Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

No tak to prawda, nowe HD800s można z każdym gatunkiem muzyki używać,ze starymi wiadomo jak było...wielgaśna scena , wszystko od słuchacza uciekało, to jak miało to 

przyciągać do siebie muzykalnością? Stare HD800 dobre do obserwacji dźwięków, jak luneta do obserwacji gwiazd, widać wszystko...

Nowe HD800s są dla słuchacza, tworzą atmosferę...

Najbardziej mnie wokal rozwala,narażę się teraz pewnie ale wolę wokal w HD800s od tego z LCD3...

Bo większy, naturalniejszy, niepodbarwiony tak...bardziej uniwersalny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Compton napisał:

Miałem je 6 dni na chacie.

Znudziły mnie strasznie.

 

ciiiiiiiiii :D Nie psuj masterplanu Soundmana, by je odsprzedać nie będąc stratnym 50% wartości ^^ Inaczej nie będzie miał na T1v2 :P

 

22 godziny temu, octavarium napisał:

Warto zajrzeć, jest sporo pomiarów i opisu sq hd660s vs hd650 vs hd700 vs hd800.

 

https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-s-se/hd660s/

 

Czyli hype potwierdzony ;) HD650 z lepszym basem :) Chociaż szkoda mi, że bardziej sygnatury nie ulepszyli rozjaśniając ich, chcieli najwyraźniej zachować prezentację, za którą wiele osób je kocha.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, oblivion napisał:

chcieli najwyraźniej zachować prezentację, za którą wiele osób je kocha.

 

No tak, inaczej nie miałoby to sensu, z drugiej jednak strony sennheiser odpowiada na głos ludu;) HD800 krytykowane przez lata za rozjaśnienie i brak emocji, po latach jest wersja poprawiona, hd650- wiadomo kocyk,proszę: są 660-ki z bardziej otwartą średnicą i szybsze na dole. W review z linku powyżej martwi mnie jednak to iż mimo, że wszystkie zabiegi, wygląda na to, wyszły nowemu modelowi na dobre to jednak gość podkreśla w stratach nieco mniej "romantyzmu" w prezentacji, a to jet jeden z elementów za które hd650 się ceni.

Jest też sprawa znikających padów w serii 6XX, w 660 pady są głębsze, czyli można domniemywać, że jak zmniejszą objętość po jakimś czasie to będzie to ich stan normalny, zbliżony do tego z nowych600/650. Kombinują, nie stoją w miejscu.

 

Edytowane przez octavarium
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, octavarium napisał:

sennheiser odpowiada na głos ludu;)

Lud pracujacy miast i wsi, w przeciwienstwie do audiofili, posiada tzw madrosc ludowa wiec nie jest na tyle uposledzony umyslowo, zeby kupowac za dwa tysie kolejna wariacje konstrukcji sprzed 20 lat tylko dwa razy drozej (a jak wziac pod uwage lepsze od hd600 - hd565 to jeszcze wincy). Kiedy poszedl nius, ze wlozyli tam driver z hd700 zaciekawilo mnie to jak np. przerobka malucha na kabrio, ale teraz mam to gdzies.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, octavarium napisał:

No OK, @audionanik , @nsk ...jesteście w zarządzie senn, jest posiedzenie, ważne, ustala się cenę w detalu strategicznego produktu na najbliższe 5lat. Jaka powinna być?

 No heloł, ja nie przechodzę na drugą stronę barykadyB)

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jaką ustalili, też bym tak samo zrobił jakby to był mój biznes. My tylko stwierdzamy, że to tylko odświeżona prawie taka sama konstrukcja co inne poprzednie modele. A HD565 czasami można wyłapać za 300-400 zł i jak ktoś chce je zamulić to też się da. Ja osobiście wolę stare okrągłe modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, audionanik napisał:

 No heloł, ja nie przechodzę na drugą stronę barykadyB)

 

Oczywiste, tylko my widzimy wszystko z pozycji konsumenta, klasyczne przeciąganie liny, jednak jeśli produkt x jest w porządku i jakość ma uzasadnienie w cenie to ja się nie obrażam, nie ma nic gorszego gdy próbuje się wcisnąć tandetę za grubą kasę.

W tym wypadku wszystko będzie jasne za miesiąc-dwa.

Edytowane przez octavarium
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, nsk napisał:

Ja osobiście wolę stare okrągłe modele.

Mam HD560 ref I i coś cienko grajo (stare zmurszałe pady, bez pierwotnych właściwości akustycznych ośrodka jakim są i bez odległości...i czy byłą tam jakaś gąbka/ nakładka na driver?), może wina padów. Z jakiego adresu brać tanie i pewne pady zwłaszcza do HD 540 i HD560 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10/21/2017 o 19:34, Compton napisał:

O to własnie się rozchodzi, że HD650, pomimo że ciemne i ciepłe, z planarnym graniem nie mają nic wspólnego. Nie mają nasycenia, faktur, niskiego basu, rozdzielczości.

Koło LCD-2 to one nawet nie leżały.

 

Może nowe drivery zmienią te kwestie. Kiedyś pisali na headfonii, że HD700 mają najlepsze drivery do 1000$ (biorąc też pod uwagę takie sprawy, jak czystość, brak ziarna i czarne tło, do których jednak wiele osób dużej sprawy raczej nie przywiązuje).

 

I jeszcze raz powtórzę, że poprawione HD650 mogą się okazać tym czym chciały być Hawki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności