Skocz do zawartości

MŚ w piłce nożnej Qatar 2022


MichalZZZ

Rekomendowane odpowiedzi

Jak Argentyna podchodziła do karnych a jak Brazylia u Argentyńczyków było widać koncentrację i zaangażowanie a w Brazylii już przed karnymi wyglądali jakby przegrali a potem tylko to potwierdzili nikt nie chce grać karnych z Chorwatami bramkarz po mistrzostwach będzie warty fortunę 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 897
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

7 minut temu, bob2000 napisał(a):

No i Krystek oczywiście się pobeczał :D 

 

Historia trochę zatoczyła koło, to słynne zdjęcie ze Scolarim po finale z Grecją, dzisiaj "trochę" wcześniej Maroko. No tu mnie Afrykanie trochę wkurzyli, cieszyłem się że pocisnęli Hiszpanów ale takie cyrki odwalać? Nie za dużo trochę? Niezmiernie mi się podoba ich styl gry, bardzo atletyczni i konkretni w swoich poczynaniach zawodnicy. Gratulacje! I nie ma wymówek że styl nie taki, że umiejętności nie te albo taktyka słaba. Wola walki i jak się okazało - zwycięstwo. 

 

To teraz pozostaje mi kibicować o finał Chorwacja-Maroko albo Francuzom, chociaż gra Anglików też mi się bardzo podoba na tym turnieju. Bardzo ciekawy mecz się szykuje dzisiaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@micbudNo jakoś nie słuchałem dokładnie tych jego wypowiedzi ale fakt faktem że oprócz niebotycznych umiejętności to Lewy od czasu słynnego Lekabaretu potrafi też zawalczyć o swoje :D

 

1 minutę temu, vonBaron napisał(a):

Nawet picza nie pogratulował rywalowi tylko uciekł jak szczur... 

 

Kolega widzę nowy w świecie futbolu i nie zna tej narracji, że jak Cristiano płacze to jest to spowodowane czystą piłkarską ambicją jakiej nie ma nikt inny, a jak Leo będzie ze spuszczoną głową gratulował zwycięskim Chorwatom to to będzie oznaka że mu nie zależy na kadrze, z której przecież już zdaje się kilka razy rezygnował? A tak na serio to trochę mu się nie dziwię - prawdopodobnie ostatni mundial, do tego rywal gra na nim jak z nut i ma szansę na zwycięstwo. Trochę wyrozumiałości by się przydało ale rozumiem, że antimadridismo ma teraz chwilowo dobry czas, także miłej zabawy :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bob2000 napisał(a):

Niezmiernie się cieszę z awansu Maroko. Myślałem, że wygrają w karnych, a mogli nawet i 3:0 wygrać! No i Krystek oczywiście się pobeczał :D 

Oj nie wiem czy on beczał czy płakał z radości z wygranej w zakładach bukmacherskich :)

Emerytura we łzach jak w polszy..

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mu powie na jaki uj jest ten VAR? Przecież przy takiej sytuacji jak przed chwilą główny powinien 1 minutę po zdarzeniu być przy ekraniku jeśli są wątpliwości.

 

Kibicuję Francuzom, ale to był ewidentny karny.

 

Edytowane przez docentore
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sędzia puścił grę, więc VAR nie może reagować, a faul był przed polem karnym. VAR nie mógł podyktować wolnego. Wszystko było zależne od tego gdzie ten faul był i to było sprawdzane. Gdyby był w polu karnym, to wtedy VAR miał prawo reagować i przyznać karnego. Błąd sedziego. 

 

 

IMG-20221210-WA0014.jpg

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć bo Francuz który fauluje wydaje się stać w polu karnym, a Kane jedna stopą pozą, resztą ciała jakby w polu karnym. Widocznie uznali, że faul był przed ale było to stykowe, tak czy inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAR uznał, że faul był przed polem karnym, a że sędzia puścił grę, to nie mogło być z ich strony reakcji, pomimo, że faul był. Gdyby to miało miejsce w polu karnym, to wtedy reakcja byłaby inna - jedenastka. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kolega @docentore ma co do tego właśnie wątpliwości. Starałem się to wytłumaczyć jak to wygląda od strony VARu :)

 

W każdym razie juz wszystko jasne. Oglądamy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MichalZZZ napisał(a):

Wydaje mi się, że kolega @docentore ma co do tego właśnie wątpliwości. Starałem się to wytłumaczyć jak to wygląda od strony VARu :)

 

W każdym razie juz wszystko jasne. Oglądamy.

 

 

Dokładnie i dziękuję za wyjaśnienie.

 

23 minuty temu, Najner napisał(a):

Ale meczycho. Aż szkoda, że któraś z tych drużyn musi odpaść. Mega klasa.

Jeden z lepszych na tych mistrzostwach. Mało gwiazdorzenia, dużo dobrej i twardej gry.

 

Allez Les Bleus!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anglia raus. I całe szczęście. Nic ciekawego nie pokazali, gdyby nie karne to 2:0. Dobrze, że Kejn się sfajdał za drugim razem, bo bym musiał jeszcze dogrywkę oglądać :D Pozostaje mi mieć nadzieję, że finał będzie Francja - Chorwacja. Wolałbym Argentynę i powtórkę 1/8 finału sprzed czterech lat, ale wczoraj odstawili takie buractwo, że hej!

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chętnie obejrzał powtórkę finału z 2018 roku, co oczywiście może się wydarzyć, jeśli chodzi o wynik to pozostawiłbym tę kwestię otwartą ;) Co do dzisiejszego ostatniego ćwierćfinału, to bardzo dobre spotkanie! 

Może nie było worka bramek ale czuć właśnie było tę jakość jak wspomnieli wyżej @Najneri @docentore, gdzie każda akcja zdawałoby się mogła przerodzić się w groźną sytuację. Brawo Francuzi, brawo Tchouameni, pięknie siadł mu strzał co mnie oczywiście cieszy, choć karny potem sprokurowany. No to teraz czas na półfinały, ale szybko leci ten mundial. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maroko idzie na miszcza. 

Ronaldo będzie wreszcie mógł wystartować w "Top Model" i nie będzie się musiał martwić, że grafik meczów, mu to uniemożliwi.

Neymar będzie mógł wytatuować sobie twarz, bo tej części ciała jeszcze nie zagospodarował.

O naszych, to nawet nie ma co mówić, bo tak wspaniale grali i jeszcze im premię zabrali, no normalnie chamstwo i drobnomieszczaństwo. :D 

 

 

21 minut temu, Undertaker napisał(a):

A ja bym chętnie obejrzał powtórkę finału z 2018 roku, co oczywiście może się wydarzyć, jeśli chodzi o wynik to pozostawiłbym tę kwestię otwartą ;) Co do dzisiejszego ostatniego ćwierćfinału, to bardzo dobre spotkanie! 

Może nie było worka bramek ale czuć właśnie było tę jakość jak wspomnieli wyżej @Najneri @docentore, gdzie każda akcja zdawałoby się mogła przerodzić się w groźną sytuację. Brawo Francuzi, brawo Tchouameni, pięknie siadł mu strzał co mnie oczywiście cieszy, choć karny potem sprokurowany. No to teraz czas na półfinały, ale szybko leci ten mundial. 

 

A ja niespecjalnie, Chorwacja i tak za daleko zaszła i gra nieatrakcyjny i mało ciekawy futbol - w meczu z Brazylią oddali raptem jeden celny szczał :P;) .

 

A tak zupełnie poważnie to wiadomo, że Maroko to sensancja/supersensacja. Oni chyba tak są nakręceni, że dopóki mogę biegać i wybijać piłki, to są groźni, a nasi kopacze/patałachy mogą się uczyć determinacji, zaangażowania i poświęcenia na boisku. Jeśli by udało im się zdobyć tytuł, to przebiją to co zrobili Grecy - z tym, że tamto ME Greków to był fart 1 na 1000 i kompletny antyfutbol, murowanie bramki CAŁY MECZ i jedno wyjście na połowę przeciwnika i gol - coś co zdarza się może rzadziej niż 1 na 1000 (żeby to wszystko się zgrało w korzystny wynik x razy), a dzisiaj Maroko w sumie to miało może i więcej okazji od Portugalejros i dynamicznie wychodzili z piłką w kontrze.

Edytowane przez Introverder
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak wolałem Angoli od Francuzów na czele z rozkapryszonym Mbappe. Chociaż żółw na mundialu gra dobrze. Anglicy znowu odwalają kabaret z tym klęczeniem i tęczą. Pewnie te różowe korki nie przyniosły Kane’owi szczęścia przy drugim karnym. Wygrał lepszy. Francja strzeliła dwa gole z gry. Nie pajacowali też dzisiaj, więc może dobrze, że grają dalej.

Obstawiam finał Francja - Argentyna, ale kto wie, bo Maroko i Chorwacja znowu mogą świat zadziwić.

Jeśli faktycznie Francja się spotka z Argentyną, to raczej będę za Argentyńczykami. A to z prostej przyczyny. Już wolę bucowatego Messiego, od żółwia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Artorias napisał(a):

Ja i tak wolałem Angoli od Francuzów na czele z rozkapryszonym Mbappe. Chociaż żółw na mundialu gra dobrze. Anglicy znowu odwalają kabaret z tym klęczeniem i tęczą. Pewnie te różowe korki nie przyniosły Kane’owi szczęścia przy drugim karnym. Wygrał lepszy. Francja strzeliła dwa gole z gry. Nie pajacowali też dzisiaj, więc może dobrze, że grają dalej.

Obstawiam finał Francja - Argentyna, ale kto wie, bo Maroko i Chorwacja znowu mogą świat zadziwić.

Jeśli faktycznie Francja się spotka z Argentyną, to raczej będę za Argentyńczykami. A to z prostej przyczyny. Już wolę bucowatego Messiego, od żółwia :)

 

Skąd w tobie tyle nienawiści? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając prostackie i nienawistne wypowiedzi, których w tym wątku jest coraz więcej, polecam poczytać o VAR i mechanizmie podejmowania decyzji przez sędziego, w sytuacjach kiedy ma watpliwości. To co do tej pory zostało tu napisane, jest delikatnie mówiąc, nieprecyzyjne. 

 

Natomiast odnośnie turnieju, to po raz kolejny przekonaliśmy się, że sport jest nieprzewidywalny i nikt (o ile ma w sobie wolę walki) nie jest bez szans w walce o tytuł :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności