Skocz do zawartości

Telefon z najlepszą jakością dźwięku.


imaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Lumie są bardzo dobrze wykonane i spokojnie lepiej grają, niż sansa. tyle, że to nie amelinium. i mają tragiczny EQ w mojej opinii

Potwierdzam! Taka np. starusieńka Lumia 920 jest naprawdę bardzo, bardzo dobra brzmieniowo. W moim odczuciu lepsza, niż iPhone 4S.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresuje bo trafiłem przypadkiem poprzez hf:

http://www.kenrockwell.com/apple/iphone-6-plus.htm#measurements

M.

Słuchałem zwykłej szóstki na HD 25-C II i CA 210 i gdyby nie duże gabaryty jak na 4.7 cala (ogólnie duży wyświetlacz, w dodatku bez fhd) no i brak wersji 32 GB, co jest typowym policzkiem w twarz klientów (płaćcie, ch*je!), już byłby mój. No ale trudno.

 

Lumię 920 muszę obczaić, chociaż duża i kanciasta, jak dla mnie. 4S przy niej akurat jest stary, nie odwrotnie (pomijam to wskrzeszanie 4S z wersją 8 GB w zabawnej cenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może kogoś zainteresuje bo trafiłem przypadkiem poprzez hf:

http://www.kenrockwell.com/apple/iphone-6-plus.htm#measurements

M.

Słuchałem zwykłej szóstki na HD 25-C II i CA 210 i gdyby nie duże gabaryty jak na 4.7 cala (ogólnie duży wyświetlacz, w dodatku bez fhd) no i brak wersji 32 GB, co jest typowym policzkiem w twarz klientów (płaćcie, ch*je!), już byłby mój. No ale trudno.

 

Lumię 920 muszę obczaić, chociaż duża i kanciasta, jak dla mnie. 4S przy niej akurat jest stary, nie odwrotnie (pomijam to wskrzeszanie 4S z wersją 8 GB w zabawnej cenie).

 

 

Porówując łeb w łeb Iphone 6 i Galaxy Note 4 na Westonach 4R stwierdzam, że Iphone gra lepiej. Innych słuchawek póki co nie podłączałem do obu jednocześnie, aby wydawać opinie. Ale na Westonach jest jak wyżej.

 

Zaznaczam, że to moje prywatne zdanie.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może kogoś zainteresuje bo trafiłem przypadkiem poprzez hf:http://www.kenrockwell.com/apple/iphone-6-plus.htm#measurements

M.

 

Słuchałem zwykłej szóstki na HD 25-C II i CA 210 i gdyby nie duże gabaryty jak na 4.7 cala (ogólnie duży wyświetlacz, w dodatku bez fhd) no i brak wersji 32 GB, co jest typowym policzkiem w twarz klientów (płaćcie, ch*je!), już byłby mój. No ale trudno.

Lumię 920 muszę obczaić, chociaż duża i kanciasta, jak dla mnie. 4S przy niej akurat jest stary, nie odwrotnie (pomijam to wskrzeszanie 4S z wersją 8 GB w zabawnej cenie).

Porówując łeb w łeb Iphone 6 i Galaxy Note 4 na Westonach 4R stwierdzam, że Iphone gra lepiej. Innych słuchawek póki co nie podłączałem do obu jednocześnie, aby wydawać opinie. Ale na Westonach jest jak wyżej.

 

Zaznaczam, że to moje prywatne zdanie.

Jest na to jedno, bardzo proste wyjaśnienie: iPhone 4S jest najbardziej przejrzysty i jasny z ww. przez Ciebie smarfonów, a Westone 4R są zaciemnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat największa różnica była nie na górze pasma, a w artykulacji, energii i odpowiednim trzymaniu w ryzach pozostałych zakresów. Iphone lepiej sobie radził. Ale to pewnie pochodna wyższego napięcia (około 1V) na wyjściu. I to praktycznie niezmiennego wraz ze zmianą impedancji obciążenia. A gdzie Note wyciąga około 0,4V.

 

Co do góry, cóż Westone są jakie są, nie powiedziałbym że są ciemne, a raczej stonowane, wyrównane, spójne i pod kontrolą. Mnie to akurat pasuje w dokanałówkach. Ciemne to są IEMy od Cardasa, co je słuchałem przez chwilę, modelu nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat największa różnica była nie na górze pasma, a w artykulacji, energii i odpowiednim trzymaniu w ryzach pozostałych zakresów. Iphone lepiej sobie radził. Ale to pewnie pochodna wyższego napięcia (około 1V) na wyjściu. I to praktycznie niezmiennego wraz ze zmianą impedancji obciążenia. A gdzie Note wyciąga około 0,4V.

Iphone wersja EU to 0,7V ( niestety).

M.

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Jiyayu G2F ktoś słuchał? Ponoć ma chip Wolfsona, jednak cieżko znalezc jakaś ciekawa recenzje. Warto sie bawić w takie rzeczy? BTW, cena polskiego importera na Allegro lekko z d...

Kość to jedno,a implementacja drugie. Często bywa, że odtwarzacze na dobrej kości grają kiepsko. Ale nie powiem, bo chętnie bym posłuchał ten telefon :)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chętnie bym posłuchał różnych wynalazków, ale rozważanie niektórych to taka sztuka dla sztuki bo ich dostępność na naszym rynku jest praktycznie zerowa. To tak mniej więcej jak z telefonami Vivo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno z chińskich telefonów wiem na pewno, że lenovo omijać szerokim łukiem jeżeli komuś zależy na przyzwoitej jakości dźwięku, tak samo jest z iOcean i wiele innych firm krzak. Niektóre xiaomi brzmią nieźle m.in mi3s. Sam mam lenovo a820 i jako telefon do rozmów, smsów czy przeglądania internetu jest w porządku to jakość dźwięku jest krótko mówiąc tragiczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku aktualizacji mój Redmi 1S gra dużo lepiej. Wcześniej odbierałem go raczej jako dosyć przeciętnego grajka, zwłaszcza w pierwszych wersjach CM dźwięk trochę kulał. Wszystkie zmiany w sofcie wprowadziły jednak znaczą różnicę w jakości dźwięku - telefon nie gra już tak ciepło i mułowato, pojawiły się detale, ogólnie całkiem nieźle. GSMArena twierdzi że gra lepiej nawet od Mi3 i Mi4 nie mówiąc o Moto G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Jiayu w Polsce ma całkiem dobrego oficjalnego importera- daje standardowa gwarancje realizowana w kraju, maja sprzęt na aukcjach Allegro jako firma, odpisują na maile nie na zasadzie kopiuj/wklej.

Niestety, cenowo sie chyba troche rozminęli z zapotrzebowaniem rynkowym. Poza tym, ze od ponad pol roku ceny na aukcjach maja takie same, to po prostu sa one za wysokie. Za cene g2f mam nowa Lumie 920...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To, że mi zeszło 6% przez około 2 godziny, nie znaczy że do końca będzie mi schodzić w takim samym tempie.

Jak będę miał chwilkę, to zrobię realny test - naładuje do 100% i wtedy puszczę muzyczkę i zobaczymy jak wtedy wypadnie

czas odtwarzania muzyki.

A po za tym, AK na pewno ma mocniejszy AMP i inne podzespoły, które powodują

szybsze zużycie baterii. Ten w Vivo to MX97220, wiem że to ten sam co w Fiio E07K. Nie

wiem czy to jest dobry AMP czy nie bo za bardzo nie umiem znaleźć opinii. Jeszcze jest

kodek TLV320 ale nie wiem jak on się przedstawia jakościowo.

Witam, w jakim sklepie kupiłeś vivo xshot i jak wyszło z cłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem z liaow.com

Mam wersję elitę, nie musiałem płacić cła.

Sklep jak najbardziej polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem z liaow.com

Mam wersję elitę, nie musiałem płacić cła.

Sklep jak najbardziej polecam :)

Ok. dzieki za info ;-) Jakbyś porównał Vivo Xshot z Meizu MX4 który według Ciebie jest lepszy muzycznie. I jak z jakością wykonania tych dwóch smartfonów? widze że masz te dwa modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam opcję LG G2 mini czy dżwiękowo ktoś zna możliwości, bo krótkie granie w Saturnie to mało rzetelna ocena, choć na pierwszy rzut uchem było ok.

Korzystam jedynie z SR60e, a do tej pory używam Advance i Nano 2G.

 

Sam sobie odpowiem, a może ktoś skorzysta.

G2 mini jest fajnym i poręcznym telefonem ze sporym 4,7" wyświetlaczem, ale audio niestety nie jest jego mocną stroną.

Wgrany PowerAmp daje jakieś możliwości, jednak do bazowego grania też niewiele wnosi.

 

Jak się przesiądzie i zapomni o pozostałych nośnikach to słuchać się da, ale jak się choć na chwilę wróci ...

to niestety te braki są trudne do zaakceptowania.

G2 mini gra płasko, bardzo płasko i bez wyrazu, przejście na Nano 2, odrazu pokazuje jakość dżwięku, przestrzeń holografia, życie.

Miałem możliwość wyboru SGS3 zachwalanego za audio, ale miałem ten telefon przez jakiś czas i nie przypadł mi do gustu ten dżwięk.

I okazało się,że wysłużony SGSAdvance był na naprawdę niezłym poziomie, coś ala stare iRivery.

Ostatnio słuchałem Iphona 6, no i przyznam nie będąc fanem tej marki, że gra naprawdę nieżle.

Będąc na urlopie dałem znajomemu SR60E podłączył do swojej 6 i widziałem jak się zdziwił słysząc swój telefon :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też sam sobie odpowiem: Nexus 6 dalej nie wiem jak gra ale jako telefon jest przeciętny. Szczególnie biorąc pod uwagę jego cenę. Nie chodzi o wielkość, bo z tym się liczyłem ale żeby 4 rdzenie po 2,7 GHz + 3gb ramu muliło to są jakieś jaja. To samo tyczy się Note 4 i P6+, no naprawdę nie rozumiem.

 

Padło na M8 silver, chodzi jak złoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też sam sobie odpowiem: Nexus 6 dalej nie wiem jak gra ale jako telefon jest przeciętny. Szczególnie biorąc pod uwagę jego cenę. Nie chodzi o wielkość, bo z tym się liczyłem ale żeby 4 rdzenie po 2,7 GHz + 3gb ramu muliło to są jakieś jaja. To samo tyczy się Note 4 i P6+, no naprawdę nie rozumiem.

 

Padło na M8 silver, chodzi jak złoto.

 

Ja rozumiem... Jak softy ważą po 3GB to nie może być inaczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności