Skocz do zawartości

Telefon z najlepszą jakością dźwięku.


imaniak

Rekomendowane odpowiedzi

 

Owszem, X5 zdecydowanie lepszy, ale nawet X1 "miażdżył" HTC wg mnie. Ze smartfonów to chyba tylko pierwszy Galaxy i S8500 grały ładnie.

 

Serio ? :http://headphoniaks.com/blog/calidad-sonido-smartphones-iphone-6-htc-one-m8-fiio-x1/

 

X1 i HTC One (M8) graja na zbliżonym poziomie i zdecydowanie lepiej niż S 1 i S8500.

 

 

Serio. One poszedł do nowego właściciela (niech się kto inny z tym dziadowstwem męczy). Miałem okazję porównać już tego samego dnia, kiedy kupiłem X1. Nie ta scena, nie ta rozdzielczość. A do X5 to tajwańczycy nie mają w ogóle podejścia. Ja bazuję na swoich odczuciach, a nie na opisach z sieci. Pierwsze Galaxy było wg mnie doskonałe pod względem dźwięku, a Wave podobnie. Granie M8 w niczym ich nie przypomina, ot poprawny telefon i tyle.

Edytowane przez ortega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Owszem, X5 zdecydowanie lepszy, ale nawet X1 "miażdżył" HTC wg mnie. Ze smartfonów to chyba tylko pierwszy Galaxy i S8500 grały ładnie.

 

Serio ? :http://headphoniaks.com/blog/calidad-sonido-smartphones-iphone-6-htc-one-m8-fiio-x1/

 

X1 i HTC One (M8) graja na zbliżonym poziomie i zdecydowanie lepiej niż S 1 i S8500.

 

 

Ja bazuję na swoich odczuciach, a..

 

 

Oto właśnie chodzi producentom grajków za grubą kasę. Bo odczucia są g. warte, każdy ma swoje w zależności od pogody, od jadłospisu w danym dniu, abstynencji/aktywności seksualnej i wielu innych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak nazwać bezpośrednie porównanie na tych samych słuchawkach w tym samym czasie? U mnie była zależność od autobusu, bo porównywałem na pętli (dla tych z Łodzi na krańcówce :)), czekając na odjazd. A cena FiiO X5 jest mniejsza od ceny nowego HTC. Nie twierdzę, że X5 to najlepszy grajek świata, ale granie z telefonu to już nie to samo.

Edytowane przez ortega
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hafis-> Oczy podobno mu przewiązali opaską. Reszty szczegółów nie znam. Przynajmniej tak relacjonowała mi to jedna z osób, która tam była.

Rolandsinger-> Między kolumnami? Małe różnice? Żartujesz chyba :)

A moze tak bylo, ze roznice akurat miedzy tymi testowanymi kolumnami byly niewielkie. Na tyle nieduze, ze trudne do wychwycenia.

Co ciekawe, nie byl w stanie wychwycic lokalizacji dzwieku? Przeciez nie zmieniali miejscem kolumn. Oj, cala ta relacja pachnie mi urban legend, zeby udowodnic, ze ABX jest be.

 

Naskrobane wirtualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie poziom grania smartfonów takich jak LG G2, G3, HTC M7, M8 jest już naprawdę niezły. Da się tego słuchać w zestawieniu z iemami wysokiej klasy. Plusem jest niewątpliwie to że nie trzeba nosić dodatkowej cegły w kieszeni, różnorodność dostępnych playerów (apek), łączność... Niestety IMO wciąż nie jest to poziom DAPów takich jak X5 czy DX90. Brakuje trochę szczegółowości, zejścia na basie, kontroli, wielowymiarowości sceny, wszystko jest takie zaokrąglone... Dodatkowo w androidzie jest jeszcze bardzo poważny (jak dla mnie) problem z regulacją głośności która ma 14 czy 15 kroków... Nie wiem jaki debil to wymyślił ale dzięki temu udogodnieniu baaaardzo ciężko jest dostosować głośność na iem-ach. Wychodzą kolejne wersje androida o coraz wspanialszych nazwach a problem nadal pozostaje nieruszony (mimo że zgłoszenie na android issue tracker jest od czasów androida 4.0). Czy tak ciężko zrobić chociaż 64 kroki...? Eh...

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie poziom grania smartfonów takich jak LG G2, G3, HTC M7, M8 jest już naprawdę niezły. Da się tego słuchać w zestawieniu z iemami wysokiej klasy. Plusem jest niewątpliwie to że nie trzeba nosić dodatkowej cegły w kieszeni, różnorodność dostępnych playerów (apek), łączność... Niestety IMO wciąż nie jest to poziom DAPów takich jak X5 czy DX90. Brakuje trochę szczegółowości, zejścia na basie, kontroli, wielowymiarowości sceny, wszystko jest takie zaokrąglone... Dodatkowo w androidzie jest jeszcze bardzo poważny (jak dla mnie) problem z regulacją głośności która ma 14 czy 15 kroków... Nie wiem jaki debil to wymyślił ale dzięki temu udogodnieniu baaaardzo ciężko jest dostosować głośność na iem-ach. Wychodzą kolejne wersje androida o coraz wspanialszych nazwach a problem nadal pozostaje nieruszony (mimo że zgłoszenie na android issue tracker jest od czasów androida 4.0). Czy tak ciężko zrobić chociaż 64 kroki...? Eh...

 

Da się to zrobić modami do Xposed Framework. Ale na razie tylko do KitKata, bowiem Xposed jeszcze nie działa na ART. Miałem coś takiego na M8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ortega Tak, wiem o tym modzie na Xposed. Na JB jeszcze mi to działało, niestety na KK już nie... Możliwe że już wyszła nowsza wersja która działa :). Dodatkowo po aktualizacji do KK (4.4.2) pojawiły się jakieś dziwne zniekształcenia w dźwięku w jednej ze słuchawek, które znikły dopiero po zainstalowaniu CM 4.4.4.

 

Zmierzam do tego że kupno DAPa z prawdziwego zdarzenia zaoszczędziło mi dużo czasu który spędzałem na ciągłym grzebaniu w sofcie smartfona i pieniędzy które wydawałem na nowe smartfony z nadzieją że w końcu będzie dźwiękowy przełom... Przełom nastąpił po zakupie DX90 ;).

Dodatkowo obsługa przyciskami jest bajeczna... Regulacja głośności bardzo dokładana.... Jedyny mankament jest taki że to urządzenie nie jest wbudowane w telefon :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ortega Tak, wiem o tym modzie na Xposed. Na JB jeszcze mi to działało, niestety na KK już nie... Możliwe że już wyszła nowsza wersja która działa :). Dodatkowo po aktualizacji do KK (4.4.2) pojawiły się jakieś dziwne zniekształcenia w dźwięku w jednej ze słuchawek, które znikły dopiero po zainstalowaniu CM 4.4.4.

 

Zmierzam do tego że kupno DAPa z prawdziwego zdarzenia zaoszczędziło mi dużo czasu który spędzałem na ciągłym grzebaniu w sofcie smartfona i pieniędzy które wydawałem na nowe smartfony z nadzieją że w końcu będzie dźwiękowy przełom... Przełom nastąpił po zakupie DX90 ;).

Dodatkowo obsługa przyciskami jest bajeczna... Regulacja głośności bardzo dokładana.... Jedyny mankament jest taki że to urządzenie nie jest wbudowane w telefon :).

 

Przełom jest faktycznie, ładujesz DAPa co 6h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fatso, przyznam, że nie czytałem, ale jeśli sprzęt dostajesz, od kogoś kto z handlu nim żyje, nie będziesz przecież jeździł po tym sprzęcie, bo facet więcej się do Ciebie nie odezwie.

 

Wielokrotnie pisałem recenzję w oparciu o własny (kolegów) sprzęt, który później sprzedawany był ze stratą. Ot choćby Madejowy grajek HiFiMAN HM-901, czy HE-560 tegoż samego producenta. Kabelek Crystal audio do AK dostałem od MiP, a mimo to nie miałem wątpliwości co o nim napisać. Także da się pisać obiektywnie, nawet jak sie sprzęt ma od dystrybutora. Baaa mam kilka recenzji, które nie zostały opublikowane. Bo właśnie mogły by być gwoździem do trumny. I dlatego od pewnego czasu mam swojego bloga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Baaa mam kilka recenzji, które nie zostały opublikowane. Bo właśnie mogły by być gwoździem do trumny. <<

 

To wszystko wyjaśnia.

Nie była to moja decyzja, tylko właściciela portalu/czasopisma. Ale to chyba o mnie świadczy dobrze co? Teraz mam swój blog, nie zarabiam na recenzjach, reklama AM jest z sympatii, za friko. To samo zaproponowałem MiP, bo też mi dają wolną rękę i dużo sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@ortega Tak, wiem o tym modzie na Xposed. Na JB jeszcze mi to działało, niestety na KK już nie... Możliwe że już wyszła nowsza wersja która działa :). Dodatkowo po aktualizacji do KK (4.4.2) pojawiły się jakieś dziwne zniekształcenia w dźwięku w jednej ze słuchawek, które znikły dopiero po zainstalowaniu CM 4.4.4.

 

Zmierzam do tego że kupno DAPa z prawdziwego zdarzenia zaoszczędziło mi dużo czasu który spędzałem na ciągłym grzebaniu w sofcie smartfona i pieniędzy które wydawałem na nowe smartfony z nadzieją że w końcu będzie dźwiękowy przełom... Przełom nastąpił po zakupie DX90 ;).

Dodatkowo obsługa przyciskami jest bajeczna... Regulacja głośności bardzo dokładana.... Jedyny mankament jest taki że to urządzenie nie jest wbudowane w telefon :).

 

Przełom jest faktycznie, ładujesz DAPa co 6h.

 

Czyli tyle samo co Nokia Lumia 920 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności