Skocz do zawartości

AKG k550 - Made by P.R.C


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

nie oglądał reklam, a z zastosowaniem tych słuchawek to ma duże ale to nie są słuchawki "on the road" jak napisali na stronie akg, tylko home listening i to do siedzenia w fotelu i nieruszania głową, nawet nie można w nich się położyć i posłuchać muzyki, gdyż odrazu pałąk zleci. Takie mam wrażenia z użytkowania ich, a jeśli chodzi o dźwięk to jest bardzo dobrze zarówno z iPhona, Colorfly C3 czy integry z komputera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie napisałem nić o tym że słuchałem z potężniejszych mocowo sprzętów, gdyż ani iphon, ani c3, ani komputer ani discman nie mają dużej mocy. I najbardziej mi się podoba ich odtwarzanie z discmana jakiś zwykły philips, który ma już swoje jakieś 15 lat.

Ale najbardziej mi to przeskadza w nich ze trzeba siedzieć cały czas tak samo i nie ruszać głową, nie można się położyć na łóżku i posłuchać. I jestem ciekaw czy coś tutaj poprawili czy nie oraz ich ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadzałyby mi w używaniu na co dzień, ale spędziłem w mp3store chyba łącznie z 3 godziny na odsłuchach, i niestety potwierdzam, że nie jest to mistrzostwo ergonomii. Nic mi z głowy nie spada, ale jest mnóstwo słuchawek o bardziej przemyślanej konstrukcji. Z drugiej strony, tym bardziej nie są to Microlaby K860, które ledwie co dziesiątej osobie jako-tako leżą na głowie.

 

Są słuchawki, które wszystkim pasują, są takie które prawie wszystkim(K550), a są takie, które prawie nikomu(K860). W cenie 800-1000zł fajnie byłoby mieć pewność, że słuchawki będą idealnie pasować :( (gdy ktoś np kupuje przez internet).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D@rkSid3 to jest pomysł i tak pomysłałem odrazu (skoro w 518dj i cresyna 550h się odgina), narazie to je ściskałem tylko gumami i trochę to podziało, bo z tym dognięciem to się boje o tyle że nei wiem co z nimi zrobić, czy ich nie sprzedać czy posostawić, wolę to drugie, gdyż tak jak napisałem dźwięk to jest to, dwa że nie potrzebuję żadnego amp/dac, gdyż one naogół rozwalają ich dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co misiek. Brzmieniowo słuchawki mi pasują, jednak mam zastrzeżenia do ergonomii. Słuchawki zbyt słabo trzymają się mojej głowy. Nie mogę w nich leżeć - bo spadają, nie mogę z nimi spacerować - bo słyszę każdy swój krok. Pozostaje mi słuchanie muzyki na siedząco. Modować do końca gwarancji nie zamierzam. Coś AKG tu nawaliło strasznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś mógłby porównać brzmienie K550 do Grado SR325is/225i?

 

I jeszcze - jakie to są "odtwarzacze podobnie grające do iPoda"?

Wszyscy się zachwycają ich brzmieniem z japkami, a ja jabek nie lubie.

Czy np iAudio X5 można do niego porównać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem K550 na testy... ciekawe rzeczy się dzieją.

Nie lubią wybitnie klasowego wyjścia słuchawkowego w moim Denonie DCD-1700GAT (Sennheisery HD598 tu błyszczą).

Nie tolerują faktycznie źródeł audiofilskich za bardzo, najlepiej z ....HTC EVO 3D potraktowane Fiio E6 (bez korekcji).

Nieźle z karty na PCM2704 też z Fiio E6 - ale z zestawienia ze smartfonem chyba lepiej :)

Gladko, barwnie , przyjemnie - z oddechem. W zestawieniu ze smartfonem i Fiio dobra dynamika, rozdzielczość w całej skali pasma.

Świetna kontrola nad dźwiękiem. Dobrze oddana proporcja detal- całość.

Ciekawe, na pewno nie uniwersalne słuchawki (do toru audio z dobrym wzmakiem etc. nie da rady, drą się zamiast grać.)

Czuć że nie lubią mocnego sygnału, nie musi być też jakiejś wybitnej jakości (sennheisery hd 598 lubią dobrze wzmocniony sygnał z behringera src2496).

 

Idealna koncepcja słuchawek może nie pełne portable, ale w jakiś sposób na pewno mobilnych, przystosowane do takich źródeł i na pewno tu bardzo ciekawie grające, dodatkowo świetnie izolujące i bardzo wygodne. Na pewno wiele razy je jeszcze założę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polemizowałbym... HD380 Pro to jedne z najgorszych słuchawek jakie słyszałem, no może oprócz EP-630 itp. Ale z nausznych jedne z najgorszych.

Ja wolę EPki. Na nich przynajmniej wszystko brzmi tak samo, a na HD380 większość gatunków jest niesłuchalnych.

 

Wróćmy jednak do tematu K550, ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem K550 na testy... ciekawe rzeczy się dzieją.

Nie lubią wybitnie klasowego wyjścia słuchawkowego w moim Denonie DCD-1700GAT (Sennheisery HD598 tu błyszczą).

Nie tolerują faktycznie źródeł audiofilskich za bardzo, najlepiej z ....HTC EVO 3D potraktowane Fiio E6 (bez korekcji).

Nieźle z karty na PCM2704 też z Fiio E6 - ale z zestawienia ze smartfonem chyba lepiej :)

Gladko, barwnie , przyjemnie - z oddechem. W zestawieniu ze smartfonem i Fiio dobra dynamika, rozdzielczość w całej skali pasma.

Świetna kontrola nad dźwiękiem. Dobrze oddana proporcja detal- całość.

Ciekawe, na pewno nie uniwersalne słuchawki (do toru audio z dobrym wzmakiem etc. nie da rady, drą się zamiast grać.)

Czuć że nie lubią mocnego sygnału, nie musi być też jakiejś wybitnej jakości (sennheisery hd 598 lubią dobrze wzmocniony sygnał z behringera src2496).

 

Idealna koncepcja słuchawek może nie pełne portable, ale w jakiś sposób na pewno mobilnych, przystosowane do takich źródeł i na pewno tu bardzo ciekawie grające, dodatkowo świetnie izolujące i bardzo wygodne. Na pewno wiele razy je jeszcze założę.

 

Ludzie nie uwierzą, póki nie usłyszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem K550 na testy... ciekawe rzeczy się dzieją.

Nie lubią wybitnie klasowego wyjścia słuchawkowego w moim Denonie DCD-1700GAT (Sennheisery HD598 tu błyszczą).

Nie tolerują faktycznie źródeł audiofilskich za bardzo, najlepiej z ....HTC EVO 3D potraktowane Fiio E6 (bez korekcji).

Nieźle z karty na PCM2704 też z Fiio E6 - ale z zestawienia ze smartfonem chyba lepiej :)

Gladko, barwnie , przyjemnie - z oddechem. W zestawieniu ze smartfonem i Fiio dobra dynamika, rozdzielczość w całej skali pasma.

Świetna kontrola nad dźwiękiem. Dobrze oddana proporcja detal- całość.

Ciekawe, na pewno nie uniwersalne słuchawki (do toru audio z dobrym wzmakiem etc. nie da rady, drą się zamiast grać.)

Czuć że nie lubią mocnego sygnału, nie musi być też jakiejś wybitnej jakości (sennheisery hd 598 lubią dobrze wzmocniony sygnał z behringera src2496).

 

Idealna koncepcja słuchawek może nie pełne portable, ale w jakiś sposób na pewno mobilnych, przystosowane do takich źródeł i na pewno tu bardzo ciekawie grające, dodatkowo świetnie izolujące i bardzo wygodne. Na pewno wiele razy je jeszcze założę.

 

Ludzie nie uwierzą, póki nie usłyszą.

 

 

Tak - te słuchawki kupiłem z ciekawości i tak ich sobie słucham.

Dla wielu słuchaczy to może być koniec poszukiwań.

Jakby mialy jeszcze barwę i szczegółowość średnicy z ortodynamików to byłoby super!

Rzecz opłaca się tutaj szczególnie przy założeniu braku wydatków na osobny wzmacniacz/super DAC etc.

Na pewno w tej cenie można je spokojnie rekomendować. Chociaż AKG K520 są jeszcze równiejsze z bardzo dobrze dociążonym dołem (oczywiście bez takiej sceny) i mogą się podobać osobom które lubią granie bardzo liniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, słucham obie vintage`owych AKG K4 z toru stacjonarnego (po HD 598 a jeszcze wczoraj AKG K550).

Co za ulga....;) choć na pewno w swojej klasie K550 i HD598 są fajne.

 

Kiedyś to była ambicja w konstruowaniu sprzętu portable !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie i czy w ogóle można dostać pady do tych słuchawek?

 

Kupiłem używki i nie wiem czy ktoś przy nich coś kombinował czy po prostu takie były od nowości, ale prawy pad jest o wiele bardziej sflaczały od lewego.

Na tyle mocno, że słychać różnicę w brzmieniu - gorzej przylega i mniej izoluje. Prawe ucho styka mi się nawet z przetwornikiem. :(

 

Słyszałem też, że można je jakoś wypełniać. Bawełną np, ale trochę się boję, że je zniszczę.

 

Od Fallow'a usłyszałem też w ramach gwarancji AKG wymienia je na nówki w razie zniszczenia jednego egzemplarza!

 

Ktoś coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności