Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Palpatine napisał:

@octavarium - czekamy na pierwsze wrażenia szczególnie, że dobrze znasz HD600

A o używki się w komisie nie martw, będą szybciej niż się spodziewasz ;)

 

HD800s były już raz w komisie, chciałem nieśmiało zauważyć, skądinąd pamiętam przypadkiem .... :) Ale nikt praktycznie nie zauważył i wtedy pies z kulawą nogą się nie zainteresował, pomimo że cena nie była z gatunku tych wysokich. Ale i nie były tak shajpowane jak teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, saudio napisał:

No trochę przesadzasz @SlawekR, @Compton no co Ty blokujesz wzrost ceny:)

 

Znaczy z czym przesadzam, z tymi co miałem swojego czasu na ogłoszeniu? To akurat z autopsji wiem jakie było wtedy "zainteresowanie". Z jeden ludź mnie zapytał wtedy czy toto wydaje z siebie w ogóle jakieś dźwięki. I to by było na tyle.

No ale wtedy nie było takiej "gorączki złota" :D Tak czy inaczej, moim prywatnym zdaniem, cena 800s i tak jest totalnie z czapy, kosmos jakiś, nawet na tle zwykłych osiemsetek. No ale takie czasy i co kto lubi. 

 

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Compton napisał:

Oh Lord, please have mercy..

Specjalnie tak zaszalałem, odzew planarowców ...bezcenny...he,he.:P

Ale mieć LCD3 czy HD800s ?....wolałbym HD800s bo wygodniejsze/lżejsze...a bardziej uniwersalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówi staropolskie przysłowie "Kup iski też będzie git" xDD
Planar to jednak planar. Nie ma co porównywać do dynamika. Zupełnie inaczej budowany dźwięk jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ze wszystkich planarów i dynamików jakie słuchałem wyciągam średnią. A średnia jest taka, że dynamiki grają dużo bardziej ślisko, plastikowo (nie chodzi mi o barwę). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? LCD4 jakieś super nie są. A Susvary podobno nie wyznaczają jakiś nowych standardów. Od 5 do 12 tysi są dobre planary. Za starymi Hifimanami nie przepadam, ze względu na dosyć ostrą górę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audionanik napisał:

Są.

Tylko zera mi się nie zgadzają w cenie.

No jakby było jedno zero mniej, to było by więcej niż super :D
Dobra konkurencja dla 400S by była xD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda, porównywałem  moje 400s to LCD4. Barwa S'ek mi się bardziej podobała. Na AK KANN'ie 400S nawet się trochę zbliżyły do LCD4. Nawet się zbliżyły do EdX'ów, ale to inna sprawa. Rewelacyjna synergia, pojawia się świetna scena i zmniejsza się buła. 

17 minut temu, Soundman1200 napisał:

Szakovsky już zakręcony bo słuchał wszystko i ciężko go brać na poważnie...400s na kapliczce ma , świeczki pali....nie słucha ich ale gloryfikuje....he,he.

Racja, nie słucham ich. Iski je potężnie pogrążyły. Próbowałem ich ostatnio słuchać, ale długo nie wytrzymywałem. Iski uzależniają mocniej niż mefedron czy HD800. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak podjechać maluchem do mercedesa na światłach...jesteśmy tuż obok, chach, nawet bardzo blisko...ale jak się zapalą światła zielone to...pisk opon i za dymem z rury wydechowej hen gdzieś tam tył mercedesa widać...czas się otrząsnąć z marzeń i wrócić do brutalnej rzeczywistości....he,he.:P

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę aż chyba kupię te HE400s, posłucham i spalę na ołtarzyku ku chwale Szakovskiego....:ph34r:

Pitbulla najnowszego obejrzałem, jestem w bojowym nastroju...kurę bym zarżnął jak nic...he,he.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po sparingu...tylko zawodnicy byli nieco inni:(  Niestety 660-tek nawet nie powąchałem, ze skromnej pierwszej partii wszystko poszło ponoć do klienta online, przyszły tydzień spodziewana kolejna dostawa i już z tej, tak mnie zapewniono, będzie para demo.

No ale jak już byłem to popełniłem małą potyczkę...między hd800s a Aeonami, X7/AM2A nie wydawał się jednak idealnym partnerem ani do jednych ani do drugich, jakiś jednak ogląd na sprawę sobie wyrobiłem.

800s - góra delikatna, detaliczna, całe pasmo nieźle wypolerowane, jakby oczyszczone z każdego brudu-czysto, niedobór mikrodynamiki ale to być może, a raczej z bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa - niewysterowanie przez AM2A , szarpnięcia struny basowej na ten przykład (Stanley Clarke) wtopione w całość przekazu, sekcja więc wypadała za każdym razem nieco anemicznie, lekko schowana kiedy powinna dominować. Bas niezły, ładne rozciągnięcie, średnica z dużą dozą informacji, gładka, po przyjemnej stronie mocy, bez tego mięsa znanego z planarów ale bardzo dobrze wypełniona, nieagresywna, rozdzielcza, sympatyczna-długie sesje jak najbardziej możliwe, a nawet wskazane. Słychać niewątpliwą klasę słuchawek, przyjemność ze słuchania gwarantowana. Jak dla mnie jedyne mankamenty to słabości dynamiczne i odrobinę za duża polerka brzmienia...ale np. niektórym produkcjom wyszło to na dobre, Dream Theater, kawałek New Millenium z płyty Falling Into Infinity- potrafi zabrzmieć dosyć surowo, a z 800s dostał nowej jakości. Repertuar był szeroki, jazz, rock, pop, wokale, metal i w każdym 800-ki pokazywały podobne cechy- jak dla mnie bardzo uniwersalne.

 

AEON- po sennkach musiałem kilka minut nieco przyzwyczajać słuch do mrspeakersów, nie ta rozdzielczość, nie to rozciągnięcie góry, nie ten detal. Ale to średnio interesujące granie, może odrobinę w kierunku...PM3? Nie wiem, odsłuch był krótki więc za dużo nie napiszę, trzeba by je spróbować w domu, nieco dłużej, natomiast raczej mnie do takiej opcji nie zachęciły, a otwartych (lepszych?) na stanie nie było więc temat AEON'ów idzie na razie w odstawkę.

Po tym wszystkim, co mnie przyznam trochę zaskoczyło, już w domu, z dużą dozą przyjemności wróciłem do Acoustic Research, coraz bardziej lubię te słuchawki i jeżeli nie ma zapotrzebowania na tektoniczno-subsoniczne soundtracki czy gatunki typu death/black/thrash, a króluje jazz/rock/pop to należy je koniecznie dopisać do kolejki odsłuchowej.

 

Szkoda jednak, że nie było otwartego pudła z hd660s- to w zasadzie po to się do sklepu wybrałem, jeśli znajdę trochę czasu w przyszłym tygodniu to ponowię próbę.

Edytowane przez octavarium
  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, dla HD800s mimo że już łatwiejsze w napędzenie...X7 to zapewne za mało by pokazać ich klasę w pełni...

Posłuchaj na CMA600i albo lepiej, po balansie...będzie odjazd po całości...:P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Soundman1200 napisał:

No tak, dla HD800s mimo że już łatwiejsze w napędzenie...X7 to zapewne za mało by pokazać ich klasę w pełni...

Posłuchaj na CMA600i albo lepiej, po balansie...będzie odjazd po całości...:P

 

Oczywiste, że za mało ale każdy miał równe szanse, poza tym 800-ki zaimponowały mi tym, że nie dyskryminowały żadnego gatunku no i nie ma żartów-słychać było wyraźnie w jakiej wadze chodzą, nawet z DAPa;)

 

edit:

...no a właśnie, jak to u Ciebie wygląda z dynamiką u 800-ek, są drapieżne czy raczej łagodne?

Edytowane przez octavarium
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności