Skocz do zawartości

O wszystkim i o niczym #2


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa wypowiedź dotycząca wspomnianych "neutralnych" Shure:

Ten nasz forumowy kolega poddał je pomiarowi i equalizacji. Z efektu jest zadowolony. 

Według niego one stockowo grają "W" , co by pasowało do tego co widzimy na wykresie. 

Tutaj też ciekawa relacja. 
https://stereoskunk.wordpress.com/2019/01/03/eq-ing-the-kse1200/

Wychodzi na to, że shure mają podbity bas tak jak u Harmana, ale wyciętą wyższą średnice oraz piki tu i tam. 
KSE1200-S1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kiedyś będziesz w stanie zaproponować wyjaśnienie czemu odpowiedź na omiatanie sinusoidą nie oddaje tego jak słuchawki czy w ogole sprzęt reaguje na muzykę, to chętnie przeczytam.
Przy czym wcale nie uważam, że wykresy są bez sensu. One coś o sprzęcie mówią i tego nie da się zanegować - ale na poziomie bardzo podstawowym i nie dotyczącym sytuacji w jakiej sprzęt jest normalnie wykorzystywany.
Ja mam swoje zdanie na temat tego czemu shure grają mi równo i coś mi mówi, że wiele tu zależy od bezwładności membrany. Ale to tylko moje przemyślenia laika, których nie zweryfikuję.
Dla mnie fakty są takie, że jak puszczam sinus, to słyszę, a jak puszczam muzykę, to nie zawsze słyszę. Uważam więc, że wykresy nie mówią wszystkiego o tym jak na danym sprzęcie zagra muzyka. I nikt z jutubowych ani gazetowych celebrytów wykresowych tego nie zweryfikuję, bo to sprzeczne z tym co mówią i na czym zarabiają.
A muzyka mi gra. I nijak nie brzmi jak przebieg sinusoidalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem potrzebę rozmowy o dzisiejszych wydarzeniach, przypominam jednak w jakim temacie toczycie tę dyskusję. Znając również tendencje i poziom rozmowy o polityce na tym forum,  przestrzegam przed głupowatymi wypowiedziami.

 

Otwieram wątek  "o niczym", tymczasowo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Najner napisał:

Ej, fun fact. Wiecie, czemu nasi "przyjaciele" z niemiec nie chcą sankcji wobec rosji? Bo pieniążki płyną. Myślałem, że to fake, ale sprawdziłem nazwiska i się zgadza. 

 

SmartSelect_20220225-001057_Facebook.jpg

Krótka historia o tym jak Najner dojrzał do bycia foliarzem😂. Nie no, żarty.

Ale przecież to nie była jakaś wiedza tajemna:ph34r:.

Godzinę temu, Spawn napisał:

Nie bo nie będę miał potem na naprawdę ważne rzeczy typu słuchawki ;) 

Przeciez w czołgu używa się hełmofonu, a nie samych słuchawek.

 

15 minut temu, hammerh34d napisał:

Nie przepadam za tym panem z wielu powodów

Bo nosi okulary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audionanik napisał:

Krótka historia o tym jak Najner dojrzał do bycia foliarzem😂. Nie no, żarty.

Ale przecież to nie była jakaś wiedza tajemna:ph34r:.

Trochę byłem od zawsze, muszę się przyznać :D Ale Bartosiaka i geopolitykę generalnie lubię od dawna, tylko małą polityką się brzydzę. Bardzo mnie natomiast martwi w obecnej sytuacji zaciągnięcie do pomocy wojskowej czeczenów, którzy są znani ze swojej brutalności. Ruscy też ostrzeliwują szpitale już nawet bez krycia się z tym. Jedno, co na razie na pewno się udało ruskim - już dawno nie czułem w sobie takiej nienawiści do kogoś, jak do putina i wszystkich ludzi go wspierających. Oby zdechli w męczarniach.

 

A tutaj zbierający się czeczeni, tfu:

 

https://www.instagram.com/p/CaZtlcIAETz/?utm_medium=copy_link

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2022 o 17:51, KaszaWspraju napisał:

Rozumiem potrzebę rozmowy o dzisiejszych wydarzeniach, przypominam jednak w jakim temacie toczycie tę dyskusję. Znając również tendencje i poziom rozmowy o polityce na tym forum,  przestrzegam przed głupowatymi wypowiedziami.

 

Otwieram wątek  "o niczym", tymczasowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. 
Czyli wszystko jak wcześniej, tylko z maleńkim wyjątkiem w postaci dania upustu emocjom w kwestii aktualnych wydarzeń w sposób wyważony bardziej niż zwykle

14 minut temu, majkel napisał:

Czyli trzeba pisać mądrze według definicji mądrości, jaką uznaje KwS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Najner napisał:

Bardzo mnie natomiast martwi w obecnej sytuacji zaciągnięcie do pomocy wojskowej czeczenów, którzy są znani ze swojej brutalności.


kingmatiin
‎Fake News that Video is Not from Knie it's a old Video 😂😂😂😂😂

 

Pewnie tak samo jak z dramatycznym filmem z ofiarami covida z Italii. Potem się okazało, że to stary film z ofiarami‎ zatonięcia jakiegoś statku.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności