Skocz do zawartości

Wzmacniacze Sluchawkowe


x500

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym grzaniem ad8937 to podobnie jak z ad825 :]

Ale na razie mam zamiar operować na 9v, więc nie powinno być problemów. I zacznę chyba od tego ad, na allegro można go tanio wyłapać. Tylko muszę zaopatrzyć się w kilka sztuk adapterów so8-dip8, bo planuję też ad8066 pomęczyć, a może i trafi się coś jeszcze na smd.

hmm, a właściwie to dowolny opamp z przywartym - do wyjścia będzie buforem(tylko pewnie nie każdy będzie tak prawidłowo działał)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się i nadal mam wątpliwości, czy to pytanie na miejscu ;) , ale czy ktoś może powiedzieć coś więcej o tych konstrukcjach klik ??? Czy się kiedyś z tym spotkaliście??

 

Masz na myśli wzmacniacz słuchawkowy , czy lampowce dedykowane pod kolumny ?

(dla tych drugich na naszym forum jest rzeczywiscie osobny wątek >>

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...8603&st=600

 

Ja akurat posiadam OTL-a " produkcji" tego pana , ale używam go wyłącznie w roli

bufora lampowego ,wpiętego w pętlę korektora stacjonarnej wieży , a nie wzmacniacza słuchawkowego.

 

Powiem tak - po pierwsze jeżeli nie masz wysokoohmowych słuchawek ( a pisząc wysokoohmowe mam na myśli

300 lub najlepiej 600 ohmowe ) to nie możesz liczyć na to że taki OTL będzie oferował wzmocnienie sygnału

- bo jego wydajność wprost zależy własnie od imedencji obciażenia ; przy 600 ohmach masz szansę osiągnąć

- powiedzmy 100 % możliwego wzmocnienia , przy 32 lub 64 ohmach tylko 30% procent.

 

Po drugie jeżeli decydujesz się na taki zakup , to warto żebyś umiał się posługiwać lutownicą , bo

może być tam sporo rzeczy które należałoby po prostu poprawić albo wymienić . Żeby nie być

gołosownym , w moim egzemplarzu OTL -a " majster" odwrócił kanały - lewy pozamieniał

z prawym (sądzę że jednak przez pomyłkę , a nie dla fantazji :D ) Inne , skądinąd całkowicie

słuszne warunki DIY-owo-lampowego " bien fait " o którym pisze na swojej stronie

 

-dobry potencjometr

-wymagające i odpowiednio dobrane zarówno pod względem napięcia ( min 2x większe

a niżeli potencjał na wyjściu ) jak i pojemności kondensatory wyjściowe

... w wypadku mojego egzemplarza też nie mają pokrycia w rzeczywistości , ale tak

naprawde nie mam do twórcy wzmacniacza żadnej pretensji , bo przy cenie jaką za niego dałem

jakość wykonania i tak jest bardzo dobra :) ( najważniejsze że OTL nie brumi )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze kojarzę, TL072CN to jest ten produkowany przez ST, gra słabo.(w przeciwieństwie do całkiem fajnego Texas Instruments) Warto wymienić na chociażby TLE2072, czy OPA2134(ten jest bardzo popularny i gra przyzwoicie).

 

Ja niedawno w moim cmoyu wymieniłem OPA 2132 na TL072 produkcji ST kupiony za 80gr w sklepie elektronicznym i uważam że była to zmiana na +. Dla mnie brzmienie tej opy jest tak nieciekawe i pozbawione życia, że taka zimna i ostra tl-ka uratowała sytuację, choć wiem, że na pewno dałoby się znaleźć lepszy amp. Kwestia indywidualnych preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno w moim cmoyu wymieniłem OPA 2132 na TL072 produkcji ST kupiony za 80gr w sklepie elektronicznym i uważam że była to zmiana na +. Dla mnie brzmienie tej opy jest tak nieciekawe i pozbawione życia, że taka zimna i ostra tl-ka uratowała sytuację, choć wiem, że na pewno dałoby się znaleźć lepszy amp. Kwestia indywidualnych preferencji.

Dobrze powiedziane, choć tutaj warto zaznaczyć, że tl072 to jednak gorszy technicznie i bardziej chaotyczny opamp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ten OPA byłyby dobry do czarnej muzyki czy jakiegoś chill outu, lounge itp. w każdym razie jeśli chodzi o brzmiena gitarowe czy syntezatorowe to mnie nie zadowolił. Spróbuję TL Texasa, jeśli go gdzieś dostanę. Mam jeszcze LF353 także kupiony za grosze i on jest teksańskiej produkcji właśnie, może w takim razie warto go tez wypróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zacząłem pierwszy etap ewolucji WW - wymiana bufora tranzystorowego na opamp. W ciągu paru dni zrobię płytkę - ojciec dostał w pracy drukarkę laserową(wielofunkcyjna kolor na własny użytek ;d), więc będę mógł spokojnie przećwiczyć termotransfer na foliach od rzutnika.... bo robienie markerem to katorga.

Póki co dam cokolwiek z szuflady, potem na bufor pójdzie ad8937.

Przy okazji kupię ad8066 i opa2607... które będę też wykorzystywał przy drugim etapie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wygląda dość low-endowo, parametry faktycznie dziwne...

 

Ja właśnie trawię płytkę do nowej wersji WW(będę mógł toto nazwać autorskim :P), po dwóch dniach prób termotransferu w końcu wziąłem najbardziej udaną(tak gdzieś 60% pokrycia) i poprawiłem markerem... może jeszcze spróbuję na papierze kredowym, bo folia była niezbyt szczęśliwa dla mnie -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i operacja wymiany opampa w holdegronie zakonczona pomyślnie:) na "ruszt" poszedł opa2604ap... zmiany?? są :D po pierwsze bas... teraz to jest bass... jest go sporo, na pewno więcej, ciut jakby nawet dominował nad resztą ale nieznacznie, mi to nie przeszkada (a pamiętać trzeba o rezystorach 75 omowych wlutowanych na wyjściu... zawsze można to to wylutować i ilość basu powinna ulec zmniejszeniu - może kiedyś:) ) a jakościowo?? troche się go boje... schodzi cholernie nisko i zbyt szybko się konczy... daje to wrażenie spadania i mocnej gleby... brrr... na pewno nie jest punktowy, jest długi (w dół ale nie na boki :P) ale nie rozlazły... troche trudno to opisać... mnie intryguje:D dalej..

najwyższy środek został złagodzony co skutkuje tym że słuchanie na dużej głośności nie świdruje mózgu, słychać w tym paśmie więcej szczegółów a same wysokie nabrały lepszej czytelności... ogólnie: sprawa warta 20zł i godziny stresu:D (z braku należytych narzędzi:|)...

 

ps. jeszcze wrócę do kondensatorów... jeśli jest np. kond o napięciu max 16v to można wlutować np 25V-ówki?? bo z pojemnością nie ma raczej problemów (chyba... tzn z mniejszej na większą...)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nawet lepiej 25v :)

 

Co do opa2604, dzisiaj wreszcie do mnie doszedł.. póki co mogłem go tylko do cmoya wpakować, ale już pokazał klasę.

Basu było mało, dźwięk jakby trochę zimny(może to dlatego że to tylko cmoy ;]), ale wysokie rejestry i przestrzeń po prostu świetne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto kupic ten wzmacniacz czy lepiej zinwestowac np. w Moonlighta czy też w Holdegrona?:

 

http://www.monacor.com.pl/catalogue-produc...&SubKtg=575

 

Mam Esi Juli i Słuchawki Grado SR80(32ohm).

 

Bez 5 zdan lepiej zainwestowac w Moonlighta, np. taki ProSonus HP4 ktorego aktualnie posiadam takze jest bardzo slaby, mimo ze roznica w cenie miedzy tym monacorem a preosnusem jest dosc spora. IMHO nie oplaca sie kupowac takich wzmacniaczy. Oczywiscie milo by bylo gdyby wzmacniacz jest takze mogl dostac zbalansowany sygnal :) skoro juz takie wyjscia w Juli sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fallow dziękuję za radę.

Myślałem o bezpośrednim podłączeniu Grado do Juli ale nie będę ryzykował.Kupię jednak jakiś wzmacniacz,może Moonlight.Ciekawe czy Moonlight mógłby miec wejście zbalansowane?.Czy by polepszyło jakośc dźwięku na wyjściu sluchawkowym?.

Tu jest recenzja Esi Juli :

 

http://forum.purepc.pl/temat/Audio/63/Rece...si-Juli/250973/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> leszekm,

Bardzo ciekawy ten wzmacniacz IMG. Nie sugeruj się podpowiedziami, lecz raczej odpowiedziami osób, które go słyszały. IMG to bardzo dobra firma działająca na rynku profesjonalnym. Niestety, nie znam tego konkretnego modelu, ale chętnie poznałbym opinie osób, które go znają. Pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam korzystam poki co z okablowania IMG Stage Line :)

 

Julia gra szczegolowo i detalicznie, nic nie jest zrollofowane albo minimalizowane na potrzeby przyjemnego kojacego a'la audiofilskiego sluchania - oczywiscie w duzym "" , nawet DAC jest w niej tak skonfigurowany.

Wzmacniacze z tego sektora rynku takze raczej nie temperuja nic a wrecz wyostrzaja. W moim jest podobnie. Oba to niskie modele.

Dolaczajac wiec owa analitycznosc i brak ciepla Juli, wzmacniacz ktory nic nie wygladzi mozna latwo przypuszczac co dostana Grado :)

 

Oczywiscie moge sie mylic, bo nie slyszalem akurat tego modelu - jednak biorac pod uwage wlasnie zastosowanie tego wzmacniacza - mysle, ze nie jest logicznym bledem tak zalozyc :)

 

Oraz - oczywiscie - najepie byloby miec opinie kogos kto akurat ten wzmacniacz podlaczyl do Juli - to fakt :)

 

Zbalansowane polaczenie ma zapewnic wieksza dynamike sygnalu, mniejsze spadki przy coraz to wiekszych dlugosciach kabli, mniejsza podatnosc na zaklocenia z zewnatrz.

http://en.wikipedia.org/wiki/Balanced_audio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze mną się idzie dogadać. ;) Zwłaszcza w sytuacji długiej kolejki. Postaram się mieć na zbliżający się meeting jakiegoś v.4 do porównania. Swoją drogą, jestem w stanie zrobić wzmacniacz pod wytyczne dźwiękowe i będę wtedy wiedział, czy muszę użyć droższych komponentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałoby się go zrobić zbalansowanego od wejścia aż po wyjście, ale rzeczywiście mam wątpliwość czy jest sens. Wejście symetryczne z późniejszą desymetryzacją w Moonlighcie spowoduje tylko komplikację układu, czyli jak mniemam - pogorszenie jakości również. Zostaje opcja symetrycznych wejść i symetrycznego wyjścia, czyli recabling słuchawek przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności