Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

IBasso DX50


Rekomendowane odpowiedzi

TAk, gdzieś tu już o tym pisałem.

http://forum.mp3store.pl/topic/99877-o-wszystkim-i-o-niczym/?p=946906

 

Cenowo pewnie będzie równie źle jak X3 :). Po ogłoszeniu jego ceny, nie spodziewam się nic innego w przypadku DX50.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Na razie nie. Ale w niedalekiej przyszłości, jak będa pozytywne opinie, to kto wie (ale tylko po to by mieć coś mniejszego od kanapki, z opcją 24 bit - nie wiem czy usłyszę różnicę, ale chcę mięc taką opcję).

 

Dla mnie też zapowiada się ciekawie, bo kanapeczki jakoś mnie nie jarają (wolę porządne "stejki" :P ). No i wygląda kozacko. Trzeba poczekać na nieco więcej opinii. 24-bit mnie i tak nie interesuje, ponieważ płyty CD robią w 16, więc przy moim poziomie produkcji muzycznej to się raczej nie sprawdzi, ale w sumie mogę spróbować nagrać ten sam kawałek na 16 i 24, a potem porównać. Może nawet wrzucę to na forum do testów? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX100 okazał się kontrowersyjny... Mimo ,że firma iBasso jest dobra w tym co robi (wzmacniacze). Zobaczymy czy tym razem wyszła poza poziom np. X3.

http://www.ibasso.com/en/products/show.asp?ID=81

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tego, co wyczytałem to tak jak X3 jest nieco ocieplony, tak DX50 jest odrobinkę zimny. Co więcej, zauważyłem, że DX50 ma funkcję USB On-the-go, co znaczy, że można do niego podpiąć np. zewnętrzny dysk i DAP będzie w stanie odtwarzać z niego pliki :D
Póki co, użytkownicy narzekają na jakieś drobne wpadki z firmwarem, ale jest kilka osób, dla których różnica w dźwięku między iBasso a AK100 była na tyle niewielka, że pozbyli się "kałacha"! :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to "zimność" mi bardziej odpowiada niż "ciepłota" cokolwiek to dla każdego znaczy.

 

Zbieramy "spółdzielnię" aby zamówić grupowo ibasso (jak dyskutowaliśmy w wątku chyba o X3 w piątek)?

 

Potrzeba by było co najmniej 10-12 osób jak i osoby, która złożyłaby zamówienie i zajęła się organizacją całego przedsięwzięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to "zimność" mi bardziej odpowiada niż "ciepłota" cokolwiek to dla każdego znaczy.

 

Zbieramy "spółdzielnię" aby zamówić grupowo ibasso (jak dyskutowaliśmy w wątku chyba o X3 w piątek)?

 

Potrzeba by było co najmniej 10-12 osób jak i osoby, która złożyłaby zamówienie i zajęła się organizacją całego przedsięwzięcia.

 

Co do brzmienia to twierdzą, że jasne słuchawki mogą być nieco krzykliwe w górnych rejestrach na DX50. Co do zamówienia grupowego to mam pytanie: czy w ten sposób jest szansa na niższą cenę? :D bo powiem Wam, że mnie korci ten DAP jak cholera... Na tyle mnie korci, że opchnąłbym jakiś syntezator tylko po to, żeby go sprawdzić (a synthy to u mnie świętość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea była taka aby zebrać 12 osób i kupić jednego playera. Wyszło po ok 80 zł na głowę. Każdy mógły potestować sobie go nie wiem tydzień może dwa. Po przesłuchaniu playera przez wszystkich albo byłoby losowanie kto go bierze na własność albo jeżeli byłby chętny na odkup z rabatem to by odkupił od reszty a jeżeli na odkup byłoby kilku chętnych to wtedy losowanie, który odkupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy mają go wypuścić ? Jeśli cena w zł będzie zachęcająca to może i ja bym wziął :)

 

Już wyszły. Trzecia partia (500 szt.) ma wyjść od nich 16 września.

Cena? 750-800 zł (zależnie od kursu USD). Wszystko znajdziesz na ich oficjalnej stronce (lub w linku, który podał Lord Rayden).

 

EDIT:

Co do spółdzielni to możecie mnie dopisać jeśli będzie to na zasadzie "kto chce, ten odkupi i przeleje reszcie odpowiednie sumy", a nie "ktoś wygra w losowaniu, a reszta ma 80 zeta w plecy" ;) i proponuję tydzień testowania, bo przy tylu osobach to ostatnia dostanie DAPa i tak dopiero po 2 miesiącach :P

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff... przeleciałem 56 stron wątku "iBasso DX50 Appreciation Thread (2nd batch shipped!)" i muszę przyznać, że DX50 prezentuje się niezwykle smakowicie!

 

Gra lepiej od x3, ma wymienną baterię (taką jak w samsungu i9300, w dodatku gratis dorzucają drugą), jest troszkę wyższy od kałacha, nie jest to taka typowa cegiełka, ma fajnie zaokrąglone boczki, aluminiowa obudowa, już na fw 1.00 uruchamia się 2x szybciej od kałacha ;] , zamiast brzydkiego silikona otrzymujemy czarną skarpetę (taki mały plusik względem x3 ;]), można podpiąć pendriva, ale na hdd ma już za mało mocy, soft jest opart na androidzie (chyba najnowszym) na razie ma problemy ze stabilnością i sporo błędów, no ale to kwestia czasu...

 

Troszkę cytatów:

...

"

Sound signature:
Sparkling but smooth highs
Tight and impactful bass
Very good separation
Wide soundstage
Good volume control

Compared to Fiio X3, the DX50 has:
Better presentation of highs n soundstage.
Better details retrieval.
Slightly laid back (similar to dx100)
X3 lack depth n width, separation is not as good as dx50."

...

coś dla rymcymcyma ;] : "Yes, it drives the LCD3 as well or even better than my AK120."

...

"Another interesting fact is that a modded X3 and DX50 are around the same in terms of clarity but each has its own sound signature..." (AD8620)

...

"

DX50, in term of its SQ, in comparison to Fiio's X3, the DX50 is either 1 or 2 notches above the X3.
DX50 to me has a better staging and imaging effect and its vocal range has plenty of musical layering to discuss about.
Also, X3 to me, has a brighter sound as it approaches its vocal range to the highs, but the DX50 is much more linear and neutral sounding.
The DX50 also surpasses X3 in micro-detail retrieval, instrument seperation, and has a deeper depth and "wideness/width".

"

...

"

Way better than the X3 a bit better that the stock AK100 by memory and about 80% of my HDP-R10. iBasso have definitely created a winner DAP at $239 which competes well with DAPs twice it's price. Also sounds better than the Studio V from memory. It is very neutral and even a bit on the warmer side actually a bit on the brighter side, sorry, but I have to wait for it to burn in to properly review it. I don't see how people can possibly expect more in a budget minded DAP.

Bass is very well textured and full bodied. Great detail, but not bloated at all, unlike the X3. Great extension and nice impact with IEMs. Each drum beat almost has the perfect amount of impact and it does not linger any longer than it should. I haven't tried it with headphones, but I doubt that it will be great with my hard to drive HD600.

Mids have great detail and vocals are a tiny bit thinner than those of my HDP-R10 and of course, the X3. Separation is awesome, but you can see how it lags behind TOTL DAPs. I do feel that it is very very slightly recessed for some reason with my GR07 MKII which does not have recessed mids at all.

Treble is maybe a bit exaggerated and already bright headphones can sound a bit harsher with it that with another DAP such as the Fiio X3. I would not recommend this to people who already find their IEMs bright. Great detail and very realistic decay though. I do prefer this treble to the rolled off one of the X3.

Soundstage and instrument separation is also great. The soundstage is bigger than the X3's, but loses out by a mile to the HDP-R10, but that is to be expected at this price range. Instrument separation is better and lags slightly behind the HDP-R1- but still better than everything close to it's price.

"

*HDP-R10 = iBasso DX100 Japanese version

...

"

After playing with the DX50 for 2 days, I have now sold my AK120.

 

:]

 

Don't get me wrong, AK120 still sound unmistakably better than DX50 (both standalone) to the "audiophiles", but the gap is small enough for me to part with my AK120 that I used for 4 months.

"

...

"

So I can confirm that the DX50 firmware is built on top of Android !

What I've found so far:
- If you turn it off and the press the power button and the volume up button for ten seconds it will go in recovery mode. (and the bootloader seems to be unlocked)
- then if you plug it to your pc it is recognized by ADB (Android Bridge Debugger from Android SDK) and you can run adb shell to access it.
- It's running a modified version of Android 4.1.1
- it's already rooted (busybox is present)
- The "player" seems to be called mango
"

...

"

The DX50 really comes into its own on Hi Rez files...... best is, the dac chip seems to handle hi rez files with ease, no extra heat that I have noticed and battery seems really strong.

"

...

 

zdjęcia wnętrza (można kliknąć i powiększyć ;]) : http://p.twipple.jp/ATm9a?p=b&utm_expid=30904704-10.Wsqcl2RyRa2lNYEpcPCQzA.1&utm_referrer=http%3A%2F%2Fp.twipple.jp%2FstGDV%3Fp%3Db

 

krótki film: http://www.youtube.com/watch?v=dVES5iryH0U

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawet od AK120 ;) Nigdzie nie pisali, że ibasso jest lepsze od kałacha, tylko że różnica jest na tyle nieznaczna, że nie warto dopłacać. I dlatego jeden napisał, że pozbył się już ak120, a drugi, że zastanawia się nad sprzedażą dx100...

Jimmi, nie doczytałeś. Piszą że lepszy od kałacha, a gorszy od super kałacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zbiera się grupa, która byłaby zainteresowana zakupem dla grupy?

 

1. Krismarzyk

2. Lord Rayden

3. nismovsky

4. WojtekC

 

Niech te osoby, które wpisałem (tak zrozumiałem ich wcześniejsze posty) się wypowiedzą czy się piszą no i niech każdy się dopisze kto chce.

 

Musielibyśmy ustalić cenę odkupu. Wiem, że nie ma prawideł ale moja obserwacja jest taka, że średnio używka sprzęt po niedługim okresie używania to jakieś 70% ceny wyjściowej. Więc z uwagi na to że ten ibasso przeszedłby przez jakieś 10 rąk to powiedzmy 50% ceny wyjściowej jako cena odkupu? Jak nikt nie będzie chętny to proponuję tak: "naczelnik grupy" wystawia na forum do sprzedaży i grupa ustala cenę minimalną, po której jest sprzedaż; jak się nie uda dajmy na to po 1, 2 miesiącach (i bumpowaniu co tydzień) to wtedy jest losowanie i zabiera go ten, który go wylosuje. Zgadzacie się? Jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Ja bym go sobie sam bardzo chętnie zamówił, jeśli wyjdzie do 800zł (bo tyle aktualnie mam do rozdysponowania), tylko czy nie wrzucą czegoś na granicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności