Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Chord Mojo 2


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, jacmiszcz92 napisał(a):

ale 3 zdań uzasadnienia z czego te różnice miałby wynikać już nie

Pisaliśmy wiele razy, ale ci którzy tu najgłośniej wrzeszczą o nauce nie rozumieją nawet prostych zależności związanych z obciążeniem, że o impedancji zespolonej, czy przesunięciach fazowych nie wspomnę. Poza tym jeśli świnia nie umie wytłumaczyć dlaczego wyczuwa trufle z dużej odległości, to znaczy, że znajduje je przypadkowo?

Edytowane przez audionanik
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kabofile mają lepszy słuch niż wskazują na to pomiary wykonywane specjalistyczną aparaturą to czemu nie pracują w branży audio? Czy korporacje poszukują takich nadludzi?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem, dziękuję za spory i fajny odzew. ;)

Zainstalowałem USB Audio Player Pro. Chciałem wrzucić jakieś pliki we flac o lepszej jakości. Zauważyłem, że jak puszczałem pliki z kompa to nie zmieniał się kolor kuleczki sygnalizującej jakość dźwięku. Puszczałem MP3 i kilka FLAC. Kolor ten sam.

W telefonie też tak jest, aczkolwiek tylko po spoti. 

Ma to coś wspólnego z bitperfect? Zaraz wrzucę jakiś FLAC na telefon i sprawdzę czy coś będzie inaczej przy tym USB audio player pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, TataPsychopata napisał(a):

Zauważyłem, że jak puszczałem pliki z kompa to nie zmieniał się kolor kuleczki sygnalizującej jakość dźwięku. Puszczałem MP3 i kilka FLAC. Kolor ten sam.

To oznacza, że komp resampluje różne pliki do jednego tego samego formatu.

18 minut temu, TataPsychopata napisał(a):

W telefonie też tak jest

J.w.

18 minut temu, TataPsychopata napisał(a):

dziękuję za spory

Eeee, to kolega prawdziwych sporów tu jeszcze nie widział.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, widziałem, ale "spory" oznaczało duży :D hehe.

UAPP działa. Teraz zmienia się kolor kulki na czerwony po FLAC, na spoti jest zielony czy tam jakiś w odcieniach. Nie rozróżniam kolorów dobrze. Mojo2 to dla mnie męka :D

Jeśli chodzi o kable to miałem kilka do systemu stereo i niestety, ale kabel zmienia dużo i potrafi fajny system zepsuć. Np melodika czasami. Dlatego pytałem o kabelek.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TataPsychopata napisał(a):

Zauważyłem, że jak puszczałem pliki z kompa to nie zmieniał się kolor kuleczki sygnalizującej jakość dźwięku. Puszczałem MP3 i kilka FLAC. Kolor ten sam.

Zainstaluj na pc sterowniki Chorda, kolorki powinny się zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Najner napisał(a):

Zainstaluj na pc sterowniki Chorda, kolorki powinny się zmieniać.

Zainstalowałem, obecnie nie działa. Odinstaluję urządzenie i sterowniki, zainstaluje na nowo i dopiero podłącze mojo. Wcześniej chyba podłączyłem zanim zainstalowałem sterowniki i może przez to jest problem.

 

Też tak macie, że jak z pc leci muzyka to trochę dźwięk jest chudszy? Nie jest taki wypełniony, mniej basu. Względem telefonu na androidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, TataPsychopata napisał(a):

Też tak macie, że jak z pc leci muzyka to trochę dźwięk jest chudszy? Nie jest taki wypełniony, mniej basu. Względem telefonu na androidzie.

Na tym samym pliku nie powinno tak być, ale jak porównujesz np. FLAC na pc ze Spotify na Androidzie, to będziesz słyszał różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, TataPsychopata napisał(a):

Też tak macie, że jak z pc leci muzyka to trochę dźwięk jest chudszy? Nie jest taki wypełniony, mniej basu. Względem telefonu na androidzie.


Może na PC Ci leci dźwięk przez mikser Windowsa. Skonfiguruj sobie Foobara wg wytycznych @majkel Różnica jest słyszalna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BearPL napisał(a):


Może na PC Ci leci dźwięk przez mikser Windowsa. Skonfiguruj sobie Foobara wg wytycznych @majkel Różnica jest słyszalna. 

Jeśli jest jakiś temat zbiorczy to proszę mnie nakierować. Napisałem też do kolegi @majkel

Czy jest jakiś zbiorczy temat odnośnie doboru słuchawek do mojo 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, TataPsychopata napisał(a):

Jeśli jest jakiś temat zbiorczy to proszę mnie nakierować.

 

 

 

23 minuty temu, TataPsychopata napisał(a):

Czy jest jakiś zbiorczy temat odnośnie doboru słuchawek do mojo 2?

Nie ma, musisz założyć temat w poniższym dziale albo poszukać info w już istniejących. Nie jest jakoś szczególnie ciężko dobrać słuchawki do Mojo2, bo jest łaskawy synergicznie. Pamiętaj, że każdy ma inne ucho i inny gust muzyczny i najlepiej, żebyś spróbował kilku par samemu.

 

https://forum.mp3store.pl/forum/224-co-kupić-słuchawki/

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu Penon Fan 2 mam dosyć spory szum w słuchawkach, który o dziwo nie jest uzależniony od ustawionej głośności. Zdziwiło mnie też, że dopiero trochę poniżej high gain zaczynają grać na normalnym poziomie głośności, a nie są to wymagające IEM'y. Na Blessing 2 szum jest zdecydowanie mniejszy i też trzeba o kilka kliknięć zwiększyć głośność. Z SMSL M500 MKII nie mam szumu w ani jednej, ani drugiej parze. Czy coś jest nie tak z moim Mojo czy wyjątkowo się te słuchawki nie zgrały? Dodam, że jak podłącze M2 do wzmacniacza stereo rozdzielaczem na RCA to wszystko jest ok.

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym chyba sprawdził inne Mojo, natomiast może być tak, że mam dużo gorszy słuch od Twojego i nie wyłapuję takiego szumu. 
Podejdę kiedyś przy okazji do mp3store, ale zapytałem też na hedfaju i dowiedziałem się, że IEMy z impedancją poniżej 16Ohm mogą szumieć i tu sprawę ma załatwiać iFi IEMatch/EarBuddy. To by się zgadzało, bo 3 pary słuchawek, które mam w domu powyżej tej impedancji akurat nie szumią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2023 o 12:44, LeonidK napisał(a):
W dniu 5.05.2023 o 12:41, Najner napisał(a):
To ja bym chyba sprawdził inne Mojo, natomiast może być tak, że mam dużo gorszy słuch od Twojego i nie wyłapuję takiego szumu. 

Podejdę kiedyś przy okazji do mp3store, ale zapytałem też na hedfaju i dowiedziałem się, że IEMy z impedancją poniżej 16Ohm mogą szumieć i tu sprawę ma załatwiać iFi IEMatch/EarBuddy. To by się zgadzało, bo 3 pary słuchawek, które mam w domu powyżej tej impedancji akurat nie szumią.

Moje Blessingi na Mojo 2 nie szumią - przynajmniej nie do "zielonego" poziomu a powyżej nie słucham na IEM'ach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, LeonidK napisał(a):
20 godzin temu, Dawindyk napisał(a):
Moje Blessingi na Mojo 2 nie szumią - przynajmniej nie do "zielonego" poziomu a powyżej nie słucham na IEM'ach

Moje właśnie też nie, pisałem o Penon Fan 2.

To musialem cos zle w tym zrozumiec: "Na Blessing 2 szum jest zdecydowanie mniejszy". U mnie nie ma zadnego szumu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności