Skocz do zawartości

Wzmacniacze Sluchawkowe


x500

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mogę tak trochę wybić z tematu...

 

Poszukuję ampa najlepiej portable ewentualnie stacja do dziwnego zestawu :) H140 + ACS T2. Jeden i drugi element gra mocno analitycznie i jako tor sprawdza się średnio. Chciałbym to trochę ocieplić, a jednocześnie pogłębić scenę, zafundować sobie lepsze wybrzmiewanie, odnaleźć trochę dołu. Przy czym nie mam ochoty na rozlazłe brzmienie :) Przestrzeń, trochę powietrza, i nieco ciepełka. Nie szukam wybitej średnicy w ramach tego ciepła, bo to niestety tani acz popularny chwyt małketjingowy:)

 

Gdyby ktoś cuś wiedział to będę dźwięczny. Po rozmowie z Rafkichem Tomahawk i Larocco raczej odpadają. Toma przesłucham jeszcze jak Bóg da 10 maja :)

 

Może Majkel byłbyś w stanie coś w ten deseń zmontować :) ?

 

Z góry dzięki

i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Majkel byłbyś w stanie coś w ten deseń zmontować :) ?

Byłbym, ale mam kolejkę i nie wiem, czy by to było dla Ciebie dostatecznie małe. Wepchałbym wzmacniacz powiedzmy do drugiego od dołu pudełka z serii 1455 Hammonda.

 

Tomahawk jako wzmacniacz nadaje się głównie do IEMów, bo odszumia muzykę i podbija nieco górę, z którą w niecustomowych armaturach jest tak sobie. Dlatego dobrze pasuje do Shure E500. Z racji napięcia, jakim jest zasilany, niektórych nauszników zwyczajnie nie jest w stanie pociągnąć, np. AKG K701.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i właśnie o to mi chodzi, że większość przenośnych konstrukcji z wyższej półki będzie pewnie podbijało górę, której już nie ma co podbijać w zestawieniu T2+H140. Potrzebuję czegoś co nieco ociepli ten tor i doda trochę większego kopa.

150-190Hz Chciałbym żeby stopa w perce brzmiała nieco pełniej. Nie wiem jeszcze na ile poprawi się to pasmo po reficie ale nawet jeśli o połowę to nadal może być co nieco do zrobienia w tym temacie:)

 

Góra w T2 wydaje się całkiem niźle skrojona - przy dobrym nagraniu jest bardzo miodna:) nie boli:) Nic bym nie zmieniał.

 

Jeszcze raz - szukam powietrza, przestrzeni, pogłębienia sceny i trochę ciepła i dynamiki :)

 

 

Majkel - a czy pomijając kolejkę mógłbyś powiedzieć coś więcej. Co to będzie za konstrukcja bo prawdopodnie będę mógł posłuchać Moona Rafkicha, ale nie wiemy jaka to versja :) Z tego co mówi raf bez wielkiej miłości z T2 :)

 

 

Dzięki i pozdrawiam

siloe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i właśnie o to mi chodzi, że większość przenośnych konstrukcji z wyższej półki będzie pewnie podbijało górę

Kolega raczy żartować. :D Ani Tomahawk to wyższa półka, ani to co napisałeś nie jest prawdą. Np. Hornet raczej nie będzie podbijał góry.

Jeszcze raz - szukam powietrza, przestrzeni, pogłębienia sceny i trochę ciepła i dynamiki :)

...

Majkel - a czy pomijając kolejkę mógłbyś powiedzieć coś więcej.

Do odpowiedzi na pytania nie ma kolejki. :) Posłuchaj tego, co ma raf_kichu i jak będziesz chciał takie, to będziesz miał, a jak inne, to napiszesz jak inne, a ja Ci powiem czy dam radę, a zapewne dam. Wstępnie Ci mogę powiedzieć, że do pogłębienia sceny muszę użyć innych komponentów - powiedzmy tych od v.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie z półką przegiąłem :) Miałem na myśli ampy w cenach do 500$. Choć w zasadzie jak na przenośne ampy to już można powiedzieć wyższa półka :)

 

Co do ampa - o jakiej obudowie piszesz bo nie wiem gdzie jej szukać, ile może kosztować taka konstrukcja i jaki jest przybliżony czas oczekiwania? Jak możesz napisz też jak bardzo możesz dopasować brzmienie do konkretnych potrzeb. Po rozmowach z rafem i kilkoma innymi osobami doszedłem do wniosku, że najlepiej byłoby mieć karmę i H140, które po połączeniu z T2 pozwalałyby na słuchanie np. jazzu z h140 a rocka z karmy:) Zamiast dwóch playerków można by zmienić nieco charakterystykę brzmienia H140 poprzez wpięcie w tor ampa, który zabrzmi nieco jak karma:) Z tym, że poradzi sobie do tego ze zwiększeniem przestrzeni.

 

Taki mam wstępnie podły plan:) Nad wykonalnością się nie zastanawiam bo i nie znam się na tym ni w ząb. Rozebrałem w życiu o jedną zabawkę za mało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie z półką przegiąłem :) Miałem na myśli ampy w cenach do 500$. Choć w zasadzie jak na przenośne ampy to już można powiedzieć wyższa półka :)

No, można powiedzieć że producent to jak mercedes wśród samochodów, tyle że to klasa A - porządny w swoim segmencie, aczkolwiek segment stricte kieszonkowy. Ja Tobie nie chcę niczego wciskać. Możliwe, żebym się zmieścił w obudowę MxMa, albo wprost podrasował jego konstrukcję pod Twoje potrzeby. Czas u mnie to pewnie ze dwa miesiące, ale warto też się rozejrzeć wśród dostępnych konstrukcji, zwłaszcza że wielu z nich nie znam i nie porównam do swoich konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając kiedyś informacji o grado RA1, okazało się że to praktycznie kopia cmoya(z trochę innymi wartościami). Siedzi tam op-amp JRC4556... dziwnym trafem udało mi się znaleźć w piwnicy opamp dwa numerki wyższy(4558), wsadziłem go do cmoya i było ciekawie.

Na pierwszy rzut ucha słychać, że to tani op-amp i technicznie niestety nie dorównuje np. opa2604 zwykle siedzącym zamiast niego. Natomiast to co mi się spodobało - idealnie spasował się z SR60, grał dźwięcznym i żywiołowym dźwiękiem, miękkim ciepłym i soczystym basem, wyciągając z grado to co mają najlepszego.

Myślę że John Grado wcale nie mylił się wybierając te opampy(oczywiście zakładając pokrewieństwo brzmieniowe 4556 z 4558) do swojego wzmaka ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CMOY czy inne wzmacniacze oparte o op-ampy są przecież przeważnie typowymi aplikacjami takowej kostki wprost z noty katalogowej, więc nie ma sięco dziwić, że i RA1 nie jest tu wyjątkiem. Dawałeś chyba też kiedyś link do "rozbieranych" fotek tego wzmacniacza. Inna sprawa, że kosztuje toto ponad 400$, czyżby mahoń był tak drogi? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kosztował tyle ile jest wart, to pewnie z mahoniem wyszłoby z 50$. A pamiętajmy że prawdziwy audiofil nie podłączy swoich słuchawek do byle czegoś(za byle piędziesiąt dolców), stąd odpowiednia cena czterystu dolców ;]

 

A tu fotki mojego cmoy'a(majkel się zapewne uśmiechnie widząc pudło)

DSC01463.JPG

DSC01462.JPG

Opamp to jak na razie OPA2604(jeśli mi się spodoba, to będzie ad8066 który powinien w tym tygodniu przyjść), kondensatory od zasilania SANYO, te 100n na wejściu nawet nie wiem... ale wyglądają rozsądnie ;] Potencjometr i gniazda od JaroFon'a.

Wiem że płytka wygląda jak g***, ale to ma działać, nie wyglądać. A moje zdolności manualne w tym kierunku są mocno ograniczone :P

Muszę jeszcze gdzieś łyknąć mniejszą diodę i wkręcić gdzieś między potencjometrem a gniazdem wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając kiedyś informacji o grado RA1, okazało się że to praktycznie kopia cmoya(z trochę innymi wartościami). Siedzi tam op-amp JRC4556... dziwnym trafem udało mi się znaleźć w piwnicy opamp dwa numerki wyższy(4558), wsadziłem go do cmoya i było ciekawie.

Na pierwszy rzut ucha słychać, że to tani op-amp i technicznie niestety nie dorównuje np. opa2604 zwykle siedzącym zamiast niego. Natomiast to co mi się spodobało - idealnie spasował się z SR60, grał dźwięcznym i żywiołowym dźwiękiem, miękkim ciepłym i soczystym basem, wyciągając z grado to co mają najlepszego.

Myślę że John Grado wcale nie mylił się wybierając te opampy(oczywiście zakładając pokrewieństwo brzmieniowe 4556 z 4558) do swojego wzmaka ;]

 

o ciekawe, a jakiej produkcji ten 4558? U mnie w pobliskim sklepie mają coś co się nazywa NE4558 i się zastanawiam czy to to samo. Kosztuje to chyba z 50 gr i chciałem to wykorzystać na kanał masy w moim następnym cmoyo-podobnym ampku "za 5 zeta". Skoro piszesz, że tak dobrze wypadł z grado to może znaczy że ma dość sporo mocy.. Też mi na tym akurat zależy bo ampik ma być pod 32ohmowe philipsy i chciałem go zrobić na dwóch ne5532 a tak to może spróbuję te 4558-ki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego jak ja raczej nie znajdziesz, chyba że na złomowisku :P

wygląda toto tak:

jrc4558.JPG

Nie wiem jak z NE4558, ja też testowałem RC4558 produkcji texas instruments:

Grał inaczej, dużo więcej góry, dźwięk bardziej papierowy, z mniejszym wykopem. I w przeciwieństwie do jrc nie działał poprawnie na jednej baterii 9v(tzn. bardziej pierdział niż grał)

rc4558p.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego jak ja raczej nie znajdziesz, chyba że na złomowisku :P

 

Nie wiem jak z NE4558, ja też testowałem RC4558 produkcji texas instruments:

 

Można sobie fundnąć nówkę ( w hurcie - w zależności od odmiany jego cena 0.13 do 0.22$ :D )

, bo RC4558 jest ciągle produkowany przez Texas Instruments

>> http://focus.ti.com/docs/prod/folders/print/rc4558.html

 

Tak w ogóle to jednen z najpopularnijszych scalaków naszej cywilizacji i można go znależć praktycznie wszędzie.

Jest produkowany od 1974 roku ( czyli od 34 lat !!! :D - był to zresztą pierwszy podwójny op-amp

wdrożony do produkcji ) najpierw przez Raytheon Semiconductor's , pózniej jeszcze przez dwa tuziny innych firm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na próbę 4558 od ST. Coś mnie tknęło i obejrzałem SB Live 24 i proszę: 3 x ST 4558 na wyjściach. Jak znam Creative, to pewnie dają te ampy we wszystkich modelach, również tych droższych. Z tym, że to surroundowe kanały, bo główne wyjście obsługuje chyba JRC4556A, przynajmniej w live 24. Ten 4556 to już musi być niezły "hi-end", bo w zwykłym sklepie elektronicznym tego nie mają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złom z piwnicy, część druga:

Przypadkiem(szukałem podwójnej diody smd do naprawy routera ^^) znalazłem BA15218. Z ciekawości wylutowałem i wsadziłem do CMOY'a.

Stosunkowo mało basu(kontrola dobra), szczegółowość całkiem ok, ale to co najbardziej rzuciło się w uszy - świetna przestrzeń, lokalizacja i separacja instrumentów! Słucham teraz Hey - Unplugged i nie mogę się nadziwić, że to coś wylutowane z piwnicy może tak dobrze grać. Jak na razie mój ulubiony scalak do nagrań koncertowych ;]

Jedyna wada(jak na razie) to wokal jakby lekko zza kotary, w niektorych przypadkach brzmi kiepsko.

(a tak apropo tej diody smd - masakrycznie sie to lutuje, ale dałem radę xD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem BA15218. (...)

Ciekawe czy jest toto spokrewnione z M5218 - takie "cuś" odpowiada za wzmocnienie "dziurki" we wspomnianym już przeze mnie CDP-211...

 

A tego "hajendowego" RC4556 znalazłem "w dziurce" kolejnego mojego "zabytku" - CDP-791 :) Może jeszcze dołożę sobie mahoniowe boczki to lepiej zagra. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie trafiłem na ten ciekawy wątek. W sieci szukałem informacji o wzmacniaczach słuchawkowych do przenośnych playerów i jest tego (w polskiej wersji) niestety mizernie. A tu już własne projekty i schematy.

Mam pytanie i jednocześnie prośbę o wskazanie dwóch waszym zdaniem najlepszych przenośnych wzmacniaczy w podziele na cenę:

 

1). do 500zł

2). do 1000zł

 

Wiem, że każdy wzmacniacz może inaczej nieco zabrzmieć z innymi słuchawkami. Co więc zaproponowalibyście w powyższych cenach do discmana Sony DE-J2000 łączonego ze słuchawkami CAL! ? Chodzi o przenośny wzmacniacz a nie stacjonarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam na cenach, ale Lisa III, LaRocco Pocket Reference II MkII, Headamp Pico, Xin Reference i RSA SR-71 to chyba najciekawsze obecnie propozycje z zagranicy, a u nas to jakiegoś MxMa, ewentualnie plastikowy Moonlight by me, zanim się przesiądę na obudowy metalowe i wtedy do 500zł nieskromnie go polecę. ;) No ale to nie tak prędko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam na cenach, ale Lisa III, LaRocco Pocket Reference II MkII, Headamp Pico, Xin Reference i RSA SR-71 to chyba najciekawsze obecnie propozycje z zagranicy, a u nas to jakiegoś MxMa, ewentualnie plastikowy Moonlight by me, zanim się przesiądę na obudowy metalowe i wtedy do 500zł nieskromnie go polecę. ;) No ale to nie tak prędko.

 

 

Jaki charakter brzmieniowy - o ile takie sprawdzenie i porównanie ktokolwiek miał okazję już zrobić - mają: MxM (w najlepszej wersji) i Moonlight (także w tej najlepszej)? Szukam czegoś do discmana Sony DE-J2000 do którego podlączony będzie CAL!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Zareklamuję się troszkę na forum, dawno tu nie zaglądałem...

 

Dla szukających wzmacniaczy słuchawkowych - zapraszam na http://holdegron.fm.interia.pl

U mnie można zamówić wzmacniacz w kilku wersjach, ze zdalnym sterowaniem, z opcjami zadanymi przez klienta.

Wieczysta gwarancja, opcja zakupu testowego.

Moje wzmacniacze grają już u ponad czterystu słuchaczy - pomyślcie o tym.

 

Pozdrawiam, Bob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zareklamuję się troszkę na forum, dawno tu nie zaglądałem...

 

Dla szukających wzmacniaczy słuchawkowych - zapraszam na http://holdegron.fm.interia.pl

U mnie można zamówić wzmacniacz w kilku wersjach, ze zdalnym sterowaniem, z opcjami zadanymi przez klienta.

Wieczysta gwarancja, opcja zakupu testowego.

Moje wzmacniacze grają już u ponad czterystu słuchaczy - pomyślcie o tym.

 

Pozdrawiam, Bob

 

 

Myslimy ...

 

Na razie chcialbym zobaczyc jakas przenosna wersje holdegrona . Jakie ma zasilanie ? Wymiary ?itp itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze cos ze stajni Paradoxaudio ?

 

http://www.paradoxaudio.prv.pl/

 

I po co klucic sie ktory wzmacniacz lepszy a ktory gorszy ? Wszystkie wspolczesne konstrukcje szczegolnie DIY maja juz poziom naprawde wysoki , roznice moga juz byc tylko na zasadzie kakao czy kapuccino , kawa czy herbata ... co kto woli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności