Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Chord Mojo 2


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebny kabel który z jednej strony ma 3,5mm jack, a z drugiej 2x RCA. Np coś takiego https://www.tophifi.pl/przewody/evergreen-1m-jack-rca.html?gclid=CjwKCAiA2L-dBhACEiwAu8Q9YHTyxODhx6NMAoKu_d3Wa2GnRbj0voLFxr9plfHwEiKdRA04NbC9CxoC3hQQAvD_BwE albo https://audiotop.pl/pl/p/Interkonekt-3%2C5mm-Mini-Jack-2-x-RCA-Wireworld-Pulse-2m/10462?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=780c369f-6fd6-65fc-1467-bb4cc82e9692

 

Albo co tam Ci się spodoba, ceny od 10zł na allegro.

 

 

W dniu 29.12.2022 o 10:43, griffith napisał(a):

Czy ktoś używał z Mojo podobnego adaptera do słuchawek zbalansowanych? W sumie proste rozwiązanie, ale zastanawiam się czy poza możliwością wpięcia balansu zmienia cokolwiek w torze (poza chyba oczywista poprawą dynamiki). 

 

Wpinanie się w obydwa wyjścia 3,5mm jednocześnie w mojo2 nic nie poprawi bo one są równorzędne więc to w zasadzie zwykły rozgałęziacz.

Edytowane przez Spawn
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2022 o 11:20, hibi napisał(a):

Jak M2 zgrywa się z Final F4100 ??

Nie jest za chudo ?

Właśnie z Mojo 2 jak dla mnie nie jest za chudo (nawet nie bawię się kulkami), choć wiadomo że to zwiewne, napowietrzone granie. Na suchym chińskim grajku tak może być, ale Mojo2 najlepiej się u mnie z nimi sprawdza.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Beh0lder napisał(a):

Wszędzie są jack duży coax a ja szukam jack*2

Dokładnie. Napisz/zadzwoń do p. Tomasza to zrobi jaki chcesz.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem to ładne maleństwo. Po usb gra średnio i zbyt długich odsłuchów nie jestem w stanie przeprowadzić. Metamorfozę jednak faktycznie możemy uzyskać przez gniazdo toslink. Przy średniej klasie transportu mojo gra niesamowicie, wciąga w długie odsłuchy, które są bardzo plastyczne. Aż kusi użycie różnej maści konwerterów usb/toslink jakie obecnie są na rynku,podpiąć  do smartfona z UAPP i wybrać się w plener. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i trochę "miśkuje", ja tego nie słyszę. Kupiłem jednak coś takiego:

 

https://www.amazon.com/Douk-Audio-Converter-Interface-PCM192Khz/dp/B085XPRSGM

 

Słuchanie teraz UAPP z Tidalem to sama przyjemność. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że urządzenie spisuje się znakomicie z Mojo. Na tą chwilę mogę spokojnie odstawić odtwarzacz CD pracujący jako transport z przetwornikiem. Zauważyłem też jedną rzecz, mianowicie mam wrażenie że pliki wav zachowane na karcie pamięci w telefonie brzmią lepiej niż to samo z Tidal. Czy ktoś ma podobnie?

Hugo, qutest nie wpasował się w mój gust, wolałem w tym czasie bardziej dojrzały brzmieniowo przetwornik Majkela. Mojo 2 trochę zmienia ogląd rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
 

Od miesiąca posiadam nowego Mojo 2, użytkowany wyłącznie z komputerem. Kilkukrotnie zdarzyła się sytuacja, że podczas włączenia Mojo, w słuchawkach pojawiał się bardzo głośny, ciągły, piskliwy dźwięk, coś jakby sprzężenie. Ale był to naprawdę głośny dźwięk. Po resecie wszystko wracało do normy, ale obawiam się o słuchawki przy kolejnych takich akcjach.
 

Obecnie posiadam HD 660S. Planuję kupić coś od Audeze, ale z tymi ich cienkimi membranami miałbym jeszcze większe obawy podpinać do takiego niepewnego urządzenia.
 

Gdy ponownie się to zdarzy postaram się nagrać, żeby wam to lepiej przedstawić. Opisany problem wystąpił około 5 razy w ciągu miesiąca.
 

Miał ktoś podobną sytuację? Może to wada urządzenia i warto odesłać na reklamację? Będę wdzięczny za podpowiedzi co może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również się nie zdarzyło, odsyłaj na gwarancję. Na innym źródle nic PC też się wydarzyło?

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Karmazynowy napisał(a):

Na innym źródle nic PC też się wydarzyło?

Na telefonie nic się nie wydarzyło, ale mobilnie było grane dosłownie kilka razy dla testów. Na tym samym komputerze wcześniej używałem przez kilka miesięcy iFi GO bar i żadne problemy nie wystąpiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być problem PC, np. przez sterowniki od innych sprzętów audio. Mojo jest trochę czułe na takie rzeczy, dlatego sprawdzilbym na innym kompie aby sprawdzić czy problem się powtarza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Karmazynowy napisał(a):

To może być problem PC, np. przez sterowniki od innych sprzętów audio. Mojo jest trochę czułe na takie rzeczy, dlatego sprawdzilbym na innym kompie aby sprawdzić czy problem się powtarza.

Na laptopie działa, ale tam podobnie jak z telefonem, użyty sporadycznie wyłącznie do testów. Musi mi to śmigać na kompie stacjonarnym bo na nim pracuję.

Hmm może faktycznie to kwestia sterowników. Do tej pory nic nie instalowałem - komp wykrywał go jako Mojo 2. Teraz zainstalowałem oficjalne sterowniki i wykrywa go jako Chord Async. Będę obserwował.

A wy instalowaliście te sterowniki od Mojo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, brownbunny napisał(a):

co może być przyczyną.

Jeżeli tak się dzieje podczas odtwarzania, to sprawdź, czy kulka sygnalizuje właściwie odtwarzany format. U mnie kilka razy tak było, że komp podawał np 44,1khz, a mojo „chciał” odtarzać 88,2khz (żółty zamiast czerwony) - no wtedy piszczy i szumi. Zatrzymanie odtwarzania oraz wyjęcie i wsadzenie kabla usb raczej pomaga. Przez rok zdarzyło mi się to z 5-7 razy.

4 minuty temu, brownbunny napisał(a):

A wy instalowaliście te sterowniki od Mojo?

Używam maca - nie trzeba sterów.


PS

Tak w ogóle to obstawiam, że winne tu są zjawiska elektrostatyczne i chwilowe pojawianie się niechcianego potencjału na masie.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności