Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne, zamknięte, przewodowe, dobry, mocny i głęboki bas, przy tym czyste brzmienie, wysoka jakość innych dźwięków do 300-400zł. Mogą być używane.


Literak

Budżetowe słuchawki z mocnym, dobrym, głębokim basem. Pozostałe dźwięki czyste.  

5 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które polecacie?

    • Ultrasone HFI 15G
      0
    • Ultrasone HIFi450
      0
    • Sennheiser HD238i Precision
      0
    • Audio Technica ATH-ES7
      0
    • AKG K518DJ
      0
    • Creative Aurvana Live!
      2
    • INNE
      3


Pytanie

Witajcie! :)

Pomóżcie w wyborze słuchawek! Zależy mi przede wszystkim na soczystym, głębokim, mocnym basie. Inne dźwięki aby były czyste. Oczywiście przewodowe. Preferowanie zamknięte, ew. półotwarte.
Słucham różnej muzyki, dlatego ciężko coś tutaj określić. Jeśli chodzi o wygodę, to tutaj drugorzędny aspekt. Fajnie jakby by były, jak nie są - trudno - najważniejsza jakość dźwięku.


Przejrzałem wiele wątków, forów i natknąłem na pewne słuchawki. Waszym zdanie, które będą najlepsze?
Ultrasone HFI 15G;

Ultrasone HIFi450;
Sennheiser HD238i Precision (te wyjątkowo otwarte);

Audio Technica ATH-ES7;

AKG K518DJ;
Creative Aurvana Live! (tutaj moze brakować basu, natomiast jakość dźwięku jest chwalona i w opiniach i recenzjach).

Czy może coś innego?

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za porady i opinie. :)

Edytowane przez Literak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Niestety podałeś cechy słuchawek z dużo wyższej półki cenowej. W tym budżecie przychodzi mi na myśl tylko polowanie na okazję używanych Beyerdynamic DT150 lub jakieś dobre, tanie chińskie IEMy. Hanadomi B8 z Aliexpress czy używane Beyerdynamic DT770 80Ohm też są bardzo dobre ale bez brania na poważnie postawionych wymagań.

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To tańsze AKG K371, których nawet nie chce mi się przedstawiać kolejny raz... Anglojęzyczny internet zmierzył i opisał dokładnie K371, więc zostawię tylko linka: 
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/akg-k371-review-closed-back-headphone.19657/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W tej cenie najlepsze rzeczywiście byłyby słuchawki dokanałowe i jak najbardziej byłbyś w stanie dostać to, czego oczekujesz, czyli potężny bas i czyste wyższe pasma. Z używanych na myśl przychodzą mi FiiO FH3 i dużo lepsze Shuoer S12 ($119 nowe), być może Moondrop Aria i Starfield miałyby dla ciebie wystarczający bas. Dobre nauszne słuchawki zamknięte są bardzo drogie, moim zdaniem DT770 to dosyć kiepskie słuchawki, ale rozumiem, że w tym przedziale cenowym trudno cokolwiek polecić, poza tym nawet ta wersja 80Ohm nie zagra optymalnie z telefonu czy laptopa, a autor nic nie napisał o źródle.

Edytowane przez LeonidK
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego co piszecie, to jednak zdecyduję się na dokanałowe. Co prawda zamówiłem już CCA CRA, nie przemyślałem tego, mogłem dołożyć i kupić lepsze. Chyba nie zwrócę ich, gdyż zamówiłem z Shopee i idą już z Chin. Znacie jakieś fajne źródło zestawienia dokanałówek (tego typu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na razie zaczekaj, jest szansa że ci podejdą i może odłożysz więcej kiedyś tam. Największe zestawienie IEMów zrobił crinacle, nie zgadzam się ze wszystkim i nie jest to ostateczna wyrocznia, ale jakiś tam ogląd daje. Można na jego stronie sortować wg. każdej kategorii, m.in. ceny. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Literak napisał(a):

Z tego co piszecie, to jednak zdecyduję się na dokanałowe. Co prawda zamówiłem już CCA CRA, nie przemyślałem tego, mogłem dołożyć i kupić lepsze. Chyba nie zwrócę ich, gdyż zamówiłem z Shopee i idą już z Chin. Znacie jakieś fajne źródło zestawienia dokanałówek (tego typu)?

 

To dla odmiany polecam dokupić coś bardziej neutralnego - choćby 7Hz Zero z Shopee - z kuponami wychodzi jakieś 80 zł. CRA to granie V-ką z potężnym basem. Zero bardziej nastawione na średnice. Sprawdzisz sobie jakie granie bardziej Ci pasuje nie wydając dużo pieniędzy. Poza tym jedne i drugie są całkiem niezłe, jak nie chcesz zostać audiofilem, to spokojnie możesz skończyć poszukiwania na tych słuchawkach i po prostu cieszyć się muzyką :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Doszły do mnie CCA CRA I nie jestem z nich zadowolony. Jak dla mnie słaby bas i nieczysty, jakby metaliczno-cyfrowy dźwięk.
Wolałem moje Superlux hd681.

Jednak zdecyduje się na jakieś sluchawki nauszne. Które z wymienionych w temacie byście polecili. Czy może coś innego?

Może jak dojdzie DAC to poprawi brzmienie tych CCA.

Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji :)

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lub po prostu nie takiej sygnatury dźwięku szukasz choć przyznaję, że CCA CRA nie słyszałem. Jakiego DACa będziesz miał ?

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Literak napisał(a):

Avani

Właśnie miałem go Tobie polecić :D Dobry i tani. Poczekaj aż przyjedzie i ponownie oceń słuchawki. Z ciekawości, w międzyczasie, zrób eksperyment i podłącz CRA do jakiegoś źródła, puść muzykę i odłóż je na wiele godzin. Ciekawy jestem czy po wygrzaniu tych 30-50 godzin nie zmienią charakterystyki :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Literak napisał(a):

Jak dla mnie słaby bas i nieczysty, jakby metaliczno-cyfrowy dźwięk.

Jak pisał kolega @x86 wygrzej je.

Jak podłączyłem pierwszy raz miałem to samo wrażenie że dźwięk jest metaliczny i dziwny.

Zostawiłem na kilka godzin żeby pograły i po ponownym założeniu było dużo lepiej a metaliczny dźwięk ustał.

CRA ma chyba więcej góry niż w HD681, może to Ci przeszkadza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może być też tak, że seal'a nie łapiesz. Trzeba jeszcze gumki dopasować. Ja na stockowych 7Hz Zero nie miałem seala, niby wszystko dobrze grało, ale czegoś brakowało, po zmianie gumek dźwięk się wypełnił i zrównoważył ku dołowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności