Skocz do zawartości

AKG k550 - Made by P.R.C


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

Smród jest koszmarny. Brzmienie miodne (przynajmniej z iPodem Classic 6g i Creative SB X-Fi HD). Wykonanie na najwyższym poziomie. Jeno głupio wyglądam ganiając z nimi do pracy, gdy 3 metry kabla się za mną ciagną ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syler, miałem ich słuchać, ale niestety właściciel ostatnio ma niewiele czasu :( może kiedyś nadaży się jeszcze okazja ! Miejsce: Tarnów.

 

Prawdopodobnie nieblisko do kolejnej wizyty, a na pewno będe już miał K550 ;) alę wątpię byś pamiętał jeszcze wtedy, że zadałeś to pytanie w ogóle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może najpierw odsłuchaj brainy a potem kupuj AKG. ;)

 

Spoko maroko, ja nie zapomne, gdyż wolę kupić brainy za 400zł niż K550 za 1000zł nawet jeśli będą odrobinę słabsze... a kto wie, może będą lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę przyjąć taką możliwość, że nigdy nie będę miał możliwości ich odsłuchać. Nad zakupem HM5 myślałem, zanim miałem możliwość odsłuchu m.in. K550. Taka moja decyzja, której pewnie będę później żałował, ale juz nie mam szans, by kupic HM5, bo nie mam wzmaka, a one z Video nie pójdą pewnie ;) choć w przyszłości... pewnie jakiś M-stage czy inny Lehmann wpadnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amp podobno pomaga, ale ponoć nieźle grają już prosto z ipoda. klona lehmanna można sobie złożyć za grosze i tak wyjdzie taniej niż K550. Ja już ampa mam więc dla mnie są fajną propozycją. No mam nadzieje że ktoś ich posłucha i porówna. Teraz jest preorder w mp4nation, szkoda że nie mam wolnej gotówki. 380zł za nowe high-endowe słuchawki to nie pieniądz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syler, by się przekonać co jest lepsze musiałbym mieć obydwa zestawy ;) A w ciemno strzelać nie będę. K550 mialem możliwość słuchać i na tym kończę. Kolejne kroki to będzie "sprawdzanie" co moze zagrac lepiej w tej cenie. Ale musze najpierw miec te lepsze słuchawki, bo mimo całej fajnosci M390, to kiepski obiekt porównawczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smród jest koszmarny. Brzmienie miodne (przynajmniej z iPodem Classic 6g i Creative SB X-Fi HD). Wykonanie na najwyższym poziomie. Jeno głupio wyglądam ganiając z nimi do pracy, gdy 3 metry kabla się za mną ciagną ^_^

 

Owijaj wokol pasa ;)

 

A mnie się K550 jakoś szczególnie nie podobają, po prostu dobrze grające słuchawki, bez żadnych rewelacji.

Ej, no to chyba dobrze, ze dobrze? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ale chodziło mi o to, że nie są dla mnie taką rewelacją jak głoszą opinie :)

dla mnie też nie są rewelacyjne. Ale nie znam lepiej grających słuchawek z którymkolwiek posiadanym przeze mnie sprzętów(iPod Video, iBasso D4[DAC+amp po USB], iMod + D4[amp]).
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam lepiej grających, ale nie są rewelacyjne. A jakieś są???

Drogi Rolandzie :) jako rewelacyjne mógbłym określić te, które zrobiły na mnie efekt WOW ! Czyli D2000 na jakimś drogim sprzęcie denona, oraz Q701 na iModzie. D2000 niestety na moim sprzęcie wcale nei grają fajnie, bo góra wali po uszach jak oszalała, jest jej po prostu za dużo. I za blisko. A Q701 mimo, ze słuchałem ich na omawianym sprzęcie, i bardzo mi się spodobały, to charakterystyka pozostawiała wiele do życzenia :) Rzadko kiedy mnie coś naprawdę kłuje, a tutaj... kilka razy w parę minut. Ale i tak byłem pod wrażeniem. Wiem, że jak będę miał warunki, by istniał sens posiadania słuchawek otwartych w domu, to będą to pewnie K/Q701, z dobranym specjalnie pod nie torem.

 

Na obecnym sprzęcie nie mógłbym posiadać tych słuchawek. Ani jednych, ani drugich.

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam K701, DT880 na równi z K550, a tych pierwszych miałem po dwie pary i słuchałem na różnych zestawieniach. Natomiast łatwość napędzania w relacji do jakości dźwięku z czegokolwiek to właściwość nowych AKG deklasująca każde inne słuchawki tej klasy.

 

Myślę, że te Wasze różnice w ocenie wynikają z porównywania słuchawek zamkniętych do otwartych, albo basowo-konturowych (D2000) do neutralnych (AKG K550).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi się K550 nie wydają neutralne, moim zdaniem średnica jest lekko ocieplona ale nie w każdym nagraniu to słychać no i zdaje się, że tak jak ktoś wspominał w tym temacie jest górka w wyższej średnicy - słychać to dobrze w "Fields of gold". No w każdym razie średnica D2000 w porównaniu ze średnicą K550 wydaje się chudziutka. Hmm może jak znajdę trochę czasu to skrobnę jakieś bezpośrednie porównanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchał ktoś ich z takim fiio e10 z kompa? Odnośnie wygody możecie mi napisać w jakim stopniu i po jakim czasie zaczynają grzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie zalezy to od wlasciwosci indywidualnych ucha ;) ale w normalnym (siedze w fotelu, albo leze w lozku) sluchaniu mi sie jeszcze nie zagrzaly - nawet po dlugich odsluchach. Natomiast w domowym joggingu ;) czyli przy odkurzaniu to i owszem. No i jeszcze trzeba uwzglednic, ze poki co mamy pore roku chlodna. Przypuszczam, ze w okresie czerwiec - wrzesien nie bedzie tak wesolo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podłączyłem K550 pod słabiutką dziurkę od HTC Desire i... niemal osłupiałem. :blink: Nie ma już denerwującego podbicia na wyższej średnicy, wokale zeszły na dalszy plan, chyba nieco poprawiła się scena. Bas się trochę rozpasał (teraz przypomina bardziej denonowy wykop) i niestety góra momentami kłuje. Oj, chyba trzeba będzie poszukać odpowiedniego playera do tych słuchawek. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co słuchałem swoich K550 z Classicem 6g - miód, Creative SoundBlaster X-Fi HD - miód i orzeszki oraz HTC Desire - słabiutko. Z niecierpliwością czekam na dac od Cambridge Audio aby móc sobie ze stacjonarnki posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchał ktoś ich z takim fiio e10 z kompa?

Ja. Z basboostem jest bardzo fajnie, bez ciut za mało ciepełka. Do jazzu i funku bajka, do elektroniki albo metalu takie sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności