Skocz do zawartości

Telefon z najlepszą jakością dźwięku.


imaniak

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam tą droższą wersje - ultimate.

W sumie to coś koło 2.2k złotych.

Vivo jako firma nie jest tania. Można

ją porównać jak u nas Apple, tak u nich Vivo.

Na prawdę jakość wykonania na najwyższym poziomie, nie osiągalnym przez innych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja noszę go cały czas w kieszeni.

Moim zdaniem nie jest tak źle.

Z reguły wszystkie Vivo grają lepiej od konkurencji, lecz Xshot - już po "bebechach" w specyfikacji widać, że będzie grać!

I gra :D

Jest taka fajna opcja w Vivo - po przeciągnięciu palcem szybkim ruchem z prawej krawędzi telefonu do środka ekranu i z powrotem, zmniejsza się nam "ekran działania" do takiej wielkości jakiej chcemy, a "reszta" pozostaje nieaktywna. To tak jak ekran w ekranie.

Strasznie to pomaga obsługę jedną ręką, jak np. jazda samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie...

Note'y są zdecydowanie większe!

Nie ma co porównywać. Vivo Xshot jest znacznie bardziej poręczny.

Note 4 dla przykładu jest prawie centymetr dłuższy, pół centymetra szerszy i 1,5mm grubszy, co jest sporą różnicą.

Jak będę miał trochę czasu zrobię hands on review.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak., jeżeli chodzi o to to dokładnie bardzo podobna funkcja (jak nie identyczna).

Przejrzyjcie sobie ten temat, jakie foty ludziska "czaskają" Xshotem:

 

http://vivoforums.com/thread-vivo-xshot-camera-samples-and-tips

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Sklep Play jest, wszystko działa, tylko najpierw trzeba było z Vivo store zainstalować aplikacje

Google service i wszystko hula jak ta lala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając trochę o telefonach vivo dowiedziałem się, że seria X jest najlepsza do muzyki i to najlepsze audiofilskie smartfony na rynku. Xshot ma chip audio cirrus logic CS4398, Vivo X3S ma ESS ES9018 MK2 (taki sam jak iBasso DX90), a Vivo X5 ma dokładnie ten sam zestaw co Xshot z tą różnicą, że zamiast Texas Instrument TLV320 ma Yamahę YSS205X. Orientuje się ktoś, który z tych z nich prezentuje się najbardziej obiecująco?

Edytowane przez jamejest
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X3S "teoretycznie" jest z nich wszystkich najlepszy... ale to ogramny "phablet", także jako telefon średnio się nadaje...

Co do X5 - czytałem, że Xshot mimo wszystko lepiej gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle!

Praktycznie można rzecz biorąc, jakie nie wezmę słuchawki, to naprawdę dobrze zgrywają się z Vivo, a już parę "dobrych: sztuk słuchawek próbowałem.'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że ten sam dac chip co jest w Vivo Xshot (CS4398) montowany jest w AK100.

W AK120 i AK240 też jest, lecz podwójnie.

To naprawdę coś "wielkiego", skoro ten sam chip co w Vivo, znajduje się w jednych z najlepszych odtwarzaczy przenośnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że ten sam dac chip co jest w Vivo Xshot (CS4398) montowany jest w AK100.

W AK120 i AK240 też jest, lecz podwójnie.

To naprawdę coś "wielkiego", skoro ten sam chip co w Vivo, znajduje się w jednych z najlepszych odtwarzaczy przenośnych.

To niestety niczego nie dowodzi. Wielokrotnie już w smartfonach montowano wypasione dac-e które niestety grały beznadziejnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, lecz w tym przypadku jest inaczej.

Software jest dopracowany, także reszta hardware hifi jest ok.

Nie wydaje mi się, abym gdzieś czytał, by w którymś telefonie był montowany

ten chip od Cirrus Logic. Wiem o różnych Wolfsonach, jeszcze w Nokii 808 Pv

jest jakiś CS, ale nie wiem dokładnie jaki.

Edytowane przez Slaviola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Masz rację.

Jednak gdzieś czytałem, że przez ''słaby software'' chip ten w X1 nie był do końca wykorzystywany.

W Xshot, wszystko jest "dopięte" na ostatni guzik.

Jedyny problem w tym, że "Hi-Fi" mode współpracuje na razie tylko ze stockowym playerem (który notabene jest bardzo dobry), lecz

w późniejszym aktualizacjach ma być dodana współpraca z playerami firm trzecich.


Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie smartphony od Vivo grają świetnie.

W przypadku Xshot, dodatkowo mamy świetne podzespoły (procek, ram), świetny aparat (najlepszy ze wszystkich androidów) i rewelacyjnie zoptymalizowany

Funtouch OS 1.2 (baza: Android 4.3), który już bardzo nie długo będzie zaktualizowany do Funtouch OS 2.0 (baza: Android 4.4).

Jest do pobrania beta wersji 2.0, gdzieś był nawet test, w którym stwierdzono, że to najlepiej zoptymalizowany i najlżejszy ze wszystkich zmodyfikowanych i stockowych

androidów ever. Także Vivo - brawo i oby tak dalej!


Inni producenci powinni uczyć się od Vivo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CS4398 ma ten problem, że nie jest to kostka pierwotnie dedykowana do zastosowań przenośnych. To "dorosła" kość i nie ma dobrego zarządzania energią i generalnie nie jest "low power". Taki stan rzeczy, zawsze stanowił wyzwanie dla konstruktorów, którzy implementowali ją do urządzeń mobilnych. Problemem nie był soft, bo softu to prawie tam nie ma, jeśli chodzi o konfigurację trybów pracy kostki. Problemem jest niedomagające zasilanie. Aby wycisnąć maks z CS4398 trzeba zasilanie solidne i stabilne jak skała. Wtedy CS zaczyna grać należycie. To generalnie stara kostka, z czasów gdzie nikomu nawet do łba nie przyszło, że ktoś ją zapoda do przenośnego sprzętu.

 

Co innego ES9018K2M, która z definicji jest do takich zastosowań przygotowana i mocno oprogramowana. Ale ta z kolei jest droższa sama w sobie.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem o nim pisać, bo to bardziej aparat z telefonem niż odwrotnie.

No ale w sumie masz rację, chodź jeszcze sampli i recenzji nie widziałem, także to na razie tylko suche dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o ... tu mnie zaskoczyłeś

Tego jeszcze nie testowałem. Wczoraj miałem w 100% naładowany, słuchałem ok. 2 godziny i zeszło mi 6% baterii.

Oczywiście słucham cały czas z włączoną funkcją "Hi-Fi" (to wtedy włącza się dedykowany układ CS4398).

Gdy włączamy tą opcję, jest nawet info, że będzie większe zużycie baterii, niż bez tej opcji (wtedy działa stockowy chip od Qualcomma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tym standardowym playerze masz na przykład jakieś suwaki do podkręcania basu i innych efektów, jak w poweramp'ie?

CS4398 chyba jednak jakoś sprawdza się w urządzeniach mobilnych skoro Vivo zamontowało w modelu X3 chip ES9018 MK2, a potem w jego następcy, czyłi X5 znowu powróciło do CS4398

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności