Skocz do zawartości

Telefon z najlepszą jakością dźwięku.


imaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Panowie i Panie.

Moja przygoda z chińskimi telefonami trwa w dalszym ciągu.

Właśnie dziś, przytuliłem nowiutkiego Meizu MX4 PRO.

Nie będę się tu jakoś mega rozpisywać, napiszę po krótce, jakie są moje wrażenia z odsłuchu i porównam go bezpośrednio do Vivo Xshot, którego też miałem.

Na początek... pierwszy raz słyszałem takie "dociążenie" dźwięku z telefonu! Po prostu jest moc, miazga! Do tego są fajne opcje, low gain, hi gain (czyli np. inne ustawienia do słuchawek niskoohmowych i wysokoohmowych), jest także opcja automatycznej analizy, jakie to słuchawki akurat włożyłem do dziurki ;).

Dźwięk jest niesamowicie przestrzenny, naturalny, z dużym funem i dużą rozdzielczością (szczegółowością). Charakterystyka brzmienia to takie " \__ ", lecz bass jest tylko minimalnie bardziej podkręcony w stosunku do reszty.

Porównując go do Vivo Xshota, jest lepiej, troszkę większa rozdzielczość, jak dla mnie bardziej przyjemnie brzmi z dziurki od Meizu (więcej funu?). Na pewno jest DUŻO więcej mocy!

Na gorąco: porównanie do Fiio X3, nie myślałem, że to napisze... ale Meizu MX4 PRO gra po prostu lepiej, mocy ma prawie na tym samym poziomie (sic!, że telefon? :P ), dźwiękowo nawet lepiej. Po prostu sami musielibyście usłyszeć, miód. Co do obsługi telefonu rewelacja, nie mogę się do niczego przyczepić, tu jest Polskie menu, więc pod tym względem plus dla Meizu. Mamy świetny ekran 5,5cala 2k, batkę 3350mah, skaner linii papilarnych, dobry aparat, REWELACYJNE wykonanie, dobry procek Exynos , w sumie wszystko co najlepsze. Jest tylko jedno małe "ale", to pewnie z racji mocy, ponieważ bateria na odtwarzaniu muzyki dość szybko ucieka, nie w takim tempie jak w dedykowanych odtwarzaczach, jednak znacznie szybciej niż w jakimkolwiek telefonie jakiego mogłem mieć. Ma znacznie więcej mocy niż "sławne" One M7 i M8, także jedynie to, chodź tragedii nie ma ;). Jeszcze jedno: nie ma slotu SD, co jest pewnym minusem, ale obsługuje usb otg, także tu też nie ma tragedii, jakoś niedługo mają wypuścić wersję 64gb, ja nie chciałem czekać i wziąłem 32gb.

 

Na koniec: polecam każdym melomanom :)

 

pozdrawiam

Sławek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PENDRAGON, jeszcze go pod tym kontem nie testowałem, jak będę miał "chwilkę" to na pewno to zrobię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, bo w sumie nie licząc mocy na wyjściu której ma zdecydowanie najwięcej ze wszystkich smartfonów jakie widziałem ( prawie 2 razy więcej niż M8),

to wypada on słabiej od Galaxy S5 i HTC One M8. Co prawda różnice są bardzo nieduże ( poza crosstalkiem gdzie Meizuu bardzo odstaje) ale jednak są:

http://www.gsmarena.com/meizu_mx4_pro-review-1196p7.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Ten wątek jest czymś, czego od pewnego czasu szukałem. Mało kto ma możliwość przesłuchać ileś tam smartfonów, na dobrych słuchawkach i do tego słyszeć różnicę, a jeszcze później chceć się tym podzielić na forum.

 

Dzięki Wam za to.

 

Do pełni szczęścia brakuje (mi) jeszcze (jak najbardziej subiektywnego) rankingu smartfonów pod kątem jakości dźwięku, ewentualnego porównania ich do odtwarzaczy (jak widać po postach, bywają już takie smartfony, które do odtwarzaczy porównać można).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nemrod, tylko pamiętaj, że suche liczby NIE GRAJĄ, osobiście moim zdaniem to tylko podgląd, słuchanie live i tak zweryfikuje każdego grajka, do tego jest coś takiego jak "gust", a o gustach się nie dyskutuje.

 

mopiaty, ja w sumie już troszkę tych smatphone'ów miałem *Iphone 4s i 5s, HTC ONE M7 i M8, Nokia 808 PV, Lumia 1020, Samsungi Note 4, S4, S5, do tego różne typu właśnie meizu MX3,4, Vivo Xshot i teraz Meizu MX4 PRO), a wszystko testuję na słuchawkach: Sony XBA-H3, AKG K550 i sennki iE8i. Zawsze staram się moje wrażenia z odsłuchów przedstawić tu na forum, by potem każdy mniej więcej wiedział jak, co gra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, lecz w Meizu jest Flyme OS, który dostał zapowiedź do lollipopa.

Jeżeli chodzi o wsparcie: i w Vivo, i w Meizu praktycznie co tydzień jest jakaś aktualizacja, zobacz sobie na forach MX3, który ciągle jest bardzo dobrze wspierany, ma również dostać 5.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO każdy kolejny android od czasów 4.0 jest coraz gorszy więc nie ma co się spieszyć z tymi przesiadkami ;). Od strony API programistycznego wyraźnie widać że każda kolejna wersja zabiera kolejne funkcje dzięki którym można było pogrzebać w systemie. System staje się coraz bardziej zamknięty. Za rok lub dwa prawdopodobnie będziemy synchronizować dane na smartfony z androidem za pomocą aTunes :D.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze często są poprawki ale chodzi mi o wersję Androida. Niestety Nexusy i Motorole mi nie pasują specyfikacja pomimo szybkich aktualizacji. Mając lg g2, czy inny popularny telefon to wsparcie cyanogenmod i innych Custom ROM jest lepsze. A nie zawsze mam cierpliwość czekać aż producent się wysili na aktualizację. W przypadku mniej popularnych Meizu itd. Jest z tym gorzej ze sterownikami pod exynosy i MediaTek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu temat troszkę się komplikuje - tworzy się kilkuwymiarowa macierz zależności:

smartfon <-> system <-> sterowniki <-> odtwarzacz

 

W całym wątku przewija się w zasadzie ograniczona ilość smartfonów (topowe Samsungi, topowe Soniaki, Jabłkofony, pojedyncze HaTeCeki czy eLGi i na koniec świeżutkie skośnookie odkrycia Slaviola, które znienacka dołączają do stawki), zatem tutaj, jeżeli już coś mamy, a nie chcemy/możemy kupiś czegoś innego - wybór mamy ograniczony.

 

A co z ROMem? Powiedzmy, że możemy zaryzykować gwarancję urządzenia w celu zrutowania i wgrania innegoż. KK raczej nie ma pochlebnych opinii. Czyli JB? CM? A może jednak ktoś ma ciekawsze doznania np. z MIUI czy PolishBlood?

 

Sterowniki po zrutowaniu teoretycznie też możemy podmienić - na jakie?

 

Odtwarzacz też na szczęście został przez Was przesiany - PowerAmp lub Neutron.

 

Gorzej, jak się okaże, że nie każda słuchawka (a raczej jej procesor dźwięku) odpowiednio dobrze współpracuje z takim czy innym ROMem.

Edytowane przez mopiaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mopiaty, tu jeszcze dochodzi głos użytkownika, który niekoniecznie wymaga roota itd.

Są użytkownicy, w tym ja, który nie "grzebie" w oprogramowaniu, zostawiając je takie jakie jest, ciesząc się danym systemem w wersji "stock", bo to mu wystarcza i niekoniecznie potrzebuje czegoś więcej. Mnie akurat Flyme OS w Meizu zadowala w 100%, dotąd wszystko chodzi miód, jakiekolwiek programy/gry chodzą bez zająknięcia, więc po co mi jakieś rooty?

Co innego użytkownicy, którzy uwielbiają customować swoje smatrphony, tu zaczynają się schody, bo po takiej zabawy nie wiadomo, czy wszystko będzie śmigać jak powinno, weźmy przykład MX4 PRO, gdzie mamy ES9018K2M DAC i amplifier OPA1612 - czy po zabiegu zmiany softu, dalej będzie "grać"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą - osobiście też wolę korzystać ze stockowych rozwiązań, zwłaszcza w przypadku tych topowych sprzętów.

 

Jednakże mój obecny smartfon (ZTE Reyo) należy do mocno budżetowych rozwiązań, a jego niewielka popularność nie daje nawet możliwości kustomizacji ROMu (po prostu takich nie ma).

Chciałem raczej wykorzystać starą Xperię i wycisnąć z niej co się da, a w niedalekiej przyszłości wykorzystać te doświadczenia nabywając odpowiednią słuchawkę, tudzież odpowiednio ją modyfikując.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to akurat Meizu podobnie jak Xiaomi są już zrootowane firmowo więc nie ma mowy o kombinowaniu :P Ze zmianą ROMa też się za bardzo nie pobawimy. FlymeOS jest mocno zamknięty i trudno w nim pogrzebać. Jedynie na MX2 były jakieś custom romy. Szkoda bo telefony prezentują się bardzo fajnie pod względem hardware ale głupio bo nawet polskiego nie ma. Ograniczenia systemowe właśnie skłoniły mnie do zakupu czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saviola: Faktycznie, liczby nie graja tylko pokazują jaki poziom techniczny prezentuje dany sprzęt. W pełni rozumiem, że coś co na papierze wygląda słabiej

może się komuś dużo bardziej podobać. Kłopot w tym, że skoro S5 i M8 graja pod względem technicznym lepiej od Meizu jak

mocno powiększą tą różnice nowe flagowce, których premiera tuż,tuz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie myślę nad wymianą swojego g2 i szukam czegoś właśnie z porównywalną jakością dźwięku, aparatem i myślę nad meizu, oneplusone i xiaomi... Oneplus one głównie przemawia za mną jakoś generalnie, ale jak to gra w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności