Skocz do zawartości

AKG k550 - Made by P.R.C


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ oczywiście, że.... to kwestia gustów. Ale starając się być obiektywnym to K550 są nieporównywalnie lepsze. K450 nie przypadły mi do gustu szczerze mówiąc. IMO różnica w cenie jest uzasadniona, biorąc poprawkę na opinię, że cena za K450 jest mocno przesadzona ;)

 

 

Edit:

Ale pewnie skoro mnie sie mogły nie spodobac K450, a spodobac K550, są osoby ktore wolałyby na odwrót mimo wiekszych mozliwosci technicznych modelu wyzszego.

Edytowane przez wrq
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wziąłem je jako outdoorowe, średnio im to idzie. MS400 znaczniej lepiej sobie radzą.

 

Są za cieżkie, mają słaby docisk i nie kompatybilne z moimi okularami. Czyli spadają, słabo tłumią i nie ma basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te słuchawki juz z 2 miesiące. Dzieki nim uwierzyłem w wygrzewanie, bo sam nie wiedziałem co o nich myślec po pierwszym odsłuchu :) Wcześniej miałem K420, które mnie zszokowały pierwszym kontakcie. Do K550 musiałem sie w sumie troche przyzwyczaić. Po miesiącu zaczęły grać tak, że dźwięk mnie satysfakcjonował. Sam nawet nie wiem czy to faktycznie efekt wygrzewania, czy placebo - zdanie zmieniłem.

Słuchawki wydają mi się aż za wygodne, co jest zaletą i wadą jednocześnie jak dla mnie. Nie mam małej głowy, w k420 rozsuwałem je do 5ki po obu stronach, w K550 nie rozsuwam ich wcale, chyba ze przypadkowo sie naciągną. Nie wiem na jakie głowy były one robione, ale u mnie w pracy wszyscy ustawiają na 0, w porywach do 1ki po obu stronach. Słuchawki w ogóle nie cisną mnie w głowe, ale gdy dynamicznie obracam sie to czuje jak delikatnie lataja mi po głowie. Leżenie w nich (łącznie z głową na płasko) mija sie z celem - kopułki sie przesuwają w dół i dźwięk jest wypruty z całej swojej okazałości. Zauważyłem, ze choć są duże to ich dokładne ustawienie na głowie jest istotne. W teren z nimi nie wychodziłem, są bardzo duze. Prawdę mówiąc spodziewałem sie mniejszych. Są bardzo lekkie jak na swoje rozmiary, kabel jest bardzo fajny, wykonany z dobrej jakości materałów - podobnie jak całe słuchawki. Nie jestem audiofilem, nie słuchałem milionów rodzajów słuchawek, wiec nie chcę mędrkować co do dźwięku jaki wydają. Grają po prostu bardzo dokładnie, nie ma czegoś takiego jak w innych słuchawkach z którymi sie spotkałem, że bass przytłacza wszystko, albo góra jest tak mocna, że nie chce sie słuchać muzyki. Wg. mnie K550 powinny mieć więcej basu. Oczywiście bas jest, ale w sumie zgrywa sie on z reszta pasm, nie ma czegoś takiego jak pier****cie, a przynajmniej ja z czyms takim sie nie spotkałem. Tez to mozna roznie rozpatrywac... Wolałbym troche wiecej basu, ale nie kosztem reszty pasm i nie chciałbym, ze męczył ucho, tym bardziej, ze to słuchawki zamkniete - o zmeczenie chyba łatwo. Z początku wysokie tony dosłownie denerwowały mnie, efekt przeminął po kilkudziesięciu godzinach odsłuchu. Być może tak ma być i słuchawki są kierowane do ludzi lubiących precyzyjną góre, która z początku jest natarczywa. Częścią piosenek jest rozczarowany... Np Justice - Genesis (

) - zdecydowanie brakuje mi uderzenia, głębi i przestrzeni. Azari & III - Manic (
) - brakuje mi słów, ale scena brzmi dziwnie. Może dlatego, ze K550 to słuchawki zamkniete, ale na pół otwartych K420 piosenka podoba mi sie bardziej, a to roznica ok 800zł jeśli chodzi o cene obu modeli słuchawek. Nie chcę, żeby to wyglądało jako krytyka K550, które są znakomintymi słuchawkami, nie zgrały sie idealnie ze mną, ale nie żałuje pieniędzy wydajnych na nie. Na pewno jeszcze będę używał ich długo, ale cały czas myślę nad sprzedażą - coś mi się wydaje, że za 500zł znalazłbym słuchawki będące na takim samym poziomie, albo bardziej mi odpowiadające.

 

Ktoś tam pytał do jakich gatunków się nadają. Jak dla mnie im dalej od muzyki elektronicznej tym lepiej, choć sam najwięcej słucham elektroniki tak najbardziej podobało mi się ich granie w połączeniu z trip-hopem (choć w sumie on tez daleko od muzyki elektronicznej nie stoi) (Bonobo - Kiara, Bonobo - Eyesdown - coś pięknego na tych słuchawkach), bardzo podobały mi się naturalne dźwięki gitar i perkusji z Mumford and Sons. Jeśli chodzi o elektronikę, to oczywiście nie ma mowy, że grają z nią słabo. Wiele zależo od piosenki. Dels - Trumpalump brzmi kapitalnie, Daft Punk - Too Long podobnie, ale znowu Dj Fresh - Louder to jakaś kpina jadąca górnymi tonami po słuchu. Może sie nie znam, bo nie słucham takiej muzyki na codzien, akurat ta piosenka wpadła mi w ucho w radio, ale słuchając na K550 rozczarowałem sie. Znowu Florenece + The Machine - You Got The Love (The XX Remix) (

) brzmi bardzo fajnie, wręcz hipnotyzująco.

 

Jeśli ktoś nie ma możliwości wcześniejszego odsłuchu to zalecam taką możliwość stworzyć, no chyba, że ktoś jest odważny i da koło 1000 za słuchawki praktycznie w ciemno tak ja ja to zrobiłem. Niby nie żałuje, ale słuchawki bym zmienił, gdybym wiedział na jakie :) Narazie jestem zadowolony z tych. Ale nie zadowolony 10/10, tylko 8+/10.

 

Poza tym nie wiem czy to wada, czy tak ma być, ale średnio podoba mi się, że prawa kopułka przechyla się z dużo większym kątem niż lewa. Miałem tak od początku i nie wiem czy to wada, czy po prostu taką konstrukncję mają te słuchawki.

Przepraszam za chaos w zdaniach i mam nadzieje, że komuś pomogłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jasne a na jakiej podstawie tak sądzisz? Bo tobie sie nie podobały? A na czym odsłuchiwałeś? Tak napisać może każdy. Ferrari jest kiepskie i mocno sie na nim zawiodłem takie samochody powinny kosztować góra 20k :)

Poprzyj swoje zdanie jakimis argumentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oczywiście, że na tej że mi się nie spodobały, a co niby miałbym oceniać rzeczy na tej podstawie, że się Tobie podobają? :P

nade wszystko za słaba holografia jak na słuchawki za 900 zł, za taką cenę słuchawki powinny już dostarczać ponadprzeciętnych wrażeń odsłuchowych, a te po prostu grają dobrze równo, ale jakoś tak jednowymiarowo i bez rewelacji, a dobrze to gra wiele znacznie tańszych słuchawek...

kolega z forum z dużym doświadczeniem też się rozczarował tymi słuchawkami, tak więc to nie jest coś niebywałego przestać się nimi zachwycać i interesować... dla mnie to jest zamknięty temat, nigdy ich nie kupię bo mi kompletnie nie podeszły i uważam, że szkoda kasy, a piszę tu swoją opinię tylko po to, że jeśli ktoś chciałby na ślepo kupić sugerując się pozytywami to radziłbym mu odsłuchać, bo może potem żałować

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justice - Genesis brzmi na prawdę dobrze. Nie mam do czego się przyczepić.

Te AKG nie lubią słabo zrealizowanej muzyki. Pomijając już samą jakość pliku audio.

 

 

Dire Straits - Brothers In Arms brzmi prześwietnie. Dokładnie można wskazać źródła dźwięku w przestrzeni.

 

Z Fiio E17 grają cudnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(clip ze zdjętym ograniczeniem głośności) akurat K550 to są słuchawki przez znawców recenzentów wychwalane jako łatwe do napędzenia i sprawdzające się ze źródłami portable, zresztą sam AKG reklamuje je jako słuchawki do iPhona i iPoda, ale ja je słuchałem na wzmacniaczu, problem bynajmniej nie tkwi w źródle tylko w słuchawkach, które zupełnie nie odpowiadają moim oczekiwaniom. ale nie znaczy to przecież że innym nie mogą się podobać, tym bardziej że wielu osobom podobają się... ale są też takie którym się nie podobają :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(clip ze zdjętym ograniczeniem głośności) akurat K550 to są słuchawki przez znawców recenzentów wychwalane jako łatwe do napędzenia i sprawdzające się ze źródłami portable, zresztą sam AKG reklamuje je jako słuchawki do iPhona i iPoda, ale ja je słuchałem na wzmacniaczu, problem bynajmniej nie tkwi w źródle tylko w słuchawkach, które zupełnie nie odpowiadają moim oczekiwaniom. ale nie znaczy to przecież że innym nie mogą się podobać, tym bardziej że wielu osobom podobają się... ale są też takie którym się nie podobają :woot:

Wiele razy pisalismy że K550 zestrojone sa pod ipody i nawet na świetnych wzmakach grały przeciętnie. Dopiero na sprzęcie iPod/iPhone pokazują co potrafią. Ty poważnie na Clipie je testowałeś? No tak w tym wypadku masz racje to kiepskie słuchawki bo źle grają z rewelacyjnym najlepszym na świecie clipem. To przecież clip zjada takie sprzęty jak J3, Touch 4G lub C4 bez popitki. :) zazdroszczę ci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt cie nie namawia do ich kupienia i wszędzie wyraźnie piszemy do jakiego sprzętu one są - z czym zagrają najlepiej. W takim zestawieniu pokazują prawdziwego pazura i poziom do tej pory zastrzeżony dla sprzętu stacjonarnego. I tu jest ich wielka wartość. Kolejna sprawa nie ma uniwersalnych słuchawek które ze wszystkim zagrają cudownie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wy może piszecie to dobrze, ale są różni (anglojęzyczni) recenzenci w sieci którzy tak nie piszą, tak czy siak morał z tego taki, że koniecznie przez dakupem trzeba ich posłuchać i to szczególnie na sprzęcie do którego chciałoby się je podłączać

Ta, szczegolnie jest taki jeden hejter na head-fi, ktory pisze o nich takie bzdury z uporem godnym lepszej sprawy, ze az zeby bola czytac.

Z j3 tez graja bardzo dobrze, z Colorfly tez chwile sluchalem i bylo ok. No ale tak, z clipem nie spasowalo, to rzeczywiscie stawia pod znakiem zapytania sensownosc dzialan AKG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz trochę trudno to porównać. HD600 to typowo sprzęt pod wzmak, a K550 pokazują klasę na...ipodach itp. wzmaki niezbyt im służą(albo ja nie umiem dobrać). Jak podłączymy HD600 i K550 do ipoda T4G to AKG wygrywają w każdym aspekcie, jak podłączymy je do wzmaka lepiej sobie radzą Senki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz trochę trudno to porównać. HD600 to typowo sprzęt pod wzmak, a K550 pokazują klasę na...ipodach itp. wzmaki niezbyt im służą(albo ja nie umiem dobrać). Jak podłączymy HD600 i K550 do ipoda T4G to AKG wygrywają w każdym aspekcie, jak podłączymy je do wzmaka lepiej sobie radzą Senki.

A jak porownamy AKG podpiete pod ipoda z HD600 podpietymi pod wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) jaki ipod jaki wzmacniacz? Jesli wybierzemy w obu przypadkach dobre źródło...dla mnie w aspekcie basu wypadną lepiej HD600. Z tym, że wzmacniacza ze sobą nie zabiorę i kupiłbym jednak K550.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, być może będę miał okazje zrobić porównanie K550 do Focal Spirit One. Wrzucę jeszcze do tego maglowane codziennie Phiaton MS400 i myślę że coś fajnego się ugotuje. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) jaki ipod jaki wzmacniacz? Jesli wybierzemy w obu przypadkach dobre źródło...dla mnie w aspekcie basu wypadną lepiej HD600. Z tym, że wzmacniacza ze sobą nie zabiorę i kupiłbym jednak K550.

W domysle - jak wypada porownanie przy zapewnieniu optymalnego zasialania obu modelom, dla mnie ani jedne ani drugie nei sa przenosne, wiec wielkosc sprzetu towarzyszacego pomijam. HD600 bardzo mi sie podobaja, ale mam wieksze "zapotrzebowanie" na sluchawki zamkniete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności