Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Szakovsky napisał:

Ten model laczy w sobie to wszystko co w tej serii najlepsze. Bas od HD 650, srednica i góra od HD 600."
"Te sluchawki nie maja nic, ale to nic wspólnego z HD 700. Co za szczescie i ulga w jednym!" 

 

Od 2-3 dni coraz więcej realnych posiadaczy, z pierwszych wrażeń można wywnioskować vs hd650:

 

-bardziej otwarta, rozdzielcza średnica.

-bogatsza góra ale wciąż smooth

-dół bardziej rozciągnięty i ponoć na prawdę punchy

-nie mają zupełnie nic wspólnego z hd700, ani brzmieniowo, ani konstrukcyjnie

-pady głębsze, kształt bardziej eliptyczny, bardzo wygodne.

-droższe;)

 

Znalazłem też taką ciekawą impresję: mimo zdecydowanie bardziej bogatej w detale średnicy to jeśli preferowałeś HD650 bardziej od hd800 to wciąż będziesz lubił bardziej hd660s od hd800.

Rozumiem z tego, że motyw przewodni hd650 został zachowany? Nie zbyt dużo pisze się natomiast na temat skali tych zmian ale przynajmniej wszyscy podkreślają, że są one wyraźnie słyszalne, nie są to na pewno niuanse na granicy percepcji.

 

Edytowane przez octavarium
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie jeśli te wszystkie doniesienia się potwierdzą i hd660s zachowają gęstość brzmienia plus te wszystkie nowe dodatki;)  to może być bardzo duża presja na planary z przedziału do 5k. Nawet jeśli już tylko bardzo niewiele zabraknie do poziomu LCD-2 to sennki będą faworytem, wiadomo: wygoda nie będzie podlegała dyskusji+cena wciąż w okolicach 40% ceny dwójek Audeze. Tak czy inaczej intrygują nowe sennki bardzo...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zamknięte vs otwarte ze sobą nie konkurują. DT1990 to chyba typowe studyjniaki i z ciepłym, audiofilskim dźwiękiem nie mają za wiele wspólnego.

Ciepłe, otwarte w okolicach 2k - nadal widzę tylko NH i Amirony. Hifimanów nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że w UK czy w Niemczech ludzie już kupują a u nas nie widzę, żadnego sklepu, który by zorganizował preorder.

1 minutę temu, Karmazynowy napisał:

Jak dla mnie zamknięte vs otwarte ze sobą nie konkurują. DT1990 to chyba typowe studyjniaki i z ciepłym, audiofilskim dźwiękiem nie mają za wiele wspólnego.

Ciepłe, otwarte w okolicach 2k - nadal widzę tylko NH i Amirony. Hifimanów nie znam.

400i to takie planarne HD600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Palpatine napisał:

Dziwne, że w UK czy w Niemczech ludzie już kupują a u nas nie widzę, żadnego sklepu, który by zorganizował preorder.

Jak będą lepsze od HD600/650 to na ebay'u będzie wysyp tanio tychże. Jak będą gorsze to będzie wysyp HD660s. Zawsze wygrywamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Karmazynowy napisał:

Jak dla mnie zamknięte vs otwarte ze sobą nie konkurują. DT1990 to chyba typowe studyjniaki i z ciepłym, audiofilskim dźwiękiem nie mają za wiele wspólnego.

Ciepłe, otwarte w okolicach 2k - nadal widzę tylko NH i Amirony. Hifimanów nie znam.

Jeżeli mówimy o samy SQ, to typ konstrukcji może być znaczeniem drugorzędnym.

Bo jeżeli już mówimy o budowie, to dla mnie np. ważniejsze jest, czy da się je podłączyć pod wyjście BAL wzmacniacza. :rolleyes:

 

8 minut temu, matkin napisał:

Jak będą lepsze od HD600/650 to na ebay'u będzie wysyp tanio tychże. Jak będą gorsze to będzie wysyp HD660s. Zawsze wygrywamy ;)

Ale HD660s będą też znacznie droższe, więc skąd to przypuszczenie, że wszyscy będą wyzbywać się 600/650? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy nie, ale pół head-fi na pewno, przecież to są chyba najbardziej popularne słuchawki tam i w stanach generalnie. Takie Audeze dla biedaków.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karmazynowy napisał:

Wszyscy nie, ale pół head-fi na pewno, przecież to są chyba najbardziej popularne słuchawki tam i w stanach generalnie. Takie Audeze dla biedaków.

Nie są takie słabe, na tych oraz serii HD540 Mike Oldfield chwyta za moje serce, prawie płyną łzy. To wystarczy :) Niegdyś był to TOP END lat 90 wykluczając elektrostaty i .. parę takich ;)

5 minut temu, Compton napisał:

Ale HD660s będą też znacznie droższe, więc skąd to przypuszczenie, że wszyscy będą wyzbywać się 600/650? :huh:

Ale jak będą orzeknięte gorszymi to mary ich los oraz Senn muszącego potem ratować wizerunek jakimś jeszcze innym nowym nieznanym nam jeszcze wzlotem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę konkretnie o HD650. Nie mówię, że są słabe, sam kiedyś miałem, to były moje pierwsze "high-endy" jak jeszcze flagowce nie stały po $3000 a totalnym przegięciem cenowym były HD800. HD650 wolałbym bardziej niż LCD-2.

 

Zobacz 3 najpopularniejsze duże słuchawki w head-gear na headfaju: AKG K7XX (bo dosyć tanie), HD650 i Meze Classic. :) Wszystko ten sam kierunek dźwięku. Za chwilę pewnie wskoczą Massdropowe HD6XX.

 

No a teraz Audeze wypuszcza LCD-2C, więc też chcą trochę tych "biedaków" zgarnąć. :)

A HD540 to zupełnie inna bajka i inne brzmienie.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karmazynowy chyba dawno nie słuchałeś HD650?

Ja miałem okazję porównać je bezpośrednio do LCD, ale 3 nie 2, obie pary grały po balansie.

Brzmienie HD650 wywoływało u mnie chęć porzucenia tego hobby :D

Też je miałem ale NIGDY bym do nich nie wrócił.

Edytowane przez Compton
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, bardzo dawno ich nie słuchałem.

 

ALE LCD-2 (jeszcze przed fazorem) słuchałem też kiedyś i wcale nie tak dawno po HD650 i wtedy wolałbym Sennheisery, tańsze, wygodniejsze zdecydowanie, łatwiejsze w napędzeniu i dźwiękowo wcale nie takie gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Palpatine napisał:

Dziwne, że w UK czy w Niemczech ludzie już kupują a u nas nie widzę, żadnego sklepu, który by zorganizował preorder.

400i to takie planarne HD600.

Nie powiedziałbym. Bardziej 400s do hd600. Hifimany mają podobną (ale trochę mniejszą) scenę, i cieplejszy dźwięk od 600'setek i 400i. 400i jest jaśniejsze od hd600, chudsze i ma większą scenę. 
U nas 660 będą w grudniu, więc teraz nie ma sensu robić preordera. 

Edytowane przez Szakovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Palpatine napisał:

Tak źle je odebrałeś? Ja chyba byłem mniej krytyczny. Z jasnym źródłem dają radę.

Bardzo źle.

Aż się zdziwiłem, że kiedyś wysłupałem na nie 1100 zł.

Gorsze zdanie na temat słuchawek mam jedynie o HD600 i DT150. ;)

Dlatego bym chciał żeby HD660s zagrały na tyle ile kosztują, bo poprzednicy mają ogromne trudności.

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Compton napisał:

@Karmazynowy chyba dawno nie słuchałeś HD650?

Ja miałem okazję porównać je bezpośrednio do LCD, ale 3 nie 2, obie pary grały po balansie.

Brzmienie HD650 wywoływało u mnie chęć porzucenia tego hobby :D

Też je miałem ale NIGDY bym do nich nie wrócił.

Nie gadaj ,ja je też miałem z Brystonem BH-1 akurat co masz, i dobrze wygrzane HD650 grają z nim rewelacyjnie...znika bułowatość w przekazie, grają o klasę lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Soundman1200 napisał:

Phillips?...pytanie czy bym w nie wszedł najpierw...ha,ha...wątpliwe...Muszą się jeszcze sporo o ergonomii nauczyć...

 

Akurat ergonomią i komfortem użytkowania to Philips w przypadku X2 bije na głowę wielu innych "szanujących się" producentów słuchawek.

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności