Skocz do zawartości

Etymotic ER4P i HF3 - mini recenzja


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

I tu się różnimy. Ja w pewnym momencie doszedłem w końcu do wniosku, że dla mnie scena gra drugorzędną rolę. Tak długo jak nie jest zbyt blisko i klaustrofobicznie, to ja wolę IEMy/CIEMy grające bliżej niż dalej; zbyt duża szerokość sceny też jest dla mnie na minus.

Edytowane przez Krismarzyk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to duzo bardziej detaliczne były chodźby PFE 232 (ale tez mi srednio leżały). Dla mnie dźwiek musi miec przedewszystkim masę i przestrzeń a ety grają scena co prawda rozbudowaną na boki ale płaską jak kartka papieru.

No tylko wiesz... monitory studyjne tak nie grają.

PFE 232 nie są zbyt detaliczne na basie, bo ich bas się zbyt przeciąga. Owszem ma masę, teksturę etc. ale przy słuchawkach monitorowych nie o to chodzi... bas ma być szybki i punktowy i Ety w tym nie mają sobie równych.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja od siebie dodam że po odsłuchach u Fatso jego Ety zachwyciły mnie i bardzo spodobały.
Jednak ER4 z rezystorami kosmicznie prodożerne były jednak zagrały ekstra szczegulnie na moich Custom Tipsach od Piotrka jednak wtedy to wystające patyki były, na oliwkach SHURE było znacznie lepiej z aplikacją, ale dźwięk tochę ucierpiał. Co do HF3 to niestety też na Custom Tipsqach wystawały a dźwięk klasę niżej niż ER4 ale nie potrzebowały tyle mocy z oczywistych względów.

Rynkowa cena HF3 jest OK w stosunku do tego co sobą reprezentują, jednak ta promocyjna cena to kradzież nic tylko brać szkoda że jestem zasypany własnymi IEM'ami bo bym sobie kupił. :P

Ale ponieważ obecnie mam jako główne IEM'y SHURE se530 na Custom Tipsach :lol: i CIEM'y CA Pro330 :D to przy tym zostanę, choć dalej ER4 Fatsowe od czasu do czasu mi po głowie chodzą. ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo zdanie, ER4 są lepsze od hf3. Poza tym z custom tipsami jest super. I ma rację Peter - nie ma co porównywać słuchawek monitorowych z innego typu słuchawkami, szczegółowość i punktowy, szybki charakter dźwięku to jest co wyróżnia Ety; nie twierdzę, że nie ma innych słuchawek ale jak dotąd jest bardzo duża liczba opinia, która mówi, że w tych cechach Ety nie ma sobie równych (niektóre się do tego zbliżają np. takie Cosmic Ears BA4R, o czym się sam niedługo przekonam :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie chcę ER4. HF3 są rewelacyjne - nie pamiętam kiedy ostatnio byłem tak zadowolony ze słuchawek i chyba nigdy żadne nie zabrzmiały tak blisko mojego ideału jak HF3. Teraz wydaje mi się, że ER4 będą miały dla mnie za dużo góry.

 

Skróciłem tulejki pianek - teraz wchodzą tak głęboko jak tri-flange. Dzięki za podpowiedź. Świetne pianki.

 

Grzybki nie wchodzą, nawet po mocnym ściśnięciu - no trudno :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciux, moje subiektywne wrażenie było takie - w ER4 bas jeszcze bardziej szczegółowy, jakby jego mniej ale i przez tą szczegółowość więcej, góry więcej ale góra bardziej taka wygładzona, na niektórych kawałkach hf3 wydawały mi się krzykliwe. Może kiedyś będzie miał okazję posłuchać Er4 to sam się przekonasz co będzie lepsze.

 

Wyobrażam sobie że z Ety może być tak jak Piotrek pisał gdzieś, że człowiek nimi się zachwyca i jest zadowolony ale z biegiem czasu może przyjść znudzenie (choć na razie nie widzę żeby mi się miały znudzić) i szuka czegoś z większym wypełnieniem. No i oczywiście jest jeszcze w tym hobby też ciągły pęd do poszukiwania czegoś nowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciux, moje subiektywne wrażenie było takie - w ER4 bas jeszcze bardziej szczegółowy, jakby jego mniej ale i przez tą szczegółowość więcej, góry więcej ale góra bardziej taka wygładzona, na niektórych kawałkach hf3 wydawały mi się krzykliwe. Może kiedyś będzie miał okazję posłuchać Er4 to sam się przekonasz co będzie lepsze.

 

Wyobrażam sobie że z Ety może być tak jak Piotrek pisał gdzieś, że człowiek nimi się zachwyca i jest zadowolony ale z biegiem czasu może przyjść znudzenie (choć na razie nie widzę żeby mi się miały znudzić) i szuka czegoś z większym wypełnieniem. No i oczywiście jest jeszcze w tym hobby też ciągły pęd do poszukiwania czegoś nowego :)

 

Kiedyś z wielką chęcią przetestuję. Może uda się w międzyczasie wyrwać jakieś sample, bo nawet mc3 chętnie bym przetestował.

 

Szczerze mówiąc to mógłbym ich używać zamiast stacjonarnych, chociaż wiem, że byłoby to męczące na dłuższą metę :)

I wróciła myśl: "backup"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły mi w końcu moje HF3 i mam pewną uwagę.

Podobno HF2 są pod Andka i Blackberry, a HF3 pod Apple, tak? To mam niespodziankę dla Was: HF3 działają bezproblemowo pod Blackberry. Środkowym przyciskiem pauzujemy muzykę/odbieramy połączenie, ale nie ma efektu "trzymania przycisku" by usłyszeć dźwięk w obu kanałach :)

 

To tak z pierwszych wrażeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowszych telefonach hf3 działają prawidlowo, bo to one dostosowaly się do jabłkowego standardu. Ja potrzebuje przejściówki, bo mam starego SGSa.

 

Apropo HF3 to u mnie sie jedna sluchawka chyba "rozkleila" przy sciaganiu tipsa. Ta część na końcu tulejki z której wychodzi kabel. Generalnie trzyma się na wcisk ale można ją wysunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Blackberry jest starsze od Twojego SGSa, także nie ferowałbym tak wyroków w kwestii wieku telefonu ;) Więcej na temat funkcjonalności powiem gdzieś za tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy potwierdzacie, że HF3 tak brzmią?

 

 

Problem z tym wykresem jest taki że jest on kompensowany. Najprawdopodobniej przez diffuse filed.

Wykres robiony przez Etymotic jest zdecydowanie najbliższy "prawdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności