Skocz do zawartości

Chord Mojo 2


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, LeonidK napisał(a):

Nie jestem pewny, czy to żarcik czy nie

Pół żartem - pół serio. Zdaję sobie bowiem sprawę, że wielebny Rob Watts oprócz tęgiej głowy do kreowania analogowej rzeczywistości z cyfrowej abstrakcji, ma też łeb do pozyskiwania nowych wiernych.

 

1 godzinę temu, LeonidK napisał(a):

braku artykulacji nie jestem w stanie usprawiedliwić analogowym brzmieniem, klimatem czy czymkolwiek innym.

Ja też; dlatego nadal mam mojo2. Wiem że na pierwszy, drugi, a nawet trzeci rzut (również wprawnego) ucha np. takie osuszone, wytrawne, eksponujące średnie tony typowo sabrowe, szorstkie granie sprawia wrażenie lepszej artykulacji - nic bardziej mylnego. Pomijając już męczliwą na dłuższą metę kanciatą, chropowato-śnieżystą nienaturalność takiego dźwięku, to po wnikliwszej ocenie nie ma on jednak żadnej przewagi w artykulacji, czy wyrazistości nad z pozoru gładszą, bardziej homogeniczną prezentacją mojo2. W mojosie jest po prostu więcej dźwięku w dźwięku.

image.png

 

Co do Gustarda r26 to się nie wypowiem, bo go nie znam. Niemniej jednak jak dotąd nie spotkałem erdwaera, który by mnie zmusił swoim dźwiękiem do zakupu lub marzeń o jego posiadaniu.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, audionanik napisał(a):

Niemniej jednak jak dotąd nie spotkałem erdwaera, który by mnie zmusił swoim dźwiękiem do zakupu lub marzeń o jego posiadaniu.

 

Właśnie spróbowałem sobie przypomnieć co zmieniło mojo2 u mnie. I był to dap Hiby rs2 na erdwaer. W połączeniu z Hawkami brzmiało to lepiej niż z mojo. Nie technicznie, ale barwa instrumentów i jakaś taka koherencja brzmienia/przekazu była właśnie bardziej analogowa niż chord.

 

Potem byłem zaskoczony jak usłyszałem jak podobnie do rs2 brzmiał Zen Dac (bez Cana). Jednak potrzebowałem mocy, dokupiłem Cana I to już nie było to samo.

 

I wtedy ef400 zgrał się najlepiej z Hawkami i nie tylko. Chociaż wiem, że tobie nie podszedł.

 

Więc może to wszystko a propos analogowe brzmienia jest kwestia synergii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z oceną mojo2 może wynikać też z użytego źródła. Ja przeważnie słucham z telefonu ale podpinając pod streamer, mojo2 jeszcze sporo zyskał. 

Kolejna sprawa to testowanie na trybie desktopowym vs mobilnym. Wiele razy miałem wrażenie, że mojo2 podczas słuchania z telefonu po paru minutach jak się rozgrzeje gra lepiej a po ok pół godziny miałem takie wrażenie nagłego skoku jakościowego... no ale może mi się tylko wydawało.

 

Kiedyś mam plan potestowac sam dac z mojo2 i porównać z dac w moim desktopowym torze, ale będzie potrzeba użycia innego okablowania, więc to też nie będzie w 100% miarodajne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 31.10.2023 o 22:31, BearPL napisał(a):

Problem z oceną mojo2 może wynikać też z użytego źródła. Ja przeważnie słucham z telefonu ale podpinając pod streamer, mojo2 jeszcze sporo zyskał. 

Kolejna sprawa to testowanie na trybie desktopowym vs mobilnym. Wiele razy miałem wrażenie, że mojo2 podczas słuchania z telefonu po paru minutach jak się rozgrzeje gra lepiej a po ok pół godziny miałem takie wrażenie nagłego skoku jakościowego... no ale może mi się tylko wydawało.

 

Kiedyś mam plan potestowac sam dac z mojo2 i porównać z dac w moim desktopowym torze, ale będzie potrzeba użycia innego okablowania, więc to też nie będzie w 100% miarodajne.

 


cos z tym rozgrzanym Mojo 2 jest na rzeczy.

Wlasnie go wyjąłem z kurtki i podłączyłem do telefonu by porównać z moim ddhifi TC35i i nie specjalnie było slychac różnice. Przelaczalem pomiędzy urządzeniami I przelaczalem. Nie wiem po jakim czasie, może 30 minut wróciłem z Mojo 2 na tc35 i było. wtf ?!?! Chyba ddhifi się zepsol czy co Przecież przed „momentem” to grało naprawdę podobnie ….

 

na marginesie: to mój bardzo 1 raz z Mojo ….

Coś znalazlem, myślałem już mi zmysły siadają, to w temacie Mojo 2 na zimno:

28 minuta 40 sekunda

 

video wyglada jak z lat 90, poczucie humoru niezgorsze. Nie mam pojęcia co to za koleś.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam ten kanał. To jest Koji i jest niewidomy, ale ma niesamowity słuch a do tego doświadczenie muzyczne.

Trochę jednak moim zadaniem jego recenzje są zbyt entuzjastyczne. 

Mimo tego jak coś jest nie tak ze sprzętem to o tym mówi. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
11 minut temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Mojo tym razem jako DAC prezentuje się znakomicie. 

 

IMG_0949.jpeg

Też muszę wreszcie spróbować jak się sprawuje w tej roli. Próbowałeś dać te max 2.12V na wyjściu- ciemno fioletowe kulki od głośności? W Twoim przypadku trzeba dwa naciśnięcia vol +.

 

IMG_3101.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lobuz1 napisał(a):

Też muszę wreszcie spróbować jak się sprawuje w tej roli. Próbowałeś dać te max 2.12V na wyjściu- ciemno fioletowe kulki od głośności? W Twoim przypadku trzeba dwa naciśnięcia vol +.

 

IMG_3101.jpeg

Tak, zmieniałem ustawienie poziomu V na wyjściu zależnie od podłączonego źródła. Zdjęcie przekłamuje kolory, w rzeczywistości jest fiolet. Te 2.12V ustawiłem na iPadzie. Co ciekawe iPhone gra ciszej niż iPad i w tym przypadku musiałem podbić o jedno kliknięcie. Muszę jeszcze porównać z Hugo 2, który ma zaprogramowany poziom wyjścia DAC 3V. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, The Grand Wazoo napisał(a):

 Zdjęcie przekłamuje kolory 

Jedna kulka powinna być blado biała a na zdjęciu jest niebieska. 😏

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, The Grand Wazoo napisał(a):

@lobuz1 uwierz na słowo, że jest ;) Ta skrajnie lewa kulka świeci na biało (a jest blado niebieska), tylko kąt zrobienia zdjęcia i sztuczne światło o ciepłej barwie zrobiły swoje. Ale prawdziwi mężczyźni o kolorach przecież nie będą dyskutować ;) 🌈

Wierzę, wierzę 😊. Zły balans bieli w aparacie robi psikusa . 😊

Będąc w temacie wątku wrzucam 2 zdjęcia zrobione jedno po drugim oraz zdjęcie białej czy niebieskiej kulki. 😊

IMG_3381.jpeg

IMG_3380.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej.

Chłopaki jakie macie u siebie kabelki USB od telefonu do mojo 2? Chciałem wypróbować kilka z MP3Store, albo podobnego salonu, ale nawet nie wiem co warto wypożyczyć.

 

Obecnie mam usbc-usbc jakiś no name, ale wiem, że kabelek może dużo zmienić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Weird_O napisał(a):

Nie wiesz czy występuje w długości minimum 35cm? Takiej długości mam obecnie i realnie to nawet myślałem o czymś co ma 50cm. Używam telefonu jak słucham i lubię mieć swobodę ruchu telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TataPsychopata napisał(a):

Nie wiesz czy występuje w długości minimum 35cm? Takiej długości mam obecnie i realnie to nawet myślałem o czymś co ma 50cm. Używam telefonu jak słucham i lubię mieć swobodę ruchu telefonu.

Nie występuje. Też miałem kiedyś taki dylemat i kupiłem Xduoo 60cm:

https://allegro.pl/oferta/xduoo-x-c16-kabel-otg-2x-usb-type-c-60cm-11633273926

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lobuz1 napisał(a):

Nie występuje. Też miałem kiedyś taki dylemat i kupiłem Xduoo 60cm:

https://allegro.pl/oferta/xduoo-x-c16-kabel-otg-2x-usb-type-c-60cm-11633273926

Jakaś różnica w dźwięku względem normalnego no name?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności