Skocz do zawartości

Telefon z najlepszą jakością dźwięku.


imaniak

Rekomendowane odpowiedzi

A kto ich tam wie, co im tam się sprawdza. Może "sprawdza" im się cena zakupu kostek, gdzie niewątpliwie ES9018K2M jest raczej z tych droższych i ESS ma dość specyficzną politykę sprzedaży. A gdzie CS4398 jest tani jak barszcz z uszkami na rynku azjatyckim i wszędzie go pełno. Księgowi przede wszystkim, a dopiero później inżynierowie, rządzą w takich przedsięwzięciach. Poza tym nikt nie twierdzi, że CS jest zły. On jest po prostu upierdliwy w implementacji w urządzeniach mobilnych. Nie był projektowany z myślą o takich zastosowaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto ich tam wie, co im tam się sprawdza. Może "sprawdza" im się cena zakupu kostek, gdzie niewątpliwie ES9018K2M jest raczej z tych droższych i ESS ma dość specyficzną politykę sprzedaży. A gdzie CS4398 jest tani jak barszcz z uszkami na rynku azjatyckim i wszędzie go pełno. Księgowi przede wszystkim, a dopiero później inżynierowie, rządzą w takich przedsięwzięciach. Poza tym nikt nie twierdzi, że CS jest zły. On jest po prostu upierdliwy w implementacji w urządzeniach mobilnych. Nie był projektowany z myślą o takich zastosowaniach.

Ja Cie rozumiem, ale gdyby były takie problemy z tym chipem, to nigdy byśmy ich nie zobaczyli

w całej serii AK, bo producenci tak drogiego sprzętu nie zaryzykowali by tego, iż ich odtwarzacze

byłyby np. niestabilne czy grały słabo. Może tak być, że od jakiegoś czasu jest specjalna wersja CS4398, ktora

pozbawiona jest "wad", i to właśnie ona wędruje do wszelakich playerow przenośnych.

Acha, i to że ES9018K2M jest nowszy, drozszy i bardziej dopasowany do urządzeń mobilnych niż CS, nie

oznacza to, iż gra lepiej. W dzisiejszych czasach czasami przekonuje się o tym, że starsze czesto bywa

lepsze od nowszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że mi zeszło 6% przez około 2 godziny, nie znaczy że do końca będzie mi schodzić w takim samym tempie.

Jak będę miał chwilkę, to zrobię realny test - naładuje do 100% i wtedy puszczę muzyczkę i zobaczymy jak wtedy wypadnie

czas odtwarzania muzyki.

A po za tym, AK na pewno ma mocniejszy AMP i inne podzespoły, które powodują

szybsze zużycie baterii. Ten w Vivo to MX97220, wiem że to ten sam co w Fiio E07K. Nie

wiem czy to jest dobry AMP czy nie bo za bardzo nie umiem znaleźć opinii. Jeszcze jest

kodek TLV320 ale nie wiem jak on się przedstawia jakościowo.

Edytowane przez Slaviola
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej telefon ma ma procek, ekran, pełnego androida i sporo procesów w tle, które powodują, ze realnie ta dysproporcja będzeę jeszcze większa.

Patrząc zresztą na wykresy X1 (XShota na razie nigdzie nie można znaleźć) to jak na telefon gra świetnie. Widćc jednak całkiem sporą dziurę na subbasie, która właśnie najczęściej spowodowana jest niewydolnością prądową układu.

W porównaniu do wyspecjalizowanych DAPów jednak dysproporcja jest spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam lg g2 i zamierzam kupic sobie nuforcy ne700m. (kiedys mialem upatrzone eterny pro, teraz, jako ze niedostepne to z innych, funowych, bassowych dokow do 200zl to nuforcy najlepsze?)

pilot rozumiem, ze to wszystko dziala?

muzyke mam na spotifaju. czy jesli chodzi o jakosc to czy on nie bedzie waskim gardlem? zamierzam zrootowac telefon i wgrac vipera, bo nawet eq nie mam obecnie. rozumiem, ze warto?

 

ps. czy wgrywal ktos lollipopa? czy zmienia cos w dzwieku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi pomożecie, bo mam poważny problem :)

Jestem szczęśliwym posiadaczem LG G2 i bardzo lubię jak gra.

Niestety dostałem telefon służbowy i nie widzi mi się noszenie dwóch naraz.

W związku z tym rozglądam się za fajnym telefonem Dual-SIM. Problem jest tylko taki, że większość fajnych takich telefonów to chińczyki, które często słabo grają.

Przykładowe telefony, o których myślałem to Huawei P7, Huawei Honor 6, albo ZTE Nubia Z7.

Czy ktoś zna telefon na dwie karty SIM z dobrą jakością dźwięku i w rozsądnej cenie (powiedzmy 1000-1200zł max)?

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować z adapterem na 2 karty sim ale gwarancji nie ma czy będzie działać i czy w lg g2 da radę w ogóle włożyć adapter. Koszt niewielki ale ryzyko spore, że nie będzie działać lub pasować.

 

Co do telefonu dual sim, to niestety nie wiem, który gra dobrze. Mam lenovo a820 i jest gorzej niż źle ;), oczywiście chodzi o jakość dźwiękową :P

 

Aha koszt adaptera to max 10 zł z wysyłką :)

Edytowane przez down32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety adapter pozwala używać jednej albo drugiej karty SIM. Ja potrzebuję być cały czas w zasięgu obydwóch numerów.

Zostaje mi jeszcze Moto G 2gen. Tam siedzi Snapdragon 400, nie powinno to tragicznie grać, z tego co pamiętam po pierwszej Moto G, ale przyzwyczajony jestem jednak do lepszych telefonów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A HTC one sprzedają u nas w Polsce w wersji dual sim?
;-).
Alcatel one touch idol 8008x Albo z końcówką d jest dual sim. Zwykła wersje tez można przerobić na dual bo obok slotu sim jest drugi ale zakryty plastikiem, trzeba go oderwać i pewnie wgrać soft od bliźniaczego modelu. Niby niewiele zabawy ale jednak. Gra przyzwoicie ale bez szału. Aparat słaby mimo 8 mpix. Reszta przyzwoita.

 

 

No dobra, tobie może się spodobać Galaxy s5 mini dual (raczej nie z wyglądu :D). Podzespoły przyzwoite, chip woflsona, dual sim. Trochę ponad budżet niestety http://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/samsung-galaxy-s5-mini-dual-sim-sm-g800h-czarny.bhtml .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedają: http://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/htc-one-m8-gun-metal-szary.bhtml#opis

Coraz bardziej się jednak nastawiam na Huawei.

S5 mini dual też rozważałem, ale wkurza mnie podejście Samsunga do S-costam Mini. Bardzo wolno albo i wcale je Samsung aktualizuje.

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając Htc One m7 i porównując z ascend p7 to pierwszy wygrywa. Huawei ma kilka zalet ale jeżeli chodzi o dźwięk to gra dobrze, choć gorzej od One, raczej to półka One X+ i sgsa 1. Kiedyś napaliłem na p7 ale teraz wiem, że bym źle wybrał, są lepsze chińczyki.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma Huawei Ascend P7. Telefon ogólnie wyglądem robi duże wrażenie. Jest niesamowicie płaski, a przy tym świetnie wykonany i sprawia wrażenie solidnego oraz wytrzymałego. Zarówno z przodu, jak i z tyłu zamontowano gorilla glass przez co telefon niemal w ogóle się nie rysuje i po pól roku używania nadal wygląda jak nowy, choć nie był noszony w żadnym futerale. Jeśli chodzi o dźwięk, ciężko porównywać go z jakimkolwiek HTC. Jest on niezwykle czysty, ale ogólna charakterystyka na pewno nie każdemu przypadnie do gustu (w tym mi). Gra chłodno i dość płasko z niewielką dynamiką, ale za to bardzo szeroką sceną. Być może po ściągnięciu jakiegoś innego odtwarzacza niż standardowy typu poweramp da się to poprawić dobierając odpowiednie efekty i EQ. Nakładka od Huawei jest jedną z najlepszych na androida - bardzo przejrzysta i z mnóstwem możliwości personalizacji oraz unikalnych efektów, których na próżno szukać u konkurencji. W 3 słowach:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam opcję LG G2 mini czy dżwiękowo ktoś zna możliwości, bo krótkie granie w Saturnie to mało rzetelna ocena, choć na pierwszy rzut uchem było ok.

Korzystam jedynie z SR60e, a do tej pory używam Advance i Nano 2G.

Edytowane przez Adamw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który z następujących telefonów zagra lepiej?

 

Lumia 925

Nexus 5

iPhone 5

 

Szukam telefonu który po wzięciu do ręki sprawia wrażenie solidnego sprzętu a nie plastikowej zabawki, więc samsungi odpadają.

Zależy mi też żeby za rok telefon chodził tak samo płynnie jak nowy, bez konieczności zabawy w formatowanie i ponowne instalowanie oprogramowania.

No i żeby właśnie przyjemnie słuchało się z niego muzyki, bez żadnych dodatkowych urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności