Skocz do zawartości

Telefon z najlepszą jakością dźwięku.


imaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, musze cos wybrac, a skoro L9 II gra tragicznie (co w sumie podkreslane jest w kazdym tescie) wiec trzeba wybrac cos innego.

Sony Xperia M2 albo HTC Desire 610 to dosyc nowe smartfony, ale moze ktos juz sluchal? Maja start do SGS + voodoo? Jakby sie zgrywaly z EPH-100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Desire nie słuchałem, za to Xperie m2 tak. Jako smartfon całkiem ok, działa szybko, sprawnie i bardzo płynnie, lepiej niż mój Galaxy S3 ale reszta to typowa średnia półka. Aparat średni, wyświetlacz mierny. Dźwięk na słuchawkach typowy dla Xperii, raczej ciepły, pod względem jakości daleko do flagowców jak Galaxy S3, SGS czy nowsze jak One, Z1 itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI3 gra jakościowo, podobnie do Nokii E72 (bezpośrednie porównanie) tylko trochę jaśniej, delikatnie bardziej szczegółowo. Obowiązkowo należy korzystać z ViperFX (polskie wersje rom mają zaimplementowane), bo natywne "dirac" jest kiepskie. Słuchawka nie jest super głośna, więc dla lubiących lepsze wypełnienie brzmienia, głośność, trochę bardziej wymagające słuchawki, wypada użyć wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem małe przygody z zamówieniem Xiaomi mi3, ale ostatecznie telefon jest u już u mnie. Pierwsze zamówienie - fałszywy numer śledzenia DHL i 10 dni olewki. Dostałem zwrot kasy i zamówiłem u innego sprzedającego, telefon po 5 dniach od złożenia zamówienia był u mnie. :D Na dodatek tylko 32zł Vatu.

 

Telefon w porównaniu do motorolki razr gra sporo jaśniej, minimalnie bardziej szczegółowo. Bas przeszedł największą zmianę, odchudził się, zyskał lepszą kontrolę. Ogólnie brzmienie w motoroli jest bardziej dociążone, z większym impaktem. Xiaomi jest bardziej stonowane, równiejsze. Głośność porównywalna.

 

Nie bawiłem się jeszcze tym całym viperfx, może zmiany wychodzą na lepsze. Sprawdzę to jak znajdę chwilę czasu.

Edytowane przez Simple
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Słuchał ktoś LG G3? Pomiary podobno rewelacyjne.

i nie tylko pomiary, przesiadałem się z g2 na g3

 

dźwięk porównywałem z g2 s4 note3 i one m7 na lime earsach i na audio technica es7

 

zdecydowanie g3 wypada najlpiej gra najczyściej, najbardziej zrównoważonym dźwiękiem, najładniej barwowo

 

 

kolejność wg mnie jest taka: s4=note3<g2<one<g3 gdzie różnica między one m7 i g3 jest niewielka, dalej od g2 jest większa różnica a między g2 a samsungami są lata świetlne. One ma nieco więcej mocy, g3 z kolei mniej koloruje.

 

Dźwiękowo nadal nie jest to poziom dx50 czy x5 ale jak na telefon jest wybornie. Idealnie się słucha wimpa czy mp3 320/flac do dsd czy 24bit flac warto dokupić jednak playera.

 

ogólnie polecam, jak ktoś z Wrocka chce potestować to wpadajcie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin dobrze pisze. Jak na telefon nieźle. Co prawda trudno nie zauważyć, jak się przed chwilą Kałacha słuchało...warto by porównać z ipodem 5g z dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja stwierdzam, po paru miesiącach użytkowania, że iPhone 5S pod względem dźwięku to szit. :angry:

 

Nie pasuje do większości głośników przenośnych (jedynie Edifier Breathe się z nim dobrze zgrywał), jest płytki, bez żadnej głębi, dla mnie za jasny, mało rozdzielczy, a gdy Grado się wygrzały do końca (tak myślę), to do nich też nie pasuje - nawet słaby One S lepiej z nimi gra (choć wtedy jest bardzo analitycznie). C***, **** i kamieni kupa. :angry:

Edytowane przez iDaft
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam - ten Note 3 był z Exynos czy Qualcomm?

 

 

kolejność wg mnie jest taka: s4=note3<g2<one<g3 gdzie różnica między one m7 i g3 jest niewielka, dalej od g2 jest większa różnica a między g2 a samsungami są lata świetlne. One ma nieco więcej mocy, g3 z kolei mniej koloruje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja wam powiem :)

Telefon do dzwonienia, odtwarzacz do słuchania :D

Zwyczajnie nie mógłbym sobie pozwolić na takie wyjadanie akumulatora.

Najlepszym telefonem jest więc nokia e72 + kanapka z imoda za resztę pieniążków z budżetu na telefon :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności