolity na wyjsciu sluchawkowym blokujace napiecie stale i 2 elektrolity na line out. nie wiem czemu az takie duze wartosci tam sa... ale tu moze ktos z naszych DIY by wiecej powiedzial. zawsze myslalem ze przy sygnale im mniej tym lepiej. a jak sie da to w ogole bez kondow :)

Opki ciezsza sprawa - sprawnej reki trza i jakiejs lepsiejszej lutownicy. Ja wymiekam z moja wprawa do robotek recznych ;) bo kondami to moze sie w swoim dx90 pobawie :) choc w dx90 widze firmowo juz sa nichicon FG. Ale i tak pewnie da sie lepiej...


 

oj niekoniecznie... np. w takim fiio d03k wymiana jednego opa i jednego konda bardzo fajnie wplywaala.
generalnie opki mocno moga wplywc na brzmienie... a kondy - zalezy jakie tam maja przeznaczenie te duze elektrolity...

A wg mnie opki to na granicy percepcji. Kondami sie nie bawilem, ale jakbys chcial, to Lukasz Fikus jakis czas temu rzucil wyzwanie, ze kto rozpozna kondy dostanie od niego jeden z zlampizowanych sprzetow. Wejsciowe to bodaj 100 eur.

w smsl sd650 i klonie lehmanna (fcl) przerobilem nascie opkow. I zgadzam sie ze nie sa to zmiany diametralne, ale kurcze slyszalem je. Oczywsice nie byly to slepe testy.

Natomiast polslepe testy mialem stockowy smsl vs moj smsl. Moj mial wymienione opki i kondy. Roznica duza. Wiec jednak opki i kondy maja wplyw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bawia sie elektrolitami i opkami. 4 elektrolity na wyjsciu sluchawkowym blokujace napiecie stale i 2 elektrolity na line out. nie wiem czemu az takie duze wartosci tam sa... ale tu moze ktos z naszych DIY by wiecej powiedzial. zawsze myslalem ze przy sygnale im mniej tym lepiej. a jak sie da to w ogole bez kondow :)

Opki ciezsza sprawa - sprawnej reki trza i jakiejs lepsiejszej lutownicy. Ja wymiekam z moja wprawa do robotek recznych ;) bo kondami to moze sie w swoim dx90 pobawie :) choc w dx90 widze firmowo juz sa nichicon FG. Ale i tak pewnie da sie lepiej...

 

 

oj niekoniecznie... np. w takim fiio d03k wymiana jednego opa i jednego konda bardzo fajnie wplywaala.

generalnie opki mocno moga wplywc na brzmienie... a kondy - zalezy jakie tam maja przeznaczenie te duze elektrolity...

A wg mnie opki to na granicy percepcji. Kondami sie nie bawilem, ale jakbys chcial, to Lukasz Fikus jakis czas temu rzucil wyzwanie, ze kto rozpozna kondy dostanie od niego jeden z zlampizowanych sprzetow. Wejsciowe to bodaj 100 eur.

w smsl sd650 i klonie lehmanna (fcl) przerobilem nascie opkow. I zgadzam sie ze nie sa to zmiany diametralne, ale kurcze slyszalem je. Oczywsice nie byly to slepe testy.

Natomiast polslepe testy mialem stockowy smsl vs moj smsl. Moj mial wymienione opki i kondy. Roznica duza. Wiec jednak opki i kondy maja wplyw...

Roznice zawsze sie wychwyci, dopoki nie wyrownasz poziomow. Opek moze podac ciut wiecej pradu i juz moze sie wydawac, ze jest roznica. Sprawdz haslo izofona, zrozumiesz o czym pisze.

 

Naskrobane wirtualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze z tego sobie zdaje sprawe... i tutaj oczywiscie na oko a wlasciwie ucho probowalem ten problem niwelowac.

przyrzadow do pomiaru nie mam niestety aby zrownac to obiektywnie.

 

niemniej roznica byla tez w mikrodynamice/rozdzielczosci i separacje, ktorej po prostu na zadnym poziomie glosnosci urzadzenie przed modem nei oddawalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem na headfi i zamówiłem Panasonic FC 220uF/6,3V w przyszły weekend będę montował. Mają dać powiększenie sceny, poprawę detaliczności oraz wyrównanie pasma. Z tego co wyczytałem to im mniejszą pojemność damy tym wyżej nam dół pasma utnie. 220uf (w sumie 440uf) tnie w okolicach 5 dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie. Kim wy jesteście? Weźcie się w NASA zatrudnijcie! :) Ni cholery was nie rozumiem. Ale szacun :) Ważne żeby na końcu wyszło "dobre ******lnięcie w electro"! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze z tego sobie zdaje sprawe... i tutaj oczywiscie na oko a wlasciwie ucho probowalem ten problem niwelowac.

przyrzadow do pomiaru nie mam niestety aby zrownac to obiektywnie.

 

niemniej roznica byla tez w mikrodynamice/rozdzielczosci i separacje, ktorej po prostu na zadnym poziomie glosnosci urzadzenie przed modem nei oddawalo.

Czyli różnica na poziomie gdzieś pomiędzy wmawianiem se, a wydaje mi się.

 

http://lampizator.eu/UPGRADE/CAPACITORS/captest1.html

 

FIKUS CAPACITOR CHALLENGE:

You can bring any capacitor you want, the size between 1 and 10 uF of any construction and any price* and you defeat me if you can blindly identify from 10 A-B switchings at least 7 times your cap correctly (only 2 times more than statistical 5 average like a coin toss.). You listen, I switch, you name the cap.

Furthermore - I will give you the possibility to choose my cap from three: An oscon, ROE MKT and a tantalum. You pick the B capacitor from these three trying to nail me.

One condition: your cap can not cost more than 50 x the price of my cap retail.

The winner will get The Lampized CD player - any choice from my collection of 20 !

The first winner erases the challenge - it will be reset and closed.

 

Loosers pay me 100 Euro in cash.

The visitor taking challenge may bring a helper and draw group decisions.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dobrze z tego sobie zdaje sprawe... i tutaj oczywiscie na oko a wlasciwie ucho probowalem ten problem niwelowac.

przyrzadow do pomiaru nie mam niestety aby zrownac to obiektywnie.

 

niemniej roznica byla tez w mikrodynamice/rozdzielczosci i separacje, ktorej po prostu na zadnym poziomie glosnosci urzadzenie przed modem nei oddawalo.

Czyli różnica na poziomie gdzieś pomiędzy wmawianiem se, a wydaje mi się.

ten wniosek to niby skad?

czytaj ze zrozumieniem - na ucho byly ustawiane poziomy glosnosci.

roznice byly slyszalne od razu i to takie roznice, ktore nie zalezaly od poziomy glosnosci. glosniej (czyli teoretycznie powinno mnie to oszukac ze lepiej) grajacy stock wypadal slabiej niz ciszej grajacy moj modowany. I tak samo w druga strone... moj grajacy glosniej tez wypadal lepiej. Bo takie testy zdajac sobie sprawe z problemu glosnosci tez robilem. Oczywiscie ostatecznie bylo to porownanie przy maksymalnym zrownaniu poziomow.

 

Roznice jak wspomnialem byly spore, w zadnym wypadku na granicy percepcji. chcesz... zapraszam... zalatwie stockowego smsl i w stosunku do mojego zrobisz mi slepy test... i zakladzik o 2k pln ? :) akurat tyle potrzebuje na plany zakupowe :D

 

Odnosnie tego konkursu na lampizatora. Super... tylko dosc restrykcyjne zalozenia. Nie wiemy tez gdzie ow kolega podmienia ten kondensator. Takze cos na poziomie podmienie kolo zapasowe na mniejsze - zaloze sie ze przy jezdzie nie odczujesz roznicy. Co nie znaczy ze jak zmieni na mniejsze kolo jezdne to nie odczuje!

 

I przy tej okzaji jeszcze napomkne o jednym. W mojej modysfikacji nie tylko wymienialem na lepszej jakosci kondy ale tez bawilem sie pojemnosciami. Czy moze uwazasz ze to tez jest nie do uslyszenia? To rozkrec sobie wzmacniacz stacjonarny i z przykladowych 40000uF za mostkiem prostowniczym wstaw 4000uF. No ale moze Ty nie uslyszysz roznicy :)

A najlepiej sie zabaw - i w tor audio wrzuc sobie najpier jamicona elektrolitycznego a potem jakiegos dobrego foliowca czy olejowca. Zobacz czy nie uslyszysz. Robiles sobie takie eksperymenty?

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz szacun - bo znaczy ze mowisz na podstawie wlasnych ekserymentow, a to niestety rzadkosc. I przy bawieniu sie roznymi pojemnosciami tez nie slyszales zadnych roznic? To juz dla mnie bardzo dziwne :D

Swoja droga - to w takim razie tuning urzadzenia bez ingerencje w schemat mowisz nie ma zadnego sensu? Opampy nie zmienia nic, kondy nie zmienia nic... tranzystory? tez nie zmienia Twoim zdaniem?

 

Jak bedziesz w okolicach zapraszem... nie musisz miec gotowki przy sobie... moze byc przelewem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na head fi. FM niby są gorsze od oryginalnych, a FC biją orginały z tego co widzę z opisu to facet ma podobne oczekiwania do mnie więc chwilowo mu uwierzę jak nie przypasuje to pójdą kolejne na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam problem z dx50. Kupiłem kartę 32Gg na komputerze mam folder który próbuje wrzucić na kartę, niby wszystko się kopiuje po zakończeniu wszystko jest w pożądku. wyć u zagan kartę i wkładam do ibasso a tam okazuje się ze w tym folderze nic nie ma. Ponownie wkładam do kompa i faktycznie nic nie ma? o co kaman? druga sprawa to folder w którym są pliki widzi to komp a ibasso gdy próbuje go otwozyc to wywala czarny ekran i cofa mnie do Home? kurde jutro jadę w delegacje a dziś takie cyrki pomóżcie proszę. do ręki za literówki pisze szybko z tel.

 

mobilnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem. na fat32 i na. exFATbez rezultatu. Jest jeszcze jeden problem jak wkładam kartę do ibasso to wyskakuje komunikat żeby przeskanowac kartę. klikam ok i proces skanowania trwa tyko chwilę. po czym mam czarny ekran. Ibasso kupiłem używane możliwe ze ktoś cóż grzebal?

 

mobilnie...

Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności