Skocz do zawartości

Wzmacniacze Sluchawkowe


x500

Rekomendowane odpowiedzi

Nie twierdzę, że nie ma różnicy, tylko, że ja jej albo nie słyszę, albo nie zwraca ona mojej uwagi a jestem przekonany, że nie mam "ucha" do takich subtelności. To raz. Dwa, słucham muzyki, która raczej nie jest bogata w subtelne niuanse ;) ,a na jazz mam alergię.

Jest jeszcze możliwość taka, ze mam uszkodzony słuch (już o tym na forum pisałem)- dużo głośnych imprez swego czasu i lata głośnego słuchania na sprzęcie przenośnym.

Reasumując: nie uważam się za miarodajnego testera, ale na pewno jak znajdę chwilę to posłucham dokładnie i się wypowiem. Ze słuchania do tej pory wynikają spore różnice pomiędzy ampem i playerem, ale są na tyle niespójne (IMHO) pomiędzy utworami, że trudno mi stwierdzić, czy nie są to np. artefakty kompresji, albo wręcz autosugestia. Krótko: jeszcze nie wiem, cop słyszę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w temacie pojawiła sie nazwa White Wolf moim zdaniem brzmi to b. fajnie :) Czy z jakimś innym kolorkiem w zależności od diodki ;)

... pod warunkiem że poprosicie mnie o prawa autorskie :P

Tak, ja robiłem W(hite)W(olf) :F

 

ov - też ja mam tak ostatnio z formatem aac. Cały czas słyszę(na bitrate )192 jakby uchyienia w barwie dźwięku.. nie wiem czy to złudzenie czy fakt.

Ale wychodzę z założenia, że jeśli to słyszę coraz częściej, to już musi być coś...potestuję aac@256, mam nadzieję że tu nie będzie zastrzeżeń bo nie mam zamiaru robić jeszcze wyższego bitrate - 4gb i tak zaczyna być ciasne ;x

 

 

edit:

przypomniała mi się jedna rzecz o której zapomniałem całkowicie - elektrolit na wejściu.

Bloczek 2,2uF, co polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem dzis do firmy lcel w wsprawie kosztow obudowy HAMMOND, i dostalem od nich taka odpowiedz: "...Cena obudowy o którą Pan pyta wynosi : dla wersji czarnej 1455C801BK...9,88 euro * średni kurs bankowy 3,594 = 35,50 PLN + 22%=43,32 PLN. dla wersji jasnej 1455C801...8,49 euro. Koszt dostawy i płatność za pobraniem - poczta std. Najbliższa dostawa planowana na 6 tydzień 2008. Niewiem ile kosztuje standardowa przesylka poczta ale mysle ze bardziej oplacalo sie wziazc wieksze zamowienie. Moze sa chetni na te obudowy? Mysle ze okolo 45zl to niejest tak duzo. Jakby bylo wiecej chetnych to mozna by wplacic pieniadze na jedno konto (kogos kto zrobi zamowienie i rozesle obudowy)? jednak do ceny obudowy z przesylka dojdzie jeszcze koszt drogiej przesylki aby odeslac obodowe do zamawiajacego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, zrobimy tak, ja podam nr. konta. Wszyscy ktozy zadeklaruja sie i wplaca pieniadze na konto , dla nich zostanie zamowiona obudowa. Jednak poczekajm z wplata i zamowieniem do konca tygodnia (chyba ze Chcecie dluzej), moze znajdzie sie wiecej chetnych, a ja dokladnie dowiem sie o koszty przesylki. Rodzaj przesylki do zamawiajacych proponuje priorytet polecony w liscie bezpiecznym, mysle ze to nie powinno byc drogie. I jeszcze jedno w dniu w ktorym bede skladal zamowienie na obodowy, zamowie tyle obudow na ile zostanie wplaconych pieniedzy na konto. Ci ktozy zadeklaruja sie anie wplaca pieniedzy dla nich nie bede robil zamowienia. Jestem z Wami od paru dni i mnie nie znacie ale jestem wiarygodny, i nie pomyslcie ze Wy wplacicie kase a ja znikne ;) X500 mnie zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam . Z drugiej strony mozemy z Jaro zwinac kase i uciec do argentyny , tam nas nie znajdziecie ;-)

 

Tak na bardzo szybko cos policzylem

 

alps - 27pln

rezystory - 1pln

kondensator - 3pln

obudowa - 45pln

akumulator - 27pln

ladowarka - 21pln

gniazdka - 3pln

plytka - 10pln

przesylki czesci z roznych zrodel - 30pln

okolo 170pln z niespodziewanymi wydatkami ...

 

EDIT : zapomnialem o scalakach . 30pln oba .

 

lacznie koszt wypelnia luke miedzy cmoyem a moonlightem . Przynajmniej cenowo .

 

Jesli komus zalezy na dlugosci ''trzymania '' akku niech zastosuje zamiast ad8397 np ad8066 ale jesli priorytetem ma byc dzwiek to 8397 , chyba ze komus lepiej ''podejdzie'' inny opamp .

 

koszt budowy to w zasadzie scalaki alps i obudowa . reszte mozna pozmieniac bo tanio wiec fajnie bedzie samemu poexperymentowac , zamowic np 2 zamiast jednej plytki ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x_m_pcb_v1.1.jpg

x_m_pcb_v1.1.pdf

 

Zmiany względem poprzedniej wersji:

- zmieniony footprint pod C1 - szerszy rozstaw padów

- C3 przesunięty bliżej kostki U2

- zlikwidowane dodatkowe pady pod C2

- R8B przesunięty w pobliże kostki U2

- lekko przesunięty układ U2

- większy rozstaw padów pod cewki LA i LB na wyjściu wzmacniacza

- poprawione średnice padów i otworów

- uwzględnienie nowej nazwy :)

 

Jeśli nikt nie zgłosi żadnych więcej uwag to chyba można zbierać zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x_m_pcb_v1.1.jpg

x_m_pcb_v1.1.pdf

 

Zmiany względem poprzedniej wersji:

- zmieniony footprint pod C1 - szerszy rozstaw padów

- C3 przesunięty bliżej kostki U2

- zlikwidowane dodatkowe pady pod C2

- R8B przesunięty w pobliże kostki U2

- lekko przesunięty układ U2

- większy rozstaw padów pod cewki LA i LB na wyjściu wzmacniacza

- poprawione średnice padów i otworów

- uwzględnienie nowej nazwy :)

 

Jeśli nikt nie zgłosi żadnych więcej uwag to chyba można zbierać zamówienia.

 

 

Jedna rzecz .

rezystory 30ohm sa wieksze i lepiej je dac jeden nad drugim , pady na rezystor gorny o rozstawie takim jak dioda obok a wewnatrz na dolny . Obok siebie nie wejda te rezystory bo trzebaby przesowac gniazdo a juz nie ma gdzie . Akumulator ma szerokosc 26mm a obudowa ma otwor montazowy do panelu przedniego w miejscu ktore uniemozliwiloby wsuniecie baterii . Sorry ze dopiero teraz o tym mowie . Zapomnialem poprostu . Reszta plytki jest ok i nic wiecej nie wymaga zmiany . Tylko te rezystory .

Jesli mozesz to poprawic ...

.

Sprawdz jeszcze czy gniazdo ladowarki nie jest za blisko brzegu pcb . Zajzyj do pdf obudowy ( gdzies go dalem w tym topie ) , chodzi o wkrety mocujace panele przedni i tylny ktore moga ''wejsc'' w swiatlo gniazda czy potka ...

 

I mozna zbierac zamowienia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt przesylki priorytetem poleconym w liscie bezpiecznym to 5,8zl do 1Kg. Mysle ze to najlepszy i najszybszy sposob odeslania paczki do zamawiajacych. Niewiem ile bedzie wynosil koszt wysylki paczki z firmy lcel ale napewno nie wyniesie on 5zl na osobe. Wiec sumujac: obudowa ok. 45zl + przesylka do zamawiajacego 5,8zl + przesylka z firmy powiedzmy 5zl, w sumie 55,8zl. jesli koszty przesylek beda mniejsze wowczas odesle pieniadze zamawiajacym. No chyba ze Widzicie inne rozwiazanie tego to prosze o propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz .

rezystory 30ohm sa wieksze

A co Ty żeś tam dał, 0,5W czy jeszcze większe? :P

i lepiej je dac jeden nad drugim , pady na rezystor gorny o rozstawie takim jak dioda obok a wewnatrz na dolny . Obok siebie nie wejda te rezystory bo trzebaby przesowac gniazdo a juz nie ma gdzie . Akumulator ma szerokosc 26mm a obudowa ma otwor montazowy do panelu przedniego w miejscu ktore uniemozliwiloby wsuniecie baterii . Sorry ze dopiero teraz o tym mowie . Zapomnialem poprostu . Reszta plytki jest ok i nic wiecej nie wymaga zmiany . Tylko te rezystory .

Jesli mozesz to poprawic ...

.

Sprawdz jeszcze czy gniazdo ladowarki nie jest za blisko brzegu pcb . Zajzyj do pdf obudowy ( gdzies go dalem w tym topie ) , chodzi o wkrety mocujace panele przedni i tylny ktore moga ''wejsc'' w swiatlo gniazda czy potka ...

Dobra, wprowadzę te zmiany i posprawdzam. W każdym razie też sprawdź wszystko jeszcze raz jak zamieszczę nowe zrzuty - w końcu ja znam tą obudowę tylko z dokumentacji a Ty masz ją u siebie więc pomyśl jeszcze co by tam mogło ewentualnie zawadzać. A mówiłem, że nie ma się co spieszyć z tym zamówieniem, jak to ma być zrobione dobrze to trzeba przysiąść i tyle. Bo potem będziemy mogli mieć pretensje tylko do siebie... :>

 

Aha, tak się zastanawiam nad tą obudową czy i którą wziąć (jasna czy czarna). A mam jeszcze dylemat o tyle, że na upartego mógłbym zamówić to w ELFIE i odebrać osobiście, choć po prostu cholery drodzy są i tyle, nawet jak mi odejdą koszty dwóch przesyłek :/

Znowuż im więcej tym taniej ale znajdź tu tylu chętnych, żeby można zamówić 10 czy więcej sztuk.

 

x500: Jak zatwierdzisz ostatecznie płytkę ;) to można założyć temat z opisem projektu i zamówieniami, szczegóły na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doszedłem do wniosku, że obecność wzmacniacza odczuwa się dopiero gdy się go wyłączy. Po podpięciu Cmoya do Zune i grado nie usłyszałem żadnych rewolucyjnych zmian, drobna, miła kosmetyka, ale gdy padła mi bateria i go odłączyłem :/ hmm to już nie to brzmienie, czegoś brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To numer konta: 19 1050 1605 1000 0004 0212 5884 Jeszcze dzis postaram sie dowiedziec o koszta przesylki. Chetni ktozy beda wplacac pieniadze prosze aby w tytule wplaty wpisywali: HAMMOND i nick usera
Jaro , jeszcze sie chwilke wstrzymaj . damy to w ogloszeniu w nowym topicku o zamawianych plytkach . Chyba juz jutro , ok ?

Ja juz Ci przelalem kase

 

Aha, tak się zastanawiam nad tą obudową czy i którą wziąć (jasna czy czarna). A mam jeszcze dylemat o tyle, że na upartego mógłbym zamówić to w ELFIE i odebrać osobiście, choć po prostu cholery drodzy są i tyle, nawet jak mi odejdą koszty dwóch przesyłek :/Znowuż im więcej tym taniej ale znajdź tu tylu chętnych, żeby można zamówić 10 czy więcej sztuk.x500: Jak zatwierdzisz ostatecznie płytkę ;) to można założyć temat z opisem projektu i zamówieniami, szczegóły na priv.
Dodam tylko ze czarna latwo zarysowac i widac wtedy 'zywe' aluminium . Ale ladniutka jest , zadne zdjecia tego nie oddaja . I jest mniejsza niz by siew wydawalo . No po prostu extra .

 

Gniazdo ladowarki musisz przesunac o 2mm w strone osi plytki . reszta sprawdzona i jest ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla wersji czarnej 1455C801BK...9,88 euro * średni kurs bankowy 3,594 = 35,50 PLN + 22%=43,32 PLN. dla wersji jasnej 1455C801...8,49 euro.

Czyli rozumiem, że koszt jasnej obudowy to ~37,22zł + koszt przesyłki (jak podawałeś orientacyjnie 5,8zł +5zł) = ~48zł

 

Dodam tylko ze czarna latwo zarysowac i widac wtedy 'zywe' aluminium . Ale ladniutka jest , zadne zdjecia tego nie oddaja . I jest mniejsza niz by siew wydawalo . No po prostu extra .

Hmmm, skłaniałem się w stronę tej jasnej bo bardzo lubię "naturalne" aluminium choć czarne też ładne ;) Trochę się boję tych zarysowań czy przetarć bo to jednak będzie w kieszeni noszone i to jest chyba plus dla wersji jasnej, która do tego jest nieco tańsza :)

Gniazdo ladowarki musisz przesunac o 2mm w strone osi plytki . reszta sprawdzona i jest ok .

x_m_pcb_v1.2_gn_zas.jpg

Wersja 1.2:

x_m_pcb_v1.2.jpg

Rezystory R1A i R1B są teraz umieszczone jeden nad drugim a gniazdo ładowarki przesunięte ku środkowi płytki. Wg mnie powinno być już ok - porównałem to z dokumentacją obudowy, ale jak coś to wszystko jeszcze można zmienić.

Dioda LED2 nie leży teraz równo w osi gniazda ładowarki ale to chyba nie jest problem, rezystor R11 nadal na stojąco (to jakbyś miał jakieś ale odnośnie estetyki płytki i jeszcze tego nie zauważył ;) ) ale miejsca tam już mało.

Trochę mnie zastanawia rezystor R6 czy nie będzie minimalnie przeszkadzał w umieszczeniu baterii, ale w razie czego można gada nawet od spodu płytki przylutować :P

x_m_pcb_v1.2.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię generalny przegląd kondensatorów i stwierdziłem że wymienię sobie kilka elektrolitów 100uF (teraz są jakieś chinczyki ;d) od masy, przy zasilaniu i gdzieś jeszcze na coś markowego... tylko zastanawiam się co wybrać: panasonic, nichicon muse ,elna cerafine, black gate... totalnie nie wiem co wziąć ;]

Poradzicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwy , nazwy , nazwy .... moze wez White Wolf ( tak , to Ty go zrobiles ;-) ) , nie bedzie problemu z prawami autorskimi heh ;-) , a na serio to najpierw pozbadz sie kondensatora na wejsciu ( pisales ze chcialbys dac elektrolit 2,2uF - lepiej nie ) . Gdzies mi sie obila nazwa Jentzen ...ale wiesz jak to jest Sam musisz sprawdzic . Poza tym poza nazwa Twojego wzmacniacza nic o nim nie wiemy . Daj schemat , fotki jakies ....

W torze zasilania jakie masz pojemnosci ? Czy to wzmak na scalakach ? Tranzystorach ?

Jesli juz boisz sie nap stalego na wejsciu to daj uklad dc serwo zamiast konda w torze sygnalu . Przynajmniej na wyjsciu bedzie 0V .

Wszyscy sie Cieszymy ze White Wolf to fajna nazwa i ze; tak , to Ty go zrobiles ale ... pytajac o szczegoly podaj najpierw schemat ( zakladajac ze go nie utajniles lub nie opatentowales ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nichicon Muse to nie są czasem bipolarne? Szkoda takie na zasilanie dawać. Panasoniki dopiero do mnie idą, Elny znam tylko zwykłe i nie polecam, Nippon ChemiCon kontra Sanyo Os Con SP -> tam gdzie nie pasuje jeden, z reguły pasuje drugi., tzn. do odsprzęgnięcia sztucznej masy przed buforem mi się lepiej sprawdził we wzmacniaczu Os Con, ale do odsprzęgania zasilania op-ampów znowu Nippon ChemiCon KZJ. Black Gate - powodzenia w poszukiwaniu ich w sensownej cenie, ale podobno są najlepsze. Kiedyś chciałem brać z UK, ale koleś ma ceny typowo kolekcjonerskie, więc sobie dałem spokój. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko The_pGo już kiedyś założył temat o swoim wzmacniaczu ;) Ale fakt, mógłby swoje pytanie w tym wątku okrasić schematem, zresztą o ile pamiętam to nie jego konstrukcja a jeden z chyba dość popularnych wzmacniaczy słuchawkowych z netu... Bodajże kombinacja op-ampa z komplementarnym tranzystorowym stopniem wyjściowym.

tylko zastanawiam się co wybrać: panasonic, nichicon muse ,elna cerafine, black gate... totalnie nie wiem co wziąć ;]

Poradzicie coś?

Eksperymenty i jeszcze raz eksperymenty ;)

Wkraczasz z resztą w taki ciekawy rejon na pograniczu elektroniki i audiofilskiego voodoo...

 

x500: Wysłałem Ci wiadomość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym umiescic odnosnik do topicku o bialym wilku w pierwszym poscie tego topicku . Moge ? To pytanie kieruje do tworcy White Wolfa ...

I przepraszam za ton mojego ostatniego wpisu ale lubie ironizowac ....jestem tez troche cynikiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym w tym miejscu zlozyc ogromne podziekowania Majkelowi . Za schematy , za pomoc , za znoszenie mojego marudzenia na priv , za slowa korekty i wszelkie uwagi . Jesli Wam to nie przeszkadza to piszac od tej chwili o wzmacniaczu ( tym naszym ) bede go nazywal '' MxM '' od ''Majkel/x500/Modrzew'' .

howgh!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, proponuję od tej pory założyć nowy temat o tym wzmacniaczu, zostawiam tę przyjemność Wam, gdyż ja mam już swoje dwa wątki, z czego jeden dawno zapomniany głównie przez autora. :D Co do schematu - jest to najprostsza realizacja mojej idei wzmacniaczy przenośnych - przy odpowiednim doborze komponentów powinno to zagrać lepiej niż Mini3 IMHO. Niestety, nie wiem na jakich. :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dawaj linka gdzie chcesz ;d

Schemat z ESP, sound.au.com - imo bardzo fajny, można eksperymentować z prądożernymi scalakami, bufory pomagają jak opamp nie lubi słuchawek... ale np. tle2071 nie potrafił dobrze tu zagrać(z bd139/140 most boring amp ever :P)

Co do kondów - na wejściu mam elektrolit, ale mks wimy w drodze.

Pytanie o kondy dotyczyło wszystkich 100uf na schemacie :P

W drodze opa134 i ad825 jestem ich cieekaw, zwłaszcza ad :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności