Skocz do zawartości

IBasso DX50


Rekomendowane odpowiedzi

Retter, który soft DX50?

 

Co to znaczy "ujjeeej kopnięcie z dt"?

Nie za bardzo rozumiem też: "dx ma więcej rozlanego dołu, matową średnice i góry , jakiej góry ?" - co z tą górą?

 

Trochę mi się też mgiełka wyklucza z ostrzejszym przekazem.

Posłuchaj imoda :) będziesz wiedział ile ma on góry i ile z niego można wyciągnąć przy EQ

 

Wiesz jakie ma kopnięcie c5 :) dodaj do tego V z dt990 jak perkusista kopnie w bęben to czujesz to niemal w drugim uchu :) ale nadal się nie rozlewa ...

 

To są moje subiektywne odczucia napisane dziś a odsłuch z miesiąc temu wiec poprawką na moją pamięć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to już mniej więcej rozumiem różnicę :) iModa pewnie niedługo będę porównywał z DX90, więc pewnie się przekonam, ale już bez bezpośredniego porównania do DX50. Chciałem już sobie kupić do testu od krz, ale nadarzyła się okazja na wypożyczenie. Chociaż czuję, że brzmieniowo by mi się bardzo spodobał, przynajmniej wnioskując po tym co słyszałem z zestawu Video + Leckerton UHA760.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko iMod sam nie zagra, dużo, jeśli nie większość robi wzmak, więc jak porównanie to z konkretnym wzmakiem i do tego można się odnieść, ja jak miałem Rendition 1 jeszcze, porównywałem iModa z DX50 w ten sposób, że podpiąłem iModa, a potem DX'a do R1 i wtedy wyciągałem wnioski - DX nie był na straconej pozycji, wręcz przeciwnie

 

przy iModzie trzeba jeszcze dobrać wzmak, do DX'a nie potrzeba, więc trudno powiedzieć co gra lepiej, bo DX jest kompletnym produktem, z iModem jest zabawa

 

stwierdzić że iMod jest lepszy od DX'a to chyba w ogóle nie można, zależy jaki iMod z jakim wzmakiem

nie przeczę jednak, że komuś iMod z konkretnym wzamkiem zagra lepiej od DX'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś fajnego ampa do DX'a?

 

Zależy jaki efekt chciałbyś osiągnąć. Sygnał z LO ma równy, więc jest sporo możliwości. Ja chwalę sobie połączenie z JDSLabs C5, widzę że na HF jest też wielu amatorów tej konfiguracji. C5 jest kapkę ciepły (tak tyci, tyci), ale praktycznie neutralny - z LO DX50 brzmi czyściej i wyższą rozdzielczością od dziurki DXa. Teraz prawdopodobnie poszedłbym w Leckertona UHA-4 - jeszcze chudszy i mniejszy niż C5, a podobno w pełni neutralny w barwie w stylu O2. Warto jeszcze spróbować iBasso T5 - ma podwójny układ wzmaka, zrównoważony z mocną i gładką średnicą, bardziej naturalny.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak... dlatego tu mowilismy konkretnie o imod + smsl sap4s w porownaniu z dx50...

Chciałem tylko to podkreślić ;-)

 

Tylko przeczytaj mój post jeszcze raz.

 

Dla ścisłości imod głównie z c5 !!!!! bo z smsl4s to tak inne granie że w sumie nie wiem, 4s jest uroczy ale to tylko alternatywa chyba że gdzieś spasuje do Vki w słuchawkach

Podpinałem do dx50 c5 jaki i smsla4s granie mnie nadal nie porywało, dx50 na swoje możliwości zagrał najlepiej z pfe012 ciapkę lepiej od ipoda c7g.

 

Chłopaki @krzy i @Lorda co ten tekst wam mniej więcej powiedział jak to zmieniło wasze plany ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie lekko zniechęcił do planu kupna DX50 jako źródła dla wzmacniacza (na razie D10) i pozbycia się iModa. To właściwie nie był plan tylko taka myśl.

Cały czas krąży mi po głowie :

- ponowny zakup smsl sap-4s (to akurat 163 zł na ebay i trochę czekania, więc nie tragedia) i używanie go dla urozmaicenia na zmianę z AK120 na ulicy/. W ty, przypadku waskim gardłem (bezpieczeństwo) jest iMod, który ma HDD 80 GB czyli jest wrażliwy na wstrząsy, Jednak pojemność jest ważna.

- zakup gabarytowo innego wzmacniacza niż iBasso D10 - czegoś płaskiego a równie fajnego do iModa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję porównać na firmware od dx90. Wnioski? Dźwięk jest chyba czysciejszy, napewno rozdzielczości jest większa i poprawiła się holografia natomiast scena w moim odczuciu jest mniejsza. Sam dźwięk wydaje mi się łagodniejszy.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba czekać. I tak jest dobrze, bo początkowo nie było w planach funkcji DACa. Ciekawy jestem jak będzie się sprawował.

To nie jest argument, bo niektórzy kupili dxa niedawno z myślą o DACu, a czekanie w nieskończoność teraz mija się z celem.

 

 

To podobno w dużym stopniu zależy od Microsoftu. iBasso czeka na jakieś pozwolenie, podpisanie sterowników czy coś takiego. Tak samo z driverem DACa USB do DX90 na 64 bit - Microsoft jeszcze tego nie zaakceptował.

Zawsze mogą wypuścić bez podpisu drivery. My sobie poradzimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trzeba czekać. I tak jest dobrze, bo początkowo nie było w planach funkcji DACa. Ciekawy jestem jak będzie się sprawował.

To nie jest argument, bo niektórzy kupili dxa niedawno z myślą o DACu, a czekanie w nieskończoność teraz mija się z celem.

 

 

ale to co masz zamiar zrobić? wytoczyć im międzynarodowy proces sądowy czy co? za to, że napisali, że PLANUJĄ opcję daca wprowadzić w marcu, kwietniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności