Skocz do zawartości

AKG k550 - Made by P.R.C


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie ta cecha znowu bardzo odpowiada. Grają lekko, jasno, a jednocześnie zupełnie nie męczą.

Nagrania McFerrin'a - szczególnie te z płyty Circle Songs - brzmią jak wesoło zjarane chóry anielskie! ;) Ahhhhh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo i o to własnie chodzi muuhau zeby grały lekko i przyjemnie a to czarne tło pozwala na odciecie sie od swiata.Jeszcze zastanawiam się nad 900 od AT podobno tez maja czarne tło i piekna szeroką scenę przynajmniej tak pisał D@rksid3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo i o to własnie chodzi muuhau zeby grały lekko i przyjemnie a to czarne tło pozwala na odciecie sie od swiata.Jeszcze zastanawiam się nad 900 od AT podobno tez maja czarne tło i piekna szeroką scenę przynajmniej tak pisał D@rksid3

 

To są na prawdę strasznie dobre słuchawki. Strasznie właśnie dlatego, że przez nie zastanawiam się czy właśnie nie wywaliłem w błoto kasy za Grado sr325is i BCL'a w wypasionej wersji, a jeszcze do tego potrzebny będzie mi DAC! :-S

Jeżeli nie szuka się absolutnej perfekcji w prezentacji nagrania, a dodatkowo lubi się jasne, ale odpowiednio wypełnione, granie z prezentacją "na twarz", to to je to.

Dodatkowo świetnie grają z laptopa i DAPów, nie ma problemów z głośnością, bardzo ładnie reagują na poprawki w EQ - nie ma żadnych trzasków nawet przy 12dB podbiciu basów w foobarze - i da się na nich słuchać z przyjemnością mp3 do 200kbs, a nawet lepszych nagrań z youtube'a. Jakby tego było mało mają piękny, minimalistyczny design, są bardzo solidne i potwornie wygone! Aaaaaa!!! Co ja robię wydając tyle kasy na Grado!?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze mnie muuhau wyręczył ponieważ piszę teraz z telefonu ale własnie o to piekno chodziło.A to własnie troche za bardzo na twarz mnie jeszce powstrzymuje jakby były troche cofniete byłoby super.No ale nie ma rzeczy perfekcyjnych chyba ze nasze kobiety :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dopiszę parę słów od siebie do tego potężnego wątku. Historia tych słuchawek u mnie to w sumie komedia pomyłek. Wybrałem je ponieważ najłatwiej je było wysterować moim cowonem s9 wśród tych, które odsłuchałem (m.in. sennheiser momentum, philips fidelio l1, b&w p5). AKG grały najbardziej koherentnie, całościowo, szczegółowo – z wystarczającym poziomem głośności (ale łba nie urywało). Ale słuchawki grały takim pasmem zogniskowanym wokół średnicy.

 

W związku z tym, że brzmienie było wprawdzie niesłychanie uporządkowane, ale stosunkowo nudne, kupiłem FiiO E11, żeby jakoś rozruszać towarzystwo. W połączeniu ze wzmacniaczem zestaw nabrał barw. Pojawiło się ciepło w przekazie, dynamika, bardzo niski bas. Co do dynamiki – w tym zestawie stopa w perkusji równa się uderzenie powietrza w ucho za pomocą przetwornika słuchawki. Co do basu, na niektórych utworach mamy autentyczne wachlowanie powietrzem uszu (przy środkowym ustawieniu eq basowego w E11).

 

W pewnym momencie cowon się zwiesił i trzeba go było sformatować. Okazało się, że grał na europejskiej blokadzie. Po zdjęciu blokady cowon zaczął szaleć – a słuchawki także. Dźwięk rozbłysnął, pojawił się niski bas, większa szczegółowość…no i głośność, której na maksymalnych wartościach nie dało rady słuchać. Wszystko to się stało bez pomocy E11. Na marginesie dodam, że zdjęcie blokady zaprowadziło mnie do sklepu do ponownego odsłuchu Fidelio L1. Okazało się, że kluchowaty dźwięk, o którym pisałem w innych wątkach, jest „nieaktualny”. Dźwięk z Fidelio był bardzo dobry. Tak więc „klucha” była prostym skutkiem europejskiej blokady dźwięku w cowonie. Zapewne podobny skutek wystąpiłby w pozostałych słuchawkach odsłuchiwanych przed zakupem. Jedno się jednak nie zmieniło – nawet z blokadą AKG były najłatwiejszymi słuchawkami do wysterowania. Nawet przy tak słabym sygnale dawały dźwięk bardzo dobrej jakości. To powinno dawać do myślenia.

 

Cowon bez blokady z połączeniu z E11 nadal zyskuje większą kulturę brzmienia. Nie jest to już zmiana tak spektakularna, jak przed zdjęciem blokady, ale jest to zmiana wyraźna. Przede wszystkim dźwięk zyskuje na masie co do zasady, a bas co do szczegółu. Dynamika też lekko się poprawia.

 

Czym się chciałem z Koleżeństwem podzielić? Taką oto refleksją, że AKG są bardzo uniwersalnymi słuchawkami, które w zakresie sprzętu przenośnego nie mają chyba wad. Okazuje się, że posiadają całkiem zrównoważone brzmienie w każdym z pasm. Zmienia się ich charakterystyka brzmienia, kiedy zmienia się tor. W połączeniu z E11 mamy możliwość zapanowania nad nieco oschłym przełomem średnich i wysokich tonów oraz znaczącego poprawienia dynamiki i basu.

 

Zaznaczam jednak wyraźnie, że po zdjęciu blokady w cowonie, samym plejerem słuchawki można wysterować zupełnie wystarczająco. Przy odpowiedniej equalizacji można zapewne osiągnąć podobny efekt jak w połączeniu z E11, czego nie próbowałem – bo nie byłem do tego zmuszony posiadając już wzmacniacz.

 

Oczywiście dziś zastanawiam się czy kupiłbym ponownie AKG, gdybym mógł sprawdzić wszystkie słuchawki w moim teście na cowonie grającym bez blokady. Pewnie miałbym problem z odpowiedzią na to pytanie…Ale nie znaczy to, że zakupu żałuję. Być może w wyborze decydująca byłaby ergonomia słuchawek, z którą jak dla sprzętu przenośnego AKG średnio konweniuje (chociaż i tak używam ich wyłącznie do słuchania podczas podróży).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ostatnio K550 w połączeniu z iModem + E11, E7 i dwoma różnymi Cmoyami. Muszę przyznać, że w połączeniu z E11 ten zestaw grał najgorzej. E11 kompletnie zamulał - spowalniał i rozlewał - dźwięk. Chociaż rzeczywiście takie granie można by przy dużej dozie tolerancji nazwać ciepłym. Z tego co wiem już sam Cowon S9 gra ciemniej i z mniejszą górą niż iMod, także naprawdę zastanawiam się do czego był wcześniej przyzwyczajony Westberg. Może do jakichś Sennheiserów?

Najlepiej i to szczerze wspaniale grały one w połączeniu z wypasionym Cmoyem. Na drugim miejscu znalazł się E7, który bardzo zaskoczył mnie swoją jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja nigdzie nie błądziłem. K550 zawsze uważałem za świetne słuchawki, oraz nadal uważam za nie najlepsze do bardziej dynamicznej muzy. Do takiej znacznie lepiej nadają się np. Grado.

A co do E7, to rzeczywiście mnie zaskoczył. Muszę go kiedyś porównać na spokojnie z Cmoyem, oraz zestaw z E9 do SMSLa + BCL. Będzie mi naprawdę głupio jeżeli zagra lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co kto słyszy jest w zasadzie sprawą nieweryfikowalną, więc dyskusja na ten temat też jest średnio sensowna. Zatem napiszę o odczuciach. Mam nieco inne wrażenia tak co do brzmienia cowona, jak i tego jak gra zestaw z E11 i AKG 550. Cowon po zdjęciu blokady głośności na AKG (bez E11) gra stosunkowo pełnym dźwiękiem, ale jeżeli miałbym określać jego charakter - to powiedziałbym "lekki". W każdym razie - bardziej "jasny" niż ciemny". Słucham na ustawieniu BBE Headphones (1 i 3).

 

E11 dodaje dźwiękowi ciężaru; rzeczywiście równowaga tonalna przesuwa się w dół, ale nie wydaje mi się, żeby działo się to kosztem góry. Moim zdaniem ta góra jest nawet lepiej opanowana. Do tego dochodzi nisko schodzący bas, który jest prostym skutkiem tego, że E11 ma moc, której nie ma cowon. S9 zagra głośno, nawet bardzo, ale nie ma mocy do tego, żeby wymusić na słuchawkach produkcję dźwięków w pewnych rejestrach, lub o określonej dynamice.

 

Mogę się zgodzić, że z E11 średnica mniej błyszczy. To jednak akurat mi odpowiada, bo w pewnym zakresie kompensuje oschłość przełomu średnich i wysokich tonów, które mi się w zestawie bez E11 pojawiały.

 

Nie twierdzę, że plusów dodatnich, które mamy dzięki E11, w określonym zakresie nie jesteśmy w stanie osiągnąć dobrą equalizacją. Jednak wydaje mi się, że kwestii mocy urządzenia nie jesteśmy w stanie zequalizować i zawsze będzie ona skutkowała lżejszym basem i większą kompresją dynamiki. Ale - jak mówiłem; nie byłem w stanie jak dotąd osiągnąć podobnych efektów za pomocą equalizera, jakie mam po podłączeniu E11.

 

Na koniec powtórzę się - po zdjęciu blokady głośności, różnica w jakości dźwięku z samego cowona w porównaniu do dźwięku w połączeniu z E11, nie była tak przesądzająca, jak przedtem. Z blokadą cowon ewidentnie zyskiwał w połączeniu z E11. Tu nie miałem żadnych wątpliwości. Dziś czasami słucham bez E11 i zastanawiam się, czy ten lżejszy dźwięk bardziej mi nie odpowiada. W sumie zależy od muzyki...Czasami basu jednak brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, Muuhau. Musze w takim razie posłuchać tych Twoich Grado - bo do tej pory wszystko czego słuchałem z tej stajni delikatnie rzecz ujmując obsysało...

 

Mam troche nowych zabawek, więc możemy się na jakiś meet znowu ustawiać, tym razem zamkniemy sklep, żeby Kurop nie marudził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest ktoś kto słuchał dłużej M50 i K550? M50 sprzedałem, bo były dla mnie zbyt ostre, zbyt cisnęły w głowę, ale poza tym w sumie mi pasowały. Kuszą mnie strasznie K550, ale to znowu przejście w drugą stronę i mam wątpliwości. Słuchałem ich chwilę dzisiaj w Saturnie, ale taki odsłuch to nie odsłuch :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATH AD1000 ostatnio słuchałem - według mnie strasznie kiepskie. Okropnie szorstka i nienaturalna góra.

Takie dociążone granie AKG K601/701 - to bierz śmiało K550, albo wspomniane DT770/880pro/990pro. Przy czym w Beyerach będzie to gęstszy dźwięk, bardziej zbliżony do M50tek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś z użytkowników 550 miał może problem z odklejającą się pianką na pałąku? Gwarancja powinna to chyba uznać?

 

A co z problemami z balansem, czy to, że lewa słuchawka gra głośniej (tak mi się wydaje, na niektórych nagraniach balans jest wyraźnie przesunięty w lewno, na innych znowu wydaje mi się, że jest ok - albo to nie wina głośności tylko coś jakby każda ze słuchawek grała innym pasmem, nie wiem jak to wytłumaczyć).

 

Może to być spowodowane tym, że kabel wchodzi tylko do lewej słuchawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności