Skocz do zawartości

Chord Mojo 2


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam,

przymierzam się do zakupu Chord Mojo 2.

W związku z tym mam dwa pytania:

Sprawdzi się ten wzmacniacz do stremowania muzyki z Apple Music z laptopa?

Jakie słuchawki nauszne będą dobrym wyborem do tego wzmacniacza? Budżet do 3.000 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, loopic napisał(a):

Sprawdzi się ten wzmacniacz do stremowania muzyki z Apple Music z laptopa?

Tak

 

14 minut temu, loopic napisał(a):

Jakie słuchawki nauszne będą dobrym wyborem do tego wzmacniacza? Budżet do 3.000 zł.

 

Musisz napisać jakiej muzyki słuchasz i jakiego dźwięku oczekujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, loopic napisał(a):

Co do muzyki: elektroniczna (downtempo, trip-hop), jazz (w szczególności EMC), Indie pop/rock, ale też klasyka. 
 

Co do dźwięku. Po prostu ma być muzykalnie, wyraźna średnica. 

Przekrój gatunkowy bardzo duży i trudno będzie znaleźć coś co poradzi sobie ze wszystkimi tymi gatunkami a do tego dobrze będzie grało z mojo2. Na szczęście mojo2 jest świetny chociaż niezbyt mocny. Mi się świetnie zgrywał z Fostexami TH610 - bardzo dobra synergia. One wszystkie te gatunki zagrają na dość dobrym poziomie. Lepszymi słuchawkami Sony Z7 (szczególnie do elektroniki i rocka) ale uważam, że mojo2 nie pokazuje wystarczająco dobrze ich możliwości. Do jazzu i klasyki lepszymi od Z7 będą Z7m2, ale znów do rocka i nagrań w gorszych realizacjach lepiej się sprawdzi pierwsza wersja Sony. 
Myślę, że dobrym rozwiązaniem mogą być tutaj Denony D7000. Niestety nie testowałem ich z mojo2, ale przypuszczam, że jeśi fostexy TH610 grały świetnie to D7000 zachowają się bardzo podobnie. W muzyce elektronicznej nie dorównają Sony Z7, bo Sony ma lepszy jakościowo i niżej schodzący bas (jednocześnie nie zalewający pasma) ale jazz czy klasyka powinna być lepsza na Denonach. Są niesamowicie muzykalne i mają bardzo słodkie i przyjemne dla ucha brzmienie ze świetną holografią, precyzją i stereofonią. Minus mają taki, że kabel jest długi i na stałe, zakończony dużym jackiem, więc przejściówka do mojo2 będzie niezbędna. 

 

Inny pomysł to znaleźć używane Focal Clear - bas ma fajnego kopa, może nie tak jak w wielu słuchawkach zamkniętych, ale są to wg mnie słuchawki uniwersalne na bardzo dobrym poziomie. 

 

W tym budżecie są Pioneer Monitor 5 - ponoć świetne, ale sam ich nie słuchałem. Jak masz możliwość u kogoś posłuchać to mógłby być to też dobry trop. Słyszałem z pierwszej ręki od osoby, która je miała, że recenzje w necie raczej są niemiarodajne bo te słuchawki długo się wygrzewają a sporo recenzentów twierdziło, że nie mają wystarczająco dużo basu.  Nie mogę jednak polecić słuchawek, których nie słyszałem.

Myślę, że w kwocie do 3tys znajdziesz sporo dobrych propozycji słuchawek dynamicznych. Planarów do mojo2 bym raczej nie radził kupować w ciemno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, loopic napisał(a):

Co do muzyki: elektroniczna (downtempo, trip-hop), jazz (w szczególności EMC), Indie pop/rock, ale też klasyka. 
 

Co do dźwięku. Po prostu ma być muzykalnie, wyraźna średnica. 

 

Do 3k polecam posłuchać Sennheiser HD660S2 oraz FiiO FT5 - jak masz blisko któryś z oddziałów mp3store to można podskoczyć z Mojo jak już kupisz i zrobić odsłuch porównawczy, powinni mieć, a jak nie to pewnie da się sprowadzić.

 

Obydwie pary posiadam i mogę polecić jako modele uniwersalne. Z Mojo ich co prawda nie słuchałem, bo wcześniej go sprzedałem, ale tam można sobie za pomocą kulek dostosować dźwięk pod siebie, więc co by nie było - powinno się to zgrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, loopic napisał(a):

Witam,

przymierzam się do zakupu Chord Mojo 2.

W związku z tym mam dwa pytania:

Sprawdzi się ten wzmacniacz do stremowania muzyki z Apple Music z laptopa?

Jakie słuchawki nauszne będą dobrym wyborem do tego wzmacniacza? Budżet do 3.000 zł.

 

Mojo nie ma odbiornika Bluetooth, jak chcesz stremować muzykę to niezbędny będzie dodatkowy odbiornik np. dedykowany Poly lub tańsza wersja Hiby r3 i tym podobne (z obsługą AirPlay) z wyjściem cyfrowym coax, optyk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, loopic napisał(a):

A przez USB nie połączę z laptopem? Mojo ma chyba wejścia USB.

Oczywiście, że tak. Laptok albo telefon z UAPP jako źródło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2024 o 12:59, BearPL napisał(a):

Oczywiście, że tak. Laptok albo telefon z UAPP jako źródło.

 

 

Czy ten cały UAPP jest konieczny w telefonie? Chciałem dziś sprawdzić jak te mojo w sumie spisuje się jako przenośne i z ciekawości pierwszy raz podpiąłem je do telefonu przez USB-C, i na mojo2 nie zmienia się kolor próbkowania (cały czas kulka na pomarańczowo się świeci). Pod laptopem działa bez zarzutów i brzmi lepiej z laptopa. Coś w telefonie muszę zmienić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, zlowik napisał(a):

Czy ten cały UAPP jest konieczny w telefonie?

Nie jest konieczny ale dla bezpośredniego dostępu do urządzenia już tak bo inaczej przechodzi przez sterownik dźwięku Androida. Jak miałem Mojo 2 to łączyłem normalnie ze smartfonem.

 

@loopic Ode mnie również zdecydowany głos na HD660S2 jeżeli mogą być otwarte. Do tańca i do różańca :) 

Edytowane przez x86
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest konieczny, ale telefon gra znacznie lepiej przez UAPP.  Uważam, że warto tę aplikację kupić. Przez UAPP nie miałem nigdy problemu z kolorami kropek przy  lepszej jakości przez Qobuz.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, BearPL napisał(a):

Uważam, że warto tę aplikację kupić.

Zdecydowanie 👍Ja nie używałem w tamtym momencie z Mojo 2 bo głównie słucham ze Spotify (nie obsługiwany przez UAPP) i nie miałem wtedy aktywnej subskrypcji na Tidala, zaś "flaczki" mam na karcie uSD a mój smartfon nie posiada slotu. Świetna apka i w sumie jedyna jaką zakupiłem na Androida 😅 bo miałem okazję wykorzystać kupon od Play'a 20 zł na zakup apki to wtedy dopiero zdecydowałem się ... trochę późno ale lepiej później niż wcale ;) 

Edytowane przez x86
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, x86 napisał(a):

Zdecydowanie 👍Ja nie używałem w tamtym momencie z Mojo 2 bo głównie słucham ze Spotify (nie obsługiwany przez UAPP) i nie miałem wtedy aktywnej subskrypcji na Tidala, zaś "flaczki" mam na karcie uSD a mój smartfon nie posiada slotu. Świetna apka i w sumie jedyna jaką zakupiłem na Androida 😅 bo miałem okazję wykorzystać kupon od Play'a 20 zł na zakup apki to wtedy dopiero zdecydowałem się ... trochę późno ale lepiej później niż wcale ;) 

Ja również polecam UAPP jako zadowolony od wielu lat, chyba 5, jej użytkownik. też nigdy nie kupiłem żadnej innej aplikacji na androida ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2024 o 19:08, BearPL napisał(a):

Nie jest konieczny, ale telefon gra znacznie lepiej przez UAPP.  Uważam, że warto tę aplikację kupić. Przez UAPP nie miałem nigdy problemu z kolorami kropek przy  lepszej jakości przez Qobuz.

Też macie takie problemy jak ja z uapp? Ciągłe errory, zanim zacznie grać następną piosenkę to mijają wieki i w między czasie errory. To nie internet, bo na tidalu chodzi jak błyskawica. Mówię o słuchaniu tidala przez uapp

W dniu 5.03.2024 o 00:05, loopic napisał(a):

Witam,

przymierzam się do zakupu Chord Mojo 2.

W związku z tym mam dwa pytania:

Sprawdzi się ten wzmacniacz do stremowania muzyki z Apple Music z laptopa?

Jakie słuchawki nauszne będą dobrym wyborem do tego wzmacniacza? Budżet do 3.000 zł.

 

Każde się sprawdzą, bo z bezstratnym korektorem o +-9 db wyrównasz subbas, bas, średnie i wysokie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności