Skocz do zawartości

AKG k550 - Made by P.R.C


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku, gdy przetworniki nie równo odtwarzają dane pasma względem siebie, to nie wina tego, że kabel wchodzi do lewej słuchawki. A coś takiego może masz, jeśli tylko w danych nagraniach widać róznice pomiędzy głośnością lewego, a prawego głośnika.

Sprawdź balans pasm - http://www.audiocheck.net/soundtests_headphones.php , Driver matching i Frequency Response. Tylko koniecnzie porównaj z innymi słuchawkami, bo uszy mogą nie równo słyszeć. Na headfi krążą plotki, że pierwsze z serii miały takie problemy.

Może warto wygrzać, w jednym poscie na forum czytałem (i że balans zmienia się w trakcie wygrzewania), że to może pomóc. Na pewno to można reklamować - piankę pewnie też, ale osobiście akurat piankąbym się nie kłopotał, bo mogła się trafić gorsza sztuka - z nierównymi padami.

A pady masz takie same? Chociaż to akurat chyba takich problemów by nie robiło w danych częstotliwościach.

Co masz z tą pianką? Chodzi o jakieś jedno miejsce czyli 1cm lukę w okolicach plastików? Niektóre mają tak od nowości.

Po wyginaniu pałąka (żeby wzmocnić uścisk czyli poprawić trzymanie na głowie) też pianka może tak minimalnie puścić, bo niestety najwyraźniej solidnie nie trzyma. Nie słyszałem jednak, żeby ta luka w trzymaniu pianki do pałąka się pogłębiała z czasem.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co raz bardziej jestem skłonny do zakupy K550 z moimi klockami zgrywa sie świetnie i im dłużej ich słucham tym bardziej mi sie podobają. Maja niestety swoje mankamenty. Do tej pory nie równe granie było dla mnie mitem, ale nie wiem czy to do końca wina słuchawek. Na T4,nano 1g jest ok, na S100 też, a na B100 przesunięty balans na lewo, uDac 2 na lewo. Na innych słuchawkach jest ok, na innych źródłach tez. Pady równo ustawiłem, grubsza ich część pod uchem.Słucham raczej cicho na T4 jest to poziom przy K550 ok 50%. Gdy zaobserwowałem efekt przesunięcia troszkę pobawiłem sie volume Gdy znacznie wzmocniłem efekt przesunięcia znikał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też je lubię. Mimo, że są takie solidnie, to jest sporo możliwych mankamentów (nierówne pady, drivery nie równo grające, pianka nie trzymająca w każdym miejscu-to akurat estetyka tylko), że aż strach je polecać komukolwiek. Na dodatek są skrojone pod większe głowy, inaczej trzeba wygiąć trochę pałąk, inaczej bas ucieka i pałąk wżyna się w głowę po czasie. Szkoda, że nie produkują ich w Austrii..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po okresie zachwytu, zaczyna się powolne "hejtowanie" K550 :). Fatso miał rację ;).

Ja dopiero swoje wygrzewam, problemy z uszami, spowodowały,że chwilowo (mam nadzieję) odstawiłem w ogóle słuchawki i muzykę. Ale jak Terminator do niej wrócę.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam testówki sklepowe, ale cholernie je lubię i jestem co raz bliżej zakupu. Od kilku dni mam tez te sony i powiem wam jakby wchodziło tylko portable brałbym chyba sony. 4Sony_MDR_1R_35481885_610x436.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniemam, że to MDR-1R.

Po okresie zachwytu, zaczyna się powolne "hejtowanie" K550 :). Fatso miał rację ;).

Ja dopiero swoje wygrzewam, problemy z uszami, spowodowały,że chwilowo (mam nadzieję) odstawiłem w ogóle słuchawki i muzykę. Ale jak Terminator do niej wrócę.

Jakie hejtowanie K550? :P Wad już wymienić nie można? ;) Pamiętam też, że kiedyś był przypadek, że komuś pady sflaczały po czasie, ale chyba to był wyjątek, bo jakoś gdzie indziej w necie narzekań na cos takiego nie widziałem.

 

Do tej pory nie równe granie było dla mnie mitem, ale nie wiem czy to do końca wina słuchawek. Na T4,nano 1g jest ok, na S100 też, a na B100 przesunięty balans na lewo, uDac 2 na lewo. Na innych słuchawkach jest ok, na innych źródłach tez.

Co do tego, że K550 grają na b100/udac2 nie równo, to może zarówno słuchawki i te źródła mają imablans kanałów minimalny, którego normalnie się nie słyszy, a razem imbalans się zwiększa i jest słyszalny jak grają w duecie.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku, gdy przetworniki nie równo odtwarzają dane pasma względem siebie, to nie wina tego, że kabel wchodzi do lewej słuchawki. A coś takiego może masz, jeśli tylko w danych nagraniach widać róznice pomiędzy głośnością lewego, a prawego głośnika.

Sprawdź balans pasm - http://www.audiocheck.net/soundtests_headphones.php , Driver matching i Frequency Response. Tylko koniecnzie porównaj z innymi słuchawkami, bo uszy mogą nie równo słyszeć. Na headfi krążą plotki, że pierwsze z serii miały takie problemy.

Może warto wygrzać, w jednym poscie na forum czytałem (i że balans zmienia się w trakcie wygrzewania), że to może pomóc. Na pewno to można reklamować - piankę pewnie też, ale osobiście akurat piankąbym się nie kłopotał, bo mogła się trafić gorsza sztuka - z nierównymi padami.

A pady masz takie same? Chociaż to akurat chyba takich problemów by nie robiło w danych częstotliwościach.

Co masz z tą pianką? Chodzi o jakieś jedno miejsce czyli 1cm lukę w okolicach plastików? Niektóre mają tak od nowości.

Po wyginaniu pałąka (żeby wzmocnić uścisk czyli poprawić trzymanie na głowie) też pianka może tak minimalnie puścić, bo niestety najwyraźniej solidnie nie trzyma. Nie słyszałem jednak, żeby ta luka w trzymaniu pianki do pałąka się pogłębiała z czasem.

 

No i spróbowałem testu z Driver Matching i tak jak np przy HD650 dźwięk jest równy, tak przy 550 mam wrażenie, że przechodzi (zaczynając od najniższych częstotliwości) najpierw z prawego drivera, potem jest po środku, gdy przychodzi średnica to przesuwa się na lewo i za chwilę znów wraca na środek. Wynika z tego, że nie do końca lewy gra cały czas głośniej, tylko niektóre pasma są przesunięte w lewo (np. prawie zawsze są to ludzkie głosy, które dochodzą z lewej strony). Nie wiem czy to uszkodzenie przetworników, czy po prostu taka jest charakterystyka tych słuchawek, że mocno akcentują jedną ze stron, brak im spójności.

 

Zobaczymy czy wygrzewanie coś zmieni (nie sądzę), kupiłem je jako powystawowe, nie wiem ile przegrały do tej pory, ale pady nadal śmierdzą. U mnie przegrały już z 40h.

 

Co do pianki, to odkleja się z jednej strony i to dosyć mocno (ok 2,5 cm dziura!). Podkleiłem ją na dwustronną taśmę, żeby z taką ******łą nie odsyłać na reklamację, myślałem, że mocną, ale taśma też już puszcza. Porażka.

 

No i jak dla mnie zdecydowanie lepiej grają po podpięciu do klona niż bezpośrednio z iPoda. I co ciekawe tutaj efekt przesunięcia jest dużo mniejszy niż z ipoda lub nexusa.

 

Jak się nic nie zmieni to odsyłam na reklamację.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i robiłem jeszcze ślepe testy, tzn, puszczałem materiał, którego nei znam, obracam słuchawki kilka razy w 1 strone, potem w drugą, potem ubieram, tak, że nie wiem, z której strony jest kabel, zawsze bez problemu rozpoznawałem, z której strony mam lewą słuchawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Jak wypada porównanie tych AKG do T50p. Szukam słuchawek maksymalnie uniwersalnych. Słucham głównie jazz i muzykę klasyczną i zależy mi na detalach i przestrzeni zarazem. Jako DAP posłuży J3 i sony a818...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde z tych słuchawek służą do czego innego. T50p nosimy poza domem, wozimy na delegacje, nosimy do pracy. AKG K550 używamy w domu (mimo 32 omów impedancji). Są po prostu duże. Oczywiście możemy też T50p użyć w domu.

Natomiast nie zastanawiałem się nad różnicami w dźwięku. Dźwięk z obu podoba mi się. Nie są ciemne, przebasowane, mają przestrzeń (K550 więcej).

 

Sony MDR-1R. To chyba konkurenci Senków Momentum. Woreczek zamiast etui ? Wiocha.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłoszu wszystko super, ale 80% ? Wg. mnie to 50-60% max, piszę to bo mam iP4, który gra z nimi bdb ale to absolutnie nie jest poziom audio-gd, BCL-a, nawet nie zbliża się pod ten poziom, a 80% sugeruje że tak by było ;)

Aczkolwiek źle z tel nie jest, czy tam jakimś FiiO, tylko AKG trochę z tą dedykacja "for mobile" przesadziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po samej premierze, na pamiętam kto ale było że najlepiej grają z iPoda a podpięcie ich pod wzmacniacz tylko psuje dźwięk.

Chyba Rolandsinger... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności