Skocz do zawartości

Wzmacniacze Sluchawkowe


x500

Rekomendowane odpowiedzi

I z kupna D2 boa nici :(

Już myślałem , że sie dogadam tu : http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=43913&hl= ale greqZX sprzedał komuś innemu ... chociaż napisał co innego -.-

Są jakieś pomysły na wzmacniacz słuchawkowy który będzie służył również jako karta dźwiękowa PC do ok. 500zł ?

Nie chce ściągać z zza grannicy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Behringer to niezła marka z tego co wiem. Kilka osób obeznanych ze sprzętem dla dj'ów polecało mi ten model.

 

kto Ci takich bzdur nawciskał.? behringer i dobry sprzęt dj'ski.? ekhm.

nie wiem jak z tym wzmacniaczem, bo nie orientuje się w tej dziedzinie, ale znająć tą markę nie oczekiwałbym szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepie sie troche pod temat, bo mam problem z CMOYem i Audigy.

Pod Audigy 2 ZS Gold podlaczylem CMOYa. Jesli to moze robic roznice - skorzystalem z jakiegos bardzo budzetowego kabla, gdyz ten ktory dostalem w zestawie byl po prostu za krotki. Tu pojawia sie moj problem, a mianowicie szumy. Slychac doslownie wszystko, nawet mysz i klawiature. Przy sluchaniu muzyki nie robi to jakiejs wiekszej roznicy, gdy jest cicho wdaje sie natomiast we znaki. Ten sam CMOY podlaczony tym kabelkiem, ktory dostalem (zrobiony przez mefjuu), podlaczony do X5 juz nie szumi. Czy jest to wina wzmocnionego szumu Audigy (kiedys znajomy akustyk powiedzial mi, ze szumi, sam tego nie slyszalem), czy moze budzetowego kabla? Niestety nie mam mozliwosci posluchac dwoch kabli na tym samym zrodle (sam z tylu do komputera z wozka nie siegne, a kabel jest za krotki). Jesli jest to wina kabelka, jaki byscie polecili, a jesli Audigy, czy jest jakis sposob na jego wyeliminowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie nie wina kabla ani karty dzwiękowej tylko komputera jako całości. Zakłócenia z cyfrowych elementów komputera przenoszą się na wzmacniacz. Być może jest to spowodowane słabym połączeniem masy albo zasilania wzmacniacza wprost z komputera... Napisz jakie masz zasilanie tego wzmacniacza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze w wypadku hi-endowego sprzetu mogloby slychac roznice w zasilaniu i innych podzespolach komputera, ale przy CMOYu za 50zl? Korzystam narazie z akumulatorka, takze CMOY nie jest podlaczony do pradu. Tak jak juz pisalem, w wypadku X5 szum nie jest taki uciazliwy (chociaz go slychac). Po kilku probach z podlaczeniem do X5 wydaje mi sie, ze cala ta afera moze byc spowodowana zle polaczonym (za slabo dopchnietym, sam jak juz pisalem nie mam na to wplywu) kablem do PCta, bo szumi (a raczej buczy) nawet przy wylaczonym pececie, a w wypadku zlego podlaczenia do iAudio wystepowal ten sam problem. Nie wyeliminuje to jednak na pewno trzaskow chociazby przy ruchu myszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem taki wzmacniacz za 15zł podłączyłem do dość starego SB Live 5.1 i nie słyszałem praktycznie żadnych szumów a już napewno nie przy muzyce, niestety czasem dostawał takich odjazdów że szum czasem był tak głośny jak muzyka, słychać było pierdzenie przy przewijaniu okien, ruchu myszką itp. Po poprawieniu lutów na wtyczce i wejściu wzmacniacza problem już nie występuje. Audigy 2 ZS Gold napewno nie szumi więcej niż SB Live. Twój problem to może niepewne styki, mam też teorie że to przez słabą masę wirtualną w cmoyu przenoszą się zakłócenia z masy komputera, ale to może być kompletna bzdura :P więc może ktoś to sprostuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówiłem o DAC/amp do ok. 500zł a ten D10 podchodzi pod 1k bardziej :D 900zł za D10 do tego ship + kable + ladowarka siecowa + cło ... Bez przesady :D

Ostatnio ma za dużo wydatków : Kupuje Ex 85 AKG K530 LTD i może iPod Touch chociaż chyba poczekam na Vedie X11 i nowego Sony ... również z serii X :P

 

Cła nie zapłacisz ;-)

Kupiłem od nich w zeszłym roku iBasso D3 i na paczce napisali USB Sound Card 20$ value - product sample :-) = zwolnione z cła

i dolar był wtedy bajecznie tani... ale to se ne vrati... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będe miał powiedzmy Sony S638F i będę chciał podpiąć do niego głośniki ( no właśnie jakie? 2.0, nie wiem ile trzeba dać) to myślę że wzmaciacz będzie konieczny. Tylko moje pytanie jaki i ile trzeba dać i przede wszystkim gdzie kupić? Zestaw wzmak+głośniki będzie stacjonarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto bawić się w jakis wzmacniacz słuchawkowy coś myślę max 200zł. Nie wiem czemu ale tak chwalone cal! nie pasuja mi , nie dają radości z odsłuchu jak czytam te ochy i achy. Kupione od użytkownika który tez był z nich mega niezadwolony ( może jakas trefna sztuka ). Bass w nich jakoś tak wali , jest bez uczucia. Po dłuższym słuchaniu są mega nie wygodne ( ten pałąk z góry mi sie za bardzow głowe wbija ) a słuchawki za mocno ściskają glowe izolując ją. Do tyle na temat moim creativów. Zastanawia mnie jeszcze taka opcja czy shp8900 dużo lepiej zagra z jakimś wzmakiem słuchawkoym od creativów. Moja dźwiękówka to xonar d2\pm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj uruchomilem hybryde SOHA 2 . Z pewnymi trudnosciami wynikajacymi z mojej winy ale ... juz ok . Teraz tylko dopieszczam uklad ale musze napisac ze brzmi jak na razie najlepiej ze wszystkich moich konstrukcji ktore zbudowalem mimo iz jak na razie nie zastosowalem w pewnych miejscach elementow jak najlepszych a wrecz przeciwnie . Opampy np sa najtansze z mozliwych .

Opisze brzmienie gdy juz bede mial spowrotem moje dt880pro , tymczasem AKG k701 zabrzmialy wprost niesamowicie pod kazdym aspektem i zadko bylo mi dane sluchac dzwieku tej klasy . Transport to standardowy nie modyfikowany DCD2000AE , kabelki VDH The First ze starej serii .

 

a.jpg

b.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem taki wzmacniacz za 15zł podłączyłem do dość starego SB Live 5.1 i nie słyszałem praktycznie żadnych szumów a już napewno nie przy muzyce, niestety czasem dostawał takich odjazdów że szum czasem był tak głośny jak muzyka, słychać było pierdzenie przy przewijaniu okien, ruchu myszką itp. Po poprawieniu lutów na wtyczce i wejściu wzmacniacza problem już nie występuje. Audigy 2 ZS Gold napewno nie szumi więcej niż SB Live. Twój problem to może niepewne styki, mam też teorie że to przez słabą masę wirtualną w cmoyu przenoszą się zakłócenia z masy komputera, ale to może być kompletna bzdura :P więc może ktoś to sprostuje...

 

Szumu przy muzyce nie slychac, slychac jak jest cicho. Czy jesli bylyby do poprawienia luty to nie szumialby tez na X5? Bo na X5 jest cicho... Poprobuje jeszcze podlaczyc X5 przez kabel, ktorym CMOYa mam podlaczonego do kompa (1,2m za 4zl), moze to on jest sprawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kriso06 , zeby stwierdzic konkretnie musialbym miec do porownania oba wzmaki w jednej chwili . Teraz nie mam . Jak juz sohe zamontuje w obudowie to ja wezme pod pache do brata i porownam bezposrednio . Poczekam tez na moje sluchawki by miec szerszy poglad . Jak na razie powtorze tylko ze zaden z dotychczas zlozonych prze ze mnie wzmacniaczy nie dorownuje soha2 a troche ich zlozylem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może iBasso D3 i mógłby się wypowiedzieć na temat dziwnych zakłuceń w tym DAC które są wywoływane przez fale radiowe ? :huh:

Mam możliwość kupienia tego wzmaka troche taniej ale martwi mnie ten mankament ponieważ mieszkam w dużym mieście i używam wi-fi w domu które (chyba się nie myle teraz ?:P ) wysyła fale radiowe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności