Skocz do zawartości

AKG k550 - Made by P.R.C


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak cos moze byc wykwintnego i jednoczesnie jazgotliwego.

(procz jazzu i tym podobnego plumkania slucham glownie indie rocka - wlasnie dowiedzialem sie, ze swiadomie poddaje sie katuszom - coz trza jakos z tym zyc ;)

 

Czy Marcus Miller jest wystarczajaco dobrze zrealizowany a zarazem dynamiczny? Sluchales na K550 Marcusa? Nie wiem do czego sie mozna przyczepic - ja rozumiem, ze Ty preferujesz D2000 i szanuje Twoje zdanie, ale eufemizm o "mece" sugeruje, ze K550 odtwarza Marcusa (np) jak lepsza sluchawka telefoniczna - mowiac szczerze, to nie wiem jak z tym dyskutowac...

 

Jazgotliwa wyższa średnica. Na paru utworach, nie twierdze, że super zrealizowanych, usłyszałem straszny jazgot. Dla mnie męka.

** *I nie uważam tego za eufemizm. Mam prawo do krytycznej oceny K550, mimo, że bronicie tych słuchawek jak babcie krzyża na Krakowskim Przedmieściu ;)

 

Co do Marcusa Millera to utwór Blast czy State of Mind z płyty A Night in Monte Carlo to utwory na których zawsze testuje AH-D2000, gdy wpinam je pod różne zestawy. Na AH-D2000 da się odczuć stopę niemalże namacalnie. Czuć po prostu muzykę, że aż ciary przechodzą po plecach. Na K550 niestety nie poczułem tego. Sorry.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na AH-D2000 da się odczuć stopę niemalże namacalnie. Czuć po prostu muzykę, że aż ciary przechodzą po plecach. Na K550 niestety nie poczułem tego. Sorry.

I pod tym się podpiszę obiema rękami. K550 brakuje wykopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na paru utworach ten jazgot, nienajlepiej zrealizowanych - i nie jest to eufemizm, niech i tak bedzie (moze ten jazgot po prostu jest tam i AKG to pokazuje a nie ukrywa). Ale w takim razie po co to "sorry"? :)

Jak rozumiem, Twoja ocena jest w pelni wywazona i super obiektywna. Ty niczego nie bronisz niczym "babcie z Krakowskiego". A w sigu masz Cresyny ;)

Slucham wlasnie Blast - Millera - skoro na k550 jest tam brak wykopu, to coz, albo ty jestes niewrazliwy na kopanie albo ja przewrazliwiony.

 

Nie sluchalem AH-D2000, ale ze tak powiem na co dzien mam D5000. Te opiewane przewagi nad K550 to bajki (albo D2000 bija na glowe D5000, czego nie zakladam).

 

Na AH-D2000 da się odczuć stopę niemalże namacalnie. Czuć po prostu muzykę, że aż ciary przechodzą po plecach. Na K550 niestety nie poczułem tego. Sorry.

I pod tym się podpiszę obiema rękami. K550 brakuje wykopu.

W porownaniu do XB700 pewnie tak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podawajcie też konkretne tory z którego opisujecie dźwięk tych słuchawek?

 

Powiem szczerze, że wasze opinie nie muszą być sprzeczne. Ja miałem swego czasu 3 słuchawki basowe ( nie będę wymieniał z nazwy bo to nie o to chodzi) i wpadło 2 kolegów do mnie i były komentarze "co to za słaby basik" i rzeczywiście ja też tego basu nie słyszałem xD. A z tymi samymi słuchawkami wpadłem do jednego z tych kumpli potem, to na jednych słuchawkach bas rozwalał głowę, na drugich był bardzo głęboki, a na trzecich był bardzo dobry drive. I ten kolega co wtedy mówił, że jest słaby basik, to się zachwycił wszystkimi trzema. Tylko właśnie sęk w tym, że użyliśmy innego toru. Ja u siebie mam tendencje do używania jasnych torów. Nie lubię za dużo basu, ale z drugiej strony nie lubię jak jest za ostro. Dlatego świetnie w moje gusta wpasowują się 7509HD. Które nie rozsadzają basem (nie brakuje go też), ale jest barwa, nasycenie, rozdzielczość, łagodność i wolę je niż m50, które biły mnie (po oczach swoją jasnością) po uszach wysokimi.

 

Nie wiem jak jest z K550, ale wytykanie sobie, że ktoś czegoś nie słyszy itd. Jest trochę nie na miejscu. Zapewne użyliście innych torów. Pawlo wyraził jedynie swoje zdanie o dźwięku zastałym na swoim torze i bardzo dobrze, że jest opinia równoważąca ochy i achy, w przeciwnym razie było by dużo smutnych buź (bo nie ma kopnięcia). Oboje się zgadzacie, że są to słuchawki o lekkim brzmieniu i tego się trzymajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na paru utworach ten jazgot, nienajlepiej zrealizowanych - i nie jest to eufemizm, niech i tak bedzie (moze ten jazgot po prostu jest tam i AKG to pokazuje a nie ukrywa). Ale w takim razie po co to "sorry"? :)

Jak rozumiem, Twoja ocena jest w pelni wywazona i super obiektywna. Ty niczego nie bronisz niczym "babcie z Krakowskiego". A w sigu masz Cresyny ;)

Slucham wlasnie Blast - Millera - skoro na k550 jest tam brak wykopu, to coz, albo ty jestes niewrazliwy na kopanie albo ja przewrazliwiony.

 

Nie sluchalem AH-D2000, ale ze tak powiem na co dzien mam D5000. Te opiewane przewagi nad K550 to bajki (albo D2000 bija na glowe D5000, czego nie zakladam).

 

Na AH-D2000 da się odczuć stopę niemalże namacalnie. Czuć po prostu muzykę, że aż ciary przechodzą po plecach. Na K550 niestety nie poczułem tego. Sorry.

I pod tym się podpiszę obiema rękami. K550 brakuje wykopu.

W porownaniu do XB700 pewnie tak jest :)

 

Wierz mi, znam muzykę, na której słuchałem K550 i tego jazgotu tam nie ma :)

 

Myślę, że nikogo ocena nie może być obiektywna do końca, gdyż każdy czymś się sugeruje, ma swoje wzorce i swój gust. Moja ocena na pewno jest skażona w pewnym stopniu moim gustem.

Wierz lub nie, ale szedłem na meet z nadzieją, że posłucham K550, zauroczą mnie i w końcu zmienię słuchawki. Miałem taką nadzieje, szczególnie, że AKG zapowiadały się całkiem całkiem i pojawiły się porównania do Q701, które mi się podobają. Jednak po dłuższym odsłuchu ukazały się wady 550-tek, które je skreśliły. Stąd opinia taka, a nie inna.

 

Odnośnie "czucia" stopy to posłuchaj Denonów na jakimś wzmacniaczu hybrydowym. Wtedy może załapiesz o co chodzi - AKG tak nie potrafią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co to za muzyka (z tym jazgotem) :) Pare przykladow ;)

 

Poniewaz byl to temat sygnalizowany pare (parenascie?) stron wczesniej infomruje, iz sprawa wymiany padow osiagnela swoj szczesliwy final. Nie wdajac sie w szczegoly musze stwierdzic, ze Wojtek stanal na wysokosci zadania (szacun) natomiast AKG... coz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co to za muzyka (z tym jazgotem) :) Pare przykladow ;)

 

Poniewaz byl to temat sygnalizowany pare (parenascie?) stron wczesniej infomruje, iz sprawa wymiany padow osiagnela swoj szczesliwy final. Nie wdajac sie w szczegoly musze stwierdzic, ze Wojtek stanal na wysokosci zadania (szacun) natomiast AKG... coz...

 

Niestety nie pamiętam na jakich utworach ten jazgot się pojawił, ba nawet nie starałem się zapamiętać - leciałem na opcji shuffle z iPoda Touch :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i posłuchałem K550.

 

Za głowę się łapię, czemu nie było żadnej różnicy jakościowej między iPodem Video a iModem+D4...

 

 

Ale nie zrobiły na mnie żadnego efektu WOW! Bardziej mnie zaskoczyły jakis czas temu wspomniane Q701. Ale ja niestety poszukuje słuchawek zamkniętych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podpinałem ;)

 

Widocznie nie doceniam mojego zestawu, bo mimo, że jest gruby(jak na portable :D), to spodziewałbym się raczej czegoś mocniejszego i droższego, gdy ktoś używa takich słów :)

 

 

//Edit: A jakie są lepsze od K550 zamknięte słuchawki w tej cenie, do grubych :) zestawów ?

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie to mathu mial na mysli ;)

 

Wiem :)

 

@wrq, nie miales nigdy irivera? :)

 

Nigdy :) Ale już chyba wiem o co chodzi :)

 

wojtek, w takim razie wymieniles mi na wadliwy komplet :woot:

To samo chciałem napisac :P

 

 

 

WojtekC,

rozmawiając ze sprzedawcą z krakowskiego mp3s. powiedziałem, że jeśli bym chciał je kupić, to wolałbym mieć równe pady... na co on odpowiedział, że trzeba się najpierw zastanowić na ile to jest prawdopodobne, że kolejne będą równe :) wychodzi na to, że nie mam na co liczyć na cud. Chiny to Chiny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie to mathu mial na mysli ;)

 

Wiem :)

 

@wrq, nie miales nigdy irivera? :)

 

Nigdy :) Ale już chyba wiem o co chodzi :)

 

wojtek, w takim razie wymieniles mi na wadliwy komplet :woot:

To samo chciałem napisac :P

 

 

 

WojtekC,

rozmawiając ze sprzedawcą z krakowskiego mp3s. powiedziałem, że jeśli bym chciał je kupić, to wolałbym mieć równe pady... na co on odpowiedział, że trzeba się najpierw zastanowić na ile to jest prawdopodobne, że kolejne będą równe :) wychodzi na to, że nie mam na co liczyć na cud. Chiny to Chiny.

Dlatego mam AKG K701 made in austria :)

Poważnie to kpina. Piszcie do AKG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę pierwszy szał na K550 minął.

 

Najpierw było: "Przewspaniałe, mają wszystko co potrzeba do muzyki" "z playera zagrają jak z najlepszej stacjonarki"

 

Potem: "jednak nie do każdego gatunku" "na mnie wrażenia nie zrobiły" "w tej cenie znajdą się lepsze do stacjonarki"

 

Teraz: "jazgotliwe" "z nierównymi padami" "niedociągnięcia w wykonaniu przy takiej kasie" "nierówny dźwięk - przesunięcie dźwieku"

 

Ja ten schemat skądś znam :woot:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syler, ja widzocznie dziś zbyt dużo nowych, innych słuchawek słuchałem (łącznie 7 ), Superluxy HD660, Ultrasone HFI680, PRO650, Audio Technika ATH T500, AD900, A900, że z tych wszystkich to K550 chyba są najmniej jazgotliwe ;) W życiu bym tak o nich nie pomyslał.

 

To, że mają nierówne pady, było wiadomo od pierwszych chwil posiadania. Czy sa lepsze w tej cenie (i inne warunki) ? MathU nadal milczy, więc chyba nie ma ;)

 

 

A to, że na kimś wrażenia nie zrobiły, bo tam lepsze są szałowe i mega-uśmiechnięte D2000... cóż poradzić. Na znienawidzonych przeze mnie silver bulletach nawet dubstep dobrze brzmiał. Ale to nie moja muzyka.

 

 

;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ciężko mi znaleźć inne słowo jak się kupuje słuchawki za 1k, których się nie zna o których mało co się wie.

 

Do superluxów bardziej by pasowała "ciekawość". Bo ja wydaje więcej kasy jak idę do sklepu "po chleb".

 

Na podstawie tych opinii które dajecie o tych słuchawkach to wnioskuję, że są ogólnie niezłe, ale mają niedociągnięcia i nie każdemu podpasują. No i jedni przekonują się że dobrze, że je kupili, a drudzy uzasadniają sobie, że dobrze, że ich nie kupili ;). Jednak ten przypadek to nie jest wyjątek. Można powiedzieć, że tak jest za każdym razem. :) W końcu to audio mistycyzm i technika w jednym :P

 

@wrq wysyłam zaraz wiadomość do Ciebie - mam pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności