Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

 

http://sennparts.sennheiser.pl/

 

Cytat z maila:

Witam,
- poduszki do HD 540 reference I - zostały wycofane z oferty, nie mam ich już na stanie
- poduszki do HD 540 rererence Gold - dedykowane do tego modelu poduszki, to produkt nr 033166, czyli te same, które Pan zamówił do słuchawek HD 430
- poduszki do HD 540 reference II - zostały wycofane z oferty, nie mam ich już na stanie

Niezły numer, w autoryzowanym sklepie Sennheisera podają nieprawdziwe informację. Z tym, że same gąbeczki to te co były w Goldach i jedynkach.

Edytowane przez Aulait
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aulait - tyle, że teraz oficjalnie HD540 i HD430 mają te same poduchy - 033166 - http://www.fullcompass.com/prod/269331-Sennheiser-033166

 

Znalazłem jeszcze model, ale w sumie nie ma o nim za wiele w sieci 046962 http://www.pocketbike.it/page32,0,2,0,39893.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aulait - tyle, że teraz oficjalnie HD540 i HD430 mają te same poduchy - 033166 - http://www.fullcompass.com/prod/269331-Sennheiser-033166

 

 

Sn4ke dlaczego uważasz, że oficjalnie?

 

 

Znalazłem jeszcze model, ale w sumie nie ma o nim za wiele w sieci 046962 http://www.pocketbike.it/page32,0,2,0,39893.htm

Tak na oko to wyglądają jak pady od HD 250 Linear ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo przestali produkować, a że pierścień mają taki sam, to sprzedają też jako dla HD540 mimo, że zupełnie inna wysokość.

 

Dobra, żebyś już się nie czepiał... Pogrzebałem trochę i wgrałem wam serwisówkę do HD540:

https://imgur.com/a/QJ8Bn

Wg niej nausznik to 32951

 

Instrukcji obsługi do HD540 Ref I, Ref II i Golda już chyba nie muszę wgrywać? :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sn4ke, ringpolster 32951 może być tym plastikowym kółkiem, a nie całym padem.

Co do Twoich odkryć, to uważam, że ktoś tam w Sennheiserze stwierdził, że skoro ludzie pytają, a takie akurat pasują, to sprzedajemy jako te właściwe. Pomijając całkowicie ich wpływ na dźwięk - marketing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie z mojej strony. Czy może być tak, że będzie "authentication failed" przy sprawdzaniu kodu ze stickera nawet, jeżeli słuchawki są oryginalne? Mam na oku teoretycznie oryginalne senki, ale sprawdzanie kodu na sennheiser.com nie daje pozytywnego rezultatu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domzz - jak dla mnie "ringpolster" to okragla poduszka

 

@Noise - a tam nie ma roznicowania po miejscu zakupu albo nie dziala po zarejestrowaniu produktu? Np w Bose kody dla USA musiales sprawdzac na amerykanskiej, a dla UE europejskiej stronie, a do tego po zarejestrowaniu produktu kodem nie mogles juz go sprawdzic na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD565 to są fenomenalne słuchawy :) Zostają u mnie na dłużej z FiiO X5, bardzo lubię to połączenie.

 

Pady chyba zostawiam te co są, welury HM5, wydaje mi się że tym słuchawkom one krzywdy nie robią. Jest bardzo ok.

 

Mam pytanie, poleci ktoś jakiś pokrowiec do nich w rozsądnej kwocie? @retter?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrowiec to raczej miękki worek, jeśli już to sztywne etui.

 

Z hd565 pasował lepiej ten po prawej ze względu na pałąk, ważne aby mieć miejsce na kabel w wtykami bez odpinania.

Ja do swojego mam piankę, kosztował mnie z 20$ ale było warto bo sporo używam.

Jest jedno jeszcze ciekawe deko większe i niestety cena 33$ firmy MOTA, może staxy tam by weszły :D

 

X5 z hd565 nie gra tak dobrze jak z hd600.

 

gallery_39810_429_113630.jpg

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD565 są świetne i z X5 słucha się ich przyjemnie. Nie sprzedawaj ich, bo za jakiś czas kupisz tę samą sztukę po raz 4 :P.
Pady od HM5 moim zdaniem również nie degradują dźwięku, a kosztują 4x mniej niż sennheiserowe. W dodatku są bardzo wygodne i starczają na dłużej niż oryginalne.

 

Jeżeli chodzi o pokrowiec to na 100% sprawdza się kuferek po takstarach pro80 ( można kupić na aliexpress za parę PLNów). Nie jestem pewny ale bardzo możliwe, że V-mota będzie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ta dodatkowa kieszeń przydaje się szczególnie na dodatkowe kable, a fajnie mieć wszystko w jednym kuferku.

Bo jak się postarać to można tam upchać 2 pary dużych, kable, doki i kanapkę!! :D

Nie no mi czegoś brakuje, pomimo to 565 bardzo sobie cenie to dla mnie takie dynamiki Senna ala elektrostaty, no nie bez powodu do nich wracasz :D

 

jak moje

http://www.ebay.com/itm/Hard-Case-Bag-Storage-For-Sony-MDR-V700-DJ-Z700-MDR-7506-V6-MDR7506-Headphones-/251308792298?var=&hash=item3a832bd9ea:m:mFTWNiFoMs138q8F3hTDTQw

 

vmota stara

http://www.ebay.com/itm/12cm-Full-Size-Large-Headphone-Case-for-Sennheiser-Beyerdynamic-AKG-Sony-Denon-/191443788550?hash=item2c92f06306:g:vNsAAOSw2XFUj8kC

 

vmota nowa

http://www.ebay.com/itm/New-Case-For-Sennheiser-HD380-HD435-HD485-HD595-HD598-HD600-HD650-/261146705725?hash=item3ccd8e7f3d:m:m--tGsBp81GSHKopaJMiT0A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owca NIE, zamiennik.

 

A ja do ogrodu na rower taki zestaw :D jako fan Sennheisera, powiem ze tani fajny zestaw typowo zadaniowy.

Zdjęcie z netu bo ja kabla nie skracałem :P

 

img_6739.jpg

 

img_6735-copy.jpg

 

Edyta, Majkel dla Ciebie :)

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro takie mody to nie widzę problemu przyklejenia kawałka gąbki, gumy ale zauważ że ta guma jest napięta więc zbytnio to tam nie łomoczę choć można lepiej.

Ja tam zostałem przy normalnym kablu choć tez myślę skrócić albo związać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potrzebuje bo już mi padają gąbki pod wypełnienie za przetwornikiem. Chciałbym zachować oryginalny wygląd. Czy można takie coś kupić i gdzie?

 

. 08cc0237429c5cb0c275a1379592ebef.jpg

28fb2d04a5dc5fcb090f5e065af1bbb1.jpg

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

43160401e07e59e75b623ad4f8a3561a.jpg

 

Druga strona czarna.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do moich HD 600, zaaplikowałem nowy kabel, który delikatnie otworzył słuchawki, poprawił ogólną charakterystykę, ale niestety delikatnie wycofał średnicę. Nie są to zmiany rewolucyjne, aczkolwiek gdy podpiąłem stary kabel trochę szczegółów uciekło. Wymiana kabla jak najbardziej warta świeczki o ile nie liczymy się z kosztami, bowiem wtedy przerost formy nad treścią - wodotrysków i wróżek nie będzie.

 

A1t6fSW.jpg?3

 

Poszedłem za ciosem i "przy okazji" pozbyłem się gąbki z tyłu przetwornika. Tutaj zmiany dużo głębsze, słuchawki się otwierają, poprawia się faktura niskich (nie jest ich na szczęście więcej), słuchawki odmulają, dostajemy trochę góry, aczkolwiek wycofuje się trochę średnica i tracimy na "intymności". Separacja raczej bez wielkich zmian, minimalnie na plus, ale zyskujemy więcej przestrzeni i to się słyszy wyraźnie.

Gąbkę usuwa się łatwo, tylko potrzeba odrobiny precyzji i delikatności, chyba że jest się manualnym ułomkiem, wtedy można porwać podczas wyciągania. Sporo czytałem, że ten mod niewiele zmienia i w pełni się nie zgadzam, robi sporo, kwestia indywidualna, czy się komuś podoba.

 

Konkludując, mody na plus (szczególnie pozbycie się gąbki), jednak kosztem średnicy i ogólnego wrażenia intymności.

Edytowane przez Kalitus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gdyby tylko wtyki 2-pinowe nie były takie drogie, a nie wiem czy Acrolinki, które są sprzedawane na ali także w hurtowych ilościach to czy to nie są marne podróbki.

 

Cały czas szukam pomysłu na gąbki na przetworniki zarówno te do środka jak i na przetwornik od strony pada. Mata tłumiąca do wyściełania głośników to raczej do samego modowania muszli żeby nie było pogłosów, ale do środka (choćby dla porównania z nową gąbką i bez, bo o właściwościach rozpadającej się ciężko pisać) to chyba powinno być coś o luźniejszej strukturze. Może jakaś gąbka kąpielowa? Z kolei na przetwornik nie widzę nic pasującego. Można coprawda próbować materiału do obijania maskownic (zamówiłem kawałek na próbę), ale ten materiał jest w teorii akustycznie obojętny, a raczej po coś były w słuchawkach te gąbki zamiast tkanin. Nie zawsze tkanina da oczekiwany efekt i praktycznie tylko ochroni przetwornik przed zabrudzeniem bez wpływu na tonalność.

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gdyby tylko wtyki 2-pinowe nie były takie drogie, a nie wiem czy Acrolinki, które są sprzedawane na ali także w hurtowych ilościach to czy to nie są marne podróbki.

Podróbki czego? Acrolink jako taki nie produkuje wtyczek. Ich topowe serie kabli mają customizowany osprzęt Furutecha. Dla mnie te Acrolinki nie różnią się niczym od Cardasów poza napisem oraz odjechaną marżą pana Jerzego, a które to też na pewno produkowane są w Azji. To ja już wolę nie dopłacać do nazwiska, bo dźwiękowo i konstrukcyjnie różnic nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności